Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit tudtok mondani a müanyag abalakokról? Ellene és mellette! fórum

Mit tudtok mondani a müanyag abalakokról? Ellene és mellette! (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4
2007. okt. 21. 14:32
nálunk fa ablakkal is penészedett,de nem az ablak hordozza szerintem,hanem a fal szigetelése,és a megfelelö szellöztetés
38. ppippa
2007. okt. 7. 20:20
Műanyagablak. A szellőzéshez, illetve a penészedéshez csak annyit, hogy nézzetek utána az "aereko"-nak
2007. okt. 7. 12:24
Nekünk műanyagnyílászárók vannak, jól zárnak, talán túlságosan is jól. Penészedések jelentkeztek a kétéves ház sarkaiban, érdekes, csak a fürdőszobában nincsenek.
2007. okt. 2. 20:04

Nem tud valaki segíteni?

Győrben lakom, panellakásom nyílászáróit most szeretném műanyag ablakokra cserélni. Már 8 helyről kértem árajánlatot, de sajnos egyik céget sem ismerem, hogy mennyire megbízhatóak.

Jó és rossz tapasztalatokat várok a győri cégekről.

köszönettel

2007. szept. 30. 14:39
Nálunkrégebben még fa nyílászárók voltak.Majd cserére szorultak és műanyagra cseréltük őket.Most,hogy bővítettük a házat, oda is mindenhova műanyag nyílászárót, bejárati ajtót vettünk.Én nagyon meg vagyok vele elégedve, könnyű tisztántartani szép, esztétikus.Természetesen a fa is lehet ugyanilyen szép és esztétikus.Én nem bántam meg,hogy műanyagra cseréltük őket.
34. DOMA
2007. szept. 27. 19:55
én csak mellette tudok érvelni. Esztétikus, nem kell idővel lefesteni a keretet, könnyű tisztán tartani, ami szerintem nekünk nőknek nagyon fontos. Én az egész házban ha ablakot pucolok, 1 óra alatt végzek. (3 szoba, konyha, előszoba) A kis ablakokat többször szoktam, pl. 2 hetente.Én csak dícsérem, sőt bejárati ajtót is szeretném kicseréltetni műanyagra!!
2007. szept. 27. 19:53
A másik, hogy túl leszigetel! És ettől penészedések indulnak meg!
2007. szept. 27. 19:52
Mi most építkezünk! És mi fa ablakok mellett döntöttünk. Egyrészt, a műanyag nagyon leszigetel, a fának pedig természetes szellőzése van. Tehát jobb. A másik, hogy idővel mindkettő vetemedik, de míg a fa ablakokat esetleg asztalossal utána lehet állítani, addig a műanyag ablakokat nem!!! És ezt szakértőtől tudjuk! Ami azt jelenti, hogy a műanyag ablakok vetemedését csak lecseréléssel lehet megoldani! Szerintem a fa jobb!
2007. szept. 15. 09:06

Nekem levegőzik az ablak, van aalul két pici lyuk, egyébként hangszigetelt.

A régebbi ablakoknál valóban előfordult, de nem a műanyag ablak miatt, hanme a lakás rossz szigetelése okozza. Összecsap a benti meleg, és a kinti hideg, ami pára formájábal lecsapódik, és a műanyag

ablak annyira jól zár, hogy nem jár a levegő. Megoldás, hogy szellőztetni kell, mint mindig, és szigetelni a külső falat.

Csodák nincsenek.

2007. szept. 9. 10:27
Sajnos penészedik a lakás, még ha nem is túl látványosan, de érződik. Most cseréltetjük új faablakokra. Az egészség mindennél fontosabb.
2007. szept. 7. 13:00

Műanyag ablakos panelban laktunk és soha nem penészedtünk. Most a kertes házunkon is műanyag ablakok vannak. Itt sem penészedünk. Nem szellőztetek többet, mint mikor faablakos volt a kérónk.A kazánhelység ablakaviszont állandóan nyitva van "bukóra". Sajnos, mikor építkeztünk, még nem volt a lentebb említett szellőző.

Vannak szép faablakok, ez tény. De az időtálló és minőségi fa ablak legalább duplája a jóminőségű műanyag ablaknak is. Az olcsóbbakról már nem is beszélve. Lehet egyébként színezett vagy fóliázott ablakot is rendelni - persze felárért.

De nekem egy ablakmosás 10 perc (kívül-belül, keretestül) még egy lucskos tél után is. És nem kell néznem, hogy "ráférne már egy festés..."

28. s.irma
2007. szept. 7. 09:04

nem kell örökké festetni, könnyű takarítani. Szellőztetni pedig sürűbben kell mint a hagyományos ablakoknál hiszen tökéletesen záródik.

Ja és sokkal jobb a hőszigetelése mint a réginek.

2007. aug. 31. 18:40
Nálam bevált a műanyag ! De én a fa híve vagyok ,sokkal esztétikusabb ,igaz több a gond vele ! A műanyagot hallottam több helyen ,hogy befülledt a lakás tőle, és penészesedik minden !
26. 9778ca1817 (válaszként erre: 25. - Piro5)
2007. aug. 31. 16:32
Az a festő akkor szeretett volna magának 2 évente egy biztos megrendelést keríteni. (ha ugyanis a festés teljesen korrekt akkor a fa ablak ennél jóval többet kibír)
25. piro5
2007. aug. 29. 20:38
nekem a festő azt mondta csak akkor vegyek fa ablakot , ha legalább 2 évente lefestetem mivel kivülről nagy az igénybevétel.
2007. aug. 20. 08:12

Nekünk műanyag ablakunk van már több mint tíz éve, és nincs vele semmi gond. Ha műanyag ablakot veszel érdemes azt is figyelembe venni, hogy hány légkamrás az ablak. Illetve, hogy milyen hőszigetelésű üveget adnak hozzá.

Megjegyzem, hogy ha jó minúségű fa ablakot akar venni valaki, akkor bizony a műanyag duplájával kell számolnia (legalább). Persze ez csak akkor igaz, hogyha nem valami szakszerűtlen ácsmunkával összeeszkábált valamit akar ablak helyett beépíttetni. (De a legszebb, hogyha mégis, akkor sem lesz sokkal olcsóbb) Sokan mondják, hogy fa ablakot szeretnének, de szerintem nagyon nincsenek tisztában, hogy mennyibe kerül.

A szellőzésről meg annyit, hogy nem árt néha kinyitni az ablakot - és fel lehet szereltetni légszellőzőt. Ebből van automata és manuális. Vagyis az egyik érzékeli hogy mikor kell kinyilnia, a másikat ki kell nyitni. Ha jól tudom, ma már előírás, hogy pl. a konyhában, kazánban ha új műanyag ablakot cserélnek, akkor fel kell szereltetni a légszellőzőt.

2007. aug. 19. 21:32
nagyon jó dolog,a penészedés ellen pedig lehet az ablakba szellözöt szereltetni nekem is az van,ellene csak annyi vigyázni kell ne karcolodjon meg a müanyag.
22. eva7
2007. aug. 18. 09:41
Nekünk azt mondták,hogy a fa sokkal időtállobb,ha hosszútávban gondolkozunk,akkor fa legyen.A müanyagott "megeszi"az idő...
2007. aug. 17. 19:52
Könnyebb kezelni, mint a fa ablakokat, csak áttörlöd és már tiszta is. Mi most tavasszal cseréltettük a kisszobában, és a konyhában. Nagyon jó zajszigetelő! Kertes háznál vigyázni kell, mert ott nincs szellőző,(többnyire nincs!), mint az emeletes házakban, és akkor viszont, hogy ne penészedjen be a fal, többször kell szellőztetni télen is.
2007. aug. 15. 18:19
Igazatok van, elfelejtettem megírni, hogy kertesházról van szó. A gáz rendben, engedéllyel van bekötve. Ebből nem lehet probléma. Külön szellőztetőt is kértünk az abalakokra, nem csak a beépített szellőztető van rajta. Lehet kérni rá, amit az ablak felső szélére szerelnek, és billenős kapcsolóval lehet nyitni-zárni. Remélem így nem fogunk penészedni.
19. Loni (válaszként erre: 18. - 9778ca1817)
2007. aug. 15. 16:23
Ez igaz. Csak ez néha elfelejtődik. Nekem is csak azért magától értendő dolog, mert apu ezzel foglalkozik. Ha villanyszerelő lenne, akkor az lenne profi a lakásban. :))
18. 9778ca1817 (válaszként erre: 16. - Loni)
2007. aug. 15. 15:36

Igazad van!:))

De a gázkészülékeket, meg a bekötést ablakcsere nélkül is meg kell vizsgáltatni...

2007. aug. 14. 17:30

Elônye is,hátránya is van a mûanyag ablakoknak.Mi a konyhában és a kisszobában 3 éve,a nappaliban tavaly cseréltük le.A konyhában,mivel ott szinte mindig bukóra nyitva van,semmi gond nem volt.Viszont a két szobában,ôsz végén,mikor már kint hûvös volt,de a szolgáltató még nem indította be a központi fûtést,reggelre "megizzadtak"az ablakok,folyt rajtuk a víz.Szerencsére,ahogy a távfûtést beindították,többet nem volt gond.A fal sem penészedett,igaz tömbház,de nem panel,hanem tégla.

Mindezek ellenére ha valaha sikerül kertes házba költöznünk,mindenképpen a fa ablakkeretet választanánk.

16. Loni (válaszként erre: 15. - 9778ca1817)
2007. aug. 14. 17:11

Már ha az élet ennyire egyszerű lenne...

Abban a lakásban, ahol most élünk közös kéményre volt kötve 4 lakás. Engedély nélkül. Tavaly csináltattuk meg. (És a gondnok néni sipákolt kicsit, mert szerinte nagyon jól volt az úgy.) És ez csak egy példa.

Szóval amit én írtam, az elsősorban a régi bérházakra vonatkozik. Ha ott cseréled le az ablakot, azt is érdemes végiggondolni, hogy a gáz rendben van-e. Na, ezt szokták sokan elfelejteni.

15. 9778ca1817 (válaszként erre: 14. - Loni)
2007. aug. 14. 16:52

A bekötésnek és a készülék üzembehelyezésének szakszerűnek kell lenni, a kéményt bélelni kell, megfelelő átmérővel és füstelszívással kell rendelkeznie. (ja és engedélyezési tervet is kell készíttetni, sőt jóváhagyatni)

Szerinted akik a rosszul bekötött gázkészülékek miatt meghaltak azok mind, mind műanyag nyílászáróval rendelkeztek?

14. Loni (válaszként erre: 12. - 9778ca1817)
2007. aug. 14. 16:29
Én másként tudom.
13. emagdi (válaszként erre: 11. - 9778ca1817)
2007. aug. 14. 16:22
na igen, néha nem árt szellőztetni:))))
12. 9778ca1817 (válaszként erre: 7. - Loni)
2007. aug. 14. 16:22
a kéménynek és a műanyag ablaknak semmi köze egymáshoz..
2007. aug. 14. 16:20

mellette: esztétikus (már ha olyan!), tartós, könnyű takarítani, hangszigetelt, hőszigetelt, nem kell mázolni, ha jó minőségű a profil akkor nem színeződik el az időjárás viszontagságaitól, nem ázik el, nem vetemedik meg mint a fa


ellene: ha piszkosul és körbe-karikába, alul-felül, és oldalt is leszigeteljük a kéglinket akkor akár egy gyönyörű, nedves és penészes mikroklímát is létre bírunk hozni!!

10. Krysty
2007. aug. 14. 07:14
Nekünk műanyag van, teljesen elégedettek vagyunk vele.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook