Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mitől érezhetek erős, szúró fájdalmat az alhasamban menstruáció ideje alatt? Mi lehet rá a megoldás? fórum

Mitől érezhetek erős, szúró fájdalmat az alhasamban menstruáció ideje alatt? Mi lehet rá a megoldás? (tudásbázis kérdés)


2023. aug. 9. 20:25
El is felejtettem, a hormonális problémákhoz hozzájött még a hasi hízás, pedig edzek és aránylag normálisan eszek, 8. osztályos korom óta odafigyelek az alakomra. Jó lenne, ha az orvosok nem vennék félvállról, ha valakinek panaszai vannak, főleg, ha ezek a panaszok komolyabb betegséggel függnek össze!
2023. aug. 9. 17:09
Egyébként a ciklusom rendszeres, mindig időben szokott megjönni. Fájni szokott és puffadni szoktam. Ami fura, hogy régebben sosem járt vérzéssel az ovulációm, csak kb. 2 éve kezdte, mióta kis ideig szedtem a fogamzásgátlót, azóta már rég nem szedem. Kis vér, pici görcs, és kissé puffadok olyankor. Azt mondják, normális az ovulációs vérzés, de szerintem nem. Normális lenne az, hogy 2 hetente vérzik a muffom? Na ne már! Inkább csak halvány lila gőzük sincs semmiről, főleg egy mezei nőgyógyásznak, az még a hormonális témákhoz se ért. Hiszen írták, hogy az endokrinológia még gyerekcipőben jár. Remélem az előbb említett problémáimra találunk megoldást, és remélem te is jól leszel, vagy jól vagy már!
2023. aug. 9. 16:29

Szia!


Nekem is fájt régebben a hasam menzeszkor, de már egy ideje sokkal durvábban. Korábban csak az első napon fájt, most már 3 napon keresztül. Több nőgyógyászt is megjártunk, mire a legutóbbinak feltűnt, hogy petefészek cisztám van, 42x32 mm-es, most fog kiderülni, hogy jóindulatú-e. Ezt hüvelyi ultrahanggal vette észre, de még magándokiknak sincs mindnek ilyen műszer a rendelőjében, a legtöbb nőgyógyász pedig csak legyint, hogy ez ilyenkor normális, bírjuk ki. Hát nem! Nagyon nem az! Na meg valahol kenetet se vettek, csak ránézésre megmondták, mi a baj. Decemberben le is beszélt egy hülye női nőgyógyász a hüvelyi ultrahangról az L33 Medicalban Budaörsön, mivel volt már abban a félévben, és még ki is mondta, hogy “spórol nekünk”, igazából rajtunk. Nagyon nehéz jó nőgyógyászt találni. Szemetek, hát idáig jutottunk! Az utóbbi hónapban ovuláció után 2 hétig vérezgettem, és mikor spontán elkezdtem egyik nap durvábban vérezni, egyik közeli nőgyógyász vagy egészségközpont se fogadott, csak bunkóskodtak a telefonban, és elküldtek a kistarcsai kórházba, de arról horrorsztorikat hallottunk, és nemrég az ajtóban halt meg egy beteg, akit akkor engedtek ki, úgyhogy azt a helyet kihagytuk, foglaltunk időpontot magánban. Ott derült ki a cisztám. Sztk-s nőgyógyásznál akár ki is purcanhatunk, mert le se tojnak minket, kicsit se alaposak, cserébe arrogánsak és siettetnek. De szerintem még alulképzettek is.


A barátcserje 3 hónap után valamelyest segített, hogy ne görcsöljek úgy (bioboltokban kapható, de nem a patikai Premens, az vacak, abban alig van hatóanyag). De ha aznap görcsölök, akkor régebben Algoflex-M-et, mostanában Apranax 550 mg-ot veszek be.


Hormonproblémára utaló jeleim is vannak (libidó hiánya, durva hajhullás, töredezett haj, pattanások még 26 évesen is, fáradtság), erre a panaszaimra is magasról tojtak az előző orvosok, a mostani pedig mondta, hogy igen, ez akár hormonális gond is lehet. Nálam a következő lépés, hogy várom a rákszűrés eredményét, Tumormarker vizsgálatot rendeltek el, illetve pluszba kértünk egy teljes vérképet is.


A fogamzásgátlóról pedig mindenkit lebeszélnék, többet árt, mint használ, és 1000 káros mellékhatása van. Soha többet nem szedném, még mindig az óvszer a legjobb, a barátommal simán meg tudtuk beszélni, sokkal biztonságosabbnak is érzem, plusz a szervezetemet se teszi tönkre!


Én amúgy az Aesthetica Orvosi Központban voltam legutóbb, Dr. Géczi András Mihályhoz volt időpontom, ha segítenek, hangoztatni fogom, hogy tényleg jó hely! Olyan orvost keress, akinek rendes szakképesítése van, aki kedves és tisztelettudó, illetve tényleg odafigyel arra, amit az ember mond, aki normális műszerekkel van felszerelve, aki endokrinológus, vagy olyan orvos, aki ért a hormonális eredetű nőgyógyászati problémákhoz, na meg persze a vérzészavarokhoz.

2009. szept. 5. 16:53

szia

én az alhasamban érzek összehúzódásokat (nem görcsöket)

de a menstruációm már elmúlt

mi lehet ez ?

félek hogy esetleg terhes vagyok!?

11. Ááncsí (válaszként erre: 3. - Delike)
2008. szept. 5. 07:42

Szia

Nekem is ugyanilyen amikor megvan, olyan mintha késsel szúrkálnának alulról, olyankor moccannni se tudok. De nekem ez vagy előtte egy, vagy a menszesz 2.napján tör rám. Még először szüleim is nagyon addódtak, ügyeletet hívtak hozzám,mondta a doki h a memszesz miatt van.Én azóta felkészülök erre, h pl. olyankor ne menjek sehova.

Én egy párnát, vagy ami még jobb 1kis rongyzsákba,v vmi melegíthető dologba teszek sót, megmelegítem, odateszem a hasam alá és lefexek.Na megy egy nospa,és kb fél óra és elmúlik. Próbáld ki!! segíteni fog.

2008. júl. 25. 20:01
kisebb koromba sosem fajt..gondoltak is rolam mijen syerencses vagyok....mostanra a mensi elos napjan ojan fajdalmaim vannak hogy a foldet fel tudnam maszni...mitol lehet?? amiota vese problemaim vannak...az ota a mensi elso napjan nagyon faj az alhasam....lehet ciszta,...??
9. SF (válaszként erre: 7. - Ab4b6bc17d)
2008. ápr. 29. 15:51

A sűrű pisilési inger nálam is megvan, ráadásul szinte minden hónapban ilyenkor jön ki az idült hólyaghurutom is.

Az emésztésem is fel szokott kicsit gyorsulni, de ez utóbbit nem bánom.

8. delike (válaszként erre: 7. - Ab4b6bc17d)
2008. ápr. 29. 15:02

előbbit igen

azt mondta a doki erre a szúró fájdalomra, hogy ha nem sűrűn van, pl naponta, akkor nincs jelentőse, természetes. belek mozgása okozhatja vagy hogy keveset iszok és a vesémről sugárzik ki...

2008. ápr. 29. 14:09
Olyat éreztetek már, hogy kb. egy nappal előtte hasmenéses jellegű tünetek gyötörnek és pisilni is sűrűbben kell? :)
2008. ápr. 25. 23:18
A méh izomzatának összehúzódása okozza. Nekem is elég erős volt mindig is. Amióta újra elkezdtem rendszeresen mozogni, valamivel jobb, de azért megvan az összes szörnyű PMS tünet.
2008. jan. 19. 22:08

régebben görcsöltam, aztán a fogamzásgátló szedésével teljesen megszűntek a görcsök, icipicit szokott néha.

menjek orvoshoz szerintetek?

2008. jan. 19. 22:06
A menstruáció alatt fellépő, rendszerint görcsös fájdalmat a méh összehúzódása okozza, amint megszabadul a levált nyálkahártyától. Ezt kevesen élik meg szúró fájdalomként. Esetleg nálad is más jellegű volt korábban, azért aggaszt most? Valószínűleg a dolog nem kóros, és elég a No-spa, amely tudtommal még mindig vény nélkül kapható.
2008. jan. 19. 22:01

nem görcsölő jellegű, hanem mintha egy kést döfnének belém, és olyankor alig tudok felállni is. pár pillanatig tart, de borzalmas...

megpróbálom a cataflamot, azt szoktam beveni mindig ha több 2-nél.

köszi!

2008. jan. 19. 21:54

A mensi mindenkinek más fájdaommal jár(szerencsésebbeknek semmilyennel.Van akinek a feje fáj,van aki görcsöl,valakinek a dereka fáj,és mindenkinek máshogy.Ez többnyire természetes.De ha nagyon nyugtalanit,kérdezz me egy dokit.Bár nagy valószínűségel,ugyanezt fogja mondani.

Éppen a sokféleségből adódóan,a megoldás is sokféle lehet rá.Én a nospára esküszöm vagy a cataflamra:)de ha nem akarsz gyógyszer bevenni,jót tud tenni,ha hideg kispánát teszel az ágyra,és arra fekszel,ahogy felmelegszik,meg a nyomás jót tud teni,nekem régebben segített.

2008. jan. 19. 21:50
Mitől érezhetek erős, szúró fájdalmat az alhasamban menstruáció ideje alatt? Mi lehet rá a megoldás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook