Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mitől nem tudok néha hirtelen nyelni? fórum

Mitől nem tudok néha hirtelen nyelni? (beszélgetős fórum)


2023. ápr. 1. 19:18

Most találtam rá kérdésedre. Velem is hasonló van mostanában, habár engem pszichológus szorongással diagnosztizált is.

Van valami fejlemény, előre haladás azóta? Vagy elmúlt?

2022. márc. 25. 19:39
Nekem is szokott lenni. Igyál vizet, oldódjál egy kicsit, aztán majd elmúlik jobb esetben.
2022. márc. 25. 17:58
Bocsánat, de a fórum címét én "A" betűvel olvastam, úgy egészen más az értelme.
3. Borian (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 25. 12:31

millió dolog okozhatja, valóban a strssz, pánikbetegség is (de az éjjel nem szokott jelentkezni), nyelőcső, gége betegségei, izomzavarok, akár erősen meszes csigolyák és súlyos neurológiai betegségek is


de szerintem eze még nem olyan kifejezett tünetek, hogy bármilyen orvos komolyan vegye

figyeld magad, ha súlyosbodna, gyakrabban előfordulna, netán más tünetis előfordul, keresd fel megint a háziorvost

2022. márc. 25. 10:26
Nagyon kellemetlen és ijesztő érzés amiről írsz. Nálam is nagyon ritkán jelentkezik mindkét tünet. Van úgy, hogy éjszaka arra ébredek de szerencsére tényleg ritkán. Pajzsmirigy probléma is okozhat nyelési nehézséget. De az is lehet, hogy néha stresszessebbek vagyunk. Én nem voltam konkrétan ezzel orvosnál, de ha sűrűsödne biztos kivizsgáltatnám magam.
2022. márc. 25. 10:18
Sajnos már többször előfordult velem, hogy hirtelen nem tudtam nyelni. Olyan érzés, mintha késnének a reflexeim. Teljesen váratlanul, pl vidám dologról beszéltünk, és hirtelen nem tudtam nyelni. Nem ettem, vagy ittam közben, és általában olyankor jön elő, amikor csak éppen nyelni szeretnék egyet. Sajnos levegővételnél is jártam már így, ugyancsak ritkán pár másodpercig nem tudok levegőt venni, majd hetekig semmi. Háziorvos annyit mondott, hogy biztos stressz okozza. De nem vagyok stresszes, nem is pánikolok még olyankor sem, hiszen tudom, hogy mindjárt elmúlik. Mintha késnének olyankor a reflexeim, fejemben már ott van, hogy nyelvek, de csak pár másodperc múlva sikerül. Van, hogy éjszaka is előfordult, álmomban. Esetleg valaki volt már hasonló helyzetben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook