Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mitől lesz boldog az ember? fórum

Mitől lesz boldog az ember? (beszélgetős fórum)


1 2
26. Nora9401 (válaszként erre: 25. - Fincsi5)
2018. szept. 20. 14:45
Otthon is jo munkahelyem volt, de nem jott be az ottani kornyezet....
25. fincsi5 (válaszként erre: 20. - Nora9401)
2018. szept. 20. 14:40
Neked haza kellene jönnöd, és itt lenni sikeresnek, akkor boldog lennél.:)))
24. Nora9401 (válaszként erre: 21. - Anyucikóni)
2018. szept. 20. 14:29

Gyerekkoromrol roviden:

Sosem voltam jo tanulo, de a szuleim mindig beirattak kulonfele kulonorakra hogy segitsenek, rengeteg penzt es idot aldoztak ram, ezert tisztelem oket.


Persze emelett az nem volt tul jo hogy mindennap utottek vertek es lelki terrorba tartottak, de valahogy most igy lassan 10 ev tavlatabol ezek elhalvanyulnak, ok eljatszak hogy minde rendben de midenbe beleszolnak....


Apukamat nagyon szeretem o nagyon kemenyen dolgozott hogy mindenem meglegyen, ugyanakkor nem tudom neki megbocsatani hogy vegignezte ahogy anyam veresre ver neha.....


Most epp az a bajuk, hogy en miert alberletben elek, mikor a baratnoi gyerekei most vettek hazat (hozzateszem ahol en elek ott 100 millio alatt meg egy panel lakast sem lehet venni (Londontol nem messze) , illetve en nem segelyekbol elek mint a baratnoi gyerekei, akik csok hitelre vettek lakast stb)Toluk nem kaptam segitseget anyagilag 18 eves korom ota, es jelenleg nincs 25 millio forintnyi fontom elfekvoben amire tudnek hitelt felvenni (nem is akarok)


Aztan persze a tobbi a szokasos: miert nem megyek haza meglatogatni oket (iden 3x voltam otthon, ilyenkor a repjegy + utazas kb negyed millioba (ft) kerul nekem)


Miert nem hazasodunk a parommal (nincs penzem lagzira, illetve most tervezunk spanyolorszagba koltozni arra gyujtunk)


Mivel kulfoldon elek mikor oreg lesz idezem "nem lesz aki egy pohar vizet vigyen neki a korhazba"


Hasonlo finomsagok....lelki terror stb

23. NomNom (válaszként erre: 19. - PöttyösPanka)
2018. szept. 20. 14:27
Pontosan ez az, néha meg kell állni élvezni az életet mert így tényleg csak kiégsz és sosem fogsz megelégedni semmivel.
22. NomNom (válaszként erre: 20. - Nora9401)
2018. szept. 20. 14:27

Megtalálni a megfelelő pszichológust sem egyszerű.

Azért a legtöbb nem így működik.

21. Anyucikóni (válaszként erre: 20. - Nora9401)
2018. szept. 20. 13:44
Nem válaszoltál, ezért most konkrétan rákérdezek: minek állsz szóba a szüleiddel, amíg csak cseszegetni tudnak?
20. Nora9401 (válaszként erre: 13. - NomNom)
2018. szept. 20. 13:22
Igen voltam mar pszichologusnal, de eletem legnagyobb csalodasa volt. Elso talalkozaskor vegighallgatott kb nem mondott semmit, de ugy voltam vele hogy biztos ilyen beszelos volt az elso ora. majd jott a kovetkezo talalkozo mikor arrol faggatott, hogy mit csinaltam amitol sikeres lettem mert rengeteg kulfoldi magyarral foglalkozik akik nem tudnak kilepni abbol hogy gyarakban dolgoznak stb. es segitsek adjak neki otleteket hogy mit mondjon a paciensenek. magyaran osszefoglalva 12.000 forintmba kerult hogy a tobbi paciensenek tanacsokat adjak. Eletem egyik legnagyobb lehuzasa volt. Ezen kivul utana kb nem is akart semmirol velem beszelni. :D
19. PöttyösPanka (válaszként erre: 11. - Nora9401)
2018. szept. 20. 13:18

A belső harmóniát magadban találod meg. Ezért hívják belsőnek.


A sikerek sosem fognak boldoggá tenni, csak pillanatnyi elégedettséget adnak. Ha mindig külső dolgoktól (pénz, lakás, elismerés, stb.) várod a boldogságot, sosem leszel az. Az élet apró pillanatokból áll. Ha sosem állsz meg kiélvezni őket, elszáll melletted az élet, miközben te csak hajszolod a következő sikert.

18. NomNom (válaszként erre: 17. - Nora9401)
2018. szept. 20. 13:17

Akkor miért állnak negatívan a dolgaidhoz? Miért mondod el nekik? Majd ha sikerült/elérted/megcsináltad amit szeretnél akkor beszámolsz nekik róla. Független, felnőtt ember vagy. Nem kell az áldásukat adniuk semmire amit TE szeretnél.

Talán te is kiégtél kissé.

17. Nora9401 (válaszként erre: 15. - NomNom)
2018. szept. 20. 13:13
Kulfoldon elek jelenleg is
16. dd9dec5381 (válaszként erre: 14. - Nora9401)
2018. szept. 20. 13:13

Pl. hogy sikeres ember létedre miért érdekel még ennyire, mit gondolnak a t. szüleid?

Vagy hogy mi a valódi oka annak, hogy nem tudod élvezni igazán, ha eléred a kitűzött célt? Kinek akarsz valójában megfelelni?

15. NomNom
2018. szept. 20. 13:10
Talán a külföldre költözés is segítene és a szülők sem szólnának akkor mindenbe bele.
14. Nora9401 (válaszként erre: 12. - Dd9dec5381)
2018. szept. 20. 13:09

oszinte vagyok magammal eppen ezert vagyok sikeres szerintem. Ezenkivul nagyon realista is vagyok.


Nem ertem meg tobb oszinteseg es onismeret miben segitenie, kifejtened ?

13. NomNom
2018. szept. 20. 13:09

Pszichológusnál jártál?

Nekem sokat segített.

Szerintem nincs olyan, hogy valaki csak boldog. Azért folyamatosan dolgozni és küzdeni kell. Mikor úgy érzed most vagy boldog abban az állapotban ami van, úgyis lesz majd valami ami picit visszább billent, de a mélyrepülés után megint lehet felfelé menni.

Te elég karrierista embernek tűnsz. Ismerek ilyen embereket. 30 éves korukra olyan pozícióban kerültek, hogy más soha sem ér el ilyen sikereket. Az egyikőjüket a TV-ben is mutogatták. Azt már senki sem tudja, hogy a magánélete romokban, emiatt folyton a családját öli és idegösszeroppanást is kapott, teljesen kiégett.

Ha nagyon szigorú vagy magaddal szemben, ezen lazítani kellene egy kicsit. Nem lehet mindenki mindig a toppon, légy magaddal türelmes.

12. dd9dec5381 (válaszként erre: 11. - Nora9401)
2018. szept. 20. 13:01
Önismeret es őszinteség magaddal szemben.
11. Nora9401 (válaszként erre: 10. - Simple)
2018. szept. 20. 13:00
Es a belso harmoniat hogy talalod meg?
10. simple (válaszként erre: 1. - Nora9401)
2018. szept. 20. 11:56
Belső harmónia. Amíg magaddal nem vagy rendben, addig nem leszel boldog.
9. c55209c4be (válaszként erre: 6. - Nora9401)
2018. szept. 20. 11:48
Szerintem más is van így ezzel.
8. Anyucikóni (válaszként erre: 6. - Nora9401)
2018. szept. 20. 11:46
Először is a szülőket totál ki kell iktatni az életedből. Mérgező szülők. Hesski velük. Utána lehet továbblépni.
2018. szept. 20. 11:08
Szia. Az hogy boldog leszel vagy sem.. az csakis rajtad áll. Mindig mondják minden fejben dől el. Valószínűnek tartom, hogy a gyermekkorodban történt dolgok miatt érzel így.. sérültél.. de ha sikereket érsz el és mint írod, jó munkád van jó helyen,jól működő kapcsolatod. Azért valamilyen szinten már felülkerekedtél a lelki sérüléseiden. Látod hogy jó mégis körülötted azért elég sok fontos dolog. Legyen ez ösztönző számodra. Hogy sikereket értél, èrsz el. Fogadd el magad elsősorban te, hiszen csakis saját magadnak kell megfelelned. Szüleid beléd nevelték ezt a minél több annál jobb tudatot.. ezt kell leküzdened, hogy állj meg és észrevedd, elértél nagy dolgokat és elégedj meg mindig avval ami van, légy érte hálás. És akkor tudod majd értékelni a körülötted lévő dolgokat. Ami lényeges... nem az a lényeg hogy más nem hisz benned.. hanem az hogy te higgy magadban! Hidd el csak ez számit. Mindenre képesek vagyunk, ha hiszünk magunkban. Az hogy más mit mond tök mindegy, az a lényeg hogy te mit érzel.. mert te tudod hogy képes vagy rá csak el akarnak bizonytalanítani. Mert irigyek. Fel a fejjel.. nincs itt semmi baj csak lépd át a korlátodat amit gyermekkorodban belédkódoltak.😉😊
6. Nora9401 (válaszként erre: 5. - Kisj)
2018. szept. 20. 11:07
Mindig azt hiszem ha elerem az eppen aktualis celomat akkor boldog leszek, de mikor elertem akkor utana rovidesen ujra erzem a stresszt es a hajtas utani vagyat.
5. kisj (válaszként erre: 3. - Nora9401)
2018. szept. 20. 10:53
Mik tennének boldoggá?
2018. szept. 20. 10:48

Én már régóta azt gondolom, hogy a boldogságra való képesség ajándék... ajándék az Élettől, tehát vagy van, mondhatni minden ok nélkül, vagy nincs.

Láttam gyerekeket ajtótalan, ablaktalan házakban, hol esznek, hol nem, de olyan ragyogó mosolyokat, csillogó szemeket azóta se láttam. (Aztán persze bekerülnek a nagybetűs Életbe.)

A boldogság - a boldog embereknél - egy alapállapot, nem függ semmitől és senkitől. Aztán néha szomorúak, néha morcosak ők is, aztán a fájdalom se kerüli el őket, de gyorsan túl teszik magukat rajt, és újra mosolyognak.

2018. szept. 20. 10:02

"Meg azt se értem, ha nem igényelsz tartós barátságokat, ki az a "mindenki", aki állandóan lehúz és elbizonytalanít."

- a szuleim


Ha a jó munkádtól, lakáskörülményedtől, párkapcsolatodtól (amik összességében az emberek mindennapjait teszik ki) nem vagy az, akkor én se értem, mi a baj veled.

-ezzel en is igy vagyok...nem ertem... Engem nem azok a dolgok tesznek boldogga mint a legtobb embert sajnos

2018. szept. 20. 09:58

Mitől lesz boldog egy ember?

Mindenki mástól.

A kérdés az kellene, hogy legyen, hogy TE mitől leszel boldog.

Ha a jó munkádtól, lakáskörülményedtől, párkapcsolatodtól (amik összességében az emberek mindennapjait teszik ki) nem vagy az, akkor én se értem, mi a baj veled.

Meg azt se értem, ha nem igényelsz tartós barátságokat, ki az a "mindenki", aki állandóan lehúz és elbizonytalanít.

Meg kellene látnod és becsülnöd a mindennapok kis örömeit, a részekből épül fel az egész.

2018. szept. 20. 09:29

Nem tudom mi a baj velem. 24 eves no vagyok, vezetoi pozicioban egy kulfoldi szoftware fejleszto cegnel, jo fizetesem van, jo helyen lakom (bar epp egy masik orszagba tervezunk koltozni), van egy jo parkapcsolatom megsem vagyok boldog.



Ugy erzem hogy soha semmi nem eleg, ez abbol is fakadhat, hogy anno a szuleim nagyon maximalistak voltak velem, napi szinten utottek vertek es lelkileg is bantalmaztak mert nem tudtam soha teljesiteni az iskolaban emellett sosem ertettek meg a donteseimet (nem figyeltem oran mert untatott a tanar, realisan latom a vilagot es nem vagyok az az ember aki ossze vissza nyalta a baratai es tanarai segget, voltak barataim konnyen baratkozom, de nincs igenyem sokeves baratsagokat epiteni, tehat mikor hogy jon ki). A mai napig mikor egy ujabb lehetoseg elott allok mindenki negativan viszonyul hozza es csak lehuzzak az otleteimet illetve elbizonytalaitanak ahelyett hogy tamogassanak hiszen lathatjak hogy eddig is bejottek a szamitasaim. Kerdem en mi ertelme van panikolni mindenert.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook