Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mitől vagy jó nő? fórum

Mitől vagy jó nő? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
57. 124637ff9b (válaszként erre: 55. - Globus)
2017. okt. 7. 18:48
Kb. így :)
56. gribedli*** (válaszként erre: 51. - 124637ff9b)
2017. okt. 7. 18:43

Látod, mert megint a részleteket nézed. Vagyis, hogy XY hány kiló meg ilyenek. Szerintem sok fèrfi meg sem tudná mondani, hogy a nő, aki tetszik neki, hány kilós. És Twiggyn is a soványsága ellenére megpróbálták kihangsúlyozni a nőies jegyeket, pl babaarc, stb. Mert az arcunk is sok információt rejt a termékenységünkről. Bár nem gondolom, hogy Twiggy úgy en bloc bejött volna a korabeli pasiknak, válasszuk szét azt, amit a nőknek "kínáltak" és azt, amit a férfiaknak.a A férfiaknak továbbra is párhuzamosan a nőies, egészséges külsejű nőket tolták a szexújságokban, míg a Twiggy féle modellek a nőknek lettek lenyomva.


Ahogy ma is, ami egészséges, az szép is. Pl ha egy nő nem egészséges, akkor elkezd megbomlani az egyensúlya a nőiességében is, teszem azt, egy hormonzavar mint a pcos, azt is hozhatja, hogy nem lesz szép bőre, elhízik,kihullik a haja, stb. Minden, ami a női hormonok zavaráról tanúskodik. Nem lesz annyira vonzó a férfiak számára, mert nem közvetìt termékenységet a külseje. Vagyis nem szexi. Teljesen mindegy, hogy a férfiak ma nem akarnak gyereket. Az agyukat evolúciós szempontból nem fogja lenullázni egy egy divat. Szexelni akkor is azzal akarnak, aki minél nőiesebb és minél hangsúlyosabbak rajta a másodlagos nemi jellegek, karcsú derék kerek csípő, szép mellek, babaarc, hajzuhatag, szép bőr, szép mosoly, ápolt fogak. Vagyis az összkép.

55. globus (válaszként erre: 51. - 124637ff9b)
2017. okt. 7. 18:43

... és aki kellőképpen be van már oltva a médiában széthintett "elvárásokkal", különböző okokból nem tudja elérni valamelyik általa idealizált képet, az örök életére lelki nyomi marad.

De nem baj, rajta egy másik csoport, az önsegítő könyvek írói keresnek :)

54. globus (válaszként erre: 45. - Gribedli***)
2017. okt. 7. 18:40
Ez sajnos így van.
53. Ladiszlav (válaszként erre: 51. - 124637ff9b)
2017. okt. 7. 18:20
Így van, sajnos...
52. 124637ff9b (válaszként erre: 49. - Gribedli***)
2017. okt. 7. 18:18

És a következő mondat már így szól:


"Sajnos sok lány belebonyolódik mindenféle centik-kilók-geometriai formák elemzésébe. Mintha attól függene, hogy ő gyönyörű nő-e, hogy megfelel-e az éppen aktuális nőideál paramétereinek. "

51. 124637ff9b (válaszként erre: 48. - Gribedli***)
2017. okt. 7. 18:15

Mindezek ellenére Twiggy megteremtette az anorexiás szexideált, Marilyn Monroe kultuszát mindenki ismeri, a mai napig sokan szeretnék utánozni, a 20-30 milliós (dollár) topmodellek pedig mutatják a mai irányt, hogy milyen egy jó nő.

A többség (ahogy írod) őket tartotta/tartja jó nőnek.

Semmi közük a görögökhöz, üzlet, pénz, és népbutítás, hajsza a "szépségért".

50. Ladiszlav (válaszként erre: 45. - Gribedli***)
2017. okt. 7. 18:14
Nem szeretem az általánosítást, de okos nő lehetsz.
49. gribedli*** (válaszként erre: 46. - 124637ff9b)
2017. okt. 7. 18:06
A cikket pedig elolvastam, és pont ugyanazzal indít,amit én is írtam, hogya férfiak számára az a külső a vonzó,ami termékenységet szimbolizál.
48. gribedli*** (válaszként erre: 46. - 124637ff9b)
2017. okt. 7. 18:00

Igen, én a fórumhoz való első hozzászólásban azt is írtam,hogy van, aki mindentől függetlenül jó nőnek tartja magát, akkor is,ha senki sem tartja annak.


Amit a szépségideálról írtam, az meg arról szól, hogy a többsèg kit tart jó nőnek, mármint külsőre. Ez pedig vitathatatlan, hogy a reneszánsz, majd a neoklasszicizmus és később a 20.század műalkotásai is mind mind a görögök által már meghatározott stílust vették fel, vagy abból csemetéztek. Persze biztos voltak ilyen kilengések, mint a középkorban a gülü szem, mint a szépség része vagy egyéb minimális eltérések de úgy alapjáraton mindig tetszetős volt az, amit egy nőn ma is nőiesnek tartunk.


A görögök sem csak úgy kiadták az ukázt,hogy na, ez a szép mert mi azt mondtuk. Nem. Hanem kíváncsiságuk hajtotta őket és mindent, amit szépnek tartottak, elkezdték leméricskélni, hátha találnak valami közös vonást. És találtak is. Amit ma már sok kísérlet alâhúzott. Nekik csak colstock állt rendelkezésükre de ma már tudjuk, hogy hormonális hâttere van, vagyis a szépség belülről fakad, de kîvül nagyon is látszik. A külsőnk közli a másik nem felé, amire szüksége van, mindezt teljesen automatikus módon tesszük, mert már a genetikânkban is kódolt, hogy mit tartunk szépnek.

2017. okt. 7. 17:59

...Ha jól érzed magad velem,

ha tudsz velem együtt nevetni,

ha képes vagy azon gondolkodni, hogy miért vagyok együtt ezzel a nővel, és erre nem találsz konkrét választ...


Nekem ezt jelenti a jónőség.

46. 124637ff9b (válaszként erre: 44. - Gribedli***)
2017. okt. 7. 17:44

Jó nagy időszakot átugrottál az ókori görögöktől napjainkig :)

Holott a szépségideál koronként, kultúránként változott és változik a mai napig.


[link]


Nem fontos elolvasni, ha nem érdekel.


Kis részlet a szövegből:


"Nagyon fontos megérteni, hogy nem attól vonzó egy nő, hogy kihez hasonlít vagy nem hasonlít és milyen általános ideálnak felel meg, hanem attól, hogy elhiszi magáról, hogy ő egy varázslatos NŐ!"


Varga Péter


Pont, ahogy mézésbors mondja.

45. gribedli*** (válaszként erre: 40. - 7468465e0f)
2017. okt. 7. 17:42
Még hozzátenném,hogy a férfiak az összképet nézik, a nők pedig a részleteket. Ezért ha te a részletekre koncentrálsz (lófarok, egyforma ruha, stb), sosem fogod meg igazán a lényeget mert a férfiak nem részletekben gondolkodnak. Ránéznek és az összképet. Talán még a ruha színére sem emlékeznek. Csak arra, hogy X csaj jó nő. Vagy nem jó nő. Ennyi. Nem kifejezetten darabokban.
44. gribedli*** (válaszként erre: 40. - 7468465e0f)
2017. okt. 7. 17:32

Bocs, én nem erre az univerzális szépségre gondolok, hanem olyan testarányokra, amiket már az ókori görögök is kötetbe szedtek (és nem volt benne semmi egyedi, inkább egy univerzális, mindenkinek tetsző, harmóniára alapuló arányok), aztán hiába telt el sok sok idő,ma is ugyanezek alapján tartunk valakit szépnek. Ez egy kódolt dolog, a szaporodáshoz van köze. Egy férfinak fel kell ismernie, hogy melyik nő termékeny és bár napjainkban ez másodlagos kérdés, a dns-ünk az viszont nem változik a divattal sem és juszt is az fog tetszeni a férfiaknak ami minél inkább termékenységet tükröz.


Inkább arról van szó,hogy aki nem rendelkezik ezekkel, az rásegít, rengeteg eszköz áll rendelkezésére.


Gondolj a hajzuhatagra. Ha hormonálisan rendben vagy és egészséges vagy, nagy valószínűséggel szép hajad van. Nos, a férfiak sem azért buknak a szép hajra mert divat, hanem mert nekik ez azt jelkèpezi (egy sor más dologgal együtt,lásd szép alak, szép bőr, fiatalság, minden, ami ösztrogénnel, termékenységgel kapcsolatos), hogy az a nő hormonálisan rendben van, termékeny, ergo meg kell dugni. Tudom, ez sarkítás, de végülis a szaporodásról szól az egész. A szexuális impulzusok mind a szaporodásról szólnak, ehhez pedig van egy érzékeny mechanizmusunk, hogy tudat alatt is kit tartunk szexinek. Ki indít be bizonyos reakciókat.


Lehet ezen vitatkozni de hidd el, hogy 2ezer meg ötezer évvel ezelőtt is meg azelőtt is a férfiak a másodlagos nemi jellegeket értékelték a nők külsején, pontosan ahogy ma is.


Ez teljesen független a divattól. A divat követi az igényt és nem fordítva.

43. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 42. - Ladiszlav)
2017. okt. 7. 17:17
Jujj, de izgi. :D
42. Ladiszlav (válaszként erre: 27. - 9b10f3d7ff)
2017. okt. 7. 16:31
Na, majd ha hazamegyek, szólok ;) előtte küldök képet.
41. Ladiszlav (válaszként erre: 19. - B9c0a1595d)
2017. okt. 7. 16:29
Sorry. Ugorj neki még egyszer.
40. 7468465e0f (válaszként erre: 37. - Gribedli***)
2017. okt. 7. 16:29

Az univerzális szépségek mindig az aktuális trendet követik, manapság egyformára tetovált a szemöldökük, hajukat lófarokban viselik, telt az ajkuk. Önmagukban szépek persze, és majdnem mindenkinek tetszenek :) Mintha majdnem egyformák lennének. Hajszínben vagy testalkatban lehet eltérés némileg, de a ruhájuk is majdnem egyforma, mert a divat az divat. Ilyenformán egyediségről, avagy egyedi szépségről nem is beszélhetünk. Ki mondaná, hogy ez bonyolult?

És mégis (!!!) ott van bennük a kérdés: de mit mond a férfi?! Mitől jó egy nő?

Azt hiszem, ez volt a mondanivalóm lényege.

39. Ladiszlav (válaszként erre: 35. - 9b10f3d7ff)
2017. okt. 7. 16:27
Főleg a kamuideálok tesznek tönkre sok nőt.
38. b9c0a1595d (válaszként erre: 37. - Gribedli***)
2017. okt. 7. 16:01
Egyetértek. Ez itt a helyes válasz!
37. gribedli*** (válaszként erre: 32. - 7468465e0f)
2017. okt. 7. 15:55
Azért nem olyan bonyolult ez, mert vannak típusok, akik igen sok férfinak bejönnek és szinte mindenki jó nőnek tartja őket, szóval nem kell minden egyes pasinak megfelelni mert van univerzális szépség. Ezen belül biztos van sok-sok árnyalata, de mindenkinek van fogalma arról, hogy saccperkábé mi az, ami tetszik majdnem mindenkinek. Minél közelebb esik valaki ehhez az ideálhoz, annál többen tartják jó nőnek (külsőre). Persze a természete meg mindenkinek különböző, ezért abban már az is számít, hogy milyen a férfi, nem a nőn áll vagy bukik egy kapcsolat milyensége hanem két emberes. Így ha a nő csak 50%ért felelős, értelmetlen dolog lenne 80%ra törekedni. A másik 50 vagy megvan a férfiban, vagy veszett fejsze nyele.
36. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Ladiszlav)
2017. okt. 7. 15:38

A jó nő szereti magát, törődik magával. Nem herdálja el, amit a természet adott neki és nem tekint úgy a testére mint egy szemetes vagyis nem dobâl bele random minden szart, vigyâz magára. Szóval nekem biztos nem számít jó nőnek az, aki annyira nincs harmóniában magâval, hogy elhagyja magát külsőleg, mert a testünkben lakik a lelkünk. Aztán mivel vigyáz önmagára a jó nő, a lelki szemetet is kerüli, vagyis nem kényszeríti magát hülye helyzetekbe, ártó párkapcsolatokba.


Az, hogy valaki mitől ÉRZI magát nőnek, mindezektől független, mert női testünk van, ebből logikus, hogy nőnek érezzük magunkat, mi másnak? Kivéve a genderek természetesen.


Magabiztosság: a sikerélmények növelik a magabiztosságot, a kudarcok csökkentik. Ezen nincs sok magyaráznivaló.

35. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 34. - 7468465e0f)
2017. okt. 7. 15:32

No, igen. Amikor megláttam a fórumcímet, pont azon gondolkodtam, hogy sok embert tönkretesznek ezek az önmegvalósító, önelégedettséget, szeresd és fogadd el önmagad tréningek, cikkek, videók stb.

Amennyit használnak, annyit ártanak is. Persze ez csak az én véleményem.

Így aztán egy csomó ember akkora önbizalomra tesz szert, megalapozottság nélkül, hogy elveszik az egészséges önkritikája.

Egoista lesz. Mert, hát szeretni kell önmagunkat,át kell taposni másokon. Persze nem mindenki válik ilyenné, de azért sokszor tapasztalom.

34. 7468465e0f (válaszként erre: 33. - 9b10f3d7ff)
2017. okt. 7. 14:56

Igen igen.

Mert ha valaki elsősorban önmagának akar megfelelni, kívül belül, és 'jó'nak érzi magát, akkor magabiztos lesz, és nem a férfiakat kérdezgeti, hogy őszerintük ki a jó nő :) Hát az meg más tészta, mikor valaki annyira jó nőnek érzi magát, hogy észre se veszi, hogy mindenki rajta röhög.

33. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 32. - 7468465e0f)
2017. okt. 7. 14:47

Lehet, hogy vannak így emberek, nők és férfiak egyaránt,(sőt, biztos) akik megfelelni szeretnének, de az nem megy sokáig szerintem, mert nem tudunk kifordulni önmagunkból.

Erre nincs recept úgy gondolom, hogy ki mitől jó. Lehet valakinek gyönyörű a szeme, másnak a hangjától "ájulunk"el, míg másnak maga a személyisége olyan, hogy azt gondoljuk, az Isten lábát fogtuk meg.

Az meg emberi mivoltunkból adódik, hogy természetesen szépet, okosat, hűségeset keresünk. :)

Aztán a válások statisztikája alapján keveseknek sikerül a tökéletes párt megtalálni.

32. 7468465e0f (válaszként erre: 30. - 9b10f3d7ff)
2017. okt. 7. 14:29
De akkor nem az van, hogy egy pasi elvárásainak akar megfelelni egy nő, és ha megfelel, akkor jó nőnek érzi magát, ha meg nem felel meg, akkor nem? A következő pasinak meg ha megint más egy jó nő, akkor megint csak az lesz, hogy az ember sose érzi magát jó nőnek?
31. 7468465e0f (válaszként erre: 29. - 9b10f3d7ff)
2017. okt. 7. 14:27
Ja, értem értem :)
30. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 17. - A03dd05915)
2017. okt. 7. 14:21
Igen, ezt én is inkább egy pasitól várnám, nő létemre, hogy neki mitől "jó" egy nő?
29. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 28. - 7468465e0f)
2017. okt. 7. 14:14

Szia!


Dehogy mennék el, egy ismeretlen arc nélküli valakivel. (Nem az a gond, hogy nincs profilképe, nekem sincs)

Csak ennyi kevés. Szerintem neki is az inába szállna a bátorsága, ha azt mondanám: Oké, haver! X időben y helyen találkozunk. Egyből visszavenne magából. :D

28. 7468465e0f (válaszként erre: 27. - 9b10f3d7ff)
2017. okt. 7. 14:02

Elmennél amúgy? :)

Ha tényleg meghívna?

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook