Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mitől fájhat a bőröm? fórum

Mitől fájhat a bőröm? (tudásbázis kérdés)


18. aranyzita (válaszként erre: 17. - 9b10f3d7ff)
2018. febr. 20. 09:02
Nem, elmúlt magától 2 hét után.
17. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Aranyzita)
2018. jan. 30. 22:33
Szia, fáj még a bőröd?
16. Lilibeth (válaszként erre: 15. - Aranyzita)
2018. jan. 30. 18:03
Én már régóta nem veszem sem boltban, sem az AVON-osoknál, sem pl. az Oriflame-sektől a testápolóm, de még sampont, tus/habfürdőt sem. No, de itt a kérdés a testápolóra vonatkozik. Sheavajhab: összetétel (Inci: finomítatlan ghaniai sheavaj, hidegen sajtolt sárgabarackmag olaj, hidegen sajtolt búzacsíra olaj,illatmentes, ami nem azt jelenti, hogy nincs finom (diszkrét) illata, hanem azt, hogy nincs benne sem szintetikus, sem 100 %-os tisztaságú bio illóolaj, mert a sheavaj és az olajok olyan kellemes illatúak így együtt, hogy nem kell hozzá + illat. A Te testápolódban több mint 40 összetevő van, ha jól láttam a Krémmánián. Képzeld el, hogy akkor ezekből mi és mennyi az, ami hasznosul, és gondolj abba is bele, hogy mi és mennyi az, ami káros, mert van benne bőven. A kókuszolaj jó, a szűz a bőrre, hajra, a finomított pedig a főzéshez/sütéshez. Én mondjuk a kókuszolajat is úgy használnám, hogy sheahabot készítenék vele, mert önmagában hosszútávon szárítja a bőrt. Sheavajjal viszont tényleg nagyon jó bőrtápláló/ápoló! Hát még, ha Argán olajat is csepegtetnél hozzá, hát az már felülmúlhatatlan szinte....
15. aranyzita (válaszként erre: 14. - Lilibeth)
2018. jan. 29. 00:19

Köszi a választ! Én Lactovit testápolót használok, nem tudom megitèlni hogy összetevői megfelelőek e.

Az milyen testápoló amit te használsz? Jelenleg most extra szűz kókuszolajra váltottam.

14. Lilibeth (válaszként erre: 12. - Aranyzita)
2018. jan. 16. 18:25

Tudni kellene, milyen testápolót használsz, mi az Incije INCI (International Nomenclature of Cosmetic Ingredients): az összetevők listája egy nemzetközileg elfogadott nevezéktan alapján. Ez a lista megmutatja, hogy az adott kozmetikum miből készült.


Csökkenő sorrendben szerepelnek a termék összetevői, tehát első helyen szerepel az, amiből a legtöbb van benne, és a legvégén szerepelnek a legkisebb mennyiségben felhasznált adalékok. A nagyon kis %-os részesedésű összetevők esetében (tehát az utolsó néhány anyagnál) már nem szükséges pontosan betartani ezt a sorrendet.

Ez az a lista, amit vásárlás előtt minden kozmetikum esetében ugyanúgy el kell olvasni egy tudatos vásárlónak, mint az élelmiszerek összetevőlistáját.

Ezek a megnevezések nem magyar nevek, így a teljesen ártalmatlan összetevőknek is első olvasásra ijesztő megnevezéseik vannak, de némi gyakorlattal kapásból kiszúrhatóak azok a leggyakrabban előforduló, káros összetevők, melyekre semmi szüksége szervezetünknek.


Ökölszabálynak javaslom, hogy válaszd a minél kevesebb összetevőjű termékeket, mert a hosszú listában könnyen bújhatnak meg nem kívánatos hatású adalékok. Ez persze nem feltétlenül van így, hiszen egy bonyolultabb biokozmetikumban is sok összetevő szerepel, de a hagyományos, kereskedelemben kapható termékeknél szinte minden esetben így van.


Honnét tudja egy hozzánk hasonló “mezei” halandó, hogy melyik név mit jelent?


Az interneten találhatsz több hatóanyagelemző oldalt, ahol a termék megnevezését vagy az adott összetevő megnevezését beírva a keresésbe (a nagyító mellé) szemléletesen megmutatja a rendszer, hogy ajánlott-e a használata avagy sem.


Ezt most idemásoltam, de még hozzáteszem, hogy több olaj a testápolóban nem jelent semmit, hogy jó hatással van a bőrre. Hidegen sajtolt extra szűz olajos termékeket használj, ill. csak megkérdezném, hogy miért is kell testápoló, talán a tus/habfürdő/sampon szárítja, irritálja a bőröd? Akkor szerintem előbb ott kéne körülnézni, hogy mit tartalmaznak. Ne dőlj be annak, hogyha drága, akkor biztos jó (persze, van kivétel), mindig nézd meg, mit tartalmaz a termék, amit megveszel, magadra kensz. Ha nagyon hosszú a lista, nem is érdemes böngészni, hiszen hemzseg a sok kemikáliától,minél rövidebb az összetevők listája, annál jobb minőségű terméket kapsz, hiszen egy-egy jó minőségű olajból, vagy pl. sheavajból, kakaóvajból, panthenolból, koffeinből, E-, A-vitaminból stb. több van benne. Az én testápolóm ebből áll: finomítatlan ghánai sheavaj, hidegen sajtolt sárgabarackmag olaj, hidegen sajtolt búzacsíra olaj, illatmentes, még 100 %-os tisztaságú illóolaj sincs benne, mégis nagyon finom illata van az olajoktól.

13. aranyzita (válaszként erre: 11. - 9b10f3d7ff)
2018. jan. 13. 22:20
Tényleg aaz! Fáj az is, ha a takaró hozzáér. Köszi szépen!
12. aranyzita (válaszként erre: 9. - Channa*)
2018. jan. 13. 22:19
A testàpolómban több olaj is van. Lehet az volt sok neki?! Erre nem is gondoltam, de szüneteltetem. Köszi a részletes vàlaszt. Remèlem hányás stb nem lesz!
11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 8. - Aranyzita)
2018. jan. 13. 22:17
Mielőbbi gyógyulást! Húlye egy érzés. Jó ötlet volt a B vizamin.
10. Channa* (válaszként erre: 8. - Aranyzita)
2018. jan. 13. 22:16

Volt már vírustól is, de nekem az nem tartott napokig, azaz nem csak bőrfájásom volt, hanem nagyon hamar (néhány óra alatt) jött a többi is. Bőrfájdalom, csontfájdalom, hidegrázás, lehangoltság, fáradság, láz, hányinger, hányás...

Reggel még semmi bajom nem volt, elmentem melózni és délbe már indultam haza, 1-kor otthon voltam és már hánytam.

9. Channa* (válaszként erre: 3. - Aranyzita)
2018. jan. 13. 22:11

Nekem kontakt allergiáim vannak. A kemikáliáktól vannak gondjaim.

Érdekes, de az ehető olajokra is allergiás vagyok, ha a bőrömhöz érnek, de ha megeszem őket, akkor semmi bajom nincs...

8. aranyzita (válaszként erre: 7. - 9b10f3d7ff)
2018. jan. 13. 21:47
Köszi a vàlaszt! Én is erre gyanakszom, bár más tünetem nincs.
7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 6. - 9b10f3d7ff)
2018. jan. 13. 21:46

ekken= ellen.

Honnét tudták, hogy vírus? Nem tudom.

6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 5. - Aranyzita)
2018. jan. 13. 21:45
Arcüreg gyulladással kezdődött, nem mentem dokihoz, csak mikor már teljes dögrováson voltam. Aztán lehúzodott a torkomra, tüdőmre. ISOPRINOSINE tabláttát kaptam. Ez vírus ekken van.
5. aranyzita (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2018. jan. 13. 21:41
De jó hogy írsz! És milyen vírus? Mik voltak a tünetei még? Mondtak vmit hogy mitől? Épp elkezdtem szedni a B komplexet, hogy hàtha segít. Várok még 1-2 napot, és irány a doki!
4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Aranyzita)
2018. jan. 13. 21:38

Üdv. a klubban!


Nekem lassan 4 hete a jobb csípőmön és aztán itt-ott fáj.

Nekem egy vírusos fertőtésem volt. Az ráhúzódott az idegekre,most MILGAMMA injekciót kapok és XILOX granulátumot.

3. aranyzita (válaszként erre: 2. - Channa*)
2018. jan. 13. 21:35
Nem mondanàm száraznak, évek óta ugyanazt a testápolót használom. Milyen allergiàra gondolsz, amitől fájhat? Kemikália, vagy étel? Neked mitől szokott?
2018. jan. 13. 21:28

Nekem attól is szokott fájni a bőröm, ha kiszárad. És így télen elég gyakran megesik.


Egyébként allergiás bármikor lehetsz az, hogy eddig nem voltál, az nem jelenti azt, hogy nem allergiától fáj a bőröd. Nekem még attól szokott fájni...

2018. jan. 13. 20:50
Sziasztok! Semmire nem vagyok allergiás. De vagy 3 napja nagyon fáj a bőröm a csípőmön, és a combomon. Semmi bőrpír nincs rajta, gyógyszert nem szedek. Kezdem azt érezni hogy mostmár a hátamon, hasamon is kezd érzékeny lenni. Mitől lehet? Volt vkinek màr ilyen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook