Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit tudtok mondani a müanyag abalakokról? Ellene és mellette! fórum

Mit tudtok mondani a müanyag abalakokról? Ellene és mellette! (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4
2008. ápr. 25. 07:49
Nálunk bevált. Gyakrabban kell szellőztetni de kb 3 fokkal melegebb van télen, mint a régi ablakokkal.
68. supin
2008. febr. 7. 07:54
Nekem bevált
67. pozsonyivicky (válaszként erre: 63. - Tokmaglany)
2008. febr. 7. 07:50
szia! ha gondolod priviben megírom neked a párom főnökének a telefonszámát és ő bővebb felvilágosítást tud adni neked! a felméréstől a beépítésig a helyreállításig mindent nagyon szépen megcsinálnak!
66. esztella100 (válaszként erre: 64. - Macoka3)
2008. febr. 7. 07:18
Én is ezt írtam volna.
2008. febr. 7. 07:05

Az itt olvasható cikket ma találtam. Érdemes elolvasni!!

[link]

2008. febr. 6. 20:12

Nekünk műanyag ablakok vannak és az ajtó is műa.Felújított házunk van,de a szellőztetés gyakorisága miatt nincs penész.Mi kaptunk a nyílászárókhoz használati és szellőztetési útmutatót.ECONORM a cég neve.Minden reggel 10perc tárt ablakkal és nincs penész:-)))

Mi szeretjük és takarítani is könnyebb.

2008. febr. 6. 19:50
Valaki tud is ajánlani gyártót?
62. krizsanevi (válaszként erre: 59. - Kpityi)
2008. febr. 6. 10:48
Már vannak olyan műanyag nyílászárók, amikbe légbevezető-légelvezető van építve, ez biztosítja a légáramlást, viszont a benti hő nem szökik ki a lakásból.
2008. febr. 6. 08:48

a műanyag ablak a jobb, mert a fa ablakot min. 5 év múlv le kell csiszolni, újrafesteni és akkor már teljesen más lesz a színe is, és már nem is fog annyira szigetelni! a fa él, mozog, tehát az eblak is eldeformálódhat és nem fog úgy zárni ahogy kell, se szigetelni! a műanyagnál ezzel nincs gond! de a műanyagnál is vigyázni kell h milyet vesztek, mert elég sok cégnél semmi merevítést nem tesznek bele, és akkor csak kidobod az ablakon a pénzt! én ezt azért tudom, mert a párom nyílászárók beépítésével foglalkozik, egyaránt épít be fát és műanyagot is, tehát ő tudja h melyikkel mi a baj!


ja és azt megjegyezném, h a műanyagot pillanatok alatt ragyogóvá tisztítod!


szellőzőt érdemes tetetni az ablakba, főleg a konyhaiba, és akkor a penészedést ki lehet zárni!

60. andix
2008. febr. 4. 21:21
Nekünk müanyag ablakunk van de amint tehetem kicseréljük fára.Nem jó a szigetelése és a fát lehet festeni,nem mindig egyforma színű.Mellesleg a nyári napsütéstől szépen be is sárgult.Nekem nem tetszik.
59. kpityi
2008. febr. 4. 13:24

Előttem szólóhoz: van benne valami, de:

mivel nem szellőzik a fal eléggé, előbb-utóbb megjelenik a penész a falakon. S ezt igen nehéz kiirtani nemde? Különben a faablakok mellett szól az is, hogy jobban szellőzik a fal, és esztétikusabbak, természetesebbek, szebbek.

2008. febr. 2. 18:51
Sokkal jobb mint a fa ablak mert a tisztitani is jobb.Csak egy baj van vele nem tud a fal annyira szellőzni tőle mint amennyire kellene.
2008. febr. 1. 17:55
Nekünk most összel csereltek ki müanyagra az összes nyilaszarot.Mit mondjak? eg es föld a különbseg! A zaj szinte abszolut le lett szigetelve, a fütes a felere csökkent,amellett melegebb van a lakasban.Nem beszelve a tisztitasarol!Fele annyi idö alatt,ragyogora tisztitom az ablakokat:)))))
56. tokmaglany (válaszként erre: 54. - Zsani26)
2008. febr. 1. 13:48
Zsani, megkérdezhetem melyik cégnél vásároltátok az ablakokat?
55. koa
2008. febr. 1. 09:29
köszi zsani26, nálunk nagyon nagy pára, meg a penész viszont mi kertes házban lakunk.megfogadom a tanácsod és megérdeklődöm, hogy mik a lehetőségek.
2008. jan. 31. 16:21
Szia! Panellban lakom, és a lehető legjobb megoldás volt a műanyag nyílászáró! Nagyon jól szigetel, és most már nem az utcára fűtenek, hanem nekem van itt bent jó meleg! A konyhámban az ablakra tettek egy kis szellőztető félét, ami kinyílik ha túl nagy a páratartalom!!! Ezért nélam nincs sem penész, sem lecsapódott pára!!! Gondolom ezt meg lehet érdeklődni az ablakos cégeknél! Nekünk kérni sem kellett, egyből olyan ablakot hoztak!
53. koa (válaszként erre: 45. - Castellina)
2008. jan. 31. 16:13
szia Castellina. nálunk pont ez a probléma, amióta ki lettke cserélve az ablakok penészedik, vízesedik a fal. nem tudod ezt a szellőzést utólag is meg lehet oldani?
2008. jan. 4. 14:07
A műanyag sokkal praktikusabb,hő,zaj,szigetelésre,csak ha gázfűtésed van,és lakásban van a kazán,akkor kell ügyelni,a szellőzésre,ami az ablakokban van,csak nem mindig mondják.
2007. dec. 19. 23:11

melette:hang és hőszigetelés,tisztán tarthatóság,nem kell festegetni stb..

ellene:a fa emberbarát,meleg hatású és gyönyrű ha szépet választasz.egy életen keresztül szeretni fogod,de csak a saját természetes színében,és nem fehérre ,barnára stb-re mázolva.

50. judio
2007. dec. 18. 12:30

>hali!

>nálam egy éve cserélték le az ablakokat műanyagra.

>azóta sokkal nagyobb a csend a lakásban,praktikus

>mert nem kell közötte kitakarítani,könnyű a tisztí

>tása,és nem beszélve a nyithatóság (bukó-nyíló)

>sztem nagyon jó megoldás,érdemes átállni rá

>üdv judió

2007. nov. 28. 20:40
Jó véleményt hallottam róla, de nekem fából van. Annak idején én is arra szeretném a bejárati ajtót kicserélni.
2007. nov. 28. 14:13
A legjobb amit mondhatok róla,csak vigyázni kell,ha benti gázkészülék van,mármint a lakótérben,akkor nagyobb szellőzést kell hagyni,ez előirás.Tulságossan jól szigetel.
47. lily3
2007. nov. 28. 10:36
Szerintem a műanyag jobb mint a fa.Nekünk mi dkettő van,de mihént tudjuk a fát lecseréljük,pedig az is csak 2 éves.
2007. nov. 5. 08:04
Nálunk egyenlőre csak a gyereknél van műanyag-ablak, nálunk még fa. Nekünk bejött a műanyag,igazából nem tudok rosszat mondani. Ellenben a penész ugyanúgy előjött,mint előtte. Gondolom más is közrejátszik.
2007. nov. 4. 21:13
Nyílászáróink légmentesen zárnak, akár fából akár műanyagból készültek, ezáltal megszüntetik a lakás természetes szellőzését, ennek hatására könnyen penészedik a fal. A megoldás: higroszabályozott szellőzés. Erre gondolni kellene az ablakok készíttetésénél.A szakemberek tudni fogják miről van szó. Ha erre is gondol az ember, akkor már csak a jó tulajdonságával fog szembesülni használatkor.
44. Szamó (válaszként erre: 43. - A7a90ace89)
2007. nov. 4. 07:57

Szia!

Olvastam a privit...

Azt hiszem, ha visszaolvasol, sok mindent leírtam már. Van még konkrét kérdésed? Szívesen válaszolok.


A fa az mindig "mozogni fog"! szívja a nedvességet, napfényre szárad... Én nem tartom túl előnyösnek. Vannak méregdrága fa ablakok, nem tudom megérnek-e annyit..............

2007. nov. 4. 07:41

Sziasztok!

Nagyon örülök ennek a fórumnak, mert én is a közeljövőben cserélek nyílászárókat.

Azt hallottam én is, hogy jól szigetel, sokkal könnyebb tisztítani, mint a faablakokat. Jobban tartja a meleget (hűvöset).


Hallottam már olyan fajtáról is, hogy az ablaküvegét nem lehet betörni. Így még "gyerekbarát" is.:))


Engem is le akarnak beszélni róla, csak tudnám, hogy miért!

42. bedit4
2007. okt. 23. 10:10
Sziasztok! A műanyag ablak tökéletesen zár, hang- és hőszigetelő, percek alatt meg lehet tisztítani, én 3 éve építtettem be, és a mai napig örülök, hogy így döntöttem. Penésznek pedig azóta nyoma sincs, pedig a faablakaimnál ezt sűrűn kellett takarítanom.
2007. okt. 23. 09:37
Nálunk a fürdőszobákban és a lépcsőházban már 5 éve műanyag ablakok vannak,és semmi gond sem volt vele eddig.A konyhában egy éve van új műanyag nyílászáró.A szobákban jövőre szeretnénk kicserélni a faablakokat (rohad,lepereg róla a festék, nehezen zárható,huzatos,ha vihar van, lebeg a függöny)igaz,a műanyag ablakról sokan le akarnak beszélni,de mi mégis mellette döntünk.Remélem nem fogjuk megbánni!
40. Szamó
2007. okt. 21. 16:51

Sziasztok!

Édesapám már sok éve nyílászárókkal foglalkozik. Amit tőle tudok és igaz, mert áprilisban költöztünk (kicseréltük a régi fa ablakokat műanyagra):

- nem mindegy a minőség!!! Olcsó húsnak híg a leve! Érdemes drágább ablakokat venni (nem feltétlenül a legdrágább a legjobb...), mert később sem lesz vele gond. Apát sok helyre hívják, ahol nem ő épített be, gyengébb minőségű az ablak és rengeteg gond van vele. pl.: nem zár rendesen, nem lehet rendesen beépíteni, mert nem derékszög a derékszög.... Fontos, hogy hány légkamrás a profil és hogy milyen az üveg benne. Legjobb a gázzal töltött.

- nagyon jó hő és hangszigetelő

- könnyű tisztítani

- van színezett profil is, ha valaki olyat szeretne, pl: borovi fenyő színű, ami teljesen úgy néz ki, mintha fa lenne. Hátránya, hogy csak színes fóliáról van szó, amit ráhúznak a fehér profilra, sérülékeny. De nagyon szép! (nagymamáméknál minden ablak-ajtó barna és nincs vele gond!)

- figyelni kell a lakás szellőzésére. Ez megoldható Aereco szellőzővel, ami pára hatására kinyit, egyébként zárva van! (nekünk a konyhán, a kazánon és a háló van, penésznek nyoma sincs)Létezik olyan is, amit kézzel kell nyitni-zárni.

- nem "mozog", mint a fa ablak, nem vetemedik! A fa magába szívja a nedvességet,dagad, a műanyag nem. Ha süti a nap a fa kiszárad, zsugorodik, a műanyag nem.

- nem kell festeni, mint a fát.

- kazánhelységen vagy meg kell nyitni/buktatni vagy aereco szellőző kell és nem lesz gond (ez ma már előírás)


Szóval, én csak dicsérni tudom, a házunk a referencia. Ha valakit érdekel, akkor priviben írok véleményt a típusokról is. Sokféle van és egy laikust könnyen át tudnak rázni vele.....


Remélem tudtam segíteni.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook