Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mitől levedzik és vörös az 1 hetes kiskutyánk egész hasa alja? fórum

Mitől levedzik és vörös az 1 hetes kiskutyánk egész hasa alja? (tudásbázis kérdés)


16. Adlene (válaszként erre: 15. - 4fbd4b2862)
2014. jan. 28. 12:45
Én is csak kapkodom a fejem. Hihetetlen. Szegény pici kutya.
2014. jan. 28. 07:39

Remélhetőleg,mostanra eljutottál odáig,hogy felhívd az állatorvost!!

Nem is értem,ilyenről fórumot nyitni??Eszem megáll....

2014. jan. 27. 19:04

Szegény kis picurka, fájhat az a kis has neki.

Sajnos ekkorkával még nem lehet elmenni a doktorhoz, de kezelés nélkül csak egyre rosszabb lesz, úgyhogy muszáj megbeszélni az állatorvossal, hogy megnézze. Valami bőrgyulladás lehet, én nem tapasztaltam még hasonlót.

13. Ata06
2014. jan. 27. 18:56

A legtöbb helyen ,ahová az ember rendszeresen jár, ott meg szokták engedni a részlet fizetést vagy a későbbi fizetést is.

Neki sem célja, hogy a kuttynak baja legyen.

Lehet hogy nagyon jó fej és empatikus doki, de az is lehet, hogy tudja amúgy is hozzá mész majd, így az is pénz a jővőben. Én megkérdezném tőle, ha ilyen gond van, hogy elvállalja-e úgy, hogy később fizetsz. Hisz úgyis sokszor kell majd találkozni az oltások és féreghajtások miatt.

12. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 11. - Annette)
2014. jan. 27. 18:45

1, nem mindenki spórol ezen.

2, lehet olyan helyzet, hogy egyszerűen nincs neki rá pénze, mert vagy kifizeti az állatorvosi ktg.-t, vagy a számláját.

Attól még a szíve szakadhat meg, hogy az állata beteg.

2014. jan. 27. 18:37
Nem értem hogy miért spórol mindenki az állatorvosi költségeken... a gyerekkel már egy tüsszentés után szaladjunk az orvoshoz, a kutya, cica meg hadd szenvedjen napokig? -.-"
10. Ata06
2014. jan. 27. 18:19

Valószínű elfertözödött . Hogy mi azt a doki biztosan tudni fogja. De ha már büdös , lehet, hogy gennyes is neki. Az ő immunrendszere ezt nem fogja tudni legyőzni segítség nélkül.

Vigyétek orvoshoz, nagyon gyorsan! Akár ügyeletre is, különben elvesztitek!

9. kriszta773 (válaszként erre: 1. - Anyavagyok24)
2014. jan. 27. 18:18

gondolom, ha ellet a kutyus, fel voltatok készülve arra, hogy esetleg állatorvost is kell hívni baj eset. telefonálj neki, és kérdezz rá, ő majd megmondja, mit kell tenni

komolyan úgy hagynád a kis kutyust, ha itt azt írnák, semmi gond, kend be ezzel vagy azzal?

8. emi75 (válaszként erre: 1. - Anyavagyok24)
2014. jan. 27. 18:02
Szia, az nem jó ha nyalogatja a sebet anyukája, mert fehérjebontó enzimek vannak a kutya nyálában, és begyullad. Amikor a kutyámat műtötték, akkor mondta az állatorvos. Hogy nehogy engedjem nyalni a sebét, és nehogy levegyem a gallért.
2014. jan. 27. 18:02
Én is köldökzsinórra tippelek.
6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Anyavagyok24)
2014. jan. 27. 17:58

Lehet a köldökzsinórt túlrágta az anya, első ellő kutyánál. cicánál előfordulhat, vagy ha nincs víz előtte.


Biztos elfertőződött szegény picinek, azt az anyja nem fogja tudni meggyógyítani. Gondolom antibiotikum és külsőleg valami fertőtlenítőt kap, ha elviszitek orvoshoz, ha nem könnyen megeshet elpusztul. Ha nem tudjátok orvoshoz vinni, akkor alkohollal kenegessétek át neki, és valami hámosító krémmel kenjétek át. Kötözzétek át a pociját, gyakran figyeljetek rá, hogy az anyja ne szedje le, de az is megoldás, ha csak enni teszitek oda, és utána kis dobozkába helyezitek.

5. simple (válaszként erre: 1. - Anyavagyok24)
2014. jan. 27. 17:50
Hívjatok állatorvost! Nem is értem ez miért nem egyértelmű, az itt kérdezősködés helyett....
2014. jan. 27. 17:33
Állatorovshoz kell vinni, de sürgősen!
2014. jan. 27. 17:29

Én nem vagyok egy "rohanjunk az állatorvoshoz" típus, de azért már rég kihívtam volna.


Szerintem szóljatok neki, ő tud segíteni.

2014. jan. 27. 17:28
Mielőtt az anyakutya végleg "elrendezi", hívjatok állatorvost.
2014. jan. 27. 17:18
Már 1-2naposan nagyon csúnya,vörös gennyes foltok voltak a hasa alján,azt hittük,anyuka majd elrendezi..Mára felduzzadt és büdös is neki... Németjuhászról van szó..Mitől lehet és mit tegyünk ellene? Kenni felesleges,anyukája lenyalná...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook