Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mitől lehet, hogy a 3 éves fiam elkezdett éjszakánként felriadni? fórum

Mitől lehet, hogy a 3 éves fiam elkezdett éjszakánként felriadni? (beszélgetős fórum)


10. anya4005 (válaszként erre: 9. - Kittie)
2013. dec. 4. 22:55

Most 2 jó éjszakánk volt,bár ma reggel bekérte magát mellém,de hagytam egy kicsit (félek,nehogy újra átszokjon). Nálunk talán a simogatás segít,nem tudom,de örülök,hogy nyugodtan alszik.

Szerintem az én fiamnak sincs szervi baja,sem pszichológiai,a sok újdonság inkább megviselheti.

Ugye,hétfő óta mi is elmegyünk ovi után játszóra egy fél órát (ma kocsikáztunk,mert hideg volt),bár négyesben,de szerintem ez is segít. Most itthon volt apa pár napig délután,de holnaptól megint dolgozik este is,nem tudom,mi lesz,mert szerintem a legjobb számára apa jelenléte volt!

2013. dec. 4. 15:47
Nálunk is ez volt a középsővel, vagy fél évig tartott, pocsék volt. Szintén ovikezdet után pár hónappal kezdte, pedig szeretett járni nagyon. Ja és fel se ébredt teljesen, csak bömbölt hangosan féléberen de sokáig, és volt hogy egy éjjel többször is.. szintén felkeltette a másik kettőt. Szervi baja nem volt, nézte doki, azt mondták korjelleg, kinövi. Mi két dolgot csináltuk: egyrészt a szokottnál is többször csak úgy ok nélkül átöleltük napközben, és elmondtuk hogy szeretjük (lehet h hülyén hangzik, de tényleg..), másrészt minden nap legalább fél órát elmentünk vele valahova vagy az udvarra kettesben, vagy én vagy a férjem, szóval a tesói nélkül. Nem tudom, ettől-e, de elmúlt, és azóta semmi. Van egy könyv nem pontosan erről de nekünk az is használt a gyerekekkel: Payne-Egyszerűbb gyermekkor a címe. Szurkolok hogy használjon valami, nagyon tehetetlen és fárasztó helyzet, lelkileg, testileg..
8. anya4005 (válaszként erre: 7. - M0ncsa)
2013. dec. 3. 22:10

A gyerekorvosunk azt mondja,szerinte "csak" túl élénken éli újra a nap eseményeit. Persze,vannak gondok az oviban (elveszi valaki a játékát,néha egy-egy pofozkodás),de eddig azt hittem,elég talpraesett,tudja kezelni az ilyesmit. Mint kiderűlt,kezeli is,de az lehet,hogy álmában sokszorozódnak az indulatok,azért reagál így. Nem tudom,tényleg nem. Gondoltunk már rá,hogy vissza engedjük az ágyunkba,de már akkora a pici,hogy valószínűleg ő is jönne,na,az meg maga lenne a káosz!

Amúgy most azt figyeltem meg,hogy ha simogatom elalvás közben,akkor nyugodtan alszik. A legutóbbi sírós felriadós estén ezt nem igényelte,azóta igen,és nem riadt fel. Illetve azt is igyekszem kontrollálni,mennyire fárad el,de azért kimegyünk a játszóra ovi után. Ott kiabálhat,rohangálhat,jókat nevet,és talán ez is segít neki.

7. M0ncsa (válaszként erre: 5. - Anya4005)
2013. dec. 3. 12:49

Ez fura. En is a gyerekorvost akartam ajanlani, de latom, ezen mar tulvagytok... A mi dokink szerint ezeket a felriadasokat es remegeseket remalmok okozzak, ami ritkan normalis, de ha gyakran (ejszakankent tobbszor is, te jo eg) ismetlodik, erdemes kivizsgaltatni a gyereket neurologussal. Onnet tudom, hogy az en fiam is igy felriadt es remegett, EGYSZER, soha tobbet. A doktornonk mondta, ha ismetlodne a dolog, szoljak neki...


En a helyedben kikernem masik gyerekorvos velemenyet is.

2013. dec. 3. 00:43
Rossz energiákat érzékel a gyerkőc. Ebben a korban még sok mindent látnak, amit a felnőttek töbnyire már nem. Szerintem is kinövi majd, de tuti, hogy nem pszichológushoz mennék vele, azok nem tudnak semmit. Az én öcsém kicsi korában azon riadt fel, hogy nem akar meghalni. Lehet, hogy a kicsi most kezdi érezni a földi életet jobban, és kicsit fél tőle, mondjuk nem is alaptalanul.
2013. dec. 2. 17:44

Sziasztok!

Megpróbálok egyben reagálni minden felvetésre:

Pszichológushoz jártunk,nem emiatt,de ezt is elmondtam a doktornőnek. Szerinte a viselkedésében,az alvásban és mindenben a kistesó megszületése a ludas. De már hozzá kellett volna szoknia! Egyszerűen annyit mondott,majd kinövi!

Mikor a pici megszületett,a nagy teljesen beköltözött a mi ágyunkba,ott is előfordúlt felsírás,forgolódás,hiszti,de nem ilyen sűrűn.

Nem hinném,hogy fáj valamije,mert mikor ébren van,és valami fáj,azt szépen el tudja mondani,de ilyenkor nem panaszkodik,vagy mindene fáj.

Valóban sok a változás az életében,leginkább erre tudom fogni én is,de hogyan könnyíthetném meg neki? Oviba muszáj járnia,és már nem tudtunk vele aludni(sokszor az egész éjszakát a konyhában töltöttem,hogy legalább az apjuk tudjon pihenni,mert nem fértünk el az ágyban hárman).

2013. dec. 2. 09:23

Lehet, hogy sok változás van a gyerek életében, csak még fel kell dolgoznia.

Új ágy, ovi, tesó.


Nem fájhat valamije?

2013. dec. 1. 23:53
Esetleg nem köthető össze a rossz alvás és a tesó megszületése?
2013. dec. 1. 23:51

Egy ilyen pici fantáziája még nagyon élénk, de ha ez már ennyire elhúzódik, akkor nem lenne érdemes felkeresni egy gyermekpszichológust. Lehet semmi komoly, de ki tudja.

Mert elő fordul, hogy az én fiam is felsír, de amikor felébred, akkor befejezi a sírást és alszik tovább. Nem reszket.

2013. dec. 1. 23:34
3 éves kisfiam újabban felriad éjjel: felül,és kétségbeesetten sír,miközben a kis teste reszket. Ezt akár többször megismétli egy éjjelen. Ilyenkor felveszem,kiviszem a nappaliba,az ölemben ül,átölel,és még percekig sír,reszket. Mikor lenyugszik,próbálom kiszedni belőle,mi a baj (rosszat álmodott,melege van,fáj valami),de vagy teljesen értelmetlen amit mond,vagy kapásból 4 rossz álmot felsorol. Próbálkozom a citromfű teával,estére pedig levendula illóolajat teszek a párologtatóba,de eddig eredménytelenül. Előfordúl ez,ha túl fáradt,és akkor is,ha átlagos napon vagyunk túl. Szeptemberben kezdte az ovit,ott teljesen jól érzi magát. Igaz,hogy csak néhány hete alszik a saját ágyában (a mi szobánkban),de ezek a felriadások ovi és saját ágy elött is előfordúltak,csak nem ilyen sűrűn. Nem tudom,mit tegyek. Azontúl,hogy 3-4 napig alig alszom 1-2 órát (rendszerint a kisebb is felriad a nagyra),borzasztó tehetetlenűl nézni,ahogy sír és remeg. Mit tehetnék?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook