Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mitől lehet hasmenés kisbabánál? fórum

Mitől lehet hasmenés kisbabánál? (tudásbázis kérdés)


15. Ancsa19860211 (válaszként erre: 14. - 9b10f3d7ff)
2011. júl. 24. 22:33
Ezt már csak most olvastam, bocs, közben fürdettem, szoptattam, stb. Igen, ha jó az idő, van, hogy 2-3 órát is sétálunk húzóra. Falun lakunk, itt jó is a levegő és mindig össze lehet futni vmi ismerőssel:) Rossz időben meg az erkélyen szellőzünk. A folyadékkal sincs sztem gond, pisi is bőven van, nem csak kaki:)
14. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 13. - Ancsa19860211)
2011. júl. 24. 19:25
A babádat tedd sokat az ablakhoz, /nem a huzatra gondoltam :)/, hogy minél több fény érje, annál gyorsabban fog múlni a sárgasága, és a kellő folyadék....de azzal a pelenkák alapján nincs gond :)
13. Ancsa19860211 (válaszként erre: 11. - Urbanszkyviki)
2011. júl. 24. 19:03
Ezt nekem is mondták a sárgasággal kapcs. Amúgy a kórházban még én szóltam a csecsemős nővéreknek, hogy nézzék már meg a kislányt, nem sárga-e, de azt mondták, azért látom annak, mert neonfény van és zöldek a bútorok. Jó fejek, nem? Aztán jött a doktornő, ő azt mondta, tényleg sárga, de minimális. Aztán itthon a háziorvos meg ilyennel jön, hogy ha nem megy le róla x nap alatt, akkor ilyen-olyan vizsgálatra kell küldeni. Kint volt a főorvos is (ilyen kötelező vizsgálat volt a védőnőnél), ő meg azt mondta, ne foglalkozzak vele, elmúlik. Csak sajnos én ilyen parázós vagyok, hogy ha már van vmi, ami kicsit is rendkívüli, teljesen be tudok pánikolni:(
12. Ancsa19860211 (válaszként erre: 9. - 9b10f3d7ff)
2011. júl. 24. 18:58
Úgy látszik egyszerre írtunk hsz-t:) A kicsim egyébként 3,65 kg most, de még csak nem egészen 2 hete hízunk. A Pamperssel próbáltam azt is,hogy feljebb húztam neki, de így is kifolyt. De feltétlenül kipróbálom a másikat is.
2011. júl. 24. 18:56

Szia!

Minél többet szopizik a baba, a sárgaság annál hamarabb fog elmúlni. Csak példaképp: tesóm kislánya is besárgult eléggé, hazaengedték, mert annyira nem volt gáz, sokat szopizot és jól a baba, és mégis egy jó hónapba tellett, míg úgy ahogy elmúlt.

A kaki teljesen normális nála, egyszerre sok jön neki ki, biztos ezért is folyik szanaszét.

Próbálj más pelust, akár egyik napról a másikra is megváltozhat. De azért figyelgesd természetesen, az sosem árt.:))

Jó egészséget nektek és csodaszép hónapokat! :)

10. Ancsa19860211 (válaszként erre: 7. - 9b10f3d7ff)
2011. júl. 24. 18:56

Mondjuk a mi orvosunk talán nem lesz ennyire kritikus, csak sajni, mikor megjöttünk a kórházból, pont szabin volt és kénytelen voltam a helyettest kihívni. Amúgy a környékünkön csak ők ketten vannak.

Nekünk amúgy a Pampers se vált be, pedig legkisebb méret. A lábacskája mellett kifolyt a vízszerű kaki (oldalt szoktam fektetni a picit).

9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 7. - 9b10f3d7ff)
2011. júl. 24. 18:56

Most olvastam, hogy a Pem. nem jött be, akkor a Lib.-et próbáld ki. Hány kilós a babád? Nekik a kis méret az olyan "hálós" jól beszívja a híg kakit.

Már nem emlékszem, hogy pontosan hány kg-ig gyártják.

8. bmwkraft (válaszként erre: 1. - Ancsa19860211)
2011. júl. 24. 18:55

Szia

Ne aggódj szerintem sincs semmi baj.

Egyébkén az én pici fiam 2hetes és nálunk is minden ugyan az mint nálatok. Mi is hasfájósak vagyunk és néha olyat küld a pelenkába, hogy csak folyékony és nekünk is mindig mindenünk olyan lett. Csatlakozom az előttem szólóhoz abban, hogy én is pelust cseréltem és most már mindenünk tiszta marad, kivéve a pelust:))

Addig szerintem sincs baj amíg nem véres, bűzös, vagy nagyon nyálkás.

7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 5. - Ancsa19860211)
2011. júl. 24. 18:52

Ilyen kicsi babának én a: Pamperst, vagy Liberot ajánlanám.


...ha ennyire "furcsák" az orvosok, én elgondolkodnék, hogy másik orvost keressek a babámnak.Neki az a feladata, hogy segítsen, tanáccsal lásson el és ne kritizáljon.

6. Ancsa19860211 (válaszként erre: 4. - Ancsa19860211)
2011. júl. 24. 18:51
Ja, és nem is beszélve a netes cikkekről, mindben azt írják, hogy a túl híg, vizes széklet kóros.
5. Ancsa19860211 (válaszként erre: 3. - Kobri29)
2011. júl. 24. 18:47
Köszönöm! Van vmi jó tipped jobb pelusra? Én eddig a Tes*ost próbáltam és a Pam*erst, de mindegyikkel így jártam.
4. Ancsa19860211 (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2011. júl. 24. 18:46
Szóval ne aggódjak? Köszi. A kutacsa nincs amúgy beesve és hízogat is. Azért is írtam ki ezt a témát, mert félek orvosnak/védőnőnek szólni, mert idáig mindenért csak beszólogattak nekem, először, hogy visszaesett és nem hízott, biztos rosszul szoptatom, stb, utána, hogy a sárgaság nem akar lemenni róla (lassan megy lefele, de a szeme fehérje még mindig kicsit sárga), aztán állandóan ellentmondanak egymásnak ezek a szakemberek, én meg már nem tudom, mit higgyek. Úgy gondoltam, a tapasztalt anyukák többet tudnak segíteni:)
2011. júl. 24. 18:43

Szia! Gratulálok a babához!

Szerintem nincs okod aggódni. Az én fiam most 9 hetes, az első hónapban ugyanez volt velünk is. Maximum annyit érdemes tenned, hogy kipróbálsz másfajta pelenkát, hátha az jobban bent tartja, aminek benn kell(ene) maradnia.

2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Ancsa19860211)
2011. júl. 24. 18:40

A véleményem és tapasztalatom, hogy ez normális.

Ha fogyna a kutacsa beesne akkor kellene aggódni.


Jó egészséget Nektek!

2011. júl. 24. 18:35

Sziasztok!

3 és fél hetes kisbabámnak naponta akár 2x is van olyan széklete, ami kifolyik a pelenkából és eláztatja a kiságyat is. Ilyenkor hallani lehet, hogy egy nagyot pukizik, ami "sógorostul" megy. Legtöbbször hasfájós időszakok után szokott ilyen lenni és ettől látszólag meg is könnyebbül. Amúgy ez mindig sárgás színű, nincs benne vér és nem is durván bűzös. Ezen kívül is van széklete többször is naponta, de az csak kis mennyiség és a pelenkában marad. Szerintetek ez kóros? Én szívem szerint rohannék vele az orvoshoz, de anyám és anyósom szerint semmi gond. Megjegyzem, anyósom nem is látott anyatejes kakit, anyám meg már nem emlékszik rá olyan jól, hogy a miénk milyen volt. A kislány egyébként 2 hetes koráig visszaesett súlyban, onnantól viszont elkezdett hízni, az utóbbi héten 200 g-t hízott. Kicsit hasfájós, de ettől eltekintve nyugodt baba, kiszáradásra utaló jel nincs. Bocs, hogy ilyen hosszú voltam és előre is köszi a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook