Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit vegyek fontolóra modem vásárlás esetén? fórum

Mit vegyek fontolóra modem vásárlás esetén? (tudásbázis kérdés)


2012. aug. 26. 14:39
A héten lesz modemem, úgy néz ki.Kíváncsi vagyok, mi lesz utána!6500Ft, ami ha úgy vesszük nem egy nagy összeg.Most beszéltem a sráccal,mondta, hogy hoz.Ja,és a pontokat is fel lehet használni, úgyhogy pár ezer spórolva.:-)
16. Maryka1962 (válaszként erre: 15. - Anthico)
2012. aug. 26. 14:35

Jól írod,mint most kiderült, ez a modem nem is elég ahhoz a netsebességhez, amit előfizetek. Ez volt a kezdet. De mikor felajánlják a kedvezményes csomagokat, akkor nem nézik, sajnos, hogy műszakilag nem vagyok ott, hogy ki tudjam használni. Kérdésedre válaszolva ads van.

Örülök is, hogy eddig bírta. Csak attól félek, hogy nem ez lesz az egyedüli probléma.

Mert nem értem, hogy a csudában van az, hogy hopp, nincs net, gép kikapcs, aztán vagy sikerül az újrakapcsolódás, vagy próbalom újra, és újra,és... Érted, miért vagyok elkenődve?

15. Anthico (válaszként erre: 14. - Maryka1962)
2012. aug. 26. 13:45

Ezen sajnos átsiklottam.

De ha 7 éves, akkor már megérett egy cserére. A mostani modemeket sajnos kb 4 évre tervezik, ha már többet bír, örülni kell (sajnos).

Hogy milyen modem kell, az függ a nettől: adsl vagy kábelnet? És a netsebesség is fontos.

14. Maryka1962 (válaszként erre: 13. - Anthico)
2012. aug. 26. 13:28
Mivel a modem saját tulajdonú, annó 1Ft-ért adták,ezért ha meghibásodik, akkor nekem kell fizetnem a cserét.
2012. aug. 26. 13:14

Érdemes lenne fellapozni a szerződést, hogy ott mit is írnak erről.

Szüleimnél invitel a szolgáltató és modembajnál ingyen cserélték, automatikusan hozták az új modemet, mikor elromlott a régi (2x). Itt nálunk ugyanez volt már egyszer, invitel hozta az újat. Bp-en pedig ugyanígy volt upc-vel.

2012. aug. 26. 13:05

javítások:mult=múlt lecseréltete=lecseréltetem

bajlehet= baj lehet; bocsánatot kérek a hibákért

2012. aug. 26. 13:01
k=K bocs
10. Maryka1962 (válaszként erre: 9. - Era06)
2012. aug. 26. 13:01
köt a hűségidő egyenlőre. Aztán meg egyáltalán nem biztos,hogy szolgáltatóváltással minden megoldódik. Hisz minden szolgáltatónál vannak elégedetlen ügyfelek.
2012. aug. 26. 12:51
Le kell cserélni a szolgáltatót!
8. Maryka1962 (válaszként erre: 7. - Pan Dóra)
2012. aug. 26. 12:45

Hát,egyáltalán nem biztos. Már vagy fél éve jelentgetem, hogy gond van. Aztán a telefonos segítség után mindíg helyre állt a net. A mult héten azt mondták, hogy 8000Ft-ért kijönnek elhárítani a hibát.Csak akkor kell kifizetnem, ha a hibát helyre tudják hozni. Na, igen, csak ugye, míg beszéltünk telefonon, megint volt netem.

Ezért mondtam, hogy köszönöm, de nem.

Aztán tegnapelőtt megint hívtam őket, akkor azt mondták, hogy a hálózatukban van a hiba.

Volt nálam a szerelő, megnézte a modemet, mondta, hogy haldoklik.

Ezért gondoltam, hogy akkor a modemet lecseréltete, és ha ezek után is gond lesz, az már nem fogható a modemre. Végül is több mint 7 éves.De gyanús, hogy a hálózatukkal is bajlehet.

7. Pan Dóra (válaszként erre: 2. - Maryka1962)
2012. aug. 26. 12:16

Biztos, hogy a modem a hibás? Nekem sokáig alig volt netem, és mint kiderült, a rendszer nem bírta a terhelést. Azóta bővítettek, és semmi gond.

Illetve egyszer volt, akkor azt mondták, hogy kijönnek, és ha nálam van a hiba, kifizettetik, de az 10 ezernél fog kezdődni. Mondtam nekik, hogy én meg keresek egy normális szolgáltatót, ahol emberi hangon beszélnek velem... egy órán belül újra tökéletesen működött a netem :)))

2012. aug. 26. 12:10
Nekem a szolgáltatóm adta a modemet - ingyen. Teljesen jól működik már mittomén hány éve :)
2012. aug. 26. 11:51
Tehát akkor a telecomtól lenne célszerű modemet vásárolnom. Mert velük vagyok szerződésben. Igen, én is úgy tudom, hogy az én dolgom a modemcsere, mert annó 1 ft-ért adták.
4. Sirga (válaszként erre: 3. - F303be5590)
2012. aug. 26. 11:39
Csak, ha a szolgáltatóé a modem! De abban egyetértünk, hogy én is szakembertől kérnék tanácsot. Vagy a szolgáltatótól, vagy olyan szervizben, amelyikben megbízom.
2012. aug. 26. 11:32
ez szerintem a szolgáltatód dolga
2012. aug. 26. 11:30
Sziasztok. Az a gondom, hogy van egy DSL-360R típusú modemem,állítólag e miatt történik, hogy hol van netem hol nincs. Milyen típusura lehet lecserélni, ugyanis ez már 6 éves, azt mondják elavult. Tud valaki segíteni? Ha nem jelentkezem,az azért lesz,mert közben elmegy a netem,amit már nagyon unok.Máshonnan pedig nem tudok belépni. De remélem,nem így lesz.
2012. aug. 26. 11:26
Mit vegyek fontolóra modem vásárlás esetén?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook