Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit tudtok mondani a müanyag abalakokról? Ellene és mellette! fórum

Mit tudtok mondani a müanyag abalakokról? Ellene és mellette! (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4
2007. aug. 13. 18:45
Fa ablakot cseréltettünk műanyagra. Könnyebb tisztán tartani, jó hangszigetelő, de nagyon idegennek érzem pont a műanyag mivolta miatt. Ha most építkeznénk, fa mellett döntenék. Igaz, az kb. kétévente mázolni, glettelgetni kell, de ezt választanám.
2007. aug. 13. 17:32
1 éve cseréltettük ki,nagyon szeretem.Könnyü kezelni,a zajt is csökkenti és tetszik.
7. Loni
2007. aug. 8. 13:59

Mellette: könnyű tisztítani és jó hőszigetelő


Ellene: ha nem jó minőségű, akkor már messziről rikít, hogy műanyag és elég csúnya.

De ami fontosabb: megszűnik a lakás természetes szellőzése, ami akár penészesedést is okozhat. És télen bizony a kéményekből (gázfűtésű alkás) az esetlegesen visszaömlő szénmonoxid mérgezést okozhat. Szóval ahol a kémény van, oda ne tegyetek műanyag ablakot.

2007. aug. 8. 13:52
nagyon jól hangszigetel!
2007. aug. 8. 07:12
Könnyebb tisztítani.
2007. aug. 7. 22:22

mellette: jobb a höszigetelése a fánál, sokkal kevesebb törödést kiván, praktikusabb lehet..


ellene: ha teljes hőszigetelésü házba épited be,akkor hermetikusan zárt légteret kapsz,( nem lesz természetes levegö csere, amit a faablak biztosit )viszont oda kell figyelned a levegö páratartalmára, mert ha tartósan túl magas, elkezdhet penészedni a fal.

2007. aug. 7. 22:17
Mi tavaly cseréltettük ki az összes fa ablakot műanyagra ("használt" házat vettünk, csúnyán fel volt jönve a festék már az ablakokon) és még nincs vele semmi bajunk -remélem nem is lesz-. A jó minőségű fa ablak -szerintem- elég drága, pláne ha sok kell belőle, az olcsó meg rossz (szétszárad, és csak szenved vele az ember)...
2007. aug. 7. 22:15
Nekem még csak a konyhámban van és megvagyok vele elégedve.Eddig csak mellette tudok nyilatkozni,habár már lassan egy éve lett kicserélve.Zajcsökkentő,pikk-pakk lemosom az ablakot,nyíló-bukó megoldású,szóval én tervezem a szobákban is a cserét.
2007. aug. 7. 22:12
Mit tudtok mondani a müanyag abalakokról? Ellene és mellette!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook