Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit csináljak, ha félek a rosszulléttől? fórum

Mit csináljak, ha félek a rosszulléttől? (beszélgetős fórum)


22. New(l) (válaszként erre: 21. - Globus)
2020. márc. 7. 11:10

Akkor bosszant igazán, amikor valaki tényleg viszonylag ritka vagy legalábbis nem köznapi témában indít fórumot, hogy a környezetében nem érti meg senki. Aztán jönnek a hsz-ok akikkel tudna erről beszélni, de bezár a bazár, meg sem nyikkan.

Azért mondom, az ilyen csak sipongani akar egyet meg 5 perc figyelemet. (ezt nem csak/kifejezetten erre a topikra értem, de ez is példája).

21. globus (válaszként erre: 20. - New(l))
2020. márc. 7. 10:07

Úgy emlékszem, hogy régen volt a felhasználói szabályzatnak egy olyan része, melyben leírták, hogy fórumnyitó köteles a fórumát "gondozni".

Ez amúgy is gyenge lábakon áll, de az anonim lehetőség óta gyakorlatilag csak 1-2 indító hsz. után elhagyott fórumok vannak. De abból jó sok...

20. New(l)
2020. márc. 7. 09:43
Na hát itt is jól elbeszélgettünk...
19. pteri (válaszként erre: 1. - Noami2)
2020. márc. 2. 19:57
Én megértelek, de tanácsot adni nem tudok.
18. New(l) (válaszként erre: 16. - Noami2)
2020. márc. 2. 14:59

Nyugi, attól én is rettegek. Volt olyan, hogy átszálltam másik kocsiba, mikor láttam hogy valaki falfehér. És nem gonoszságból, hanem mert ha egy nyilvános rókázásnak szem/fül/egyéb tanúja vagyok, napokig szorongok miatta, és nem tudom kiverni a fejemből. Olyan pánik uralkodik el rajtam, ha valakiről feltételezem, hányni fog, hogy leírhatatlan. Karácsonykor volt egy ilyen eset, megérkeztünk a családi rendezvényre, bátyámék közölték, hogy a két kisgyerek éppen hányós-fosós vírusban szenved, szóval bármikor kijöhet a cucc...na utána csöndben gubbasztottam, és rettegtem, mikor történik ilyesmi. Másnap reggelig őrült módon rettegtem, vajon mi elkaptuk-e.

Pedig én nagyon ritkán hánytam (gyerekként is), de már akkor is tropára mentem lelkileg míg lezajlott...

Emetofóbia, így hívják, és különféle súlyosságú lehet. Nekem olyan középszar, és valószínűleg egy korai élményből fakadhat, mert semmit nem tudok/engedek felül távozni...és akkor most abba is hagyom :D

Ezt csak azért írtam le, hogy lásd, nem vagy egyedül. Hozzáteszem, hogy engem ez komolyabban semmiben nem gátolt meg, de azért egy hétköznapi "nünükénél" erősebb para.

17. Noami2 (válaszként erre: 15. - Kacsahercegno)
2020. márc. 2. 14:20
Nincs. Nem szerintem, mert máshol is előjön nem csak a buszon.
16. Noami2 (válaszként erre: 14. - Csalános)
2020. márc. 2. 14:19
Nem tudom csak úgy jön magától. De leginkább akkor ha valakit láttok hogy rosszul van.
15. Kacsahercegno (válaszként erre: 13. - Noami2)
2020. márc. 2. 13:57

De egyáltalán nincs is olyankor hányingered, csak ideges vagy?


Nem lehet hogy a járműtől vagy rosszul? Én tengeribeteg leszek pl. buszon, autóban, ha nem nézek ki az ablakon. Ha telefonozni vagy olvasni próbálok, pár másodperc után érzem, hogy liftezik a gyomrom. Néha előjön magától is, olyankor én is elkezdek jobb szó híján pánikolni, hogy mi van ha idehányok, amitől van hogy már úgy érzem magam, hogy mindjárt elájulok. Olyankor próbálok arra fókuszálni hogy rendesen vegyek levegőt, és az első adandó alkalommal leszállok, és megvárom a következő járművet vagy gyalog megyek egy darabon. Persze ez egy távolsági buszon vagy vonaton nem kifejezetten működik...


Amúgy létezik ilyen hogy fóbiád van a hányástól ( [link] ha úgy érzed hogy nem tudsz funkcionálni a szorongástól amit okoz, akkor lehet érdemes szakemberhez fordulni. De amúgy lehet hogy tényleg csak valami figyelemelterelésre lenne szükséged, lehet segítene ha pl. felhívnál valakit amikor ilyen gondolataid vannak. Vagy ha tudsz, nézz sorozatot/filmet a telefonodon menet közben. Vagy fantáziálj arról hogy egy jóillatú pasival smacizol. :D

14. Csalános (válaszként erre: 1. - Noami2)
2020. márc. 2. 13:40
Egyáltalán mitől jut eszedbe? Tudod az infarktus is ezért szörnyű. Gyors a szívverése, izzadás, fáj a mellkas, és az illető kétségbe esik és akkor van a tragédia. Te a hányástól vagy kétségbe esve. Gondolj egy jó kirándulásra barátokkal, vagy egy jó pasira, és az ölelkezést próbáld átérezni, éppen megcsókolnak, érzed a pasi illatát...stb.
13. Noami2 (válaszként erre: 11. - Kisj)
2020. márc. 2. 09:20
Nem csak a fejembe gondolom ezt. És ezt kéne leküzdeni.
12. 80ASIQ (válaszként erre: 9. - Noami2)
2020. márc. 2. 08:56
Nem tudok okosat mondani. Ha lehet, keress ülőhelyet, ülj le, ha nem lehet, akkor kapaszkodót és azt markold. Jó ötlet a nájlonzacskó. Nem tudom, lehet-e recep nélkül valami nyugtatót kapni, de ezt inkább - lehet, hogy túlzásnak hat - orvosra bíznám.
11. kisj (válaszként erre: 9. - Noami2)
2020. márc. 2. 08:45
Ezek szerint gyakran szoktál hányni?
10. andi6020 (válaszként erre: 8. - Noami2)
2020. márc. 2. 08:33
Nem érzem át a problémát. Felesleges az aggodalmad.
9. Noami2 (válaszként erre: 6. - _Berry_)
2020. márc. 2. 08:20
Inkább a hányás körülményeitől. Pl:ha busszal utazok és ha véletlen ott jönne rám.Vagy ha nem érnék el az orvosig.
8. Noami2 (válaszként erre: 5. - Andi6020)
2020. márc. 2. 08:18
De és kórházban is voltam emiatt.
2020. márc. 1. 23:52

Nem viccnek írom, de legyen nálad egy neylon zacsi. Ez némi biztonságot adhat, vész esetére.

És ha jön a gondolat, próbáld egyből hárítani, nem szabad beleélni magadat.

Én annó mikor a 9.-en laktam, simán el tudtam képzelni, hogy leomlik az összes emelet és akkor alkalmaztam ezt a terelő gondolatot.

6. _Berry_ (válaszként erre: 1. - Noami2)
2020. márc. 1. 22:31
Egész pontosan mitől félsz? A hányás testi folyamatától, vagy a hányás körülményeitől, hogy ha ez nyilvánosan történik és látják az emberek, akkor mit gondolnak rólad?
5. andi6020 (válaszként erre: 4. - Noami2)
2020. márc. 1. 22:16
Kijön aminek ki kell. Általában túl szokták élni. Sosem hànytál még? Nem hiszem.
2020. márc. 1. 21:58
Igen
3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Noami2)
2020. márc. 1. 21:51
Nem teljesen értem. Attól félsz hogy hányni fogsz?
2. vivo44 (válaszként erre: 1. - Noami2)
2020. márc. 1. 21:35

Szia.

Ha rosszul leszel valaha is,akkor a legkevésbbé sem fog érdekelni a pánikbetegség.

2020. márc. 1. 21:11
Néha rám jön egy ilyen gondolat hogy mi lesz ha rosszul leszek? És ilyenkor mindig alig kapok levegőt dobog a szívem gyomoridegem van. Mindig is féltem a hányástól és ha valakit látok rosszul lenni egyből bepánikolok. Meg mindig félek hogy mi lesz ha rosszul leszek és ha velem is megtörténik ezt hogyan tudjam leküzdeni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook