Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mitől lesz valaki "paramami"? fórum

Mitől lesz valaki "paramami"? (beszélgetős fórum)


2017. jan. 25. 20:13
Végül is, ha kicsit félősebb, akkor babát várva kétszer félősebb, ez is érthető. :D Kevésbé "díszhiszti", mint a macskától 100 m távolság.
16. 3aa914ed63 (válaszként erre: 15. - Guruljka)
2017. jan. 25. 20:11
Kényelmes autóban, megfelelő megállásokkal, átmozgatott testtel ez nem okozhat gondot. Azt hittem, fél autóba ülni vagy vezetés közben nem fér el a volán mögött. :)
2017. jan. 25. 20:06
Nem általában az autózástól tart, hanem várandósan a hosszabb autóutaktól. Én ezt érthetőnek találom, 5-7 órát autóban ülni nem állapotosan is lehet baj forrása.
2017. jan. 25. 19:52
Az autózás tilalmát nem értem. Megmagyaráznád?
13. globus (válaszként erre: 10. - Guruljka)
2017. jan. 25. 19:50
Bocsi, tévedtem, valamiért vidéki, kertes házra emlékeztem veled kapcsolatban. Pedig akkor nem még nem ismerhettelek :)
12. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 11. - L.luiselotte)
2017. jan. 25. 19:40
nekünk is mindig volt cicánk, sosem volt vele gondunk a fiam és a férjem is nagyon szereti őket. érdekes hogy nincs a lakásban babahintőpor kb 20 éve és mégis mind a kettő állandóan babahintőpor illatú. sosem tudom miért.
2017. jan. 25. 00:44

A beteg macska okozhat bajt, de az egészséges nem hiszem, hogy árthat.


( amikor terhesen lepihentem, a család óriási fekete kandúrja azonnal mellémfeküdt. Fiamnak csak egy baja volt, hogy nagyon válogatós, de ezt nem hiszem, hogy a macska okozta . Mindig is volt macskánk és l-2 megfázást leszámitva nem voltunk betegek. Azért hozzátartozik, hogy a mi macskáink gondozott jól ápolt állatok voltak )

10. Guruljka (válaszként erre: 8. - Globus)
2017. jan. 25. 00:09

Nem értelek, nem éltem vidéken kiskoromban. Budapest, aszfalttenger...

Csak amikor a legkisebb, "kései" gyermekem is másfél éves volt már, akkor jöttünk falura.

Ha egy légteret írok, az egy légtér: a lakáson belül, ahol éppen voltam, rendszerint jöttek utánam. A két kutyát sétáltattuk, a macskákat elég volt kiengedni az utolsó években, mert akkor védett belső kertre nyílt az ablak. A fiam a kutyába kapaszkodva gyakorolt járni.

2017. jan. 20. 18:25
szerintem a csúszós út, influenza totál reális, a hosszú autóút mondjuk nálam nem volt gond. A cica szerintem ha tiszta és egészséges és nincs szőrallergiád nem okozhat bajt.
8. globus (válaszként erre: 5. - Guruljka)
2017. jan. 19. 21:08
Mert vidéken éltél és akkortájt kutya-macska-hörcsög nem szobában lakott... :)
7. Guruljka (válaszként erre: 6. - 0ebc9a84e1)
2017. jan. 19. 21:01

Ha addig is idegenkedett a macskáktól, akkor ezt érzi megerősítve.

De nem baj, inkább legyen túl aggályos, mint hanyag. Azért ettől még nem fogja kitenni a macsot, ha addig is volt. .D

2017. jan. 19. 10:54
Igen, a macska okozhat gondot, bizonyos körülmények szerencsétlen együttállása esetén. (maga is fertőzött, a kismama üríti az almot, nem mos rendesen kezet, stb.) és megértem, aki tart tőle, de itt ugye arról volt szó, hogy macskás háznak még a közelébe sem szabad menni. Én ezt soknak érzem, ettől függetlenül szerintem, ha valaki így érez, akkor ne is menjen, mert csak frusztrált lenne végig.. :)
5. Guruljka (válaszként erre: 1. - 0ebc9a84e1)
2017. jan. 19. 10:47

Mindig is volt macskám, és rendszerint egy légtérben.

Három terhességet hordtam ki, de sosem volt probléma, illetve ami volt, az nem a macska miatt.


A félelmek okozója az internet, amin keresztül túl sok olyan információ éri a kismamát, aminek nincs épeszű alapja, csak a mások babonás félelmeiből fakad.


A macskatartás alatt természetesen a megfelelő tartást értem, egészséges és tiszta állatot.


A felsorolt három aggályod nem túlzás, ezek nagyon is reálisak.

2017. jan. 19. 10:30

A macska biz. esetekben lehet veszélyes, valami betegséget lehet elkapni tőle, amin ha nem esett át az ember terhesség előtt, veszélyes lehet a babára. Van akinek megnézik, hogy átesett-e ezen, de nekem pl. nem nézték. Nem voltam macska közelében, de szerintem nem paráztam volna. Ettől függetlenül megértem, ha valaki igen.

Én mind a 3 példádat jogosnak érzem. Ill. az utolsó nem annyira veszélyes, cserébe baromi kényelmetlen. Mi 28. hét környékén utaztunk férjemmel még egy utolsó nagyot, 9-10 óra autózás volt. 2 óránként megálltunk... pisilni... nyújtózkodni, de rettentőn fájt a hátam. Ill. védőnő mondta is, hogy gyakran mozgassam át a lábam keringés miatt.

2017. jan. 19. 10:05
én meg pont az állattól (bármilyentől) tartást/félelmet nem tartom túlzónak, de én alapesetben sem szívesen simogatok állatot, semmilyet sem, a szagukat sem nagyon kedvelem, de ez alapszemélysiségből fakad
2017. jan. 19. 10:02

teljesen érthető mind a 3 példád.

Egyik se túlkapás.

2017. jan. 19. 09:46

Sziasztok!


Először is, ez a topic nem azért jött létre, hogy egymás torkának essünk, szóval csak kíméletesen, légyszi... :)


Az lenne a kérdésem, hogy milyen esetekben kaptátok meg, hogy túl aggódosak vagytok a terhesség alatt (vagy a megszületett babával) vagy mikor találtatok valakit már túl aggódosnak ezen a téren?

Én nagyon gyakran megkapom, hogy túl aggódós vagyok, de nem tudom, hol lehet megúzni ennek az egészséges határát. :) Szerintem meg mások túl lazák... na xD

Íme az én paráim közül néhány:

- jeges úton nagy pocakkal közlekedni

- influenzás emberek közelében lenni (nem a bkv-n, hanem huzamosabb ideig, pl. beteg emberekkel nem találkozom direkt)

- nagyon hosszú utat autóval megtenni (5-7 óra <)


Nekem eddig csak egy dolog szúrt szemet, amit én soknak érzek, az pedig az, hogy macskával ne tartózkodjon egy légtérben(!) a kismama, mert megbetegszik. De ezt is tiszteletben tartottam, hiszen az ő felelőssége, hogyan próbálja megóvni a babáját. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook