Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mitől lehet ez a fájdalom a mellben? fórum

Mitől lehet ez a fájdalom a mellben? (beszélgetős fórum)


27. lolita2112 (válaszként erre: 26. - Pasionella)
2019. febr. 6. 08:17
koszi neked is hisz,mint irtam lanyom is erintett ebben a temaban.
26. Pasionella (válaszként erre: 25. - Lolita2112)
2019. jan. 29. 08:20
Köszönöm. Most jobb, szedtem Evitamint, azt mondják az is jó rá.
25. lolita2112 (válaszként erre: 14. - Pasionella)
2019. jan. 29. 07:18
probalj b 6 vitaminokban gazdag eteleket nenni.pl banan.,mert az segit a mellfajas probleman.lanyomnak is gondja volt a mellfajas s mi utan ette a b6 vitamin,meg napi szinten 1 banant azota semi baja.
2019. jan. 18. 19:37

Nincsen semmi bajom szerencsere :-) valoszinuleg hormonalis es nodokit kell keresnem aki alaposan kivizsgaltatja a dolgot.

Kimondhatatlanul megkonnyebbultem. Koszonom mindenkinek a biztatasokat.

23. f66a7e48f9 (válaszként erre: 22. - Pasionella)
2019. jan. 10. 22:36
Ne izgulj, nem lesz semmi baj!
2019. jan. 10. 13:11

Kaptam korábbra időpontot, jövőhét péntekre. Borzalmasan félek!

Este nagyon sokat fájt és ma egész nap fáj a bal karom.

Fogalmam sincs, hogyan tudnék egy kicsit is megnyugodni :-(

21. Pasionella (válaszként erre: 18. - Nyamitörp)
2019. jan. 10. 10:51
Megtaláltam a két évvel ezelőtti vizsgálatról az eredményt, arra évenkénti ellenőrzést írt de mivel semmi bajom nem volt így nem mentem. Reménykedek benne, hogy esetemben a hirtelen hízás kavart be ennyire csak furcsa, hogy csak egyik oldalt, és azt meg végképp nem értem a bal karom miért fáj, mintha be lenne csípődve.
20. Pasionella (válaszként erre: 19. - Timycat)
2019. jan. 10. 07:08
Nem, kb 6 eve szedtem, osszvissz 1 evig.
19. timycat (válaszként erre: 1. - Pasionella)
2019. jan. 9. 22:43

Mikor abbahagytam a fogamzásgátlót utánna fájt így a mellem ciklustól függetlenül. Elszaladtam ultrahangra, mondták, hogy normális és hormonális. Aztán pár hónap alatt elmúlott és azóta se érzem.

Nálad nem történt valami hasonló változás?

18. Nyamitörp (válaszként erre: 17. - Pasionella)
2019. jan. 9. 22:28

Majdnem minden nőnek vannak a mellében meszesedések illetve ciszták. Nem árt rendszeresen ellenőriztetni őket ultrahangos vizsgálattal, lehet belőlük baj, de nem kell rögtön ijesztgetni magad. :)

Nekem évenkénti kontrollt javasolt a doki, de én már lassan (nem is olyan lassan) 40 felé robogok.

17. Pasionella (válaszként erre: 16. - 403c839538)
2019. jan. 9. 21:43
Aha, marha jo lenne ha csak az lenne. Sosem voltam az.
2019. jan. 9. 21:12
Nyugi, csak hipochondria.
2019. jan. 9. 20:47
Most este meg jobban elkezdett fajni/szurni. Mar nincs otletem mit tehetnek, lehet vmi gyulladascsokkento kremmel bekenem, hatha segit.
14. Pasionella (válaszként erre: 12. - Csgybzs)
2019. jan. 9. 16:14

Nem szedek fogamzásgátlót, évekkel ezelőtt szedtem de összesen kb 1 évig, azóta sem.

A hormokra azért gyanakszom leginkább mert alakultak szőrök olyan helyeken is ahol nem kellene :-(

13. Pasionella (válaszként erre: 12. - Csgybzs)
2019. jan. 9. 16:13

Köszönöm a biztatást!

Talán melltartóval indult pár hete, múlthéten vettem egy kényelmeset, legalább már amiatt úgy érzem nem fáj, volt olyan, hogy este levettem és úgy éreztem leszakad a mellem, kényelmetlen volt bal oldalon is feküdni, most talán kicsit jobb.

Igen, tudom, hogy a kimondott szónak/gondolatnak teremtő ereje van, félek is magamtól időnként emiatt.

Valahogy mantráznom kell magamban, hogy egészséges vagyok és kész!

2019. jan. 9. 16:08
Nekem sem kicsi, ilyen nekem is volt már, ráadásul nekem a Nuvaring fogamzásgátlótól valós csomóim lettek, amik szerencsére felszívódtak a használat után. A melltartó is okozhatja egyébként, kerüld a merevítős, csipke anyagokat. Ezek mind irritálják az arra érzékeny bőrt. A rák nem fáj. A mellráknak még nagyon sok más tünete van (mellbimbóból folyó folyadék, elszíneződés, a rák tipikus jelei, fogyás, hajhullás), a szimpla fájdalom nem az. Ettől függetlenül nagyon jó, hogy 2 évente megnézeted. Szerintem ne aggódj ezen. A lélek betegíti meg a legjobban a testet, valamint a kimondott szónak ereje van! Tehát egészséges vagy és kész!
11. Idhikai (válaszként erre: 8. - Pasionella)
2019. jan. 9. 15:42
Nekem azt hiszem a változókorral elmúlt. :) Nagyon ritkán van még egy kis szúrás, de tényleg csak sokhavonta.
10. Pasionella (válaszként erre: 9. - Guruljka)
2019. jan. 9. 15:41

Rendben!

Köszönöm!

9. Guruljka (válaszként erre: 4. - Pasionella)
2019. jan. 9. 15:39

Kérlek, ne "vedd a nevedre" a betegséget!

Nem a tied, nem vonatkozik rád!

8. Pasionella (válaszként erre: 7. - Idhikai)
2019. jan. 9. 15:37

És elmúlt vagy hozzászoktál? :-(

Tervbe van elég komoly fogyás idénre, reménykedem benne, hogy a fogyással kicsit helyre áll ez.

Neked is csak az egyik fájt?

7. Idhikai (válaszként erre: 6. - Pasionella)
2019. jan. 9. 15:31
Igen. Pont ezek. :)
6. Pasionella (válaszként erre: 3. - Idhikai)
2019. jan. 9. 15:29
Nálad milyen fajta fájdalom volt? Nálam ilyen visszatérő szúró érzés, időnként mintha égne, kívülről semmi sem látszik. Volt már olyan érzésem is, hogy már azt se tudom a mellem fáj vagy a szívem szúr, tegnap már a bal karom is fájt és zsibbadt.
5. Pasionella (válaszként erre: 2. - Ab3619a9cd)
2019. jan. 9. 15:28
Azért nyomkodom, hogy megnyugtassam időnként magam, hogy mégsem olyan csomó... :-( azt sem tudom milyen az olyan... legalábbis remélem, persze olvastam, hogy milyen elvileg.
4. Pasionella (válaszként erre: 3. - Idhikai)
2019. jan. 9. 15:27

Párom már nem győz nyugtatgatni... :-(

Igen, én is ezt érzem, hogy rákos vagyok és csomó mindenről az jut eszembe, hogy biztos most csinálom utoljára :-(

Igen, két éve azt mondta, hogy nagyon mirigyes a mellem és azokat érzem csomóknak.

3. Idhikai (válaszként erre: 1. - Pasionella)
2019. jan. 9. 15:21

Én is volt, hogy elrohantam az orvoshoz, hogy tuuuudom, hogy rákos vagyok! Érzem! Fáj! az orvos megmosolygott, a rák nem fáj! Hormonális okai voltak valóban! Én is nagymellű vagyok, és mirigyes is a mellem.

Szóval, tudom, min mész át, de nyugiiiiii! :)

2. ab3619a9cd (válaszként erre: 1. - Pasionella)
2019. jan. 9. 15:20

Szia!

Először is ne nyomkodd, mert még be is fogod gyullasztani a mirigyeket!

Ugyan nem vagyok orvos, de simán lehet attól hogy nagy!

Mondom ezt úgy, hogy az enyém elég kicsi! Így gőzöm sincs milyen lehet a nagy!

Kérj időpontot, de ne idegeskedj, mert hogy nincs baj az tuti!

2019. jan. 9. 15:10

A kérdést félve teszem fel, tudom orvos...

Sajnos csak február elejére kaptam időpontot.

Nagyon kérek előre mindenkit, hogy ne ijesztgessen, félek magamtól is bőven, sőt.

Utoljára 2 éve voltam ultrahangon, akkor semmilyen eltérést nem találtak, előtte szintén 2 évvel, akkor sem találtak semmit. Azt mondták mivel nagyok a melleim ezért nem csoda, hogy ennyit fájnak. Mivel még 35 év alatti vagyok ezért ultrahangon szokták nézni.

Persze már széttapogattam magam, gyakorlatilag már minden mirigyet is csomónak érzek. Mikor két éve voltam utoljára ultrahangon akkor azt mondta az orvos, hogy mivel ennyire nagyon a melleim ki se tudnám rendesen tapogatni és könnyen csomónak érezhetek mindent. Akkor úgy emlékszem azt mondta hormomális eredetű.

Többnyire a bal mellem fáj, hol jobb oldalt hol bal oldalt, ilyen visszatérő szúró érzés szerű. Pár éve az ilyen tünetek miatt mentem ultrahangra, két éve is és négy evvel ezelőtt is.

Nem menstruációval összeköthető.

Híztam az elmúlt hónapokban, de akkor mindkettő fájna nem?

Már mindent elolvastam ezzel kapcsolatban, amíg odajutok dokihoz jó lenne kicsit megnyugodnom mert lassan már a teljes pánik eluralkodik rajtam, időnként úgy érzem minél inkább ezen agyalok, annál inkább jobban fáj.

Volt már valakinek hasonló, hogy csak egyik melle fáj?

Azt olvastam x millió helyen, hogy a rák nem jár fájdalommal, a mellrákra jellemző tünet egyikét sem tapasztaltam, azon kívül, hogy már mindent csomónak érzek, de ahogy tapogatom magam a jobb mellemben is vannak hasonlók csak talán nem ennyire duzzadtak és nem fájnak.

Félek tényleg eléggé, szóval nem kérek ijesztgetést ha lehet :-(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook