Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mitől lesz szép, nagy és dús a Leander? Melyik évszakban hogyan ápoljam? fórum

Mitől lesz szép, nagy és dús a Leander? Melyik évszakban hogyan ápoljam? (tudásbázis kérdés)


2010. febr. 12. 19:26
Októberben már nem árt bevinni a lépcsőházba, pincébe, fűtetlen helyiségbe. Csak nagyon kicsit szabad locsolni. Vigyázat, pajzstetűérzékeny, könnyen meglepik! Kora tavasszal kiültetni, lehet visszametszéssel alakítani formára.
7. SF
2009. aug. 21. 21:30

Mivel mediterrán növény, a téli fagyot nem bírja. Nagyjából 5 fokos, világosabb helyen szépen áttelel, a fagyok után akár ki is lehet ültetni a szabadföldbe. A visszavágásról nem tudok semmit, az enyém még nem volt visszavágva.

Anyu úgy szaporította, hogy letört egy ágat, és belenyomta a földbe. A következő évben már virágzott!

2009. aug. 21. 18:25

az én leanderem fel van nagyon nőve és görbék az ágai. Vajon ha télire visszavágom szebb lessz?

Ki tudja hogy lehet leandert gyökereztetni?

Nekem legalább is eddig még nem sikrült

2009. aug. 21. 12:36
Az enyém is ilyen nagy. Nekem cserépben, illetve dézsában van, és sima firágföldebe ültetem, Évente egyszer óvatosan leszedek róla annyi földet amennyit csak bírok, és pótolom újjal.
2009. aug. 20. 13:42

Az én leanderem eléggé ritka ágú, néhány helyen láttam 1,5-2 méteres dús leandert.


Milyen földet használtok? Jó az ami a kertben van?

2009. aug. 20. 13:37
ősz végén v. tél elején kell visszavágni (kb.20 centi maradjon a növényből) és ettől lesz szép bokros.
2009. aug. 20. 13:19

Rengeteg víz. Olyan sok, hogy mindig nedves legyen a talaj. Én szoktam tápoldatozni is, és vigyázni kell a kártevőkkel. Bár ez utóbbiból nincs tapasztalatom (kopp-kopp-kopp).

Ha bokrot akarzs akkor érdemes jól visszavágni a növényt, de ebben sincs gyakorlatom csak hallottam, hogy így kell. A lényeg a víz!

2009. aug. 20. 13:04
Mitől lesz szép, nagy és dús a Leander? Melyik évszakban hogyan ápoljam?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook