Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mitől érzem úgy, hogy "puhulok", noha egy hete folyamatosan tornázom? fórum

Mitől érzem úgy, hogy "puhulok", noha egy hete folyamatosan tornázom? (tudásbázis kérdés)


10. fe9e12ede0 (válaszként erre: 9. - Naomagic85)
2010. ápr. 20. 19:50

Hát először tisztázni kellene néhány élettani alapot. Edzés közben nem gyarapodik az izom, hanem pusztul. Gyarapodni pihenés közben fog. Edzés után határozottan gyengébb leszel mint előtte. Erre a szervezet válasza az lesz, hogy izmot növeszt, hogy legközelebb ne tudd ilyen könnyen padlóra küldeni. Erre fel növelheted az edzés adagot, persze lehetőleg ne lépd túl az 1 órát, inkább a tempót növeld. De hogy ez az adaptáció létre jöjjön, ehhez rengeteget kell pihenni edzések között. Túledzést úgy lehetne dióhéjban összefoglalni, hogy nagyobb pusztítást végzel, mint ami helyre állítódik. Hogy megfelelő intenzitással végzhesd az edzést, vissza kell a glikogén raktárakat is tölteni. Erre 2 napot számíthatsz, de akár 3-at is. Inkább a ritka, de akkor intenzív terhelés amit az átlagember elvisel. A profi sportolók hihetetlenül gyorsan regenerálódnak, így tudnak heti 10-50 órát edzeni.

De nekik is csak az izmaik tudnak ilyen gyorsan regenerálódni, az ízületteik csak ritkán. Ezért nem találsz sérülés nélkül (csak elvétva) profi sportolót 40 es éveiben.

Ami még a túledzést illeti, jellemző rá a megemelkedett ébredési pulzusszám. Levertség, kedvetlenség az edzés közben. Megemelkedik a vér kortizol szintje, ami egy katabolitikus hormon. Alattomosan pusztítja az izomzatot, alvászavarok, állandó stressz kíséretében. Gyengíti az immunrendszert, nemi vágyat stb. Ezért nem ajánlott az 1 órát túllépni. (na jó, szoktam 2-3 órákat is keményen tekerni, de nem ez a jellemző)

9. Naomagic85 (válaszként erre: 8. - Fe9e12ede0)
2010. ápr. 20. 08:28
Mit jelent pontosan a túledzés?
2010. ápr. 20. 04:31
És mikor pihensz? Nulláról kezdted? Az izmok glikogén raktárait vissza kell tölteni. Regenerálódás nélkül csak túledzés lesz a jutalmad :(
7. 32787c09c7 (válaszként erre: 2. - Lailani)
2010. ápr. 20. 01:59
tudok valamit javasolni ami nekem jól bevált! Kiadós izzadós edzés és torna után végy váltó zuhanyt! a fogyástól a bőröd megereszkedik a váltó zuhany összehúzza az ellazult bőrödet.. Hideg meleg hideg meleg!
2010. márc. 16. 14:29

Félreértettük egy kicsit egymást.

"Puhább" vagyok, mint torna előtt...

Azt én is tudom, hogy egy hét még nem jelent semmit :)

2010. márc. 16. 13:50
a fogyásnál szokott a "puhulás" feltűnni
2010. márc. 16. 13:47
Egyetértek, idő kell a testnek, talán a callanetics az egyetlen, ami pár alkalom után fizikálisan is érezhető, a többi tornánál kell pár hét, míg megindul az átalakulás, emellett korfüggő is.
3. evetke67 (válaszként erre: 2. - Lailani)
2010. márc. 16. 13:44
Egy hét torna azért még nem olyan sok, de egész biztosan jó úton haladsz, csak ne add fel! Amikor én is elkezdtem, kb. 2-3 hét után éreztem igazán, hogy na ez csakugyan használ nekem mindenféle tekintetben!
2010. márc. 16. 08:41

Egy hete napi 1-1,5 órát tornázom.

20 perc bemelegítés, 30-40 perc aerobik, 15-20 perc erősítés, és 5 perc nyújtás.

Még is úgy érzem, mint ha egyre puhább lennék :(

2010. márc. 16. 08:40
Mitől érzem úgy, hogy "puhulok", noha egy hete folyamatosan tornázom?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook