Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mitol lehet tobbnapos fulzugasa az embernek, , es hogyan lehetne megszuntetni, ha lehet doki segitsege nelkul, valamilyen hazi praktika? fórum

Mitol lehet tobbnapos fulzugasa az embernek, , es hogyan lehetne megszuntetni, ha lehet doki segitsege nelkul, valamilyen hazi praktika? (tudásbázis kérdés)


2010. nov. 6. 13:36
Remélhetőleg már nem zug 2010 írunk!
25. vorozhev (válaszként erre: 23. - 59412a9b03)
2008. jan. 31. 01:30
Nekem kb4 eve zug a fulem.Mar voltam agy,szem es ful orvosnal mindenut minden rendben de a fulem megis zug.Na ennek milyen lehetosege lenne az enyhitesere mert elege hangos mar.
24. herchee (válaszként erre: 20. - Tunduska)
2007. okt. 25. 14:16
Örülök, hogy nincs nagyobb bajod! További jobbulást!
2007. okt. 24. 08:24

Borza Zoltán természetgyógyász végzettségü vízgyó-

gyász vagyok, és a lelki eredetű okok mellett két

dologra hívnám fel a fígyelmet:alacsony ásványi-

anyag tartalmú vizet kellene innunk,/70 ppm érték alatt/.Én ezt iszom két éve,például ilyen az energetizált reverz ozmózis víz.Ezen kivül nagyon kevés felnött tudja a tej fehérje tartalmát feldolgozni.Próbaként el kellenne hagyni két-három hónapra a tejtermékeket./az a helyzet, a nem be-

épült tejzsir képezi a bacik és virusok táptalaját/. Sok kitartást és akaraterőt a megvaló

sitáshoz.

22. Masször (válaszként erre: 13. - 1a50c86bb0)
2007. okt. 24. 00:41

Antea!

Ajánlanám figyelmedbe Kurt Tepperwein: Mit árul el a betegséged cimű könyvét.

Biztosan megtalálod benne, hogy milyen lelki okra vezethető vissza a probléma. Ennek feloldásával egyszerüen megszünik a testi tünet is.

21. 754c7e07c3 (válaszként erre: 19. - Tunduska)
2007. okt. 23. 13:31
Remélem hamarosan jobban leszel. :))))
20. tunduska (válaszként erre: 8. - Herchee)
2007. okt. 23. 12:44

2007-10-23 12:42

Sziasztok! Mindenkinek koszonom a jo tanacsat! Ginko-bilobat szedek,es lelki eredetu a baj valoszinuleg,legalabb is a doki szerint.Na meg zajos helyen dolgozom,es valoszinuleg rasegit az is :-(

19. tunduska (válaszként erre: 12. - 754c7e07c3)
2007. okt. 23. 12:43

2007-10-23 12:42

Sziasztok! Mindenkinek koszonom a jo tanacsat! Ginko-bilobat szedek,es lelki eredetu a baj valoszinuleg,legalabb is a doki szerint.Na meg zajos helyen dolgozom,es valoszinuleg rasegit az is :-(

2007. okt. 23. 12:42
Sziasztok! Mindenkinek koszonom a jo tanacsat! Ginko-bilobat szedek,es lelki eredetu a baj valoszinuleg,legalabb is a doki szerint.Na meg zajos helyen dolgozom,es valoszinuleg rasegit az is :-(
2007. okt. 21. 18:36
Bocs hogy beleszólok de ti tök nyugodtan belecsöpögtettek minden vackot a fületekbe ahelyett, hogy szakorvoshoz fordulnátok??? És ha olyan gyulladás vagy bármi miatt rés van a dobhártyátokon azzok mindenféle félig vagy egyáltalán nem steril lötty csoroghat az agyatokig?! Hát én ezen elgondolkodnék egy cseppet....
16. herchee (válaszként erre: 11. - Masször)
2007. okt. 21. 18:29

A fülgyertya egy nagy kalap sz....!

Jó pénzért eladják a hülyeséget, én is bedőltem neki, de nem használt semmit. Fülre a legjobb az öreganyáink receptje szerinti meleg sópárna.

15. Zsuccc
2007. okt. 19. 13:22
Szerintem érdemes otthon egy cserépben tartani kövirózsát, mert ilyen esetekben kéznél van. Nagyon igénytelen virág.
14. Zsuccc
2007. okt. 19. 13:21
Nekem és a környezetemben is sokaknak segített a kövirózsa leveléből kinyert lével csöpögtetés, szerintem próbáld ki. De, ha a csöpögtetés után egy órával sem csillapodik menj el orvoshoz, ne bagatelizáld el a kérdést. Ha van vérnyomásmérő a környezetedben akkor mérd meg, mert az is okozhatja.
13. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 11. - Masször)
2007. okt. 19. 13:20

Marpedig ha a csigolyak meszesedese okozza, azzal egyutt kell elni.

Gondolom nem vagy orvos, es az sem biztos, hogy a kerdeskiironak ez a problemaja pontosan.

Tavdiagnosztizalni meg orvosok sem szeretnek, de a laikusok tapasztalataim szerint ezzel szemben nagyon.

12. 754c7e07c3 (válaszként erre: 5. - Tunduska)
2007. okt. 19. 12:22
Nincs mit. Praktikát nem tudok, nekem még csak percekig volt max fülzúgásom. Viszont nem tűnik bagatellnek a több napos, így szerintem menj dokihoz. És! Gyógyulj meg! :))
2007. okt. 19. 12:20

Sajnos vitatkoznom kell azzal, hogy együtt kéne élni vele!!!!

Néhány házi praktikát ajánlanék: Fülgyertyázás, nem térnék ki a mikéntjére, mert amikor megveszed, ugyis elmondják.

Illetve ginko-biluba kapszula.

2007. okt. 19. 11:56
Vérnyomás-probléma is okozhat fülzúgást!
2007. okt. 19. 11:50
Bocsi, több napit akartam írni. Remélem megszűnik a problémád hamarosan!
2007. okt. 19. 11:48
Szerintem menj el egy kivizsgálásra, mert a több hónapja tartó fülzúgást a nyaki csigolyák meszesedése, kopása okozhatja leginkább. Ha ülőmunkát végzel pl. irodában akkor 90% hogy ez lesz a baj. Tapasztalatból tudom, a kolláganőmnek ugyanez a baja és a férjemnek is! Nincs rá gyógymód, meg kell tanulni együttélni vele. Lehet hogy gonoszul hangzik, de ezt a reumatológus mondta a férjemnek. Több hónapos kezelés, akupunktúra, lézerakupunktúra, injekciós kezelés, gyógyszerek stb. után is zúg a füle.
7. tunduska (válaszként erre: 6. - Iz_eniko)
2007. okt. 19. 11:27
Koszonom a segitseget ! :-)
2007. okt. 19. 11:01

Házi praktika:

-hallójáratot elzáró fülzsirdugó esetén csepegtess néhány csepp(kb 3) langyos olajat abba a füledbe,amelyikben a zúgást érzed(ártani nem árthat szerintem,persze ezt fekvő helyzetben).

Annó a nagyimtól hallottam :D

5. tunduska (válaszként erre: 2. - 754c7e07c3)
2007. okt. 19. 10:58
Koszonom a segitseget ! :-)
4. tunduska (válaszként erre: 3. - Natina)
2007. okt. 19. 10:57
Koszonom a segitseget!!! :-)
2007. okt. 19. 10:45
Azt hallottem, hogy kövirózsa levelének a leve, vagy az ismert aaloevera levelét ketétörni, idősebb levél azt a fülbe csepetteni.
2007. okt. 19. 10:17

Leggyakrabban a fül betegségei okoznak fülzúgást. A legtöbb esetben az alábbiak fordulnak elő:

A hallójáratot elzáró fülzsírdugó

Hallójárat részleges vagy teljes elzáródása

Fülkürtműködési zavarok

Dobüregi izmok ritmusos összehúzódása (objektív fülzörej)

Középfülgyulladások

Hallócsontláncolat mozgászavara, dobüregi hegesedések

Méničre betegség (a belső fülben lévő folyadék felszaporodása)

Jóindulatú hallóideg-daganat (több más tünettel együtt)

Akut (heveny) vagy krónikus zajártalom

Akut (heveny) halláscsökkenés (vírusos, keringési vagy ismeretlen eredetű)

Gyógyszerek halláskárosító hatásának kísérőjelensége lehet

Belsőfül-bevérzés tünete (több más tünettel együtt)

Keszonbetegség

Fülkörnyék betegségei


Fültájéki aneurysma, tágult ér surranó hangja

Orrgaratban lévő betegségek

Rágóízületi betegségek


Számos belgyógyászati betegség okozhat fülzúgást. Ezek gyógyítása vagy javítása kapcsán a fülzúgásos panaszok csökkennek.

Magas és alacsony vérnyomás

Érelmeszesedés

Vérszegénység

Változókor (klimax)

Mérgezések

Túlzott alkohol és kávéfogyasztás

Vírusbetegségek

Májbetegségek

Vesebetegségek

Ideg és elmegyógyászati betegségek gyakran okoznak vérellátási zavart a belső fülben, és így fülzúgást okozhatnak. Sok esetben pszichés betegség, a szorongás és a depresszió kapcsán alakul ki erős fülzúgás.

Hátsó agyi területi keringészavar

Sclerosis multiplex

Egyéb idegrendszeri betegségek

Szorongás, depresszió

2007. okt. 19. 10:08
Mitol lehet tobbnapos fulzugasa az embernek, , es hogyan lehetne megszuntetni, ha lehet doki segitsege nelkul, valamilyen hazi praktika?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook