Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit válasszak - mit tanuljak? fórum

Mit válasszak - mit tanuljak? (beszélgetős fórum)

9. 7eb8f49c7d (válaszként erre: 8. - Kukla)
2011. jún. 10. 09:16
Hát nagyon reménykedem benne hogy lesz értelme, csak a mai világban sajnos már olyan nehéz elhelyezkedni kezdőként, szakmai tapasztalat nélkül sajnos.
8. kukla (válaszként erre: 7. - 7eb8f49c7d)
2011. jún. 10. 09:02
Szerintem mindenki kiakadna rajta, de legalább a te diplomád nem "ingyen" lesz, mert keményen megdolgozol érte és csak a tudás a lényeg, amiből majd tudsz profitálni:)
7. 7eb8f49c7d (válaszként erre: 6. - Kukla)
2011. jún. 10. 08:47

Így van, bármire képes vagyok, csak akarni kell. Csak az olyan rossz, mikor 1 hetet készülsz a vizsgára és nem sikerül... Na az ilyen rendesen elvágja az ember akaraterejét, legalábbis nekem.


De már elmúlt, és ez a lényeg! :-)

6. kukla (válaszként erre: 5. - 7eb8f49c7d)
2011. jún. 9. 16:55

Gratulálok a sikeres vizsgádhoz!


Ahogy látom eldöntötted hogy maradsz..jó választás volt, mert nem szabad elfutni a kihívások elől, bárki bármire képes, csak mindenkinek más honnan kell elküzdeni magát..

2011. jún. 9. 16:42
Köszönöm a válaszotokat! Közben sikeresen levizsgáztam úgyhogy lett egy kis pozitív megerősítésem! :-) Azt hiszem igazatok van, és tényleg maradnom kell a sulinál. Most pedig jöhet a nyár! :-)
4. martin3 (válaszként erre: 1. - 7eb8f49c7d)
2011. jún. 4. 23:55
egyet értek az előttem szólóval! nem szabad abba hagyni, ki nem unja vagy utálja a sulit? ráadásul fényévre van a valódi élettől az amit tanítanak! de a papír még nagyon sokat számít idehaza, ha akarsz állást mindenképp fejezd be, "sima" papírral ezer ember rohangál...
2011. jún. 4. 21:53

Ha még egy kicsit kitartó vagy és szorgalommal pótolod a valós/vélt hiányosságodat-az egész jövőbeni létedet meghatározó előnyre tehetsz szert.

Neked magadnak kell megértened:Ha nem fejezed be-középszerű könyvelőként egy lehetsz akivel "dunát rekesztenek".Ha az utad végigjárod megkaphatod az esélyt,hogy egy cég grémiumába tartozhass.

Egyébiránt olyan szakmát választottál ahol követelmény a naprakészség!

Nem szabad abbahagynod!

2011. jún. 4. 21:47
időben és anyagilag összehasonlítottad már a két verziót?
2011. jún. 4. 21:22

Sziasztok!


A véleményeteket szeretném kikérni. Idén februárban végeztem, mint közgazdász alapképzésen menedzsment szakon. El is kezdtem a tanulmányaimat mesterképzésen, ezúttal már pénzügy szakon. Azért gondoltam, hogy folytatom a sulit (habár nem akartam), mert ha elvégzem még ezt a két évet, a mérlegképes könyvelői képzés 7 modulja közül 6-ot el tudnék fogadtatni a megszerzett diplomámmal. Azonban csak akkor, ha már kézben van a diplomám.


Nos, én úgy érzem, a mérlegképest mindenképp szeretném, de a suli nem nekem való, már meghaladja a képességeimet.


Ti mit csinálnátok a helyemben? Hagyjam ott a sulit még most és kezdjem el a mérlegképest, vagy pedig fejezzem be a sulit és csináljam meg a plusz 1 modult a mérlegképesből? Ha ott hagyom a sulit, akkor 5 modult kellene csinálnom.


Nem tudom, hogy érthető-e a dillemmám tárgya, remélem igen. :-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook