Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mitől gondolsz valakit jó tanulónak? Hányas tanuló a jó tanuló? fórum

Mitől gondolsz valakit jó tanulónak? Hányas tanuló a jó tanuló? (beszélgetős fórum)


1 2
2015. márc. 8. 08:13
4-es ,5-os
2014. okt. 27. 10:49

Azt ne felejtsük, hogy a jó tanuló nem feltétlenül azonos a megszerzett tudás mértékével, vagy az információ könnyen előhívható, értő befogadásával.

Igen sűrűn korrepetáltam a gimnáziumban a jegyei alapján kiemelkedő eredményű "kollégát", miközben még véletlenül sem rendelkeztem hasonlóan előkelő mutatókkal.


Általában a négy egész szokott lenni az alsó mérce a kérdésben, már akinek ez bármit is jelent. Ha gyermekem lenne, én magasról tennék a jegyeire, érdeklődjön, figyeljen, próbálkozzon, majd rátalál az útja, abban úgyis penge lesz.

2014. okt. 27. 10:32
4töl felfelè
2014. okt. 27. 09:59
Nem nehéz, csak elhatározásés kitartás kell hozzá.Itt találsz tippeket: [link]
39. tixtina (válaszként erre: 38. - Virus2008)
2012. szept. 3. 16:58

Nálunk a középiskolában volt egy lány,aki bukdácsolt-éppen hogy kettesekkel ment át.

Majd a tíz éves osztálytalálkozón kiderült,hogy elvégzett egy főiskolát,és letette a felsőfokú nyelvvizsgát németből.

Igaz,hogy erős gimibe jártunk-jó eszű lány volt,csak éppen nem volt kedve tanulni,hanem olvasott helyette:D

38. virus2008 (válaszként erre: 1. - C6d087edcb)
2012. szept. 3. 16:46

Szerintem a jegy nem feltétlen tükrözi a tudást,

és nagyon sokmindentől függ, és attól is melyik intézményről van szó:általános, középsuli, egyetem?


Az is fontos, hogy mennyire használja az ember a megtanultakat, mennyire képes összekapcsolni más területtel stb...


Megesik az is hogy valamiből nem tud jobbat teljesíteni vki, és úgy szummába egy "alacsonyabb" átlaga van."


Hát szerintem 3,5-4 körül teljesen jó.


Igazából szerintem az reménytelen aki bukdácsol,de az is lehet, hogy az illető pusztán sz.rik rá, olyan is van.

37. Pan Dóra (válaszként erre: 36. - 130454e42d)
2012. szept. 3. 16:38
Ezért gyalázat, hogy a felsőoktatásban csak a kitűnőknek van esélyük állami támogatásra, a tehetségek pedig peremre szorulnak :((( Pedig a kitűnő bizonyítvány nem azonos a tehetséges gyerekkel, csak a nagyokosok ezt nem látják :(((
2012. szept. 3. 07:45
Van amelyik gyerek mindenből egyformán jól teljesít, és van aki néhány tárgyból kiemelkedő, a többiből átlagos. Az utóbbiaknak iskolában, főleg a továbbtanulásnál jóval nehezebb a dolga, de később általában jobban boldogulnak.
35. Pan Dóra (válaszként erre: 34. - Tixtina)
2012. szept. 3. 07:11
Nem bizony! Pláne úgy, hogy a legtöbb iskolában félévente 2-3 jegy van 1-1 tantárgyból :(((
2012. szept. 3. 00:06

Egy nagyon gyenge iskolában az ötös tanuló-esetenként rosszabb lehet,mint egy nagyon erős suliban a biztos közepes tanuló:o

Úgyhogy a jegy önmagában nem jelent túl sokat:DD

2011. nov. 14. 11:19
Kétségkívül sok ilyen van, de arra is gondolni kell, hogy ha valaki vért izzad, akkor sem képes kiváló eredményt nyújtani. Az ötöshöz nem elég bebiflázni a könyvet, hanem egy kis plusz is kell. Legalábbis szerintem.:)
32. 5e48d37001 (válaszként erre: 11. - C6d087edcb)
2011. nov. 14. 08:54

Szia!

A tanárok ezekből a tárgyakból elkönyveltek 4-esnek. Beskatulyáztak,ha vért fogsz izzadni akkor sem leszel ötös.

Kevesen beszélnek róla,pedig attól van ez a jelenség az iskolákban,hogy beskatulyázás.Elkönyveltek 4-esnek és nem veszik észre,hogy te több vagy,tudat alatt lepontoznak.

NEm hiába van az a jelenség,hogy ha a szülő átíratja a gyerekét másik iskolába akkor ott szárnyal a gyerek,és hirtelen kitünő lesz.

2011. nov. 14. 08:44
Négyes átlag körül szerintem jónak mondható.
2011. nov. 14. 07:51

Azt azért tudni kell, hogy nem a kitűnő tanulókból lesznek a kiváló felnőttek. Jóval kevesebb valóban kiemelkedő lépességű gyerek van, mint ahány kitűnő bizonyítvány. Csak a szülők azt hiszik, akkor lehetnek büszkék a gyerekükre, ha csupa jeles van a bizonyítványukban. Én soha nem voltam kitűnő, mert a készségtárgyakból kapott négyeseim kegyelemjegyek voltak. De attól még jól érzem magam. Én ezt nem tudom, más meg azt nem, amit én.

Szerintem az a fontos, hogy a választott pályán a szakmánk mesterei legyünk, nem kell nekünk mindenből mindent tudnunk, mert ez csak délibáb - úgyis elfelejtjük, amit nem használunk.

Polihisztorok ma már nincsenek, és különben sem az az okos ember, aki mindent tud, hanem az, aki tudja, hol kell keresni :)))

2011. nov. 13. 21:18

A fiam év végi bizonyítványa 4,6 volt.Mindenki dicsérte,hogy milyen jó tanuló.Sztem meg nem.Több van benne,többre képes.Jó tanuló az kitűnő,mindenből 5-ös.Nálam. :))

Pedig iszonyú nehéz suliba jár,máshol ezért mindenből D5-ös lenne.

2011. nov. 13. 20:43
Jó tanuló nálam a "jeles"
27. fgh4 (válaszként erre: 13. - C6d087edcb)
2011. nov. 13. 20:05
Ne csak a tanulásról szóljon az életed! Persze figyelj az órán,próbálj lelkiismeretesen felkészülni,de fontos, hogy főleg azt tanuld, ami érdekel, s nem magolva, hanem olvass hozzá, egészítsd ki a tudásodat! Azon kívül pedig barátkozz, olvass, járj színházba, moziba, koncertekre( esetleg komolyzenei koncertre is olykor). Amit napi max. 2 óra alatt nem lehet megtanulni, nem is érdemes, mert nincs időd "élni", s az élet oly rövid!Mindezt egy pedagógus írja neked, aki már nagymama, tehát van tapasztalata!
26. Anyagi (válaszként erre: 20. - C6d087edcb)
2011. nov. 13. 19:35

Előszöris: az iskola szinvonala meghatározza, hogy hányast kapsz a tudásodra!


Egy gyenge suliban kitűnő lehetsz ugyanazzal a tanulással, amivel egy erősben hármas. Pedig ugyanaz van a fejedben!

Most az a kérdés, mik a terveid? Szükséged lesz a vitt pontokra? Bár az összes középiskolai felvételin a pontszámok döntő többségét a felvételin elért írásbeli és szóbeli vizsga eredménye adja!

A sulikban mostanában kompetencia alapú a felvételi és a tanítás is. Nem elég tudni, de használni is kell a tudásodat. Ez abból áll, hogy logikai úton találd ki, sosem látott feladattipusok megoldását a részmegoldáshoz szükséges tudás birtokában.


Másodszor pedig, szerintem tanítva legjobb tanulni! Ez bejött nálam is és a gyerekeimnél is! Ha van vállalkozó szellemű a családban akkor próbáld megmagyarázni, a fejébe tömni az anyagot, ha nem, akkor keress egy nálad kevésbé jó tanulótársat. Mire a fejébe vered a leckét, te is tudni fogod!

És még egy: Földrajzot és történelmet CSAK térképpel lehet tanulni!!! A legtöbb ember vizuális tipus, jobban megmaradnak a fejében a dolgok, ha látja is! Nem utolsósorban, ha jobban megnézel egy térképet, olyan, mint egy puska! A hely földön való elhelyezkedéséből, a domborzatból máris tudhatod az éghajlatot, ha azt tudod, nagy valószínűséggel tudod mit termelnek, tenyésztenek. A térképjelekből leolvashatod a bányászott természeti kincseket, amiből máris következik az ipar stb.


Remélem tudtam "okosat" mondani.

Ha pedig érdekel, hogy jó tanuló vagy e, akkor biztos, hogy érdeklődő vagy és okos!

2011. nov. 13. 19:32
Aki az adottságaihoz, képességeihez viszonyítva jól teljesít.
24. SF (válaszként erre: 13. - C6d087edcb)
2011. nov. 13. 19:25

Technika földrajz tanulására: előtted egyszerre a tankönyv és a térkép. Amit elolvasol a könyvben, azonnal megkeresed a térképen. Rajta lesz minden, ami kell: hegy és vízrajz, domborzat, ásványkincsek, nagyobb gazdasági létesítmények.

A földrajztanároknak vesszőparipájuk a térkép. Eddig nem találkoztam olyan tanárral, aki ne tett volna ki óra elején a táblára térképet. Ha felhívnak felelni, csak ránézel és már olvashatod is le, ami kell.

Elismerem, eleinte nagyon nehéz lehet, ha csak most kezded komolyan venni a térképet. A fiam is azt mondta, hogy ezt így nem lehet megtanulni. Egy évet azért belefeccölt, erre ő lett a legjobb földrajzos az osztályban. Szóval csak türelem, és menni fog.

23. piciici (válaszként erre: 20. - C6d087edcb)
2011. nov. 13. 19:16

Remélem sikerül kicsit jobban fejlesztened majd a földrajz tudásod:) Amúgy most hirtelen rákerestem és lehet, hogy magyarul is találsz néhány hasznos játékot.

Még melyik tantárggyal van gondod? Mert megpróbálhatsz azokra is rákeresni és ilyen módon hátha könnyebben megy majd a tanulás.

22. 04e95f637a (válaszként erre: 17. - C6d087edcb)
2011. nov. 13. 19:04
Azért, mert érettebbnek tűntek a hozzászólásaid. Bár Nusi is egy stramm, érett csaj, nagyon ritka tizenévesek vagytok! :)))
2011. nov. 13. 19:03
Szerintem négyes felett már jó tanuló.
20. c6d087edcb (válaszként erre: 18. - Piciici)
2011. nov. 13. 19:01
Köszönöm, aranyos vagy! :) Fogok keresgetni ilyen oldalakat, mert hiába tanulom órákig a föcit, egyszerűen alig megy a fejembe és ez nagyon bosszantó tud lenni. :S
19. globus
2011. nov. 13. 19:01
Nekem az, amelyiket nem kell toszogatni, hogy tanuljon, hanem magától elvégzi. Az osztályzat kevésbé lényeges.
18. piciici (válaszként erre: 13. - C6d087edcb)
2011. nov. 13. 19:00

Szerintem keress valamilyen interaktív programot.

Vannak olyan játékok, amelyekkel játszva tanulhatod meg pl. Európa országainak az elhelyezkedését, a folyókat, fővárosokat, stb.

Persze a földrajznak vannak egyéb részei is, de az ilyen "mi hol van?" dolgokon lehet segíteni könnyedén.

Mondjuk leginkább angolul találhatsz ilyen programokat a neten, de ha angolból nem vagy olyan rossz, akkor szerintem nem lesz gond a tanulás.

17. c6d087edcb (válaszként erre: 16. - 04e95f637a)
2011. nov. 13. 18:58
Igen, nyolcadikas vagyok, de miért lepődtél meg ezen annyira? :D
16. 04e95f637a (válaszként erre: 11. - C6d087edcb)
2011. nov. 13. 18:56

Miii? 8. osztályos vagy? Azt hittem vagy annyi idős, mint én! :)))))))


Szerintem a négyes nagyon is jó!

Tudod hogy fogok én örülni a kettes érettséginek? huhuuh :D

15. andrea54 (válaszként erre: 11. - C6d087edcb)
2011. nov. 13. 18:56

Emmus ! A fiam is hasonló volt általánosban, most az egyetemen kiválóan megállja a helyét ! (persze azt tanulja amihez kedve volt..:-)

Nyuxi, ne aggódj ! :-))

14. viva70 (válaszként erre: 13. - C6d087edcb)
2011. nov. 13. 18:55
Ha csak három négyesed van, a többi ötös, akkor jó tanulónak számítasz. Kitűnőnek lenni nem könnyű. Ez nem mindig a sok tanulástól függ.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook