Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mitől lehet magas a kortizol szint? fórum

Mitől lehet magas a kortizol szint? (tudásbázis kérdés)


2014. máj. 2. 22:15
köszönöm!!persze,mindenképp!
25. ba3baaabe6 (válaszként erre: 24. - Csakfigyel)
2014. máj. 2. 16:01

Először is: igazi diagnózist, azután meg gyógyulást Neked!

Megírod, mi a helyzet?

2014. máj. 2. 15:51

na akkor még egyszer, közben lemerült a telóm, és látom elküldte így szpen befejezetlenül!

szóval kálium,nátrium határon belül, a dheas szintemis, viszont ez a szint egyre csökken, januárban volt 9 máriusban 6 most mult héten pedig 2.a többi nem lett nézve!vagyis lehet lett, de még várok 4 leletre, amiértbe kell telefonálnom, de hiába kapcsolják nekem a dokit nem veszi fel..:/

Pedig nézett csomó mindent ilyen fura nevű dolgokat, de cseszhetem, már azon gondolkodok küldök nekik egy felbélyegzett válasborítékot hogy küldjék el...most bezséltem egy privát dokival, holnap tud fogadni privátba,itt Kecsón,azt mondta megvizsgál,kikérdez és aztán látjuk a továbbiakat.

2014. máj. 2. 15:20
Huu koszi a valaszokat a sok infot.natrium kalium normalis a dheas meg alacsony...a tobbi nem let
22. eb85e22a13 (válaszként erre: 19. - Csakfigyel)
2014. máj. 2. 14:10

Sok mindent kell nezni mellekvese problemanal. Verbol: natrium,kalium, korti/ezt nyalbol erdemes/,aldoszteron, acth, dhea, stb.

Nem mindegy, hogy a stressz mennyi ideig all fent, illetve minden szervezet mas. Van aki jobban birja a streszt, nem reagal a szervezete ugx,mint pl.nalad.

Az Addisonosok pedig vekonyak alt., pedig ok is stresszeltek, csak nekik teljesen kimerult a mellekvesejuk, es mar nem is termel, vagy alig kortizolt. Az sem jobb.

21. ba3baaabe6 (válaszként erre: 20. - Csakfigyel)
2014. máj. 2. 13:20
A Cushing-syndroma bejöhet, ha sokat híztál miatta. Fordulj endokrinológushoz. Van gyógymód, nyugodj meg!
20. csakfigyel (válaszként erre: 17. - Ba3baaabe6)
2014. máj. 2. 13:16
Igen azt tudom h a kortizol az konkretan a stresszhormon.De ha nagyon alacsony az az Addison kor v mellekvese elfaradas illetve ha tul magad az a Cushig kor olyan tunetekkel amik nekem is vannak.Utanaolvasta kulfoldi oldalakon.
2014. máj. 2. 13:15
Igen a korhazban neztek ezt.Egy reggel vettek meg a korhaz elott vert abbol lett pozitiv de az amikor 6oranknet mertek az nem lett rossz.Az hatarerteken belul lett.Akkor kertek vizeletet az is iszonyatosan magas erteket mutatott.Egyet nem ertek.Ha ez a stresszre utal akkor miert nem dagadt az osszes ideges ember?meg nekik miert nem dagad a bokajuk es miert nem ehesek masfel orankent de ugy mint aki soha nem evett?hogyan szurik ki a Cushingot?A magas kortizol arra utal.Ajj legyen mar vege az egesznek deruljon ki mi a bajom.Megallas nelkul hizok es eszek mert ehes vagyok folyton korog a gyomrom mint aki sosem evett.
18. eb85e22a13 (válaszként erre: 15. - Csakfigyel)
2014. máj. 2. 13:10
Reggel 8- ra irod,h.negativ. utana meg,hogy az rossz lett.masnap lett rossz? Befekudtel korhazba, hogy ejjel is tudtak vert venni?
2014. máj. 2. 13:01
Mellékvesekéreg-hormon. A stresszel hozzák összefüggésbe.
2014. máj. 2. 12:55
Vizelet nem viteket.
2014. máj. 2. 12:54
Az verbol volt ott vettek 2kor 8kor ejjel 2kor meg reggel 8kor.Ez negativ lett.De utana siman a reggeli vervetel illetve a viteket a lent irt ertekeket mutatta.
14. eb85e22a13 (válaszként erre: 13. - Eb85e22a13)
2014. máj. 1. 16:27
Jav.: kerdeztem
13. eb85e22a13 (válaszként erre: 12. - Csakfigyel)
2014. máj. 1. 16:26

Azert kerdsztem reszletesen, hogy hogy volt a meres.nem irtad a napszakonkentit.

Ezt a vizsgalatot korzeti irta ki? Hova szolt a beutalo?

12. csakfigyel (válaszként erre: 11. - Eb85e22a13)
2014. máj. 1. 14:12
Igen 2decit es fel kellett irni mennyi volt az ossz egesz napi mennyiseg.volt napszakonti meres is.
11. eb85e22a13 (válaszként erre: 10. - Csakfigyel)
2014. máj. 1. 09:32

Nem mondtam,hogy emeli a kortizolt a valeriana,csak azt,h.befolyasolja. Ez csokkentest is jelenthet. Minden hasonlo szer ezt teszi,de a stimulansok is. Kv,cigi,alkohol, bizonyos gyogynovenyek is.

Az egesz napi vizeletbol 2 decit kellett leadni?

Azt hittem azt is neztek,h.napszakonkent higy valtozik a kortizol szint. Akkor ez sem jo mutato,mint a ver. Megiscsak az egyetlen megoldas a nyalteszt.

10. csakfigyel (válaszként erre: 9. - Eb85e22a13)
2014. ápr. 30. 23:17
Hogyan befolyásplja?Az nyugtató attol szerintem még alacsonyabbnak kellene lennie a kortizol szintnek!?Nem,azt nem nézték!A 24órás ugy volt, hogy kiadta a doki délután 4kor a kis tubust meg az utasítást hogy mostantól egy nagy üvegbe gyűjtsem a vizeletem,még éjjel is,mindig,másnap délután 4ig, és aztán reggel öntsem ki az üvegből a kis tubusba a megadott 2 decit és adjam le a laborba.Ennyi volt nagyjából!Igazából a cushing vagy az azt megelőző állapot mait irtál az is lehet magyarázat,a tüneteim egy az egyben passzolnak,hónapok óta keressük az okot,jó lenen végre kiderülne,megállna a hízás, az idegesség, meg ez a folytonos éhség, illetve ogy most is az egekben a lábam ugy felpolcoltam mert totál dagadtak...:/
9. eb85e22a13 (válaszként erre: 8. - Grizus)
2014. ápr. 30. 07:37
Igen, befolyasolja.
8. grizus (válaszként erre: 7. - Eb85e22a13)
2014. ápr. 30. 02:32
A valeriana befolyásolja a kortizol szintet? Ne idegesíts.
7. eb85e22a13 (válaszként erre: 6. - Csakfigyel)
2014. ápr. 29. 21:39

A valeriana eleg durvan befolyasolja a kortizol szintet.

Nehez vizsgalatok nelkul eldonteni,hogy mi okozza a kortizol tobbletet. Nem mindegy,hogy a mellekvese faradsagot megelozo kortizol tultermelesi szakaszban vagy, vagy valoban cushing okozhatja ezt.

Neztek aldoszteron hormont? Ha alacsony,az okozza a sok pisilest. Viszont az aldoszteron hiannyal altalaban pont a kortizol hiany jar egyutt.

Mindenkeppen menj el egy magan endokrinologushoz, ne varj juliusig.

Legyszives ird le,hogy milyen a 24 oras kortizol vizelet gyujtes? Hogy zajlik?

2014. ápr. 29. 19:01

hát eléggé stresszes vagyok de ez azóta van mióta van ez a folyamatos éhség,szomjúság,hízás,idegesség.íelőször ugye inzulinrezisztenciára gondoltak de most kért abelgyógyász kortizolt.de kérdem én ha a tünneteim mögött a kortizol betegségét látja, akkor miért mondja utána h a stressztől van?elolvastam a cushing tüneteit sajna egytől egyik illik rám!hát z lasz hogy akor lemegyek privibe endokrinológushoz.Nem,nem szedte semmit,amikor vérvétel volt csak valeriánát, de vizeletgyűjtésnél még azt sem.már az egész betegségem idegességgel meg pánikkal kezdődött, aztán jött grátiszba kb 6 hete a folyamatos zabálás meg a hizás. A 6 hét alatt híztam sztem vagy 10kilót...előtte is híztam már összesen kb 20kilónál tartok!

Te kiismered magad ezekkela hormonos dolgokkal?Én csak olvasgatok most, de ez a Cushing ez totál illik rám,csak megzavar hogy te is írod, hogy ez stressztől is lehet.De azelőtt ha ideges voltam vagy történt valami akkor inkább nem ettem, minthogy ettem volna!Amikor elhagyott a párom tiszta ideg vltam figytam,ha vizsgák voltak akkor is ez volt..nem tudom mi lehet ez de unom azt hogy csak eszek és nem lakokjól,hogy 5kor arra kelek h pisilnem kell mint az állat és nem tudok visszaaludni, illetve hogy dagadnak a lábaim és a lépcsőzés,guggolás elég kellemetlen!

5. eb85e22a13 (válaszként erre: 1. - Csakfigyel)
2014. ápr. 29. 14:16
Es valoban sokat stresszelsz? Stressz hatasara a szervezet,h.megvedje azt,extra mennyisegu kortizolt termel. Elhuzodo stressz hatasara igy tul sok kortizol termelodik. Ilyenkor a mellekvese kifarad es kesobb mar nem kepes megfelelo mennyisegu kortizolt termelni. De termeszetesen ez csak az egyik verzio, hogy mitol ugorhat meg a kortizol szint. Esetleg kortizol tartalmu barmilyen keszitmenyt hasznaltal (pl excemara kremet, stb.)? Mikor tul sok kortizol termelodi, hizas alakul ki. Mikor a mellekvese elfarad es kortizol hiany lep fel akkor viszont fogyas. Erdemes lenne magan endokrinologushoz menned, nem varni juliusig.
2014. ápr. 29. 13:50
Eddig próbálkoztam IR diétával de nem csöökent se az éhsg se nem maradt abba a hízás!Igen összefügg ezt olvastam most, meg valami Cushing kórról ami a magas kortizol szint mögött áll!Ezt ismered esetleg?Vagy valaki?
2014. ápr. 29. 13:42
Kezdj el diétázni...vagy nemtom eddig diétáztál-e... No fehér liszt, no cukor. Az inzulin és a stresszhormon összefügg úgy tudom, azt nemtom hogyan...
2014. ápr. 29. 13:37
endokrinológus akart lenni!
2014. ápr. 29. 13:29

nagyon magas a kortizol szintem, a véremben 784nmol ref:83-414, a 24 órás vizeletemben pedig 1497nmol ref.:80-450.Ez mitől lehet?A belgyógyász azt mondta ez a stresszhormon, ez az idegességtől van!

A hirtelen hízásom miatt néztek rengeteg hormont!Ez és az inzulin nagyon magas!

Tapasztalat ezzel kapcsolatban?napról nara jobban hízok....ez összefügghet ezzel?

Rndokrinlógushoz JÚLIUS 7.re kaptam időpontot!Addig hízok még vagy 20 kilót...:/

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook