Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit vigyek babalátogatóba? Ajándékötletek kellenének fórum

Mit vigyek babalátogatóba? Ajándékötletek kellenének (tudásbázis kérdés)


2010. márc. 13. 20:22
Mi már jártunk úgy, hogy allergiás volt a gyermek a popsitörlőre (a minőségire is). Azóta ha baba látogatóba megyünk mindig később használható dolgokat viszünk. Nálunk bevált ajándék a csőrös pohár, a tányérkészlet,és az okosító logikai játékok. Mindig nagyon örültek ezeknek.
2010. márc. 12. 12:09
Köszönöm a segítségeteket:)
17. dzsigg
2010. márc. 12. 08:46

Szerintem fürdetö jatek,vizhatatlan könyv böven eleg.Te magad irtad,nem igazan ismered öket,raadasul a kicsi mar 5 honapos.Pelenak?Lehet nem szeretik mindegyiket.

Popsitörlöt is lehet egyfajtat hasznalnak.Kozmetikumot egyaltalan nem vinnek.Cumit se,lehet nem is cumizik.Szoval mindenkepp valami egyszerü szines jatekot.

Szülöknek egy kis edesseget esetleg.

2010. márc. 12. 08:41
Én pelenkatortát csináltam ötletes látványos,ha sikerül felteszem a lapomra.de beírod a keresőbe kiad egy csomó ötletet hogy csináld
2010. márc. 12. 06:54

Mi minden ajándéknak örültünk.Pedig kaptunk kisméretű pelenkát és ruhát is, de jó lesz a kistesónak:)

Hasznos dolgok amiket kaptunk:

1. etető edények, pohár...

2.fürdető játékok-nem baj ha van több

3.elektromos lázmérő-ez meg volt klrdezve van-e

4.meséskönyvek

5.olyan játék amit tud gurítani

Szülőknek:

bor, süti/torta (sokan ételt is hoztak-ez kezd visszatérni szokásba), bonbon, egy szép sál a mamának

Kistestvér:valami korának megfelelő fejlesztő játék

2010. márc. 12. 06:38

Én mindkét gyereknél a legjobban a pelusnak örültem, főleg akkor, ha előtte megkérdezték, hogy milyen fajtát vegyenek.


Ha első gyerek a családban, jól jöhet babajáték, rágóka, mesekönyv, zoknicsomag, a mostaninál 1 mérettel nagyobb ruhácska.

2010. márc. 12. 06:36
A szivacskocka jó ötlet.Puha, sokféle anyagot tapinthat az oldalain. Van köztük csörgős, tükrös, ajtós...el lehet velük bíbelődni. Nagyon jól ki lehet majd használni az asztalra rögzíthető etetőszéket, mert a 2. félévében együtt lehet a baba a szülőkkel. Bár kicsit drágább, mint a szokásos ajándékok, de legalább hasznos.
2010. márc. 12. 06:28

A barátnőmtől mindig pelusokat, popsitörlőket kapok, és én nagyon örülök nekik, mert igaz, hogy azokat a márkákat nem használom, de így legalább mindig vmi mást is kipróbálhatunk (mindig másfajtákat hoz). :))))

Játékoknak csak akkor örülök, ha előre megkérdezik, hogy mit vegyenek. A sógornőmék sosem kérdezik, és mindig olyasmit hoznak, amivel a gyerek nem is játszik...Eddig legalábbis nem sikerült neki passzolót venni...Vagy pl. rágókákból van vagy 25 db, mert sokan azt hoztak. Idegesítő...

Ruháknak sem örülök, mert eddig amiket kaptunk, mind kicsi lett rögtön az elején.

Fürdetőknek, meg popsikrémeknek sem örülök, mert annál csak a szülő tudja, mi a jó a babájának (én amiket eddig kaptam ilyenekből, azokat vagy én használom el, vagy továbbadtam...Púderből vagy 6 flakonnal kaptam, de nem is használunk).


Mi most megyünk 2 hónapos babához látogatóba. Pelust és törlőkendőt viszünk. Az mindig kell. :))))

11. *Pillango* (válaszként erre: 10. - *Pillango*)
2010. márc. 12. 06:22
oké, bocsi, látom, nagyobb a baba! :)
2010. márc. 12. 06:19
pelenkát ha viszel, 3mas méretnél ne vigyél kisebbet. amikor 2 hónapos lesz a gyerek, hálálkodva gondolnak majd rád:) mi kaptunk rengeteg 1-est, 2-est, aztán kinőtte a kisfiam egy hónap alatt őket:)
2010. márc. 12. 06:14

Az én kisfiam 13 hónapos. Mikor jöttek babalátogatóba, én mindekitől popsitörlőt, pelenkát kaptam, aminek annyira nem örültem, mert be volt tárazva itthon belőle, ráadásul nem is az a márka volt amit mi használtunk. Ugyanígy jártam a babakozmetikumokkal is :( Aminek Mi is, és Erik is örült, azok a könyvek, ill. a plüssállatok. Játékot senki nem hozott érdekes módon... gondolom azért, mert nem tudták, hogy mi van már megvéve (valahogy az ápolószereknél és a popsitörlőknél ez nem zavart senkit).

Az egyik kedvenc ajándékom egy pihepuha babatakaró volt :) Nagyon szerettem én is, és Erik is. Ill. kaptunk még nagyon királyos textil építőkockákat, amiket eszembe nem jutott volna megvenni, viszont Erik azonnal rávetette magát, nyomorgatta, rágcsálta... most hogy nagyobb, most élvezettel pakolássza :)

A könyveket is nagyon szereti lapozgatni, igaz még csak leporellót merek neki odaadni, mert sajnos a vékonylapos könyveket még nem tudja szépen lapozni, és van hogy véletlenül elszakítja. Tegnap vettem neki egy olyan könyvet, aminek fából vannak a lapjai, és azon van maga a kép papíron ráragasztva, az nagyon jó, mert nem tudja elszakítani... vagy vannak ilyen bábozós könyvek (Rozi a hernyócska, Pötyi a kis katicabogár), ezen meg nagyon jókat kacag kb fél éves kora óta :)


Az utalvány tényleg nagyon jó és hasznos ötlet, de olyan boltban, ami legalább abban a városban van, ahol azok laknak, akiknek viszed, mert különben csak nyűg... (tapasztalat sajnos, hogy azért kellett volna csomót utazni, hogy beváltsunk egy utalványt, úgyhogy az sajna elúszott az éterben)

2010. márc. 12. 06:13
Köszönöm az ötleteket igazán sokat segítettetek:) Holnap el is indulok a beszerző ùtra:)
2010. márc. 12. 06:01

Mi most megyünk majd barátnőmékhez.Mi viszünk bonbont, pezsgőt, egy takarót egy plüss fülessel, popsitörlőt, babakozmetikumot, és egy brendonos vásárlási utalványt.


Nekünk is hoztak utalványt a lányomnak és nagyon örültem mert így azt vettem amire tényleg szükség volt, és így nem lett pl. két játszószőnyeg vagy ilyesmi.

2010. márc. 12. 05:56

Pelenka.tipegő,bébijáték.

Szokás vinni a szőlőknek is valami kis apróságot.

Van még egy szokás a kicsinek a pólyájába a feje alá tesznek pénz.

5. kitrákotty (válaszként erre: 2. - Jersseygirl)
2010. márc. 12. 05:14

Pelenka, popsitörlő (babakozmetikumokat ne!!), játék, (pl. fürdőjátékok) könyvek, egy szép takaró, fürdőlepedő...


Babaétkészlet, nemsokára úgyis kezdik a hozzátáplálást :-)

2010. márc. 12. 05:07
Én könyvesboltban dolgozom, könyvet javaslok neked. Lehet leporellós kis mesekönyv is, vagy pancsolós könyv(tehát ami vízálló), de úgymond átlagos mesekönyv is lehet, sok képpel, amit nézegetni tud a kisgyerek. Igaz minél kisebb a gyerek, annál jobb még neki, ha nagyobb képek vannak a könyvben,azokra jobban oda tud még figyelni. Vannak már esetleg külön mesekönyvek kisfiúknak, kislányoknak.A kislányosokban általában tündérmesék vannak, vagy a Csipkerózsika, Hófehérke...stb. A kisfiúsokban pedig pl. a Csizmás kandúr, s ehhez hasonlók. Esetleg Babanaplót is vehetsz, ha még nincs a szülőknek, ebben vezethetik a kisbaba mindennapjait és nevezetesebb napjait is.Ez majd ha felnőtt lesz a mostani kisbaba, szép emlék lehet neki, milyen is volt egykor.:-) Ha nem is ezek mellett döntenél fő ajándékként, kiegészítőként is érdemes esetleg megvenni valamelyiket, sok ötletes , aranyos könyv van már pici gyerekeknek is.
2010. márc. 12. 05:00

pelenka, popsitöréő, fürdető. ezek közül váéassz persze kérdez rá a szülőkre h milyet használnak...

ja mwg tortát szoktak ilyenkor még,legalábbis én kaptam vagy 15 tortát:)

2010. márc. 12. 04:59
Szóval. A baba 5 hónapos kislany a párom barátainak gyermeke én nem nagyon ismerem őket . De jó lenne valami hasznos ajándékötlet.Köszi
2010. márc. 12. 04:57
Mit vigyek babalátogatóba? Ajándékötletek kellenének

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook