Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mitől éghet annyira az embernek a gyomra, miközben nem fogyasztott semmi olyat, hogy éjjel nem tud aludni? fórum

Mitől éghet annyira az embernek a gyomra, miközben nem fogyasztott semmi olyat, hogy éjjel nem tud aludni? (tudásbázis kérdés)


16. 81fea164b2 (válaszként erre: 1. - Veronnie)
2010. szept. 14. 12:57

Igen szerintem is reflux gyanus vagy. Nekem is volt a terhesség alatt, illetve az agyontanult doktorbácsik először annak diagnosztizáltak, mert hogy terhes voltam, tuti attól fáj a gyomrom :( és persze kb 6 ezerért minden szar semlegesítő, csökkentő, gyomorbélelő szart kiváltattak velem. Aztán nem múlott, akkor egy másik agyontanult orvosteam megállapította, hogy epekövem van, 30 hetesen gyomortükröztek és persze semmi. Hát 2 hét múlva megszültem :(

Nah ha kiderül a bajod és netán reflux, egy szatyornyi gyógyszerem van rá, ha gondolod :) :) Üdv. és jobbulást.

15. d7ffe12db2 (válaszként erre: 14. - Zoltanhabetler)
2010. szept. 14. 12:13
Szia Zoltanhabetler! De igenis, lehet olyan a gyomrod mint előtte volt. csak a lelki tényezőket kell rendbe tenni, akkor a betegség gyökere ki lesz irtva.
2010. szept. 14. 12:07

Egy biztos, gyomorsav túltengésed van.Ráadásul az is

előfordulhat, hogy refluxos vagy / rosszul zár a gyomorszáj és a sav bekerül a nyelőcsőbe/. Mindenképpen kerüld azokat a kajákat, melyek sok savat termelnek, pl. mindenféle édesség,ecetes saláták,paradicsom, mustár, bors, csípős paprika, rossz minőségű feketekávé, tea,tejtermékek, stb.

Szedhetsz Rennyt, ez nagyon gyors, közömbösíti a gyomorsavat, de írathatsz fel savcsökkentőt a dokinál és lehetőleg még azelőtt, mielőtt gyomor vagy nyombélfekélyt kapnál!Ezt ne várd meg, én már túl vagyok egy ilyenen, és soha többet nem lesz olyan a gyomrom mint előtte volt!

13. d7ffe12db2 (válaszként erre: 11. - Doresz88)
2010. szept. 14. 11:56
Szívből örülök, hogy nálad ilyen kimenetele lett. :)
2010. szept. 14. 11:54
reflux
2010. szept. 14. 11:47
Nekem is volt ilyen betegségem. És a lelki oka is meglett, de nem lehetett a helyzeten változtatni, akkor én még nem tehettem meg. Én a sulimmal, a tanáraimmal meg a stílussal voltam bajban. Vicces, 17 évesen majdnem fekélyesre idegeskedtem magam. Sulit nem válthattam, így maradt, hogy érettségi után vége. Így is lett. Azonnal meggyógyultam! :D
10. d7ffe12db2 (válaszként erre: 9. - Doresz88)
2010. szept. 14. 11:44
A stressz, a szorongás, a félelem, valóban nagy ellenség. Ezektől érdemes megszabadulni.
2010. szept. 14. 11:41
sok sav, sok stressz, idegesség, rosszul záródó gyomorszáj, és máris ég ha kell ha nem. A hátad nem szokott furán fájni? vagy a mellkasod? levegővételnél...
8. d7ffe12db2 (válaszként erre: 1. - Veronnie)
2010. szept. 14. 11:37

Szia Veronnie!

Valamilyen lelki eredetű problémára vezethető vissza. Gondolkodjál, biztos eszedbe jut olyan, amiről azt gondolod, hogy :"Ezt nem tudom megemészteni." A dologgal kapcsolatban kialakult benned egy lelki blokk, ami egy idő után fizikai síkon megjelenik, betegségtünetként. Fizikai síkon a könnyebb emésztés érdekében a szervezet több savat termel. Ennek égés, marás a következménye, és ha nem teszünk ellene lehet reflux, majd rosszabb esetben Barrett-szindróma is belőle.

De nem az volt a szándékom hogy megijesszelek, csak az, hogy felhívjam figyelmedet a lelki tényezőkre. Ha felderíted mi lehet, már csak egy lépés a megoldás.

Testi lelki harmóniát kívánok neked szeretettel.:)

2010. szept. 14. 11:33
Ha gyakori,akkor jobb ha orvoshoz fordulsz!
2010. szept. 14. 11:30

Vagy valamitől iszonyúan stresszelsz, és a gyomrodon érzed...

Én így szoktam...:S

2010. szept. 14. 11:28
Valószínűleg refluxod van.
4. a0aecda338 (válaszként erre: 1. - Veronnie)
2010. szept. 14. 11:18
Bármi,amiben tartósítószer van okozhat ilyen problémát.Az élelmiszereink jelentős részében bizony van.
3. 3265084553 (válaszként erre: 1. - Veronnie)
2010. szept. 14. 11:17
Kevés folyadékbeviteltől (víz).
2010. szept. 14. 11:14
Szia.) A gyomorsavtól..sok a savad.
2010. szept. 14. 11:13
Mitől éghet annyira az embernek a gyomra, miközben nem fogyasztott semmi olyat, hogy éjjel nem tud aludni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook