Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mitől lehet az igen erős viszketés, kiütés? (lejjebb írom) fórum

Mitől lehet az igen erős viszketés, kiütés? (lejjebb írom) (tudásbázis kérdés)


2010. aug. 25. 11:12

hú a fogról már annyi mindent hallottam..sajnos nagyon durvákat is,amikor a legutolsó dolog volt az,h vkinek megnézték a fogát és miután rendbejött eltűntek a tünetek.Érdemes megnézetni!de vmi frankó dokival!

Esetleg még egy vérképet,allergiavizsgálatot csináltass,ha a háziorvos tud beutalót adni!

2010. aug. 25. 09:02

Na, annyi változás történt, hogy mostmár kevésbé jön elő, ha leizzadok. úgy gondolom, volt vagy még van valami a szervezetemben, ami nem odavaló. még nem jutottam el a bőrgyógyászatra, de el fogok menni!



cukrot alig eszek. inkább mézet vagy barnacukrot. nem szeretem a csokit sem - mivel tele van ízfokozókkal. csipszet sem eszek meg nem nassolok szinténa mesterséges ízek, aromák miatt, egyszerűen természetellenes ízük van egytől egyig az ilyen kajáknak.

naponta max 2 csipetnyi sót eszek, fehérlisztet kerülöm.


sok folyadék (víz), zöldség, gyümölcs, fehérhús, sajt, hal, rozskenyér, magvas kenyerek, házi készítésű lekvár, de ez utóbbit is csak mértékkel, mivel ezt sima fehércukorral szokták csinálni rokonok...


szóval az étrendem okés! igaz vannak kisebb ingadozások, főleg ha családlátogatóba megyek (jó kis pörkölt tele sóval, borssal, pirospaprikával, fehérkenyér, bár már kezdenek félbarnára állni), de ez nem túl sűrűn van.


ezen a gyulladáson elgondolkoztam. fog okozhat-e ilyet vajon?

2010. aug. 19. 17:47
még valami: van az eucerin nevű tusfürdő,egy kupakkal kell önteni a fürdővízbe.nálunk nagyon klóros a víz,amikor pénztárcám engedi veszek eucerint-sajna húzós az ára,de aki teheti használja a termékeiket!
2010. aug. 19. 17:45

szia!nálam is hajlatok,sportnál...bár má enyhültek egy pár hete....

én még a túlsúlyra is gyanakodtam egyébként:S:S most h kicsit fogyok talán ettől is jobb

A cukorbevitelt csökkentsétek,és tényleg allergiásoknak való tusfürdőt,ill babáknak való mosószert,öblítőt használjatok(nekem a lenor sensitive jött be,fehér színű öblítő!).

Nekem a gumikesztyűtől is kijön,szal azzal nem mosogathatok,mert amint bepállik jönnek a kis sz*rok!

Valami gyulladás van a szervezetbe,ezt szokták mondani....ismerek olyat,akinek u.ez a baja és szintén semmi sem segít,enyhíteni lehet kívülről ezeket a dolgokat,de elő-elő jöhetnek később...sajnos:(

Nincs több ötletem:s

12. Johannia (válaszként erre: 10. - SzeszakAdri)
2010. aug. 19. 12:19

"Először viszket, ha megvakarom kipirosodik, és csalánkiütés szerűen megdagad" "nyomtalanul eltűnik, és megszűnik a viszketés."


ugyanez van nálam is, csak nekem vakarás nélkül is pirosodik.

11. Zsú1965 (válaszként erre: 4. - Johannia)
2010. aug. 19. 12:11
Én nem az izzadás, hanem tisztálkodás után voltam így, a végén már azt mondták a dokik, hogy allergiás(?) vagyok a vízre. Na, akkor lett elegem. Akkor találkoztam véletlenül a kineziológiával, és bár nem jártunk teljesen a végére, évekig nem jelentkezett, mostanában mintha újra kezdődne. De most már tudom, hogy pszichés, és újra megyek utána.
2010. aug. 19. 12:00
Hasonlóak a tüneteim. Általában térdhajlatban, könyökhajlatban, torna közben a hasamon jelentkezik. Először viszket, ha megvakarom kipirosodik, és csalánkiütés szerűen megdagad. Azt tapasztaltam, hogy hidegre jön elő. Télen mindig, bevásárlásnál a hűtőpultok között és a tengervízben. Ahogy felmelegszik, megszárad a bőröm, nyomtalanul eltűnik, és megszűnik a viszketés. Orvosnál még nem jártam vele, de most kíváncsivá tettél!
9. d89d9f2f77 (válaszként erre: 7. - Johannia)
2010. aug. 19. 11:51

Szia!

Szerintem menj el bőrgyógyászhoz!

ez nem normális!Nálunk nem kell feltétlen beutaló,mikor én mentem akkor nem vittem és rögtön fogadtak!

Vagy magándokihoz menjél!Igaz ott fizetned kell,de akkor nem ráznak le.....

8. Johannia (válaszként erre: 6. - Gevi1931)
2010. aug. 19. 11:46
ez lehet a jele egy kezdődő cukorbetegségnek? :S
2010. aug. 19. 11:42

vagy kihez forduljak ezen panaszaimmal?

a háziorvosom csak annyit mondott, hogy a só marja a bőröm és ez így rendben is van...


allergiavizsgálathoz kell beutaló vagy elég csak közvetlenül odamenni? bőrgyógyászatra? vagy vérvizsgálatra? gőzöm sincs, merre induljak el...

2010. aug. 19. 11:40
Minden esetre menjél orvoshoz és mond el a panaszodat és külön kérd meg, hogy nézze meg a cukrodat.
5. Johannia (válaszként erre: 2. - Arcansas)
2010. aug. 19. 11:38

szia!

gyerekkoromban voltam ekcémás, véresre repedtek az ujjaim meg hasonlók. de valahogy azt kinőttem. mi körömvirágkenőcsöt használtunk. nagyon tuti volt. a cukorbevitelen javítani fogok. az jó ötlet. de szerintem nem ekcéma... vagy lehet ez annak a kezdete? :(

fogamzásgátlóval leálltam 1,5 éve. de előtte is volt, hogy 1 évig szüneteltettem és semmi bajom nem volt.


köszi szépen a hozzászólást! :)

2010. aug. 19. 11:34

sziasztok!


a következő dolog van nálam kb. 2 éve, de mostanra lett igen elviselhetetlen, mivel elkezdtem sportolni.


orvosnál voltam vele, de semmi hasznosat nem mondott.


tehát az a helyzet, hogy ha mozgok, kerékpározok, akkor leizzadok és az egész testem (mindenhol!!) viszketni kezd és piros lesz, néha meg is dagad. egyszerűen elviselhetetlen. hiába zuhanyzok. utána valamelyest megnyugszika bőröm, de még kell neki legalább fél óra, míg rendbe jön.


1. váltottam mosószert. jelenleg illatanyagmentes dolgot használok, folyékonyat.

2. biokozmetikumokra tértem át és egészségesen étkezek (soha nem eszek félkész vagy gyorskaját - sok zöldséget és gyümölcsöt eszek)

3. az orvos szerint a kicsapódó só marja a bőröm és az viszket.


na de ennyire, hogy az egész testem tiszta piros és viszket mindenhol (fejem, karom, lábam, hasam, hátam-minden)? és előtte miért nem volt semmi bajom, ha futottam?


lehet valamilyen allergia? vagy nehézfém került a szervezetembe? volt valakinek hasonló tapasztalata?


vagy higgyek az orvosnak, hogy ez semmiség?!

2010. aug. 19. 11:34
sós vizes orogatás,nagyon fog csípni,de enyhíti a viszketést,és nem viszket tőle egy jó darabig!
2010. aug. 19. 11:33

szia!

16-17évesen volt a bal kezemen az ujjakon ekcéma,szó szerint rohadt már a bőr,de amikor megoldódott egy családi probléma,magától helyrejött.Tavaly novemberben előjött,de rosszabb helyeken,alkarjaimon,vállaimon,és a nyakamon.(új fog.gátló szedésekor,ami korábban bevált,így abba is hagytam).Azóta nagyjából elmúlt,nyaraláskor a sós víz jót tett neki.

Valakinek bejön a gyógyszertárban receptre írt krém,amit állandóan kell használni,nem szabad vakarni!!!!Éjjelre aludj kesztyűben,fáslizd be az érintett területeket(bár nekem ez sem használt,mert a kesztyű mindig lejött a kezemről)!

Sós vizes borogatás törölközőben napközben,sok vitamin és hidratálós krém.Klóros vizet kerülni kell(mert ez jobban szárítja a bőrt).Kerülni kell az olyan szereket,amitől fényérzékeny illetve megvékonyodik a bőr,mert ezáltal viszkethet az elvékonyodott bőr kiütéses lehet.Remélem tudtam segíteni!Én mióta nem eszek cukrot,alig van kiütésem!

2010. aug. 19. 11:28
Mitől lehet az igen erős viszketés, kiütés? (lejjebb írom)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook