Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mitől rajzanak nálam az élelmiszermolyok? fórum

Mitől rajzanak nálam az élelmiszermolyok? (tudásbázis kérdés)


2011. szept. 14. 05:12

szervusztok.

egyszer én is megjártam,a dioba költöztek be,sokáig küzködtem mig kiirtottam őket.

2011. szept. 13. 23:11
Nekem egyszer régen annyi volt, hogy a tasakok "hajlatában" megtaláltam a bábot és az ufolámpában a petéket....
23. katus3
2011. szept. 13. 21:18
Sziasztok! Néhány hete én is szenvedek a molyokkal! Én is használok csapdát, múltkor 38 darab volt benne,azt hittem,rosszul látok. Hiába takarítok,nem tudom kiirtani őket.
22. mosolyka1111 (válaszként erre: 21. - 'szti)
2011. szept. 13. 15:17

Én is ezt használom a spejzban.

De amúgy a konyhában a kredencben is van pár dolog (kétszersült, rizs, tészta, prézli). Hát ott is láttam molyokat, MINDENT kipakoltam, kitöröltem, majd Domestosos vízzel kimostam,kiszárítottam. A dolgokat persze kidobáltam. Vettem újat mindenből.

Basszus, két hét múlva megint molyos volt, nem értem:((

21. 'szti
2011. szept. 13. 15:08
nálam a bábolna bio csapda bevált, nem a legesztétikusabb, de odavonzza őket (feromonos) és beleragadnak. legalább nem a kajába fészkelik magukat.
2011. szept. 13. 14:01
Köszönöm mindenkinek.
19. 9c8432d068 (válaszként erre: 18. - Mkriszti81)
2011. szept. 13. 13:49

Ha úgy viszed haza valamilyen élelmiszerben a molyt,akkor a dobozolás sem segít.Sajnos.

De ha szerencsénk van,akkor nem viszünk haza molyokat.

2011. szept. 13. 13:16

én úgy szűntettem meg őket, hogy kidobtam, amiben benne voltak, az érintetlen dolgokat (és mindent, amit ezentúl vettem) MŰANYAG, ZÁRHATÓ FEDELES DOBOZBA raktam, abba nem tudnak belemenni.

És persze az egész szekrényt hypos vízzel áttöröltem.

17. 4c30444687 (válaszként erre: 15. - Gne2)
2011. szept. 13. 13:15
Vajmi kevés köze van ennek az áruház lánchoz. Semmi garancia, hogy legközelebb a tacskósban nem lesz.
2011. szept. 13. 13:11
nálam a puffasztott rizsben volt, szerencsére most csend van
15. gne2
2011. szept. 13. 12:55

Én egy jó hónapja küzdök velük. :S A bontatlan zacskókat is átrágták, hiába vizsgáltam át mindent, kidobáltam a bontott dolgokat amiken láttam a nyomaikat, üvegekbe teszem zacskó és doboz helyett az élelmiszereket, újra és újra megjelennek!

Fagyasztóba teszem a lisztet, rizst, zsemlemorzsát hetek óta, de valahogy mindig bejutnak. :( Én eddig a lidl-s rizsben találtam, és a tecsós cuccokban szinte mindben! Zsemlemorzsa, liszt, kukoricadara, zabpehely.

14. 4c30444687 (válaszként erre: 13. - Szabokisandi)
2011. szept. 13. 12:53

Amíg egyszer nem nyírod ki a populációt egészen, addig kár azon gondolkodni, hogy mivel viszed haza, mert addig ott lesznek, felszólításra sajnos nem távoznak :)

A zsizsiket ellen is szokták csinálni, hogy pl . a babot lefagyasztják, akkor a kukacok kimúlnak.

13. Szabokisandi (válaszként erre: 10. - 4c30444687)
2011. szept. 13. 12:48

:))

Családi házban lakom, a Manyi nénitől szerencsére nem jön át semmi. De biztos vagyok benne, hogy valamivel hazahozom. A fagyasztós dolog nekem is eszembe jutott, régen a diót én is ott tartottam. De vissza fogok térni rá, mert ezt nagyon utálom...

2011. szept. 13. 12:46
Ja,és én is mindent bedobozolok,amire a moly veszélyt jelenthet.
2011. szept. 13. 12:45

Nálam is sok moly volt a lakásban,főleg tavasszal.Rájöttem,hogy a fokhagymában kelnek ki,akármilyen nevetségesen hangzik is.Olyan barnás,darás akármit lehet találni molyos esetben a "levelek"alatt.

Azóta a fokhagymát hűtőben tartom,és szinte eltűntek a molyok. Azért szinte,mert néha sikerül valamivel hazaszállítanom egyet-egyet.

10. 4c30444687 (válaszként erre: 9. - Szabokisandi)
2011. szept. 13. 12:44
Ezt így nem lehet megjósolni. Sajnos ezek a dögök olyanok, hogy a leggondosabb termelőt, kereskedőt is ki tudják cselezni, és nekik tényleg hatalmas károkat okozni. (Pl. áru átadásakor, átvételekor, csomagolásakor, eladásakor nem látszik, és az otthonban landolva kel majd csak ki.) Igazából semmiből nem érdemes világháborúra készülni, amiben megtelepedhetnek. Gabonafélék, hüvelyesek, olajos magvak. A száraztészták egy részét eszik, egy részét nem. Meg sztem érdemes tényleg jó minőségű légmentesen záró tárolókra beruházni, mert ha hazavisz az ember egy "fertőzött" adagot, akkor kevésbé valószínű, hogy másban is megtelepszik. Meg vannak pl. olyan tényezők, amiket még nehezebb kivédeni. Ha a szomszéd Manyi néni tele van mollyal, akkor egy társasházban át tudnak kóborolni.
9. Szabokisandi (válaszként erre: 6. - 4c30444687)
2011. szept. 13. 12:36
Nem tudok mást tenni, sajnos én is így gondolom. Csak ha tudnám, hogy mit ne vegyek, vagy miből ne tartsak sokat egyszerre, az nagyon jó volna.
2011. szept. 13. 12:36
Nálunk pár éve fordult ez elő, mindent kidobtunk. Azóta minden vastag falú műanyag tárolódobozban van. Pl.: A grízt vásárlás után, pár napra betesszük a fagyasztóba (ha esetleg van benne valami kis kezdemény, megfagyjon - mert hát fene tudja, mivel kerül be a lakásba), a dió is veszélyes, az is megy a fagyasztóba (az csak onnan kerül ki onnan, ha felhasználásra kerül, mert lassítja a fagyasztás az avasodását).
2011. szept. 13. 12:35
Nekem elemiszermoly-fobiam van. Ha meglatok egy kukacot, valakinek mindent ki kell dobalnia a kredencbol. Mivel ez lehetetlen - hiszen gyakran megjelennek -, en is valtoztattam. Mindenbol keveset tartok itthon, nem halmozok lisztet, tesztat. Minden felbontott termeket bedobozolok, a fuszereket, liszteket, tesztat, babot, rizst, szoval komolyan mindent. Nem turom meg a lakasban a zabpelyhet es a muzlit - ez a ked kedvencuk szerintem. Molyt nagyon konnyu hazahozni, rengeteg esetben a lisztek mar a boltban ferozottek, bizonyos markakat meg sem szabad venni. Igy most nagyon ritkan van nalunk moly, az se szaporodik el, mivel nincs mit ennie
6. 4c30444687 (válaszként erre: 2. - Szabokisandi)
2011. szept. 13. 12:33
Egyetlen megoldás, ha MINDENT kidobsz vagy elhasználsz, amiben lehetnek, nem csak azt, amiben látod is. Aztán telemolycsapdázod a lakást, és pár hónapig rizsből, liszből meg mindenből, amit a molyok szeretnek csak annyit veszel, amennyit elhasználsz. Meg persze összes szekrényt kitakarítani, szekrény, polc tetejét szintén.
5. Szabokisandi (válaszként erre: 4. - Vicuska013)
2011. szept. 13. 12:25
Én is a rizsre gyanakszom...
2011. szept. 13. 12:24

Én a múltkor vettem rizst, és indultam haza mikor láttam, hogy van benne moly, olyan "soványmalacvágtában" vittem vissza, hogy öröm volt nézni, és mondtam, hogy köszönöm ilyen van otthon is. Sajnos nekem is mindenben benne vannak, és bele másznak. Egyedül a bors, a só és a vegeta marad érintetlen. A bontatlan kekszet megkezdték, a rizst, grízt, zsemlemorzsát dobhattam ki mindent. Nekem a tésztát kihagyták, helyette a pudingot dézsmálták meg.


Hiába takarítottam ki a szekrényt, hypos vízzel, 2 hónap alatt visszajöttek. :(

2011. szept. 13. 12:23

Minket is gyötörnek már jó ideje. Folyamatosan csapdázunk, és igyekeztünk kidobni mindent, amiben fészkel(het)nek. Megdöbbentő, de még a köménymagos zacskóban is találtunk!

Szóval szerintem csak az lehet, hogy átvizsgálod még a lisztet is, kidobod, ami gyanús, és nagyon megnézed, hogy honnan veszel bármit :( Mi dióval "kaptuk" őket vagy két éve, azóta folyamatos csapdázás és kaja-kontroll. Ma már csak egy-egy kis genya tűnik fel egy héten. :/

2011. szept. 13. 12:17

Avagy, miért támadnak meg engem újra és újra? Létezik e, hogy valami X helyen vásárolt termékkel hozom haza? A csapdás megoldást ismerem, de mint tudjuk, az csak tüneti kezelés, én csírájában szeretném elfojtani, hogy ne legyen többé.

Ha ennek az az ára, hogy valami megszokott termékről le kell mondani, állok elébe. Mert az nagyon durva, hogy mindenbe benne vannak, még a bontatlan tésztás zacskón is átverekszik magukat....

2011. szept. 13. 12:15
Segítsééég - Élelmiszermoly

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook