Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit vennél az egyetlen gyerekednek ha a bankszámládon kb 60 milliód lenne? fórum

Mit vennél az egyetlen gyerekednek ha a bankszámládon kb 60 milliód lenne? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4
68. Regin_a (válaszként erre: 1. - 9678a02221)
2013. jan. 2. 20:14

10,000EUR hogy jön a 60 millához?


Mindenesetre én még vennék fel kölcsönt és egy póniló ménest venék a gyereknek

Hadd kergezőzzenek a 10m-es fenyőfa körül

Egy dillemám van, póniló szereti a bejglit?


Aztán persze Vizkeresztkor szélnek ereszteném a ménest mint a husvéti nyuszit

67. era06 (válaszként erre: 63. - 9678a02221)
2013. jan. 2. 19:10

Buszon beszélgetnek

_Mit hoz a Jézuska?

_Laptopot, de részletre!. Van 3 asztali, de az nem kell senkinek.


Nem vagyunk egyformák. Mindenkinek más a fontosabb.

Inkább az adósság, csak lehessen villogni.

66. 569a7df0cf (válaszként erre: 62. - 9678a02221)
2013. jan. 2. 19:09
Tenyleg azt vartad, hogy vadidegen embereket fognak itt korusban kopkodni, mert nem a te ertekrended szerint elik az eletuket???
65. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 63. - 9678a02221)
2013. jan. 2. 19:05

Az egész fórumban egy pozitívum van, hogy beismered irritál, hogy valakinek több pénze van.


Hidd el nem érdemes, hiszen neked ezzel, se több, se kevesebb nem lesz. Esetleg, ha hozzátok mennének kienni a vagyonotokból, hát bezárkóztok.

64. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 60. - Emagdi)
2013. jan. 2. 19:01

Kerestem a neten ezt a 30 milliót, de sehol nem találtam :SS viszont az egy millió van a tankönyvben, amit találtam.


A hitelintézetek 1993 elejétől kötelezı Országos Betétvédelmi Alapot hoztak létre.

Erről külön törvény rendelkezik. A betétvédelmi alapba a nem hitelintézetektől

felvett névre szóló források (betétek) két ezrelékét kell befizetni jegybankpénzben.

Ha egy banknak elfogynak a likvid eszközei és nem tud felvenni hitelt más

bankoktól sem, és az MNB-nél tartott kötelező tartalék sem elegendő betétesei

kielégítésére, jogosult a Betétvédelmi Alaphoz fordulni. A Betétvédelmi Alap

fogja ezek után kártalanítani a bank betéteseit.

Nem minden betétre vonatkozik a betétbiztosítás. A betéteseket csak a névre szóló

bankbetétekért kárpótolják maximum 1 millió forint erejéig, amibe már a bankbetét

kamata is benne foglaltatik. A biztosítás vonatkozik a betét kamatára is, de csak

maximum a jegybanki alapkamatláb mértékéig. Azaz egy banknál elhelyezett betét

1 millió forintig van biztosítva, ezért ha valaki biztosítva szeretné tudni 1 millió

forintot meghaladó vagyonát, több bankba kell elhelyeznie a pénzét.

Az alap csak a névre szóló betéteket biztosítja.

63. 9678a02221 (válaszként erre: 62. - 9678a02221)
2013. jan. 2. 18:46
Mindezt el is mondjak rohogve melyik ismerosuk mit fozott,mit vettek a gyereknek es mennyire meglepodtott mindenki mikor beallitottak,hogy megmutatjak az uj autot..Mert bejelentes nelkul erkeznek am,gazdageknal igy szokas..Es nagyon irigylem oket a penzuk miatt!!!A fene esz meg hogy annyi penzuk van.
2013. jan. 2. 18:39
Ez is egy ertelmetlen forum volt..Ha szerintetek az a normalis hogy anyukan kiloszamra log az arany,karacsonyi vacsorara 5 eurot koltenek az egyetlen gyerekuknek egy 50 cm es mufenyot allitanak,aztan a kovetkezo 6 napot azzal tolti valaki,hogy elmegy minden ismeroshoz enni,akkor nincs is mirol beszelni..Ja es
61. emagdi (válaszként erre: 58. - Era06)
2013. jan. 2. 16:56
ez jó! :))
60. emagdi (válaszként erre: 59. - 9b10f3d7ff)
2013. jan. 2. 16:56

oh, 15 évvel ezelőtti tudásra hivatkozni, mikor 2 havonta változnak a jogszabályok?! :)))))))

(de ezen most azért jót mosolyogtam mikor olvastam :)))

59. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 55. - Emagdi)
2013. jan. 2. 16:51
15 éve még pü.-ből ezt tanították, hogy ennyi összegig szavatol az állam. Megmondom őszintén ez a 30 millió engem is meglepett most.
58. era06
2013. jan. 2. 16:36

Vennék egész életére elegendő egészséget , és a leendő családjának is.

Szeretet, hogy mindig szeretve legyen, szeretet tudjon adni és kapni.

Eszet, hogy mindig megfelelő döntéseket hozzon. Ne keljen szégyenben maradnia a hoxán, amiért másként gondolkodik.

Márt csak a bolt címét kell megtalálnom, hogy megrendeljem :-)

2013. jan. 2. 16:26

Ha ennyi pénzem lenne, elsősorban biztosítanám a kicsimnek az alapokat. Gondolok itt ezekre: rendesen étkezhessen, orvosi ellátást kapjon amikor csak szükséges, legyen elég ruhája minden évszakra, megfelelő oktatásban részesüljön (akár iskolán kívül pluszba, ennyi pénzzel nem számítana hogy fizetnem kell rá havonta). Ezeket persze egyébként is biztosítani kell, de ha valakinek nagyon sok a "felesleges" pénze, az meg tudja fizetni ezekből az igényesebb szolgáltatásokat, amiket egy átlagember nem. Nem hinném hogy minden szart meg kell venni a gyereknek, nem ez a szeretet. Igaz én még csak most várom az első babámat, de azt már most tudom, nem attól leszek jó szülő hogy mindent megveszek neki. Nem... Amit biztosítanom kell szülőként, az az, hogy lehetőséget adok neki arra, hogy felkészüljön a felnőtt életre minden szempontból. Ezen kívül a legfontosabb dolog, hogy érezze, foglalkozol vele, érdekel téged amit csinál és mindenben segítesz.


Amikor eléri azt a kort, hogy már képes az önálló életre, megajándékoznám egy házzal. Ez egy komoly ajándék, ezzel és az évek alatt tanult dolgokkal elindulhat az életben. Persze nem vennék meg mindent, arra is meg kell tanítani, hogy a dolgok nem ingyen vannak.


Ez persze nyilván arra az esetre vonatkozik, ha ennyi pénzem lenne. :) Előre kell gondolkodni, hosszútávra. Annak semmi értelme, hogy elszórjam a pénzemet, inkább a későbbi életet kell belőle biztosítani. Még a gazdag sem tudhatja, mikor vesz az élete 180 fokos fordulatot. :)

2013. jan. 2. 16:14
Véleményem szerint a gyerekeknek odafigyelés és törődés kell. Ezek azok a dolgok, melyeknek igazán örülnek.Ezeket meg nem lehet megvásárolni.
55. emagdi (válaszként erre: 52. - Mari20)
2013. jan. 2. 15:20
offtopik, de mielőtt még valakit bepánikoltatnál, az oba 30millió ft-ig biztosítja bankonként/fejenként a betéteket. nem tudom, hogy az 1milliót honnan vetted, talán a 100ezer euro-val kevered (eu limit), illetve raktad össze a két számból az 1milliót :D :D :D
54. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 33. - 9678a02221)
2013. jan. 2. 14:03

Nem estél enyhe túlzásba??? KÉT éves gyerek, nem hiszem, hogy azzal foglalkozik melyik az igazi sütemény és melyik nem.

Nem tudom hány gyereket nevelsz, hányat ismersz, de minden gyerek csodálja a másik ajándékát, mert a szomszéd fűje esete.....még akkor is, ha az övé 10 ezrekkel drágább ajándék. Örülök, hogy ez a legnagyobb problémád. :)

2013. jan. 2. 13:57
észt :)
52. Mari20
2013. jan. 2. 13:38

megkérdezném mire van szüksége

ha jónak tartom akkor megvenném


60 milliót biztos nem hagynék a bankba,,,

csak 1 millióra van mindenki biztositva (bankonként)

51. c6973617d3 (válaszként erre: 50. - Trapiti)
2013. jan. 2. 13:26
Azt hittem csak én vagyok átlagon aluli, hogy nem költeném el 3 nap alatt ! ;)
50. trapiti (válaszként erre: 47. - C6973617d3)
2013. jan. 2. 12:54
Kb. az egészet félretenném :) A kamatai már bőségesen kiadnák a lakáshitel törlesztését.
49. trapiti (válaszként erre: 48. - Bionet58)
2013. jan. 2. 12:53
Nem vagyunk szegények, de még 20 milliónk sem volt soha, nemhogy 60... ennyit arról, kinek mi a sok :)
48. bionet58 (válaszként erre: 46. - Trapiti)
2013. jan. 2. 12:44
Mondjuk én sem bánom, ha visszajutok erre a szintre, a sok haláleset után, ami csődbe juttatott.
47. c6973617d3 (válaszként erre: 46. - Trapiti)
2013. jan. 2. 12:44
Én azért raknék félre abból is :))
46. trapiti (válaszként erre: 45. - Bionet58)
2013. jan. 2. 12:40
Hát, azért nem bánnám ha lenne ennyink... ;)
45. bionet58 (válaszként erre: 26. - 9678a02221)
2013. jan. 2. 12:31
Látod te ítélkezel. Az összes hozzászóló önmagával foglalkozik, és nem mással. Egyébként a 60 millió az édes kevés. Azt minden bántás nélkül egy átlagos ember két - három hónap alatt elkölti.
44. bionet58 (válaszként erre: 22. - 9678a02221)
2013. jan. 2. 12:21

Az ünnepeket a hétköznapoktól miért az anyagiakkal kell megkülönböztetni? A szeretetet, a meghittséget nem anyagiakban mérik.

Félreértés ne essék a pénz az egy szuper energia. Itt látszik, ezen a családon, hogy tudnak vele bánni, helyesen.

Továbbá írtad, az anyuka küldött haza pénzt, az apuka vásárolt be. Azt, hogy egyáltalán mikorra, hány órára ért haza az anyuka karácsony este, vagy egyáltalán hazaért - e azt nem tudni. És ha a férfi nem tud főzni? Vagy a későn érő feleséget akarta megkímélni? Továbbá az eszedbe sem jut nem minden a látszat. A sikeres ember sokkal szerényebb mint az átlag. Ettől sikeresek.

2013. jan. 2. 12:17
Charity shopokban sokszor vadonatuj markas dolgokat lehet venni, tk-maxxban designer ruhakat, kiegeszitoket nehanytiz euroert, Boxing Day-en felaron, vagy kevesebbert barmit.
42. emagdi (válaszként erre: 39. - Trapiti)
2013. jan. 2. 12:06
igen, igen, pont ezt gondolom én is :)
41. trapiti (válaszként erre: 40. - Emagdi)
2013. jan. 2. 12:06

Ez így van :)

Gondolom jól esik kibeszélni őket, főleg így hogy nem is tudnak róla, nem jöhetnek ide leírni, hogy náluk mi miért és hogyan van...

40. emagdi (válaszként erre: 37. - Trapiti)
2013. jan. 2. 12:02

na de nem értem, hogy MI KÖZE HOZZÁ, hogy más hogy neveli a gyerekét, mivel eteti, és hol veszi neki az ajándékot??


attól, hogy a kislány megcsodálta a karácsonyfát, és a kis barátai által kapott ajándékokat, még egyáltalán nem biztos, hogy az ő fájuk nem volt szép, vagy hogy a saját ajándékjának nem örült. egyszerűen csak tetszett neki a másik gyerek játéka is, neki is kellett volna.

lehet, ha a topikgazda gyerekei mentek volna át "gazdagékhoz", ugyanúgy folyt volna a nyáluk a turkálós cuccokért, vagy a használt legóért :D


valószínű, ha megkérdezné a "gazdag" szülőket, ők is bele tudnának kötni abba, hogy a topikindító hogyan neveli a gyerekét, csak mondjuk egészen más dolgokat találnának megdöbbentőnek. :)

39. trapiti (válaszként erre: 38. - 569a7df0cf)
2013. jan. 2. 11:57

Nincs karácsonyi standard :)


Nem véletlen, hogy a többség a címben feltett kérdésre reagált, és nem a leírt történetre, hiszen azt a családot, az életüket nem lehet ennyi alapján megítélni.

Még az alapján sem, hogy egy 2 éves mit kérdez vagy mire csodálkozik rá a szomszédban.

Ők ilyen karácsonyt akartak, nyilván volt rá ok. Hogy erről más mit gondol? Lényegtelen szerintem.

És igen, talán benne van a kérdés felvetésében egy kis rosszindulat is, "beszéljünk ki valakit aki másképp él mint mi..." - ugyanígy rólunk vagy bárki másról is lehetne fórumot indítani... Az egyiknél túl sok az ajándék, a másiknál nincs, a harmadiknál műfenyő van, a negyediknél mackóalsóban van apa karácsony este, az ötödik nem főz.... aki akar, tuti talál valamit amibe beleköthet :)


Nálunk pl. a férjem két napja hozta el az adventi koszorút, megrendeltük a szokott virágosnál, a tavalyi díszek újrahasznosításával, aztán annyi minden volt, hogy nem jutottunk el érte. Sőt 5 éve amikor a lányom született nem állítottunk karácsonyfát, mert ugyan ott volt az erkélyen, de a hasfájós, nem alvó baba mellett annyira kimerültek voltunk, hogy nem volt erőnk hozzá... ettől még mindkét évben meghitt és szép karácsonyunk volt :) Sokan ezeken is megbotránkoznának, de nem hiszem hogy ez számít... :)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook