Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mitől pattoghatnak egy csecsemő izületei? Normális jelenség? fórum

Mitől pattoghatnak egy csecsemő izületei? Normális jelenség? (tudásbázis kérdés)


2018. febr. 3. 21:22
Sziasztok! Nálunk is előjött. Remélem gyorsan kinövi. Szerintetek a babaúszás segíthet?
2012. ápr. 19. 18:45
Sziasztok! Voltunk az ortopédián, és nekünk is csak annyit mondtak, h ő egy ilyen ropogós baba.. anyukát zavarja, a babát nem. Köszi, aki válaszolt!
2012. ápr. 18. 09:30
húúú akkor már csak 2 évet kell várnom? :( holnap az ortopédián remélem jót mondanak, h "csak" ez a baj.
17. ca39633091 (válaszként erre: 16. - 76e5505548)
2012. ápr. 17. 20:20
Hali.Születése után nem sokkal észrevettem,és én is aggódtam most a csajszi 2 és fél éves és már nem érzem rajta.
16. 76e5505548 (válaszként erre: 15. - Ca39633091)
2012. ápr. 16. 16:45
Szia! Nekik mikor kezdődött? De jó, h lányod kinőtte!! Mennyi idős volt, mire sikerült?
2012. ápr. 16. 16:14
Sziasztok!Minket nem küldtek sehova.A lányom kinötte,Öcsi még ropog:-)
14. 76e5505548 (válaszként erre: 12. - Gavrilo1)
2012. ápr. 15. 10:04

Szia! fúúú nem csodálom én is rosszul vagyok tőle! nekünk nem is csak a hangja, hanem ahogy felveszem és érzem, h roppant a gerince mellett!

Az ortopédián adtak nektek valamit, vagy csak mondták, menjetek, ő ilyen?

13. 76e5505548 (válaszként erre: 11. - Ca39633091)
2012. ápr. 15. 10:02

Szia! mennyi idősek voltak? Nálatok is egyik napról a másikra jelentkezett? Nagyon remélem, hogy kinövik! Nektek mit mondott az orvos? Az ortopédián voltatok? (bocsi, h ennyit kérdezek, de nagyon megijedtem, nehogy baja legyen :(

Akiknek mondom (már 2 hete), h ropog mindenki hülyének néz.. elvittem orvoshoz, ő meg rögtön érezte!

Nálunk az lehet az oka, hogy nagyon hamar, sokat nőtt és az étvágya is elég jó (finom mondtam, h enyhén hurkás : ))) az orvos annyit mondott, h szerinte az izmai még nem fejlődtek annyira, mint amennyit nőtt és ezért az ízületein nagy a terhelés. Remélem, "csak" ennyi. De mondta, h irány az ortopédia!

2012. ápr. 15. 07:03
Az én legkisebb fiamnak pattogós a csípője, nyaka. Jókat szórakozik vele, engem meg kiráz a hideg a hagjától. Elvittem ortopédiára. REöngenezték, vizsgálták de minden tökéletes. Azt mondták ő ilyen. Ekkor 8 éves volt.
11. ca39633091 (válaszként erre: 10. - 76e5505548)
2012. ápr. 15. 06:59
Szia.Az én gyerekeim aprókora óta "ropognak" de ezt nem találták kórosnak..Hát remélem én is hogy kinövik,lehet nálatok is ez van..
2012. ápr. 14. 22:55

Sziasztok!

Nagyon régi ez a fórum, de nem akartam újat nyitni.


Az én babámnak kb. 2 hete jött elő ez a ropogás, ma 7 hónapos. Csütörtökön megyünk az ortopédiára. Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban, hogy mit csinálnak vele a vizsgálaton, vagy esetleg akinek a babája ilyen ropogós ízületes, mit lehet vele csinálni, mennyi idő alatt múlt el?

2007. okt. 2. 21:13
Megijedtem emiatt én is, de a védőnő mondta, ez nem baj. Azóta már nem hallom annyiszor. Felhoztam a barátnőimnek is ezt, következő alkalommal mondták, ők is hallják a babájuknál. De ez tényleg megszűnik.
2007. okt. 2. 20:32
Kicsit össze-vissza írok mert félszemmel a csemetéket nézem.Bocsi a hibákért:)
2007. okt. 2. 20:31

Sziasztok!

Az én kisebbik kiamnak is ilyenek voltak a kis izületei.Amikor mondtam a védőnőnek akkor azt mondta,hogy ilyen lazák az izületei.Ekkor megilyedtem és mikor vittem a csípő vizsgálatra ott mondtam a doktornőnek és azt mondta,hogy nincs jelentősége, egyéb panasz nincs vele.Csak annyit mondott a doktornő, hogy ilyen ropogós izületű a kicsi és mosolygott,hogy ne aggodjak.de el is múlt neki mire elindult, tehát tényleg nincs jelentősége:)

2007. okt. 2. 20:04
OK!:) Koszi!
5. Ada12 (válaszként erre: 3. - Kolibri)
2007. okt. 2. 19:52

Nem, nem kell aggódnód. Én dokitól is megkérdeztem anno, ráadásul már el is múlt, pedig még csak 10 hós :)))


Ne aggódj!!!

2007. okt. 2. 19:52

Ada!

Koszonom, hogy megnyugtattal. Pont mostanaban annyi szo esik a TV-ben arrol, hogy mar a csecsemo is lehet rheumas, hogy bepanikoltam. Raadasul nalunk a csaladban olyan sok baba van-volt (novereim gyermekei) es senki nem "pattogott". Ezert merult fel bennem a kerdes, hogy nem normalis. Koszi a valaszt.

2007. okt. 2. 19:49
Tudom, hogy a felnott akkor pattog, ha rheumas, de az faj is, meg elvaltozas is letrejohet az izuleten. Ugy vettem eszre az en babamnak csak a valla pattog, de nem faj neki es szepen erosodik, fejlodik. Akkor, kell aggodnom?
2007. okt. 2. 19:48

Szia!


Igen, normális jelenség.


A csecsemők ölbe vevése közben nem ritkán hallható ropogás, pattogás. Ez hallhatóvá válhat ha a csecsemő a végtagjait mozgatja, igen ritkán észlelhető a fej mozgatásakor. Oka többnyire az, hogy a kisgyermeknek lazák az izületi szalagjai , az izületek tokja. Mindezek nagyobb izületi mozgást eredményeznek, az ínhüvelyek nagyobb mértékben mozognak, és eközben hallható hangot adnak. A növekedés, fejlődés során ez általában megszűnik, de előfordul, hogy egész életen át megmarad. Kóros jelentősége nincs.

2007. okt. 2. 19:43
Mitől pattoghatnak egy csecsemő izületei? Normális jelenség?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook