Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mitől van a szem alatt sötét karika? fórum

Mitől van a szem alatt sötét karika? (tudásbázis kérdés)


2008. nov. 19. 01:03

ValakitQl azt hallottam, hogy veseprobléma is lehet.

Mindenkinek jó egészséget kivánok.

2008. nov. 18. 22:37

Nekem a vas hiányom miatt van,valamint amikor túlzott a vashiány meg jelenik az acom jobb oldalán egy hosszú havány barnás csík!

Ráadásul én is olyan sápkóros vagyok!

9. frutty (válaszként erre: 2. - Szamó)
2008. nov. 18. 21:38

nem,vagy vérszegény?

eszel,sok vitamint?

alszol eleget?

2008. nov. 18. 20:57
Kialvatlanság, alkati (örökölt) sajátosság, folsavhiány-vérszegénység.....
7. McKenzi (válaszként erre: 3. - Cicumaci)
2008. jún. 10. 10:44
igen nekem kifejezetten vérszegény fejem van, így általában bronzosítom v. pirosítom az arcom, hogy a karika ne legyen olyan feltűnő. Nálam biztos ez a fő ok, de még egy dolgot észrevettem: ha esik az eső, akkor még sápadtabb vagyok és még karikásabb
2008. ápr. 6. 21:26

ez a kérdés engem is érdekel,mert olyan agasztó,hogy kicsi gyereknek ilyen a szeme alatt.

És,hogy mitől lehet ez,ha minden rendben van?!

2008. márc. 4. 19:59
A fekete karika, rossz vérkeringés, /megül a szem alatt a vér"de szívprobléma is lehet
2008. márc. 1. 18:10

én ugy tudom, hogy a szivproblémákból adodóan sötétedik el a szem alatti bör.

Talán, nem ártana egy nagy kivizsgálásra is elmenni.

2008. márc. 1. 11:58

A szemek alatti sötét karikákat okozhatja a szem alatt bőrterület rossz vérellátása , lehet öröklött hajlam ,vitaminhiány , fáradtság.

Ezt olvastam egy netoldalon:A szem alatti terület bőre nagyon vékony, finom, alatta zsír- és kötőszövet alig található. Ezen a vékony rétegen a felszínhez közel futó nagyobb vénák sötét, kék vagy fekete karikákként áttűnhetnek.

Ha valaki olyan gyógyszert szed, melynek hatóanyaga az ereket tágítja, a szem alatti részen is fokozódik a véráramlás, és ez a bőrön áttűnhet. Minden olyan állapot, amelyben a bőr elsápad, kedvez a karikák láthatóságának. Így a kialvatlanság, kimerültség, vérszegénység, terhesség, menstruáció egyaránt karikás szemekkel járhatnak.

2008. márc. 1. 11:19

Ajánlom figyelmedbe a követkető topicot:


Fekete karikák vannak már régóta a szemem alatt, mit tudnék tenni velük?

2008. márc. 1. 11:15
Mitől van a szem alatt sötét karika?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook