Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mitől gyulladhat be hetekre az emberi szem? fórum

Mitől gyulladhat be hetekre az emberi szem? (tudásbázis kérdés)


11. Channa* (válaszként erre: 8. - 60dac2ef40)
2017. júl. 9. 10:00

Ettől nem lesz gyulladt, csak szúrós, viszkedős, véreres, homályos látás, amin segít egy kis műkönny.


Én napi 10-12 órát ülök gép előtt, illetve tablet, telefon, és nem gyulladt sosem a szemem. Ha túl sokat bámulom a monitort, akkor bevérzik a szemem, de egy kis szemcsepp rendezi. Nem kell borogatás és semmi.

2017. júl. 9. 08:29

Köszönöm a válaszokat.Nem fáj,csak picit zsiborog,azt sem mindig.Nem csípi a víz,nem viszket,nem duzzadt,nem irritált.Már a gyulladásban is kételkedem,egyszerűen csak fel van duzzadva.Nem javul semmit,bár reggel mintha nem lenne olyan duzzadt.

Csak az egyik szemem.

9. Katinkaboszi (válaszként erre: 2. - Cippora)
2017. júl. 7. 23:46

Viszket is, vagy csak gyulladás?


Próbáld ki óvatosan a micellár arclemosót, a kettes tipusút, amiben van egy kis olaj is.

Vízzel ne mosd, az még jobban csípi, gondolom az is probléma.

Melyik részén a szemhéjadnak piros?

Nekem azóta jött elő, mióta a szemhéjam kissé megereszkedett és semmi nincs a helyén.

Amikor izzadok, felcsípi a szemhéjamat és hiába törlö, azonnal, roppant ronda.


A végén emlékeztem valamire és azóta joghurtot mikor eszem este, hagyok egy kicsikét az alján a doboznak és fürdés után, fültisztítóval finom bekenem és éjszakára rajta hagyom. Reggel lemosom arclemosóval és reggeli után sima vízzel, de csak az arcom és utána kenek rá krémet.

Ilyenkor a fültisztítóval egy egészen vékonyan kenek oda is krémet, ahol piros és viszket.


Több ötletem nincs,


Esetleg még a párna.

2017. júl. 7. 20:35
Túl sok számítógépes meló
2017. júl. 7. 20:23

Szerintem is allergia.


Nekem néhány hónapja hetekig volt bedagadva a szemem. Lenor öblítőtől.

Mire rájöttem, majd mire mindent átmostam...

6. Aryana (válaszként erre: 1. - Cippora)
2017. júl. 7. 20:19

Nekem is begyulladt tegnap, ami néha elő szokott fordulni, amit az allergiám vált ki a légkondi pedig rásegít :(

Nekem a kamillás borogatás bevált. Amíg még meleg a tea öblögetem vele a szemem, aztán éjszakára kamillás vattapamacsot teszek a szemeimre és arra az alvómaszk - megtartja :)

Reggel szemcsepp és minden a régi:)

5. Cucicsillag (válaszként erre: 2. - Cippora)
2017. júl. 7. 19:48

Nekem a multkor volt egy hetet, de az a muszempillatol :( Irass fel ca-muscot es azt igyal, lehuzza. De vmire tuti allergias vagy. Mindketto vagy csak az egyik?

Mivel mosol arcot? Szemranckrem, arckrem, napozocucc, stb...

4. Cippora (válaszként erre: 3. - Ikebana3)
2017. júl. 7. 17:07
Valamelyest van javulás,de stagnál a dolog már vagy 1,5 hete.Klímát már nem is használok,gondoltam hátha az,kontaklencsét sem,szemfestéket sem,más ötletem sajnos nincs...
3. Ikebana3 (válaszként erre: 2. - Cippora)
2017. júl. 7. 17:02

Nem lehet, hogy allergiás vagy valamire és amíg az a közeledben van ez a gyulladás is megvan?

De a 3 hét szerintem már elég hosszú idő arra, hogy ha a gyógyszer jó neked, akkor a javulás látszódjon.

Érdemes lenne felkeresned egy másik orvost is, megtudni, hogy ő mit javasol.

2017. júl. 7. 16:06
Már 3 hete be van gyulladva a szemhéjam,kicsit püffedt,kicsit piros és érzékeny. Tobradexet meg Vigamoxot kaptam rá,jobb lett,de nem jött helyre.Most 3 napja Tetrant használok,de ez sem az igazi.Jövő héten megyek vissza dokihoz,de már unom.Volt már ilyen valakinek? Normális,hogy így elhúzódik vagy keressek másik orvost?
2017. júl. 7. 16:05
Hetekig begyulladt szemhéja volt már valakinek? Mitől?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook