Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mitől lehet? 5+6 hetes kismama fórum

Mitől lehet? 5+6 hetes kismama (beszélgetős fórum)


1 2
34. Rita993 (válaszként erre: 32. - Ercsikeh)
2013. júl. 3. 21:09
Csak barnázás volt.
33. Riapa (válaszként erre: 1. - Ercsikeh)
2013. júl. 3. 12:30

Szia,

én is véreztem a 4. vagy 5. héten. Akkor még engem sem látott orvos, mert a 7. hétig nem akartam elmenni. De akkor elmentem az orvosomhoz, 2 nap múlva, mert nekem nem csak egy-két pötty volt, hanem vérzés, de nem túl erős!

Nekem azt mondta ez normális, elpattant egy hajszélér v. ilyesmi, semmi baj nem volt, mert nem görcsöltem. Látta is a terhességet, jó helyen volt a petzsák is. Magnéziumot is csak az 5. hónaptól kezdtem szedni. Szóval nem kell egyből a legrosszabra gondolni, nyugi, de azért keresd fel az orvosod amikor tudod!

32. Ercsikeh (válaszként erre: 30. - Rita993)
2013. júl. 3. 10:06
Kicsit vérezgettél is?Vagy csak barna folyás volt?
31. pethoevi (válaszként erre: 28. - Ercsikeh)
2013. júl. 2. 13:08
nem, ez nem amiatt van, de nem szeretnék vitatkozni veletek. inkább progeszteron hiány, ahogy én is és többen írtuk.
2013. júl. 2. 11:20
Én is így voltam kb. 5-6 hetesen, csak én akkor kezdtem barnázni, miután nagyon felidegesítettek. Felhívtam az orvosom, és azt mondta, hogy pihenjek sokat, és szedjek magnéziumot, nem kell megijedni, mert elég gyakori jelenség. Jelenleg 31 hetes kismama vagyok. :) Sok egészséget kívánok! :)
2013. júl. 2. 10:46
Gratula a babához!!! :) Remélem minden rendben lesz veletek!
28. Ercsikeh (válaszként erre: 26. - Pethoevi)
2013. júl. 1. 17:53
valószínű,mégis!
2013. júl. 1. 17:51
Sziasztok!voltam orvosnál,igazából csak 3hetes terhes vagyok,uhn láttunk egy kis karikát amit még a gép nem "érzékelt'ezért egy hét múlva megyek vissza akkor már látni lehet a petezsákot(már most is csak picike)a barnára kaptam Rutascorbin tabit napi 3szor2 kell bevenni.Nem méhen kívüli a kis lakó,és jövő7n már kijelenthető h 'létezik'.30napos ciklusok miatt van az eltolódás,5hetes de am csak 3!!a lényeg h megnyugodtam!
26. pethoevi (válaszként erre: 15. - Tbt0801)
2013. júl. 1. 13:42
5+6-osan nem emlékezhet a szervezet a vérzésre...
25. pethoevi (válaszként erre: 9. - Nbandus)
2013. júl. 1. 13:41

Nem is azért írtam, h haragudj. :)

De a biztos okot csak a doki tudja neki megmondani.

Nem állt szándékomban paráztatni. :)

24. Szerénke83 (válaszként erre: 21. - Ercsikeh)
2013. júl. 1. 13:25

Az a biztos, ha az orvos uh alapján élő embriót, szívhangot talál.

Na akkor vagy terhes:)

23. Fancsika12 (válaszként erre: 1. - Ercsikeh)
2013. júl. 1. 13:12
Szia! Több oka is lehet.Persze ehhez orvos kell,mi ide kevesek vagyunk...és a tanács hidd el nem mindig jó.Feküdj le és pihenj!!Én is a terhességem 12 hetéig barnáztam,mert közel tapadt meg a méhszájhoz a kismanó.Fekvés,magnézium...és persze nyugalom!!!!!!!!!
2013. júl. 1. 13:11
Én is barnáztam mind a három gyerkőcnél,és én is rögtön mentem dokihoz.Magnéziumot,calciumot és utrogesztánt írt fel a doki amit végig szednem kellett.Szerintem se várj...jobb félni mint megijedni...
21. Ercsikeh (válaszként erre: 17. - Szerénke83)
2013. júl. 1. 13:11
Az biztos h terhes vagyok 4teszt bizonyítja!Meg a reggeli hányás,meg a többi tünet.
20. Yaweb
2013. júl. 1. 13:03
Nekem szerencsere semmi barnazas nem volt de ha lenne rohannek az orvoshoz. Szo sincs rola,hogy barki is paraztatni akarna a kismamat de jobb felni mint megijedni!
19. Juharlevél (válaszként erre: 1. - Ercsikeh)
2013. júl. 1. 12:52
Én is barnáztam 5 hetesen és nem vártam semmire, rohantam az orvoshoz. Szerencsére ő nem látott semmi rosszat, a petezsák jó helyen volt és aztán szép baba lett belőle. 19 hetesen véreztem, de annak sem volt a babára nézve veszélyes oka, talán egy hajszálér pattant el a székrekedés miatt. A kislányom azóta 20 hónapos. Szóval nem feltétlenül jelent rosszat, de szerintem ne késlekedj, az sztk-ban (azért az csak nyitva van ma) soron kívül fogadnak ilyen esetben. Vagy az ügyeleten. Jobb, ha az derül ki, h feleslegesen mentél, mint az, hogy későn...
2013. júl. 1. 12:47
Mégegyszer! Nem paráztatni akarlak, de igenis nagyon oda kell figyelni! :)) nem lesz semmi baj!!!
2013. júl. 1. 12:47

A barnázás is vérzés, csak nagyon gyenge, és megalvad, mire kiér, ezért "barna"

De attól még vérzés.

Ált. progeszteron hiány okozza.

Indulás az orvoshoz, egyáltalán állapítsa meg, hogy tényleg terhes vagy-e.

2013. júl. 1. 12:45
Azt tanácsolom még ma lásson doki, de legkésőbb holnap. Nekem az előző várandósságom 5. hetén pecsételő barna pöttyök jelentkeztek. Rohantunk az ügyeletre, aztán egy másik kórházba, nem kaptam sárgatest hormont. Másnap elkezdtem vérezni...:( nem ijesztgetni akarlak, félre ne érts, de vannak esetek mikor hormon elégtelenség áll a háttérben és igenis mihamarabbi gyógyszeres kezelésre van szükség. Ha esetleg ez van a háttérben, akkor jobb ha minnél hamarabb kapod a bogyókat. Most ismét várandós vagyok. 12. hétig azonnal kaptam a progeszteron pótlást, nem is barnáztam. Jó egészséget Nektek!
2013. júl. 1. 12:43

Szia!

Elolvastam a hozzászólásokat is, nem kellene paráztatni egy kezdő kismamát!

A barnázás: lehet baj is, lehet az is, hogy a szervezet "emlékszik", hogy most lenne itt a menstruáció idejének, ha véresre fordul, akkor mindenképpen dokihoz kellene menni.

Nekem volt vérzésem is, s akkor kaptam Utrogestant + a terhességi teszt sem mutatta ki a várandósságot csak a vérteszt. A dokim ekkor azt mondta, hogy mivel nem a nagykönyv szerint termékenyültem meg, ezért van a vérezgetés (ciklus vége volt), s a biztonság kedvéért ír fel Utro-t.

Azóta egy gondtalan várandóságon vagyok túl, s a napokban lesz 10 hónapos a picikém!

Fel a fejjel, nem szabad izgulni!

2013. júl. 1. 12:43
utolsó mensi első napjától számolva 5+6!
13. zebracsikó (válaszként erre: 12. - Kitrákotty)
2013. júl. 1. 12:35
nyilván az utolsó menzesztől számolta, ahogy a dokik is szokták
12. kitrákotty (válaszként erre: 6. - Ercsikeh)
2013. júl. 1. 12:32

Akkor épp itt az ideje, ügyelet ma is van.


ha még nem látott doki, honnan számoltad ki az 5+6 hetet??

2013. júl. 1. 12:32

Elvileg az elején elő szokott fordulni barnázás, de jobb, ha doki lát.

Amúgy sokan sokféle okot mondhatnak, de nem biztos, hogy nálad bármelyik okozza.

10. beatav (válaszként erre: 8. - Zebracsikó)
2013. júl. 1. 12:31
Ez így van.
9. nbandus (válaszként erre: 5. - Pethoevi)
2013. júl. 1. 12:30
A normálist arra értettem, amit te is írtál, hogy nagyon sokaknak előfordul. Nekem is volt, a dokim azt mondta, ez nem jelent semmi rosszat, amíg csak 1-1 foltról beszélünk. De nem haragszom! :)
8. zebracsikó (válaszként erre: 7. - Beatav)
2013. júl. 1. 12:28
ügyelet mindenhol van, az élet azért nem állt le
7. beatav (válaszként erre: 2. - Kitrákotty)
2013. júl. 1. 12:28
Ma nincsenek orvosok,Semmelweis-nap van, a magyar egészségügy napja (Júli.1.)
6. Ercsikeh (válaszként erre: 2. - Kitrákotty)
2013. júl. 1. 12:27
mióta fény derült a terhességre mép nem voltam orvosnál
5. pethoevi (válaszként erre: 3. - Nbandus)
2013. júl. 1. 12:26
Ne haragudj, de nem normális. Tudom, h sokaknál előfordul és lehet csak az alakulástól, de lehet orovolni való is.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook