Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mitől lehet, hogy a szaglásom és ízlelésem néha "kimarad", néha rendesen működik? fórum

Mitől lehet, hogy a szaglásom és ízlelésem néha "kimarad", néha rendesen működik? (tudásbázis kérdés)


2013. okt. 29. 00:44
egyel egeszsegesen,mert ezt a problemat a helytelen etkezes okozza.
9. mese habbal (válaszként erre: 8. - Ittmost)
2013. okt. 25. 21:33

ebben amúgy igazad van.. mert az orrcsepp az mondjuk helyileg teszi tönkre az orr nyálkahártyáját, de az ízlelést nem befolyásolja...

szóval a kettő együtt az valóban valami szisztémás probléma lehet, hormonális, vagy neurális stb...

2013. okt. 25. 21:06

Ha szaglás ÉS ízlelés,akkor én orvoshoz mennék..ezek hiánya,vagy túlműködése az agyban dől el,úgy tudom.

van pl egy tipikus stressztünet,h az ember égett olajosrongy szagot érez.

7. mese habbal (válaszként erre: 6. - Idi29)
2013. okt. 24. 21:50

én már megszoktam.. kisebb gondom is nagyobb ennél.. hálistennek nem bórkóstoló a szakmám vagy ilyesmi :D

évekig használtam az orrcseppeket, allergia miatt.. már leszoktam róla szerencsére, de azóta is elég rossz a szaglásom... de ingadozik...

sok oka lehet azért... nem csak ez.. hormonális probléma is lehet a háttérben... vagy ki tudja még mi...

2013. okt. 24. 21:30
Nem tudom én sem konkrétan ezt állítani, de általában így van. Néhány éve én is sokat használtam orrsprayt-t (Rhino), lehet amiatt van? Sajnos akkor is előfordul, amikor itthon vagyok egész nap. Neked mióta tart? Nem lehet tenni valamit? Vagy téged nem zavar?
2013. okt. 24. 21:22
nekem is sokszor megy el a szaglásom, pontosabban a sok orrcsepphasználattól elment, és néha visszajön :) de nem tudok ilyen precíz időszakos behatárolást... :) nem lehet, hogy a munkahelyeden van valami vegyi anyag, amitől elmegy a szaglásod délutánra?
2013. okt. 24. 21:10
Lehet orrsövény ferdülés, vagy valami hasonló dolog, fül-orr-gégészt javaslok, mert nem nagy baj, de néha igen fontos.
2013. okt. 24. 21:08
Nem tudok róla, hogy az lennék. Kb 8 éve voltam allergia teszten, de akkor semmire nem voltam allergiás.
2013. okt. 24. 21:05
Allergias vagy?
2013. okt. 24. 20:50
Mitől lehet, hogy a szaglásom és ízlelésem néha "kimarad", néha rendesen működik? Általában délelőtti időszakban tökéletesen érzem az ízeket és szakokat, de késő délután, este felé mintha "elfáradna" valami, és nem érzem ezeket.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook