Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mitől lesz boldog az ember? fórum

Mitől lesz boldog az ember? (beszélgetős fórum)


1 2
2018. dec. 5. 23:27
Bármitől
2018. okt. 18. 02:04
ki ettol,ki meg attol.en ha szerethetek esha engem szeretnek!nincs ennel nagyobb boldogsag!elfelejtettem irni az egeszseget,mert nincs annal nagyobb kincs a vilagon!
54. zsozso123 (válaszként erre: 14. - Nora9401)
2018. szept. 23. 09:38

Azt mondod "mégsem vagyok boldog" Ez mit jelent? Honnan tudod, hogy mi az: boldognak lenni?


Voltál már olyan állapotban, hogy boldog vagy, és ezt nem tudod elérni, vagy láttál mást, aki boldog és azt nem tudod elérni?


Ha az első az igaz, akkor az őszinteség azt jelenti, hogy addig teszel fel magadban kérdéseket, míg meg nem találod, hogy mi az amitől tényleg boldog lennél. A lényeg a teljes őszinteség. (Pl. nyilván attól nem leszel boldog, hogy átmész az USA-ba London helyett, vagy magasabb poziba kerülsz stb.)


Ha a második igaz, akkor kitartóan és őszintén utána kell járnod, mitől boldog az a másik ember, akit boldognak gondolsz.


Mind a kettő egy kemény, fáradságos munka, de megéri, mert csak akkor lehetsz boldog, ha ezen végig mész :)

53. andilaci (válaszként erre: 45. - Aryana)
2018. szept. 22. 16:15
Teljesen igazad van!
52. dd9dec5381 (válaszként erre: 50. - Nora9401)
2018. szept. 21. 16:28
Miért kell egyáltalán beszámolni az életedről nekik? Én megcsináltam azt anno, hogy közöltem, k. szüleim hamarosan költözöm, hitelt vettem fel és lakástulajdonos lettem, itt-és itt ekkor - és ekkor költözési muri. Volt ordítás neg ördög falra festés, de ha előbb szólok, folyton a vérem szivták volna, és elbizonytalanítanak, de legalábbis elveszik az örömöm. Pedig csak féltettek. Megtanultam, hogy a terveim bizonyos készültségi szintjeiből ki kell hagyjam őket, jobban jár mindenki...Tanulj a múltból aztán engedd el, felnőtt nő vagy, nem kell megfelelned nekik.
51. PöttyösPanka (válaszként erre: 50. - Nora9401)
2018. szept. 21. 16:10
Lehet, hogy így neveltek, de most már felnőtt vagy, így van választásod. Nem fogod elveszíteni a családod, ha a kiállsz magadért. Először menni fog a lelki terror, a sértődés, az érzelmi zsarolás, de aztán megszokják. Ha nem állsz a sarkadra, akkor viszont örökre szívni fogják a véred.
50. Nora9401 (válaszként erre: 47. - PöttyösPanka)
2018. szept. 21. 16:03

Tudom hogy ezt kell tennem, de ha vilag eletedben ugy neveltek hogy mindenert lelkiismeret furdalast keltettek benned akkor nehez nemet mondani mindenre.


Mert amugy nagyon vagynek egy jo csaladra, mert csaladcentrikus vagyok es rossz erzes hogy ha nemet mondok akkor azt is elveszitem ami jelenleg van.

2018. szept. 21. 11:22
Milyen szépet mondott valaki:A boldogság titka a boldogság akarásában rejlik.
48. Anyucikóni (válaszként erre: 47. - PöttyösPanka)
2018. szept. 21. 11:17
...és a szülőket ki kell egy jó időre iktatni az életéből. Szerintem ez ennek az egésznek az alapja. Asíg ezt nem teszi meg, NEM FOG változást elérni.
47. PöttyösPanka (válaszként erre: 43. - Nora9401)
2018. szept. 21. 10:52
Ez teljesen jogos igény. De sajnos a családodat nem fogod tudni megváltoztatni. Neked kell megteremtened magadnak a nyugodt légkört, ahol feltöltődhetsz. Szánj magadra időt még akkor is, ha ezzel kiesik egy kis pénz. Legyen egy hobbid, fess, meditálj, járj el futni, mindegy, csak legyen lehetőséged lecsendesíteni az elméd. Egy idő után rá fogsz jönni, hogy a pénz és a karrier közel sem minden.
46. Anyucikóni (válaszként erre: 43. - Nora9401)
2018. szept. 21. 10:42

Még nem igazán látom át a gondodat. Mert sztem ha kinyitnád a szád már meg is oldódna a probléma. ;)

Nem szabad meghunyászkodni senki előtt. Ha sikeres vagy a munkába, akkor vélhetőleg egy karakán csaj vagy. Tedd át ezt a magánéletbe is és sztem nem lesz semmi gáz. És végre meglátják, hogy veled nem lehet baszakodni. ;)

45. Aryana
2018. szept. 21. 10:40

Szia Nora!

Magamra ismertem soraidban, bár engem a szüleim nem bántottak…


Azt tapasztaltam, hogy a nyugalmat, amire vágysz, csak magadnak tudod megteremteni. Nem lesz olyan környezet sajnos.


Én idővel rájöttem, hogy bárki bármivel le akar húzni – meghallgatom a véleményét ugyan – azt teszem, ami számomra megfelelő. Ezt kell tenned. Te hozod meg a döntést, és akkor leszel boldog, ha azt teszed, ami a számodra jó. Munka, párkapcsolat, külföld… legyen az bármi.


A szüleidet el kell fogadnod olyannak, amilyenek. Még, ha rosszak is – nem mi választottuk őket. Ha csesztetnek, akkor mond el nekik, hogy nem tudsz többet haza utazni, mert sok pénz vagy nincs időd… az igazat! Ha nem akarsz, akkor azt. Vagy megértik, vagy nem.


Éld az életed úgy, hogy jól érezd magad. Nem kell hajtani… kevesebb vagy kisebb célokat tűzz ki 

Fiatal vagy még, előtted az élet. Nem kell megfelelni mindenkinek :)

44. 438047860c (válaszként erre: 43. - Nora9401)
2018. szept. 21. 10:15
Tökéletes meglátás :)
43. Nora9401 (válaszként erre: 40. - Anyucikóni)
2018. szept. 21. 10:10

Fokeppen nyugalomra, egy olyan kornyezetre ahol nem hibaztatnak es cseszegetnek allandoan. :D


Ugy erzem nekem kell elhuznom a vilagot neha a vallamon, de kozben 24 eves vagyok es bevallom ferfiasan nem vagyok erre mindig.

A szuleimmel, a parkapcsolatomban mindig en kell legyek az aki meghozza a nehez donteseket amiert basztatva vagyok, persze mikor kiderul, hogy ezzel jobban keresek, sikeresebb vagyok stb akkor a munkam "gyumolcset" mar szeretik elvezni pl mikor el tudunk menni majorcara nyaralni az mindenkinek tetszik, de mikor munka utan morcos vagyok es faradt azert mindenki kritizal, hogy en mindent rosszul csinalok.

42. Ildi (válaszként erre: 37. - Ildi)
2018. szept. 21. 08:23
Engem Skandinávia vonzott, nah meg persze a jó fizetés. Voltam jópár országban de Sweden a kedvenc a mai napig. Amint lányom befejezi a sulit itt, visszatérünk oda. -ez a terv. Itt sem vagyok depis, söt..szomorkodni sem szoktam, én úgy gondolom a boldogság nem állandó, összességben lehet az ember élete boldognak nevezhetö, de h folyamatosan minden pillanatban az legyen, olyan nincs. Mint ahogy a hangulatunk is változó. Én a helyedben örülnék annak amilyen életet élsz, élvezd ki az utazásokat, a folyamatos boldogságot ne keresd mert az nincs. -szerintem.
41. Anyucikóni (válaszként erre: 36. - Fincsi5)
2018. szept. 21. 07:08
Nem értem mire föl sértegetsz. Véleményt írtam. Tilos? Én elhatárolódok teljes mértékben az olyan szülőktől, akik nem képesek megbecsülni a saját gyereküket és tönkreteszik az életét. Lehet hogy ez nálatok elfogadott, de bocsánat hogy nekem ez hányingerkeltő.
40. Anyucikóni (válaszként erre: 39. - Nora9401)
2018. szept. 21. 07:05
És mégsem vagy boldog? Ha magadba nézel mire vágysz még?
39. Nora9401 (válaszként erre: 37. - Ildi)
2018. szept. 20. 17:46

Nem csak azert mentem el magyarorszagrol mert nem tetszett a kozhangulat, hanem mert mindig is arra vagytam hogy utazhassak, a vilag tobb reszen is elhessek stb…


Most angliaba voltunk par evet, lassan koltozunk spanyolba aztan ki tudja lehet US.

38. PöttyösPanka (válaszként erre: 36. - Fincsi5)
2018. szept. 20. 17:03
Van egy stílusa és egy életszemlélete, az biztos...
37. Ildi
2018. szept. 20. 16:57
Én Svédországban boldogabb voltam. Most is jól keresek, de ott mégis azért más mint itt.
36. fincsi5 (válaszként erre: 34. - PöttyösPanka)
2018. szept. 20. 16:57
Élőben is ilyen lehet, mert mindegy, hogy gyerekről vagy idősekről van szó, a lényeg, hogy neki legyen jó, a többiek nem érdekesek.:((
35. simple (válaszként erre: 11. - Nora9401)
2018. szept. 20. 16:54
Rengeteg munkával. Meg kell ismerned önmagad, ehhez sokat kell magaddal foglalkoznod. Rengeteg időt kell egyedül, csakis magaddal töltened.
34. PöttyösPanka (válaszként erre: 33. - Fincsi5)
2018. szept. 20. 16:36
Ez a stílus egy kocsist is megszégyenítene. Éljen a nőiesség.
33. fincsi5 (válaszként erre: 32. - Anyucikóni)
2018. szept. 20. 16:28
Szidod a más szüleit, útszéli hangon beszélsz róluk, pedig pár félmondatot olvastál, amit ellenőrizni sem tudsz.
32. Anyucikóni (válaszként erre: 31. - Globus)
2018. szept. 20. 16:02
Én nem említettem a saját szüleimet. Én szeretem őket. A mérgező szülőkre viszont nagyon haragszom.
31. globus (válaszként erre: 27. - Anyucikóni)
2018. szept. 20. 15:32
Nem zavar, hogy saját szüleidet minősíted ország-világ előtt?
30. fincsi5 (válaszként erre: 26. - Nora9401)
2018. szept. 20. 15:09

De akkor még nem a végzettségedben dolgoztál, hiszen 4 éve vagy külföldön.

Egyetemre jártál, nem, és azóta még nem dolgoztál itthon.:)

2018. szept. 20. 15:03
Te mit gondolsz, hogy érzed mi tenne boldoggá ha nem a minden nap örömei (munka, egészség, szerelem, barátok, kihívás megteljesítése, kikapcsolódás, hobbi) ha ezek nem, akkor mi?
28. semleges (válaszként erre: 24. - Nora9401)
2018. szept. 20. 14:58
Véresre vert?!??!!
27. Anyucikóni (válaszként erre: 24. - Nora9401)
2018. szept. 20. 14:46

Kapjákbe. Na, látod: ők azok. A mérgező szülők. Nincs kegyelem. El kell őket távolítani az életedből. Addig nem lesz nyugtod. Ezt tapasztalatból írom. Amíg ezek az emberek eszik a lelkedet, addig nem lesz nyugodalmad. Hidd el.


A kérdéseikre válaszolva:

- nem megyek, mert nem vagyok rátok kíváncsi

- de összeházasodunk, 2 tanúval...ehehheee fikanektekköcsögök!

- vigyen neki vizet, akivel jól bánt életében, te nem vagy köteles neki segíteni

- ha meg zavarják az albérleted, küldjenek pénzt, hogy lakást vegyél :D

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook