Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mitől félnek éjszaka a gyerekeid, unokáid? fórum

Mitől félnek éjszaka a gyerekeid, unokáid? (beszélgetős fórum)


14. Rozália (válaszként erre: 13. - Rozália)
2008. dec. 10. 06:17
Tényleg, én is féltem kiskoromban. A sötét szobába bemenni-kijönni, padlásra, pincébe lemenni, és ha egyedül voltam otthon... Pedig akkor még TV sem volt, úgyhogy csak a mesékből maradhatott meg valami, ami félelemmel töltött el.
13. Rozália (válaszként erre: 12. - 9d825e1bc8)
2008. dec. 10. 06:15
Előbb-utóbb elmúnak ezek a félelmek, csak csodálkoztam, amikor az unokáim először mondták, hogy nem mernek felmenni a szobájukba egyedül, mert félnek... Annyit mondtak, hátha van ott "valami". Aztán megnyugtatam őket, hogy már hogyan lenne, mikor csak mi vagyunk a házban és az udvaron őrködik a Néró (nagy németjuhász), hogy jönne bármi is ide. De azért a kis szorongásuk megmaradt.
2008. dec. 8. 21:20

Az én lányom külön alszik 1 éves kora óta nem is volt gond mindaddig amíg nem ment oviba-azóta fél de nemtudja megmondani mitől.Vagyis egyszer mondta a farkastól-pedig mindig a piroska és a farkas mesét kéri...-de mióta ég az éjszakai fény azóta nincs gond így már nem fél.

De ha apa éjszakás akkor eggyütt alhat velem és egyszer olyan rémülten nézte a falat valami árnyék vetítődött be kintről-el kellett magyaráznom hogy az az erkélyajtó árnyéka...

Nekik még nagy a képzelőerejük és képessek mást is látni-meg a mese a másik néha elnézem fejnélküli szörnyek meg beleakar költözni a másik testébe-hát elég durva mesék is vannak.


Kiskoromba én is féltem még a wc-re is kimenni.

11. Rozália (válaszként erre: 10. - A445f073a9)
2008. nov. 13. 15:15
Kösz, persze, így érthető is... hogy nem félnek.
10. a445f073a9 (válaszként erre: 9. - Rozália)
2008. nov. 12. 20:59
Szerintük nagyok, szerintem kicsik.
9. Rozália (válaszként erre: 7. - A445f073a9)
2008. nov. 12. 10:56
Mennyi idősek?
8. Rozália (válaszként erre: 6. - Koppanya)
2008. nov. 12. 10:55
Ott biztosan nem, csak az meg nem egészséges...
2008. nov. 12. 09:55
Nem félnek.
2008. nov. 12. 09:51

Sokan a tv-t okolják, de én azt gondolom, régen nem volt tv, mégis féltek csak mondjuk nem volt képük róla- régen voltak a "gonosz fények", hangok, árnyak- szerintem akkor sem volt könnyebb.


Kiváncsi lennék, ott ahol mindig egy szobában voltak a szülőkkel a gyerkőcök ott előfordulnak-e ilyenek?

5. Rozália (válaszként erre: 2. - Koppanya)
2008. nov. 12. 09:28
Igen én is ebben reménykedem - végül is én is féltem gyerekkoromban, meg később is még -, csak szeretném megkönnyíteni nekik ezt a korszakot. Azt gondolom, ehhez még közrejátszhat TV-ben látott és számukra a valóságtól nem megkülönböztethető dolog is. Pl. egy rajzfilmben látott sárkányra hiába mondom, hogy ilyenek manapság már nincsenek, a "szemüknek" hisznek.
2008. nov. 12. 08:42

A lányom a póktól fél/t/. Éjszaka ha WC-re menet - természetesen teljes "díszkivilágítás" mellett - találkozott egy pókkal olyan üvöltéssel tudatta a családdal, mint akit nyúznak. Kb kilenc-tíz éves lehetett amikor rászokott arra, hogy a báttyát ébreszti fel, hogy csapja le neki a pókot.

Ma már huszon éves, de a "pókvadászatára" még mindig ébred az egész ház.

2008. nov. 12. 08:06

A fiam 5 és fél éves ő nem fél/t/ eddig semmitől, a lányom 3 múlt 2 és fél éves kora óta még a wc-be se hajlandó bemenni, mert sötét van. Kérdeztem tőle miért nem , de még nem tudja megfogalmazni- mert SÖTÉT van.

Amit nem lát az félelmetes számára- sötétben nem lát, ezért fél tőle.

2008. nov. 12. 07:59
Ez sajnos életkori sajátosság, nincs rá recept, hogyan lehet megoldani. Én úgy gondolom csak kinőni lehet.
2008. nov. 12. 07:48

Már többször tapasztaltam, hogy 5 éves ikerunokáim, amikor felébrednek és még sötét van, keserves sírásra fakanak, mert ők félnek. Igazából csak az nyugtatja meg őket, ha ottmaradok velük.

Sokat beszélgettünk erről, de általában attól félnek, hogy bejön "valaki". Ilyenkor hiába magyarázom, hogy a hatalmas német juhászunk ott fekszik a küszöbön, nem mindig nyugtatja meg őket.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook