Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mitől függ, hogy az embernek sok barátja van-e? fórum

Mitől függ, hogy az embernek sok barátja van-e? (beszélgetős fórum)


28. ina87
2016. szept. 7. 17:32
gondolom ki h viselkedik vagy ép menyire nyitott és persze az sem utolsó h ki milyen környezetben van,nem feltétlen jó a sok barát mivel 99 százalékuk nem az a fajta barát akit az ember elvárna na igen ez csak akkor derül ki mikor olyan helyzetben lesz az ember...
2016. szept. 7. 13:16

Gyerekkoromtól nem vagyok szimpatikus a társaimnak. Ez nem változott felnőtt koromra sem.Most sincs sok barátom. Nem durva a modorom, inkább őszinte csak. Kedvesen közeledek,vagy kedvesen fogadom a közeledést,mégis van egy kisugárzásom,amit a legtöbben utálnak.

Engem nem zavar .

2016. szept. 5. 08:25

Általában az extrovertált embereknek van sok barátjuk, mert ők a másokkal töltött idővel tudnak kikapcsolódni.

Az introvertált személyeknek kevés emberre van szükségük, mert őket inkább fárasztja a nagy társaság. Ők leginkább otthon, egyedül tudnak feltöltődni.

Egyik barátom olyannyira extrovertált, hogy egyszer a koliban csak azért átjött hozzám aludni, mert aznap a szobatársa nem volt ott, és még éjszakára sem akarta nélkülözni a társaságot.

Ismerek olyat is, aki extrovertált, de rendkívül félénk. Öt ember előtt már nem mer megszólalni. Az ilyen eset elég szerencsétlen, mert ő akar is, meg fél is társaságban lenni.

Én azt vettem észre, hogy azok az emberek ismerkednek könnyen, akiket érdekel, vagy csak úgy tesznek, mintha érdekelné őket a másik ember, ezért kérdéseket tesznek fel. Hogy vagy? Hol voltatok hétvégén? Letörtnek látszol, mi a baj? Ha valaki feltesz egy-két ilyen kérdést, a többiek egyből kedvesnek titulálják, és keresik a társaságát, mert mindenki szeret magáról beszélni.

2016. szept. 5. 01:43
Mindenkivel megtalálja a közös hangot, mindenkit levesz a lábáról, mert kitűnő a kommunikációs készsége, nagy játékos. Vagy áldott jó lélek, és ezzel sokakat magához vonz.
2015. júl. 20. 03:33
az illeto szemelyisegetol,de nem kell sok barat,csak par aki joban-rosszban kitart melletted.
2014. jún. 5. 16:50

Ki tudja meghatározni, hogy milyen az igazi barát ?


Szerintem, az, aki adott esetben a fél veséjét is odaadná a barátjáért.

22. selena78 (válaszként erre: 6. - 25800e2d09)
2014. jún. 5. 16:45

Sok mondás van, ami hülyeség.


Nekem sok barátom van, és mindig számíthatok rájuk. És viceversa.

21. selena78 (válaszként erre: 3. - Lara1984)
2014. jún. 5. 16:43
Nekem a legjobb barátaim valaha munkatársaim voltam. Már rég nem dolgozunk ugyanott, de több mint 20 éve barátok vagyunk. Együtt nyaralunk, egyött szilveszterezünk, és ha bajunk van, ott vagyunk egymásnak.
20. selena78 (válaszként erre: 1. - 5bdfbe058d)
2014. jún. 5. 16:40

"Mi az oka annak ha valakinek ilyen a természete?"


Fura kérdés. Ha valakinek ilyen a természete, nyilván ilyen a természete. Így született, esetleg a neveléssel is besegítettek.

2014. jún. 5. 16:35

Akinek sok barátja van, annak egy sincs !


Mindenkinek vannak irigyei és jóval kevesebb csodálói.


Az ember könnyen megkapja a jelzőket.

Ha túl kedves azért, ha morc azért.


Soha nem törekedtem arra, hogy sok barátom legyen.

Ellenség meg ha kell, ha nem mindig akad belőlük. Az irigységből fakad.


Mire irigyek az emberek ?

Szépségre

Gazdagságra,

szellemi és fizikai képességekre.


Aki a felsoroltakból legalább eggyel rendelkezik, az már boldog ember.

18. one euro (válaszként erre: 13. - 3ceaf21574)
2014. jún. 2. 13:49
Nem is tudom ,ha valakinek rossz a hangulata és iszik,pffff.
17. e35096da9d (válaszként erre: 16. - 3ceaf21574)
2014. jún. 2. 13:39
Dehogynem. Vagy akkor nekiáll lopni-csalni-hazudni?
16. 3ceaf21574 (válaszként erre: 15. - E35096da9d)
2014. jún. 2. 13:38
Hát nagyábol pont,de annyira nemtud elszegényedni hogy nelegyen pénze egy kis lőrére.
15. e35096da9d (válaszként erre: 13. - 3ceaf21574)
2014. jún. 2. 13:36
Viszont ha elszegényedsz, vagy elfogy apia, egyből, mintha a föld nyelte volna el őket.
14. d1e807c461 (válaszként erre: 13. - 3ceaf21574)
2014. jún. 2. 13:33
milyen igaz!
2014. jún. 2. 13:30

Két dologtól függ.

Ha szegény akkor legyen szociális ivó.

Ha gazdag akkor meg alapból sok a barát.

2014. jún. 2. 13:23

A hangulatától .XD Ha a hangulata jó ,akkor a világot is szereti,ha rossz ..nos akkor nem :))

Bár érdemes a mélységeken elgondolkozni,a szeretet a

másik megismerésből fakad,vagyis ha alig ismered ,akkor alig vagy egyáltalán nem tudod szeretni:))

11. 7e137d638c (válaszként erre: 7. - 5bdfbe058d)
2014. jún. 2. 08:16

"1 jó barátnőd legyen!" = itt a lényeg!

A többi nem igaz barátság, csak ismeretségen alapuló kapcsolat. Közös érdeklődési kör, azonos szórakozási ízlés, azonos anyagi helyzet alapján kialakított, kialakult társaság, azonos iskolába járnak a gyerekek, stb. stb.

De ezek között "igaz barát" szinte egy sem!


Ettől függetlenül neked is lehet, sőt legyen is egy-két ilyen társaságod, amelyben jól érzed magad, kellemes órákat lehet közöttük-velük eltölteni. Az ilyen együtt-létek alatt lehet feltöltődni, olyan élményeket, emlékeket szerezni, melyeket egyedül biztosan nem tudnál. Pl. kirándulásokon, túrázásokon, vagy éppen közös színházi előadásokon stb. stb. mindenki a saját érdeklődési körének megfelelő társaságot keres-talál magának.

Valóban légy nyitottabb, egy-két ilyen társaság neked sem árt.

Az igaz barátra is talán éppen közöttük találsz!

10. Csipkerózsika (válaszként erre: 9. - C6cc1a938e)
2014. jún. 2. 01:11
Nem kell mássá lennie, de nem biztos, hogy jó ez így neki. Az egy dolog, hogy mivel szekálták évekig, de hogy ő maga szeretne-e társasági ember lenni vagy nem, az más kérdés. Talán épp azért tette fel a kérdést, mert vágyik rá, csak az alkata nem olyan.
9. c6cc1a938e (válaszként erre: 7. - 5bdfbe058d)
2014. jún. 2. 00:55
Ha zárkózott vagy,miért akarsz sok barátot?Miért kéne mássá lenned?Valószínűleg neked így jó...Nem?
8. c6cc1a938e (válaszként erre: 1. - 5bdfbe058d)
2014. jún. 2. 00:54
Nem kérdeznek.Lépnek.
2014. jún. 1. 22:47

Én egész kiskorom óta azt hallom: "nézd meg XY-t, neki mennyire barátja van. Neked meg egy sincs. Miért nem tudsz összebarátkozni valakivel, hogy legalább 1 jó barátnőd legyen? Mi benned a hiba"

De tény, hogy zárkózott típus vagyok. Akkor ez csak ezen múlna?

2014. jún. 1. 22:39
Nyitott személyiség. Ez nem igazán tanulható dolog. De barátnak szerintem csak a szűk kör nevezhető. Akinek sok barátja van annak egyse, mondja a mondás.
2014. jún. 1. 22:25
Figyeld és tanulj!
4. 5bdfbe058d (válaszként erre: 3. - Lara1984)
2014. jún. 1. 22:13
Ő nagyon sok mindenkivel jóban van. Tény, hogy a legtöbbjük férfi, de nőkkel is. Bármilyen dologban a segítségüket kérheti, ő is rendszeresen segít nekik. Vagy csak barátilag beszél velük telefonon akár.
2014. jún. 1. 22:10
A (legtöbb) munkahely meg végképp nem a nagy barátkozások színhelye...
2014. jún. 1. 22:06
Hmm... Sok barát - minek? A kvalitás, nem a kvantitás a fontos (nekem, legalábbis).
2014. jún. 1. 22:02
A munkahelyemen több olyan is van akiknek rengeteg barátjuk van. Eleve a kollégák közül is sokakkal jó a viszonyuk, de a munkán kívül is jópár barátjuk van. Könnyen kötnek ismertségeket, könnyen barátkoznak. Mi az oka annak ha valakinek ilyen a természete?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook