Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mitől görcsölhet a lábam és a kezem? fórum

Mitől görcsölhet a lábam és a kezem? (tudásbázis kérdés)


2010. júl. 15. 10:47
Kalcium, magnézium hiány vagy egyáltalán vitamin és/vagy ásványianyag hiány. Persze betegség is lehet, de a vitaminok nem árthatnak. Én keresnék komplex vitamin csomagot, amiben jól összeállítva vannak a vitaminok és ásványok. Ja és kal-mag port vagy italt is.
25. agis
2009. aug. 7. 11:25

A végtagok izomgörcseit okozhatjak peripherias keringési elégtelenség is, amit okozhat arteria szűkület. Mivel nem specifikálható hogy alsó vagy felső végtagon van e jellemzően izomgörcs, ezt nehéz megmondani....lehet hogy neurológiai a góc, de lehet hogy angiológiai.


Ha járás közben éri a panaszt akkor viszont visszérbetegség tipikus tünete. Sok sok folyadék fogyasztásával, lábizom tornáztatásával könnyen orvosolható.

2009. aug. 7. 11:23

Na megjöttem, elszaladtam háziorvoshoz, csak most másikhoz mentem be.

Mondta, hogy magnézium hiány. Hiába kaptam magnéziumot, kell egy kis idő, amíg beépül a szervezetembe. Ráadásul ciklus előtt vagyok, és ilyenkor több kellene.

de megnyugtatott, hogy nem azt mondta, hogy feküdjek, és kész :D

23. Marjann (válaszként erre: 22. - Agis)
2009. aug. 7. 11:22
Én is ezt mondtam neki, szerintem oda ment.
22. agis
2009. aug. 7. 11:22
sürgősségi betegellátó osztály
21. Marjann (válaszként erre: 20. - Agis)
2009. aug. 7. 11:19
Mi az az sbo?
20. agis
2009. aug. 7. 11:14

Nem mindegy milyen adagban kap valaki magnesiumot. Az adagolás a kulcsa mindennek.. :)


Mérgezést szinte ki is lehet zárni. Ha megvolt a tetanusz injectio akkor más lehet a ludas. Azt sem írta milyen jellegű a görcs....ez is fontos.. :)


Esetleg megpróbálkozhat papaverinnel (no-spa vagy meristin) mint görcsoldó.


Távgyógyítással lehet próbálkozni, de nem érdemes. A legjobb, ha elmegy szakorvoshoz (én SBO-ra mennék-onnan úgyis továbbirányítják talán belgyóra??) úgyis kiderül.


Differenciáldiagnosztikához sok mindent ismerni kell.

19. Marjann (válaszként erre: 18. - Agis)
2009. aug. 7. 11:08
Már írta, hogy kapott magnéziumot, tehát valószínüleg nem az a ludas.
18. agis
2009. aug. 7. 11:03
Többen írták, magnesium és calcium (utóbbival óvatosan, ha veseköved van ) segíthet.
2009. aug. 7. 10:38
tán magnézium hiány?
2009. aug. 7. 10:36
Azt nem tudom mi az oka, de magneB6-ot szedj és kalcium-ot igyál. Attól elmúlik.
15. Pirosalma (válaszként erre: 10. - Myrthil)
2009. aug. 7. 10:08
Első körben belgyógyászat. Aztán meglátják, mi lesz belőle (neurológia, endokrinológia stb.). De ezt a háziorvosodnak kellene tudni, és beutalni a megfelelő helyre. Ha nem javul a helyzet, menj vissza hozzá!
14. Marjann (válaszként erre: 13. - Myrthil)
2009. aug. 7. 10:05
Nincs mit!
13. Myrthil (válaszként erre: 12. - Marjann)
2009. aug. 7. 10:04
Oké és köszi, hogy megkérdezted :)
12. Marjann (válaszként erre: 10. - Myrthil)
2009. aug. 7. 10:01
Azt mondja keresztanyám, hogy vagy oda menj vissza ahol a tetanuszt kaptad, vagy érdemesebb a Honvédba bemenni a trauma ügyeletre. Bár gondolom jó hosszú a sor:(
2009. aug. 7. 09:59
Valaminek a hiánya okozhatja a görcsöt... az izmok nem kapnak elég oxigént... Az edzőm ilyenkor kalcimuszk-ot szokott ajánlani...
10. Myrthil (válaszként erre: 9. - Marjann)
2009. aug. 7. 09:55
Nekem is az a bajom, hogy milyen rendelésre menjek, mert görcsölő láb és kéz osztálya nincs :S
9. Marjann (válaszként erre: 7. - Bucóka20)
2009. aug. 7. 09:54

A háziorvosi ügyelettel az a baj, hogy nem adhat beutalót. A kérdés az, hogy milyen szakrendelésre kéne elmenni.


Myrthil kérdezzem meg keresztanyámat? Ő orvos, hátha tud valami okosat mondani.

8. 2104cc91e8 (válaszként erre: 5. - Myrthil)
2009. aug. 7. 09:54
Másik orvoshoz kéne menni (talán mérgezési tünet?)
2009. aug. 7. 09:53
Ha a háziorvos nem mutat érdeklődést a gondod után,akkor tényleg az ügyeletre kellene menned a telefonálással sem biztos hogy többre mész mint a háziorvosoddal,be kell menni szépen este (nálunk csak szakrend. után van) és elmondod a problémád.Onnan már nem küldhet sehova max vmi kisvizsgálásra.Sztem igy a legjobb.
2009. aug. 7. 09:49
Ha a háziorvos folyamatosan ezt mondja talán érdemes betelefonálni az ügyeletre és megkérdezni az ő véleményüket.
5. Myrthil (válaszként erre: 3. - Lackó-zsanett)
2009. aug. 7. 09:47

Voltam dokinál.

kaptam gyógyszert, és elküldött haza, hogy pihenjek.


Máskor is volt már magnézium hiányom, de az másnapra mindig elmúlt :(

2009. aug. 7. 09:46
Magnéziumhiány tipikus tünete.
2009. aug. 7. 09:46

Sajnos nem tudom , hogy mitől görcsölhet a lábad, illetve a kezed!

Mindenképpen fordulj orvoshoz a lehető leghamarabb!

2009. aug. 7. 09:45

Múlt héten szögbe léptem.

3 napja folyamatosan görcsöl vagy az egyik vagy a másik vádlim, illetve a kezem és a lábfejem bizsereg. Voltam orvosnál, kaptam tetanuszt és magnéziumot, majd elküldtek, hogy feküdjek, de a tünetek nem múltak.

Mitől lehet még?

2009. aug. 7. 09:44
Mitől görcsölhet a lábam és a kezem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook