Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mitől alakul ki májnagyobbodás? Mit kell tenni, milyen déta javasolt? fórum

Mitől alakul ki májnagyobbodás? Mit kell tenni, milyen déta javasolt? (tudásbázis kérdés)


2010. febr. 17. 19:22
Eppstein-Barr, akkoriban gyenge volt az immunrendszerem ez a vírus igazán csak akkor veszélyes de sajnos sok vírus tud ilyen tünetet okozni :(
2010. febr. 17. 18:21
sSzia,a páromnak is most állapították meg,hogy nagyobb a mája és lépe!Azt tudod,hogy melyik volt az a vírus?
2009. máj. 1. 12:05
Az én májam és lépem egy vírustól nagyobbodott meg.
23. Cszsuka (válaszként erre: 22. - F64f0d9a69)
2009. ápr. 30. 21:47
persze, nem mindig a candida, de érdemes megnézni
22. f64f0d9a69 (válaszként erre: 21. - Cszsuka)
2009. ápr. 30. 21:39
Nekem epehólyag gyulladástól volt.Valószínűleg a bacik miatt.
21. Cszsuka (válaszként erre: 20. - Picur21bvn)
2009. ápr. 30. 21:25
És candidára vizsgáltattad már magad?
2009. ápr. 30. 18:30

Sziasztok!


Olvasgattam az oldalt, és szeretnék én is hozzá szólni.

Én is májbeteg vagyok, pedig nem fogyasztok alkoholt, és sportolok is.

A csípős ételek valóban nem tesznek neki jót, akár be is lehet tőlle sárgulni, esetleg görcsölni is.

19. emrus
2008. nov. 3. 06:41
Szerintem ne csodálkozzunk, lehet, hogy mindenkinek van, amennyi mérget megetetnek velünk attól, ha több májunk lenne is tönkre menne.
18. emrus (válaszként erre: 15. - Sanya197*)
2008. nov. 3. 06:38
Ne mond, mert a barátnőmnek orvos állapította meg, és amióta nem szedi javulgat az állapota.
2008. okt. 30. 18:51

Szabaduljunk meg a parazitáktól

A kurkuma nevű indiai fűszer nemcsak gyulladásgátló és koleszterincsökkentő, (Mivel fokozza az epe termelését és a máj fölös koleszterint használja fel az epe termelésére !) hanem őrölt szegfűszeggel együtt a legjobb parazitaölő is. Két héten keresztül napi négy alkalommal egy kiskanálhegynyi kurkumát kell bekapni és bő vizet inni rá.

2008. okt. 30. 18:50

Sziasztok,

Bocsi a belekottyért, de esetleg segíthet.

Volt 1 tüdőrákos a családban, és 6 évvel túl élte a jósolt halálát többek között ilyen módszerekkel...


A májtisztítás

A tisztítókúrát egymásután 3 alkalommal célszerű végrehajtani. Az alkalmak között tartsunk kb. 14 napos szünetet. (Tehát kéthetente végezzük.) Már az első tisztítás is sokat ér, de igazából a harmadik után tisztulunk meg teljesen.


Hozzávalók

100 gr keserűsó (magnézium-szulfát)

1 nagyobb, vagy 2 kisebb grapefruit (rózsaszín belű)

1,5 dl hidegen sajtolt extra szűz olívaolaj

8 dl víz

A nap első felében könnyen étkezzünk, semmi nehezen emészthető ételt ne fogyasszunk. Déli 12 órától pedig már semmit sem ehetünk és semmit sem ihatunk a kúrán kívül, másnap reggelig. Sajnos az alábbi kúra cukorbetegség esetén nem alkalmazható.


A tisztítás

A 100 gramm keserűsót osszuk el négyfelé, négy 2 dl-es pohárba, tegyük hozzá a 2 dl vizet és oldjuk fel ! Az elosztott keserűsós (nem glaubersó !!!) oldatot délután négy alkalommal : 2,4,6,8 órakor kell meginni.


Az első adag után még nem kell vécére mennünk, mivel a szervezet felszívja az értékes magnéziumot. A második adag - a 4 órai - már megteszi a hatását . Erős és tartalmas székelésünk lesz. Májunk és beleink megtisztulnak az ételmaradékoktól. A máj felszabadul a terhelés alól és a magnézium elernyeszti, ellazítja. Este 10 órára a máj epevezetékei kitágulnak. Ekkor a 1,5 dl olivaolajat keverjük össze a grapefruit frissen facsart és szűrt levével, majd igyuk meg ezt a keveréket. Ezután vízszintesbe kell helyeznünk magunkat (Feküdjünk le !) legalább 5 órára, hogy a természetes olajhidraulika működjön és kiszivattyúzza a szennyező anyagokat.

Másnap, ha meglátogatjuk az illemhelyet, tapasztalhatjuk, hogy bőven lesz székletünk, holott előző nap már minden kijött belőlünk. A májból távoznak a lerakódott méreganyagok és bomlástermékek. Azonkívül szemmel láthatóan kis zöld golyócskák fognak úszkálni a híg székletünkben. A tapasztalatok szerint megközelítőleg 2000 db kitines epekő kerül így napvilágra operáció nélkül. A golyócskák mikroszkópos vizsgálata igazolja, hogy a felületük porózus és a belsejükben pedig mini labirintusok találhatók, amik ideális parazitafészkek.


Tapasztalatból tudjuk, hogy gyomorfertőzések, fekélyek, bélpanaszok, toxikus mérgezések nem múlnak el májtisztítás nélkül. A paraziták fészkeiben nem hat az immunrendszer és a gyógyszer sem. Ezekből a búvóhelyekből mindig kiújulhat a fertőzés. Ilyen fészkek a vesekövek is, amik csak sárgarépával tűnnek el. A májtisztítás során nemcsak az emésztés javul, hanem a kóros gócoktól és a felgyülemlett fertőző epétől és a lerakódott méreganyagoktól is megszabadulhatunk.


Másnap pihenjünk és csak könnyűt étkezzünk.

15. Sanya197* (válaszként erre: 14. - Emrus)
2008. okt. 30. 16:10
Hülyeség
14. emrus
2008. okt. 30. 08:49
Kialakulhat csontritkulásra adott hormonkészítményektől is.
13. Sanya197* (válaszként erre: 9. - Enci-penci)
2008. okt. 29. 22:22
Ja lehet régi fertőzés is oka. pl. hepatitis.
2008. okt. 29. 22:21
A máj zsíros degenerációja az alkoholizmusnak a következménye. Diéta: ne igyon pálinkát, csak sört.
2008. okt. 11. 04:49
Azt hiszem ezt zsirmájnak is hivják..BQséges szénhidrát-fehérje a diétája. ElQnyösebb olajat használni, vagy kevés zsiradékot.Gyümölcsök, saláták fedezhetik a c vitamin szükségletet.Enyhe füszereket használva .Feketekávét is ihat. ALKOHOL TILOS.Jobbulást.
2008. szept. 1. 14:52
Ja meg a legcsípősebb kaja sem elég csípős neki. Állítólag ez sem használ.
2008. szept. 1. 14:51
Az én páromnak is megnagyobbodott a mája, pedig nem iszik! Igaz egy kis felesleg van rajta, meg Lyme kórral is kezelték kiskorában. Lehet az utóbbi a ludas? Azt mondjátok ez visszafordítható?
8. supin (válaszként erre: 7. - 1366d1807f)
2008. jún. 25. 13:01
Így igaz4 Sok gyógyszer káros a májra,epére...
7. 1366d1807f (válaszként erre: 6. - Esztella100)
2008. jún. 25. 12:40

Húú, nagyon tévedsz, én életemben nem ittam, mégis májnagyobbodásom volt. Azt mondta a doki, hogy a fájdalomcsillapító gyógyszertől (nem írom ki a nevét).


Most már regenerálódott a májam, mióta nem szedem.

2008. febr. 9. 17:46
Én ugy tudom,hogy sok alkohol fogyasztása esetén!
2008. febr. 9. 16:39
2008. febr. 1. 13:13
És candida....
2008. jan. 26. 23:23

Szia, Ilko!


Orvos megállapítja, azt is, hogy mi a baja. A diéta a máj funkcióinak és az oknak megfelelően alakul (szükség lehet a zsírbevitel csökkentésére, antioxidáns-kiegészítésre; de pl. fehérjebevitel-csökkentésre csak elég súlyos esetben van szükség).


Több dologtól lehet: etil-alkohol nagy mértékű fogyasztása, hepat., xenogén anyagok (májmérgek), elhízás, vitaminhiány...

2008. jan. 26. 20:00

Nekem 14 évesen volt, diffúzan /azaz egész májra kiterjedően/ megnagyobbodott 2 ujjnyival, akkor 9 napig fektettek fertőző osztályon, mert azt "hitték" hepatitis, illetve arra gondoltak biztosan "sokat iszok"..

Semmi baja nincs a májamnak azóta sem, nem iszok, nem volt sose hepatitisem se, nem tudtak választ adni miért volt..

2008. jan. 26. 19:50
Volt már májnagyobbodásotok, mit kell tenni, milyen déta, vagy egyaáltalán mitől van_

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook