Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mitől lehet ennyi pattanás az arcomon? El vagyok keseredve! fórum

Mitől lehet ennyi pattanás az arcomon? El vagyok keseredve! (beszélgetős fórum)


2016. szept. 6. 17:52

Az üdítőkre,alkoholra is figyelj,van akinek okoz ilyen problémát,akkor is ha csak alkalomszerűen issza,mert okozhat gyulladást,belsőszervek megbetegedése esetén a bőrön jöhetnek ki elváltozások.

Ha ilyesmi nincs,akkor esetleg Dove szappant használj.

Silk-et.

Jó eredményeket érhetsz el, nem szárít, sokan azt hiszik a szárítás jót tesz,pedig nem.

2016. máj. 4. 20:32
A fekete Manna szappant javaslom kipróbálásra.
17. jokri21 (válaszként erre: 16. - Arón1)
2016. máj. 4. 20:26
Nekem anno annyi idosen (11-12) az A vitamin es a vervetel maradt meg az egeszbol. :) Valoban egy csoda.
16. Arón1 (válaszként erre: 14. - Jokri21)
2016. máj. 4. 05:51
Akik pattanasokkal kuzdenek, nagyon is sokan ismerik. Ez a Roaccutan, Accutan, Sotret. Nem az A vitamin tartalma magas, hanem A vitaminsav szarmazek van benne. Fogamzasgatlot is irnak fel melle, mert magzatkarosito hatasa van. Van ilyen krem is, Differin a neve. Sokan felnek ettol a gyogyszertol, de a bort tenyleg gyonyoruen helyrehozza. Gyakran a Dianne fogamzasgatloval kombinaljak.
2016. máj. 3. 22:10
Nekem IR (inzulin rezisztencia) miatt pattanasos a borom. Erdemes belgyogyasszal (endokrinologussal) is beszelni, ha mar nem vagy serdulo.
2016. máj. 3. 16:40

Nekem anno az egesz hatam es arcom aknes volt es a borgyogyaszom felirt egy fel eves kurat, bizonyos gyogyszerrel. A fel evbol vegul 1 ev lett, de megerte mert azota sincs problemam.


A gyogyszer sajnos minden honapban vervetelt kovetel, majfunkciok vizsgalasara, valamint nagyon ugyelni kell hogy ne ess teherbe mert vetelest okoz. Magas A vitamin tartalom miatt fenyerzekenyseget is okoz, szoval napra sem mehettem abban az idoben.


Nem sokan ismerik, a borgyogyaszok sem reklamozzak, DE! ha tenyleg annyira rossz a helyzet, akkor erdemes lenne rakerdezned mielott tiszta heg lesz az arcod ami aztan soha nem mulik el. :/ Nekem bevalt, es noveremnek is.


Ha erdekel privatban le tudom irni a gyogyszer nevet..

13. Gretaa (válaszként erre: 1. - Vaszily60)
2016. máj. 3. 16:39
Szia.Esetleg lehet érdemes volna egy másik bőrgyógyászt is felkeresni.Akár egy magánt.
12. lusza (válaszként erre: 1. - Vaszily60)
2016. máj. 3. 16:37
Nem írtad, hány éves vagy, pedig nem mindegy.
11. Arón1 (válaszként erre: 1. - Vaszily60)
2016. máj. 3. 16:23
Zsíros a bőröd? Mitesszerek vannak? Bőrgyógyász mit javasolt? A zsíros bőrön elszaporodnak a Propioni baktériumok, amik csúnya aknékat okoznak arcon, vállon, háton. Nekem az Akneroxid vált be, illetve bármilyen benzoyl peroxid tartalmú krém. Eleinte naponta kell kenni, aztán elég egy héten egyszer.
2016. máj. 3. 13:15
hagyd ela tejtermékeket
2016. máj. 3. 13:07

Az mTorc1 egy enzim, ami felelős a pattanások kifejlődéséért. Most hagyjuk, hogy ez egy nagyon komplex dolog, sok összetevős, hormonális, higiénikus, stb.


De ami a kaját illeti, ez az enzim "robbantja" ki és ezt az enzimet (vagy kibocsátását) egy sor dolog stimolálja, leginkább a cukor, az inzulin és a tejben lévő aminosavak közül a leucin. Amúgy eleve sok sz.r van a tejben a gyógyszerektől kezdve amit a tehenek kapnak (antibiotikum, tejelválasztást serkentők, gyulladáscsökkentők, egyebek), de ha egészséges tehén tejéből fogyasztanád, akkor is stimolálja az mTorc1-et, mert egyszerűen ez a tej jellegzetessége.


És természetesen a cukor is, de pl a csoki nem, vagyis a csoki és pattanás között nem azért van összefüggés mert benne van a kakaó, hanem az összes csokiban rendszerint van tej is meg cukor is, vagy ha étcsoki, cukor akkor is.


De maga a kakaó az mehetne, pl smoothie-ban, növényi tejekkel, vagy ilyesmik.

8. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Vaszily60)
2016. máj. 3. 12:57

Épp ez az, hogy a tejtermékek fokozzák a pattanásokat, sőt, a cisztás fajtákat is. Ezért nem jó, ha lakto-ovo vegetáriánus vagy. Inkább próbálkozz a vegánnal vagy ha nem szeretnél vegán lenni akkor a tojást hagyd meg, de a tejtermékeket teljesen el kellene hagynod.


Ha nem hiszed, tégy egy próbát 10 hétig. Mandulatejjel, kókusztejjel helyettesítheted, és a sajtot meg ne, és kész.

2016. máj. 2. 19:40
Tüneti terápiának próbáld ki: 1 pohár forró vízbe 1 filter kamilla,1 filter mentatea. Hagyd állni,míg ki nem hül. Ezzel töröld át az érintett részt napjában többször.Lányomnak szépen letisztította az arcát.
6. bokazokni (válaszként erre: 4. - Vaszily60)
2016. máj. 2. 16:21
Ha valaki nem tolerálja a tejet, esetleg lisztet, a bőrén is megmutatkozhat. Egyik barátnőmnek volt nagyon csúnya a bőre, ő áttért a paleóra és már pár hét után teljesen kitisztult, mintha sose lett volna pattanásos.
5. syria (válaszként erre: 1. - Vaszily60)
2016. máj. 2. 16:21

Ha nem említetted volna a nyak-vállövet, akkor lehetne rosaceára gyanakodni. (Arról még nem hallottam, ahogy az túlmenne az arcon; bár manapság minden lehetséges.) Nekem kozmetikus hívta fel a figyelmemet a dögre, és igaza lett.

Mindenképpen keress egy jó bőrgyógyászt. (Tudok egy kiváló privátot Pesten.)

2016. máj. 2. 16:06
Nem szedek fogamzásgátlót, megpróbálom elhagyni a tejtermékeket hátha ez az oka.
3. bokazokni (válaszként erre: 1. - Vaszily60)
2016. máj. 2. 16:04
A vegetáriánus étrend önmagában nem jelent egészségeset. Próbáld elhagyni a tejtermékeket, a készételeket is. Ha ez az egyik oka, akkor hamar javul majd.
2016. máj. 2. 15:46
Hormonoktól. Fogamzásgátlód nem kezdtél, hagytál abba?
2016. máj. 2. 15:41
Már voltam bőrgyógyásznál de nem vált hasznomra! Most voltam már arc tisztításon is de ugyanúgy visszatértek. Vegetáriánus vagyok! Lakto-Ovo vegetáriánus. Egyedül a sajtból eszek többet a kelleténél, nem eszem túl sok csokit a chipsről is lemondtam de el képzelni se tudom mitől lehet. Az egész arcom ilyen és a nyak-vállövem is. Valami ötlet? Sajnos heges is mert dühömben szét nyomkodom :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook