Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit tudunk a "fagyöngyről" ? fórum

Mit tudunk a "fagyöngyről" ? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mit tudunk a "fagyöngyről" ?

2008. okt. 27. 08:11

Régen "meggyőződéssel vallották,hogy fokozza a nemzőképességet és gyógyítja a fogfájást"?

Még jó hogy erről nem tudtam,mert ezen élnénk a párommal már egy ideje.Hiába próbálkozunk a babával nem jön össze:( és a fogammal is kínlódok hetek óta.Szegénykém ihatná állandóan a fagyöngy teát.:)))Biztos díjazná.;)

2008. márc. 15. 00:12

Ezen kivűl Karácsonykor ezzel díszítek, Új Évkor ez alatt megcsókolod szeretteidet, vagy át mész alatta, boldogság, szeretet, egészség lesz az eredmény.

Hozzánk Karácsonykor fagyöngy alatt érkezel!!

2008. márc. 15. 00:08
A levele nem mérgező, csak a bogyója.Mi a leveléből áztatással készítjük a teát.Felaprítom, és egy éjszaka langyos vízben ázik.Menta teával keverem , így ízletesebb.
2008. márc. 9. 19:39

Akár hiszitek akár nem, de a fagyöngy egy parazita élösködö, -igaz egy nagyon gyönyörü élösködö.

Ha a fa megbetegszik, akkor jönnek elö ezek a parazita kinövések, amugy a fával nagyon jót teszünk, ha ezeket eltávolitjuk róla, csak egy baj van ezzel, hogy a fagyöngy az utobbi években természetileg le van védve, én személy szerint nem értem, - mert ha ezzel segitünk, akkor mért kell még is védeni. Talán azért mer kevés a beteg fa, amin ez kifejlödött és ezért kell a védelem???

Ebból nagyon jó gyógyszereket állitanak elö pl: - mell rákra és - sziv panaszokra, nagyon jó.

Ami egy fának rossz az nem biztos, hogy nekünk embereknek talán mégis segithet. : )))

2008. márc. 9. 19:08
ÚGY TUDOM, HOGY A VÉRNYOMÁST EGYENSÚLYBAN TARTJA.
4. a1a3db480a (válaszként erre: 3. - 53cc09e608)
2007. nov. 8. 00:45
:)
2007. nov. 7. 21:04
Én meg azt hittem mérgező ! Köszi nagyon érdekes volt a cikk.
2007. aug. 21. 00:18

Történelmi érdekesség:

a kelták papjainak szent növénye volt és több betegséget gyógykezeltek vele.

A fáma szerint újhold hatodik napján egy fehér ruhába öltözött druida felmászott a tölgyfára és aranysarlóval vágta le a fagyöngyöt. Úgy kellett lehoznia, hogy nem érhetett a földhöz.

Ki tudja, mi igaz az egészből? De szép rítusnak tűnik.

2007. júl. 16. 17:22
Dísznövényként nagyon közkedvelt, mégis szinte semmit nem tudunk róla. A germán mitológiában Brünhilda és az egész természet álomba borul a fagyöngy hatására. Ezenkívül a fagyöngy-ág az elbágyadt Nap megújulását jelképezi.
Régen azt hitték, boszorkányűző hatása van :) és meggyőződésssel vallották, hogy fokozza a nemzőképességet és gyógyítja a fogfájást. Valószínűleg azért tulajdonítottak neki természetfeletti erőt, mert egész télen zöld maradt, mésrészt csak ritkán vagy sohasem került kapcsolatba a talajjal!

Ugrás a teljes írásra: Mit tudunk a "fagyöngyről" ?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook