Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mitől van az, hogy néha kevesebb a tejcsi?(szoptatás) fórum

Mitől van az, hogy néha kevesebb a tejcsi?(szoptatás) (beszélgetős fórum)


13. egypt (válaszként erre: 12. - Zebra25)
2012. febr. 21. 22:28
Úgysem lehet kevesebbet adni neki, mint amennyit igényel, mert akkor üvölt. Szóval hülyeség az egész, szopizzon csak, amennyi neki jólesik!:)
2012. febr. 21. 22:02

Én sem értem, hogy mire gondol pontosan. Szépen fejlődik, hízik és nő.

Mert ha az lenne, hogy nem hízik, na de hízik a lelkem:)

11. egypt (válaszként erre: 9. - Zebra25)
2012. febr. 21. 21:58
Az nagyon lecsökkenti a tejet. De beáll magától hamarosan, kereslet-kínálat....:) Lesz neki elég, ne aggódj. Ha meg kevesebb van átmenetileg, akkor szoptasd gyakrabban, és nemsokára több termelődik.
10. egypt (válaszként erre: 4. - Zebra25)
2012. febr. 21. 21:57
Ekkora baromságot! Hogy enne már túl sokat egy csecsemő? Ezt sosem értettem, mikor a védőnők ilyennel stresszelik az anyukákat. Anyatejes baba annyit eszik, amennyi kell neki. Ha túl sok, akkor visszajön belőle. Én soha nem mértem, mennyit evett a lányom, nem is idegeskedtem miatta. Evett, hízott, fejlődött és kész.
9. Zebra25 (válaszként erre: 5. - Majmocska)
2012. febr. 21. 21:55
Na meg ugye éjszaka is kimaradt 1 szopi mert kezdi átaludni az éjszakát
2012. febr. 21. 21:52

általában úgy 7-8 alkalommal megeszik olyan 120-150 milit

minap majdnem 900 milit evett 1 nap meg

ma meg eddig csak 600-at

evett volna Ő de nincs mit, nem nagyon jön semmi:(

7. Ezti
2012. febr. 21. 21:41

Szia!

...és mennyit eszik ált.?

2012. febr. 21. 21:40

Szia!!


7 hetes a kisfiam!6.-7. hét között volt egy ugrás-többet igényelt!!Nem volt elég tejem,de megpróbáltam pihenni,laktoherb teát ittam és homeopátiás bogyót is szedtem be!!

Rendesen megindult a tej termelés!Most nem panaszkodik Gergő baba!!!:-))

5. majmocska (válaszként erre: 4. - Zebra25)
2012. febr. 21. 21:40
Igen, valószínűleg ez az oka. Ha kevesebbet szopik valami miatt, akkor csökken a tej mennyisége. Ilyenkor esetleg próbáld meg mellszívóval "pótolni" a kimaradt szopást.
2012. febr. 21. 21:32

Igen tudom, de most a védőnőm kért meg, hogy pár napig mérjem minden etetéskor mert, hogy túl sokat eszik a fiam. Ami szerintem abszolút nem igaz, de kérte, hogy mérjem, Énmeg mérem.

Szedem a homeós cuccokat, iszom az alkoholmentes sört, viszont a teáktól a gyerekorvos eltiltott mert hasfájós lett a fiam tőlük8állítólag attól).

Lehet az az oka, hogy ma kicsit többet aludt és kicsit több idő is eltelt 2 szopi között így ezáltal kevesebbszer evett ma?

2012. febr. 21. 21:28

A tej mennyisége sok dolog miatt csökkenhet: nagyobb fizikai megterhelés, kevesebb folyadékfoyasztás, ritkábban vagy kevesebbett szopott előtte pár alkalommal a baba, stressz stb.

Növekszik újra a mennyisége ha gyakrabban szoptatod, mert az a legjobb tejserkentő módszer, persze vannak teák, homeopátiás szerek is a tej mennyiségének növelésére. Ha a baba elégedett, nyugodt, alszik két szoptatás között, 6-8 nedves pelust produkál naponta, akkor elég a tejed nyugodj meg. Én az állandó méricskélést (minden szoptatáskor) nem javaslom, mert csak stresszeli magát vele az ember. Ha semmi probléma egyébként, szerintem ne mérd minden étkezéskor.

Bocs, nem kioktatni akartalak, ez csak saját tapasztalat.

2012. febr. 21. 21:13

amikor van tej akkor ahogy szívja már nyeli is a tejet, most meg 3-4 szívás után nyeli csak


bocsi, hogy így részletezem de nem megy máshogy

2012. febr. 21. 21:12

sziasztok

Kicsit aggódom mert úgy érzem, hogy néha kevesebb tejcsim van mint amennyire szüksége van a 7 hetes kisfiamnak.

Val amikor fuldokolva nyeli mert van rendesen és bőven de vannak napok(pl. ma), hogy nagyon meg kell érte dolgoznia, hogy kijöjjön az a mennyiség amire szüksége van és sajnos sokszor nem is sikerül.

Nem gondolom, hogy növekedési ugrás lenne és a fiam étvágya nőtt volna meg mert méricskélem mérleggel, hogy mikor mennyit eszik.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook