Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit vegyek fel az esküvőmön a vendégvárásra? fórum

Mit vegyek fel az esküvőmön a vendégvárásra? (tudásbázis kérdés)


10. kszb
2013. máj. 26. 14:46

Ahány ház, annyi szokás! Felénk van, aki a szoros barátokat, rokonokat ebédre is meghívja, ezért az számít vendégvárásnak, amire bizony, h van külön ruha! Nem mindenki csinálja ezt, nyilván függ a költségvetéstől is. És ez az ebéd, vendégvárás csak azt a családot érinti, aki tartja. Szóval nem mindkettő család vesz részt benne. Ha a lányos ház rendezi, akkor a vőlegénnyel ide érkezik a vőlegény násznépe, innen kérik ki a lány kezét (akkor már át van öltözve menyasszonyi ruhába), de a vőfély már az ebédnél is konferál! Ezt van, aki a saját házánál tartja, van, aki vendéglőben, van aki a lakodalom helyszínén.

Nyilván, ha van ilyen ebéd, akkor már hajnaltól készülődik a menyasszony (fodrász, stb), h szép legyen, de a kozmetikus is (vagy aki a menyasszonyi sminket készíti), és a fodrász is jelen vannak az öltöztetésnél, h kiigazítsák a sminket, és a hajat.

Már nem gyakori az iylen, de létezik :)

2013. máj. 26. 14:11

Nálunk 1-kor kezdődött az ebéd, ami egybeesett a vendégvárással, de előtte én reggel már megjártam a fodrászt, sminkest, aztán együtt mentünk a vőlegényemmel fotózkodni. Az ebédre ezért már a menyasszonyi ruhámban mentem, fogadtuk a vendégeket, ebédeltünk, aztán volt a búcsúztató vagy mi, és csak utána a polgári majd a templomi szertartás. Azután az étterembe visszamentünk és a fotósunk (vőfély felesége) minden vendégcsaláddal közös fotót csinált rólunk, amíg volt egy kis uzsi. Azután vacsora, buli, végül éjféli vacsora alatt mentünk haza átöltözni menyecskeruhába.

Nem nagyon lett volna időm ebéd előtt/alatt/helyett akkor átöltözködni...

Hánykor lesznek a szertartások?

2013. máj. 26. 14:11
Az édesanyám fogadta a vendégeket nálunk. Időm sem lett volna (fodrász, kozmetikus, öltözés, kültéri fotózás, beltéri fotózás, kikérés), 15h-kor volt a polgári szertartásunk (10 perce a szülői háztól) és pl. enni nem volt időm.
2013. máj. 26. 14:05
Vendégvárásra? Én akkor ott sem voltam, hiszen éppen öltöztem, készülődtem.
2013. máj. 26. 14:01

Mi nem köszöntöttünk senki. Akkor nem is lett volna erre idő a kozmetikus, fodrász között.

A szülők mentek, fogadták a vendégeket. Megmutatták, hol tudnak átöltözni, adtak nekik inni, enni.

Nálunk sok vendég messziről jött. Dél körül ért le a többség, és 3-kor kezdődött az esküvő.

Nem is hiányoztunk onnan, a rokonok úgy is egymással beszélgettek az elején.

2013. máj. 26. 14:01

Addig a menyasszony "elbújik", csak a szülők, tesók várják a vendégeket...:D S csak akkor jön elő, mikor hívja a vőfély, ha van, ha nincs, akkor meg mikor az apától elkérik a menyasszony kezét, vagy hogyismondják...

Legalábbis felénk így van, addig a menyasszonyt nem látjuk, mégha sokáig is tart, merthát sütizik, iszik a jónép a lánykikérés előtt....

4. kszb
2013. máj. 26. 13:51
vagy vmi szép kosztümöt, vagy koktélruhát!
2013. máj. 26. 13:46
Hát mevárunk mindenkit, köszönünk minden meghívottnak és csak később öltözök át amikor kezdődik az egész
2013. máj. 26. 13:40
Milyen vendégvárás lesz?
2013. máj. 26. 13:39
Május végén lesz jövőre de már rá vagyok hangolódva a dologra és ezt sajnos nem tudom, hogy szokás

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook