Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mitől hányhat a kutyám? fórum

Mitől hányhat a kutyám? (tudásbázis kérdés)


2013. dec. 17. 13:04
Zoknit evett?
21. leony
2011. dec. 2. 19:26
Amit eszik: purina dog chow. A tenyésztő ajánlotta, mert ez középkategóriás kaja, nem maga a fehérje tartalom, nehogy "túl gyoran, nagyra" nőjjön. Ezt ette mindig, mert én úgy tudom, h nem jó váltani a kajáknál, a kutyáknak pont az a jó, ha ugyanazt kapja. A szőrt lehet, h benyalja, mivel van neki ugyebár. :) A virslit akkor mellőzöm. De akkor megmutatom a dokinak is. Köszi szépen a tippeket. :)
20. MelisUK (válaszként erre: 19. - Andi6020)
2011. dec. 2. 11:13
Szerintem se jó, ha egy héten 3-4x hánynia kell a kutyának. Vagy a kajával van baja, vagy sok szőrét benyalja, vagy megeszik mindent a földről, amit talál és bántja a pociját, sokféle oka lehet. Szerintem a doki lehet a segítség, ami nem két fillérbe fog kerülni, de akinek számít a kutyája, az elviszi. Állatbiztosítást kötve rengeteg ellátás ingyen van egyébként.
19. andi6020 (válaszként erre: 16. - MelisUK)
2011. dec. 1. 16:10

Hmm, mindegy, ezen nem fogunk összeveszni, nem is ez a lényeg, hanem az, hogy normális-e, ha egy kutya hetente 3x4x hány. Szerintem nem az.


Igaz, macskatápokban egyáltalán nem vagyok otthon, mégsem vagyok benne biztos, hogy jó az, ha egy táp 80%-ban húst tartalmaz. Sőt.

2011. dec. 1. 14:18

Az én régi kutyám a megevett szőrét okádta ki, direkt füvet evett előtte.

Ezt ösztönösen teszik.

17. MelisUK (válaszként erre: 16. - MelisUK)
2011. dec. 1. 13:35

Van pl egy olyan táp, amit nagyon reklámoznak a tv-ben, az emberek zöme azt is hiszi, hogy az a legjobb macskakaja. Egy szavazást is indítottam ezzel kapcsolatban és pont azt a legsilányabb kaját szavazták, hogy az a lejgobb macskakaja. Olyan allergiás reakciókat vált ki, mint a szőr foltos kihullása, gennyes talpak. Mindemellett pedig a macska szája, széklete, pukija, de még a bundája is förtelmes szagú lesz tőle...


Lehet, hogy arról a tápról, amivel te eteted a kutyád, az fog kierülni pár év múlva, hogy cukorbeteggé teszi az állatokat. Vagy bármi más, ráktól kezdve bármi kiderülhet. Ha vegyesen táplálod, akkor kisebb esélyed lesz arra a betegségre, én így gondolom.

16. MelisUK (válaszként erre: 15. - Andi6020)
2011. dec. 1. 13:29

Az egyedüli macskatáp ami nem prémium, a Friskies, amit itt Go-Cat-nek hívnak. Azért kap ezt is kis mennyiségben, mert ez szinte az egyetlen, amit szeret. Egyszer postán kaptunk belőle ingyen termékmintát, onnan tudjuk, hogy szereti. Kb egy héten egyszer a napi kajájának a felét teszi ki, nem kap túl sokat. A többi macskatáp amit kap, a legjobb minőségűek. Royal Canin-t pl azért nem kap, mert egyáltalán nem eszi meg, képes napokig koplalni és látványosan fogyni. Ugyanez van a puha tápokkal is, pedig a mai napig is van itthon Royal Caninünk. Az IAMS teljesen ugyanaz a minőség, azon is piszmog, de legalább megeszi. A normál Purina, ami a kék zacskós, az újfent nagyon jó minőség. A Nutricat pedig az egyik legújabb nagyon jó minőségű táp, ez ízre is végre bejön neki. Nagyon válogatós. Amit még szokott kapni, az a Hill's, most azért nincs, mert eléggé fel vagyunk stócolva macskakajával, de ha fogy, az lesz a következő, amit kapni fog. Aminek meg nem jut eszembe a neve, az a világon az első macskatáp, ami 80% húst tartalmaz, magasabb értékei vannak, mint a legtöbb prémium macskatápnak. Épp csak nem ízlik neki az se, így úgy tudom vele megetetni, hogy vegyesen, keverve olyannal, amit szeret.


Egyébként nem igaz, hogy butaság többféle prémium táppal etetni. Mégis mitől vagy olyan biztos benne, hogy minden benne van? Nagy különbség van pl egy halas, egy csirkés, egy marhás és egy nyulas között is. Pl halasat akkor kell többet adni, ha a bőre száraz, korpás.

Rengeteg dologról kiderül az évek folyamán, hogy amit addig tökéletesnek hittek, mégsem jó. Mégis mit tennél, ha éveken keresztül xy táppal etetnéd csak a kis kedvenced és kiderülne, hogy pont az a táp miatt lett ilyen meg olyan baja?

15. andi6020 (válaszként erre: 14. - MelisUK)
2011. dec. 1. 13:03

"többfélét adnék neki vegyesen, hogy biztos mindent megkapjon a szervezete, amire szüksége van"



Ne haragudj, de ez butaság. Egy normális, prémium minőségű táp tartalmaz mindent, amire a kutyának szüksége van. A silányabb minőségűekből meg mindegy hányfélével eteted, nem leszel előrébb tőle.

A Frieskies és társai nem a legjobb tápok. Csak meg kell nézni az összeevőket.

2011. dec. 1. 12:36

Én a helyedben elvinném a kutyát dokihoz és tápot is többfélét adnék neki vegyesen, hogy biztos mindent megkapjon a szervezete, amire szüksége van. Nekünk macskatáp is jelenleg van neki felbontva egy halas IAMS, csirkés Purina, Go-Cat (amit szintén a Purina gyárt, ez Mo-on a Frieskies), egy aminek nem tudom a nevét de 80% hústartalmú (műanyag dobozba van áttéve mert nem visszazárhatós), egy benti cicáknak való csirkés Nutricat és egy kinti ciáknak való lazacos Nutricat. Emellett kétféle jutifalatja is van, az egyik macskamentás, a másik sajtos.

Mivel tápon kívül szitne semmit nem eszik meg, így fontosnak tartom, hogy többféle tápot kapjon.

2011. dec. 1. 12:26
Nekem a macskám hányt fehér habosat, majd egy idő után sárgás és borzasztó büdös lett. Mindemellett játékos volt, majd egyre inkább magába zuhant, gubbasztott, fájlalta a pociját. A doki adott neki antibiotikumos injekciót meg még valami mást is. Nem lett jobban tőle, így megröntgenezték. Valami volt a pocijában. Felvágták a pociját és kivették. Egy hajgumit evett meg a kis drágám, ami letapadt, nem mozdult se le, se fel... Ha nem műtik meg, belehalt volna. Azt mondta a doki, hogy ez a megevősdi a kutyák tulajdonsága, ráadásul nem tanulnak belőle, ha egy kutya ilyen, akkor műtétet műtét követ, újra megesznek minden sz.rt. Szerencsére ez a cicámra nem igaz, legalábbis további letapadása nem volt. Minden sz.rt elkezd amúgy rágni, papírokat, műanyag dolgokat, mindent, ami íztelen, figyelni kell rá.
2011. dec. 1. 09:44

A kutyának teljesen megfelelő az egyféle táppal való etetés, sőt, a tápváltás megterhelőbb tud lenni. Teljesen felesleges lecserélni egy bevált tápot.

Én azért megmutatnám dokinak.

Ha sok a sava, akkor a hányadéka inkább sárgás habos, mint fehér.


Melyik purina? Mert az, hogy purinás, az elég tág kategÓria.

11. baybi
2011. dec. 1. 09:30
Szia!Szerintem válts tápot és ne egyoldalúan tápláld,mert neked sem jó az egyoldalú táplálkozás,ahogy az állatoknak sem!Az én kutyusom akkor szokott hányni ha ég a gyomra vagy magas a sava!(ugyanis ő kap konzervet is,nem csak szárazat!)
2011. dec. 1. 08:44
Lehet, hogy mohó a kutyus, ha kapkodva eszik, előfordulhat. De, ingerlheti csak a száraz táp is. Virslit könyörgöm véletlenül se adj neki, megbosszúlja majd magát. Még embernek is egészségtelen.
2011. dec. 1. 08:42
NE ADJ VIRSLIT NEKI!
2011. dec. 1. 08:28

Lakásban van, igen. Nem minden nap hány, mondjuk hetente 2x-3x. purinás száraztápot kap, meg virslit is szokott kapni jutalomfalatként. Amúgy jó közérzet, nedves orra, oltások oké, nem is férges... Ha reggel hány habosat, az az éhségtől van, nem? de egy 1 éves kutya annyira éhes lenne reggelre már??

Lehet, h nincsen semmi baj tényleg, de engem azért zavar, h enniyszer.. :)

2011. nov. 30. 17:33
Én is úgy érzem, hogy minden nap azért nem jó ha hány
2011. nov. 30. 17:21

Szerintem egyáltalán nem természetes, ha egy kutya minden nap hány.

Lakásban van tartva?

2011. nov. 30. 17:09

Természetes náluk. Ha tudnak, füvet is esznek, utána kihányják. Vagy elássák az ételt, és amikor már "érett" kikaparják és elfogyasztják. Másként működik az emésztésük. Ami nekünk undorító, élvezhetetlen, azt ők szívesen vennék.

Ha nedves az orra, jó kedvű, jó étvágya van, ne aggódj. Az oltásokról ne feledkezz meg.

2011. nov. 30. 17:08
mivel eteted?
2011. nov. 30. 17:07
Ja, a közérzetével semmi baj. Hányás előtt 1 perccel levert, utána meg mintha mi sem történt volna. Akár enne is rögtön utána.
2011. nov. 30. 17:06
Reggelente szokott, akkor habosat, átlátszót, nyálkásat. Ma viszont pl. délután hányt, az egész reggelije távozott belőle. Mindig odafigyelek, hogy séta közben ne egyen meg semmit, tehát nemtok mire gondolni. Tapasztalatok?
2011. nov. 30. 17:04
Mitől hányhat a kutyám? 1 éves, rendszeres étkezés, ugyanazt eszi, nincs stressz, semmi változás az életében.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook