Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mitől kaphatók a helikobaktériumok, és mi a gyógymód rájuk? fórum

Mitől kaphatók a helikobaktériumok, és mi a gyógymód rájuk? (tudásbázis kérdés)


15. Nőci1 (válaszként erre: 14. - A9986bef96)
2010. szept. 4. 07:45
Sziasztok,rendben mesélek,de nagyon sok idő mire bejutok,mert nincs időpont!
14. a9986bef96 (válaszként erre: 13. - Nőci1)
2010. aug. 21. 22:34
Na,majd mesélj ám,hogy mi volt,mire jutottál!:)
13. Nőci1 (válaszként erre: 11. - A9986bef96)
2010. aug. 21. 21:30
Köszi. Igen megyek dokihoz,de jó lenne tudni erről a betegségről. Az tény puffadok állandóan,nem tudok fogyni és sok bajom van.
2010. aug. 16. 14:43
Sziasztok! Nekem a nőgyógyászom kérte a vizsgálatot, a vetéléseim miatt, és nem dugnak le semmit, kilégzéses vizsgálat.. Az én kérdésem az lenne, hogy mi köze a vetélésekhez?
11. a9986bef96 (válaszként erre: 9. - Nőci1)
2010. aug. 9. 15:28
Szia!Az a helyzet,hogy hazánkban a népesség 30-75%-ban kimutatható,csakhogy nem minden törzse okoz betegséget.Hatékonyabb,ha az orvosoddal konzultálsz erről.
10. Pirosalma (válaszként erre: 4. - Elviracska)
2010. aug. 9. 15:00
Antibiotikum.
2010. aug. 9. 14:56
Sziasztok. Segítséget kérnék most kaptam meg a vér leleltem és azt írja Helikobakter antitest: 4,6 pozitív. Ez azt jelenti,van valami baktérium a gyomromban? Most a pozitív a jó vagy a negatív ilyenkor?:-(( Köszi minden választ!
8. cardinurse (válaszként erre: 7. - Kolibri)
2008. ápr. 4. 20:49
Kezdetben nem érez semmit. A későbbiekben a már kialakulóban lévő/kialakult gyomorfekély az, ami a panaszokat okozza. Gyomorfájdalom, amely lehet nyilalló, görcsös, kevés étel fogyasztására múló. Gyomorégés is jelentkezhet, illetve, igaz, nagyon súlyos, elhanyagolt esetben ún. kávéalj-szerű hányás, illetve melaena. Előbbi a gyomor falán lévő fekély vérzéséből származó, a gyomornedvben kicsapódott vér miatt képez a hányadékban kávézacc-szerű látványt. A melaena pedig szurokszékletet jelent, ami emésztett vért tartalmaz, igaz, ehhez már nagyobb mennyiségű vér lenyelése szükséges.
2008. márc. 14. 20:47

Huuu, mik vannak!

Akinek ilyen bekteriuma van, az mit erez? Mik a tunetek?

2008. márc. 14. 18:48

Sziasztok!


A helicobacter pylory kimutatásához ma már nem feltétlenül kell a tükrözés, csak szövődmény esetén. Kimutatható otthoni teszt segítségével egy csepp vérből is, illetve kórházban egy kilégzési teszt segítségével. Egyik sem olyan kellemetlen, mint a gyomortükrözés. Azonban, ha az orvos úgy gondolja, hogy a képződött fekély nagy méretű, illetve szövetmintát kellene venni, akkor szükséges. Valamint, bizonyos gyógyszerek kedvezményes felírásához rendszeresen elvégzett - 1-2 évente -, dokumentált gastroscopia szükséges.

5. b11a46e73c (válaszként erre: 2. - Aramis39)
2007. jún. 16. 23:29
sziasztok!a férjem több mint egy éve szenved a betegségtöl,járt több gasztroenterologusnál,háromszor átesett a gyomor tükrözésen amit nálunk vajdaságban csináltak,a lelkét kiszenvedte,ugyhogy eldöntötte nem érdekli mi lessz ö többé nem nyel csövet,háromszor beszedte az egyhetes zakk-pakk terápiát,nem segitett!de a közel multban volt kecskeméten egy orvosnál,ahol szintén megtükrözték és semmit sem érzett,mégcsak kellemetlen sem volt neki!(söt el volt ragadtatva a személyzet kedvességétöl)fel állitottak egy ujabb terápiát,most szedte be,hat hét mulva kell menni ellenörzésre!
4. Elviracska (válaszként erre: 2. - Aramis39)
2007. máj. 15. 21:05

Szia


Kizárolagos gyógymod csakis a gyógyszeres kezelés ,vagy gyógyteákkal ,is kilehet gyógyulni belőle ?Persze mit szakember irt föl...

3. zena01 (válaszként erre: 2. - Aramis39)
2007. máj. 12. 20:59
Nekem is volt (van) ez a betegségem. Csak évek óta nem mentem vissza, mert a gyomortükrözésnél még a két műtétem is jobb volt. De ez csak az orvostól függ, hogyan végzi el. Hát ez pocsékul.
2007. máj. 10. 20:06
A fekélybetegség hátterében az esetek kb. 50-60%-ában Helicobacter pylori fertőzöttség áll.Ha a gyomortükrözés, a szövettani vizsgálat, vagy a laboratóriumi vizsgálatok Helicobacter pylori fertőzést igazolnak, a gyomor és nyombélfekély gyógyítására a fertőzést megszüntető gyógyszerkúra javasolt. Első lépcsőben a kezelés egy hétig tart, antibiotikum és gyomorsavtermelést csökkentő gyógyszer szedéséből áll. Ha ez a kezelés nem bizonyult sikeresnek, a második lépcsőben kéthetes terápia javasolt. Amennyiben ilyenkor sem érünk el sikert, a beteg nem gyógyult és a kórokozó továbbra is jelen van, gasztroenterológus szakorvoshoz kell fordulni és a kórokozó antibiotikum érzékenysége alapján kiválasztott gyógyszerek szedését szükséges elkezdeni.
2007. máj. 10. 19:53
Mit tudtok a helikobaktériumról?Mitől kapható?És mi a gyógymód rá?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook