Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tudtok a Napvilág Születésházról? fórum

Mit tudtok a Napvilág Születésházról? (tudásbázis kérdés)


1 2
56. gerna
2008. aug. 18. 18:06
Továbbra sem találom sehol (szules.hu-n sem), hogy Horváth Ágnes miniszterként, felkérte volna a bábákat az otthonszülések kísérésére. (Novemberben Geréb Ágnes nyilatkozott úgy, hogy a törvényi szabályozásig nem mennek ki otthonszüléshez.)
55. gerna
2008. aug. 18. 17:51

Ajánlott olvasmány itt a Hoxán:

[link]

54. gerna
2008. aug. 18. 17:50

Otthonszülés nem egyenlő Geréb Ágnes. Ő csak az otthonszülés "apostola" országunkban. Kritikátlanul és hibáinak !!! belátására képtelenül, az ügynek többet árt, mint használ. Kommunikációs eszköztára az ismétlésekben, tagadásokban és hallgatásokban merül ki. A készülő szabályozásban egyeztetett alapelveket már eddig és jelenleg is megszegte, megszegi. "Hívei" vele együtt, a hivatalok packázásainak vannak kitéve, támadja őt a szakma és a média - vajon véletlenül?


Bocs, de egyik kedvenc témám, ezt a csontot nehezen engedem el.

53. 3cdd2cedd8 (válaszként erre: 49. - Alexa77)
2008. aug. 18. 17:10

A szules.hu-n olvastam, az általad ajánlott "Büntetés" című írásban, amely a hivatalos végzés. Abban ez áll:


"(...) a késő esti órákban, 22 óra 15 perckor megszületett, azonban a vádlott az Apgar érték többszöri meghatározását követően, mintegy negyed óra elteltével az anya karjaiba adta a sértettet. (...) Az anya mellére tett magzat néhány szopó mozdulatot követően elaludt. A vádlott az anya közelében lévő asztalhoz ült, és a szüléssel kapcsolatos dokumentációkkal foglalkozott. (...) A vádlott 23 óra 15 perc körüli időben, vagyis mintegy egy órával a születést követően ment az anyához, hogy ellenőrizze a méhlepény leválását. A vádlott ekkor vette észre, hogy a magzatnak nincs légzése és szívműködése.""


"(...) a mentőorvos azt észlelte, hogy az újszülött egyik orrnyílása egyáltalán nem volt átjárható, a másik pedig csak a legkisebb szondával"


A kislány az oxigénhiány miatt olyan súlyos agykárosodást szenvedett, hogy alig több, mint egy évet élt, azt is kórházban töltötte. :(


G. Á. tagadta bűnösségét. "Állította, hogy a nyákelszívást nem mulasztotta el, hanem tudatosan mellőzte, mivel teljesen felesleges beavatkozásnak tartotta. (...) és nem ismerte el, hogy van olyan szabály, amely szerint a köldökzsinórt 15 percen belül el kell vágni."


Bocs, de nekem ez alapján az jön le, hogy ennél az esetnél hibázott. Én elhiszem, hogy jobb otthon szülni, mert a kórházban is rémes dolgok történnek. De én Magyarországon ezt nem vállalnám be.

52. gerna (válaszként erre: 49. - Alexa77)
2008. aug. 18. 14:29

"Hol olvastad, hogy rá se néztek a babára..."


Mondjuk a 2000-es esetnél, olvasható a szules.hu archivumában, írta Geréb Ágnes:


"A kislány, aki 2900 g-mal született, egy kicsit sírdogált a megszületésekor, de csak úgy jelentkezett, semmi panasz nem volt a sírásában. Aztán szopott, nézegetett, jól volt. Beszélgettünk, fényképeztünk, egy óra múlva levált a lepény, aztán el akartam vágni a köldökzsinórt. Fölhajtottam a takarót, és megdöbbenve láttuk, hogy a kislány meghalt."


Felhajtottam a takarót: ez nem azt jelenti, hogy a babára is jutott figyelem (kb. 1 óra hosszat). Azóta lehet, hogy EZ másképp van.

2008. aug. 18. 14:22

Sziasztok!

Érdeklődéssel olvastam a hozzászólásokat, és bár a fórumokat inkább olvasni szoktam, mint hozzászólni, most erős késztetésem van. Én hármat szültem kórházban, igaz már régen, és nem volt választás, sőt a kórházakban sem voltak meg a most egyre több helyen meglévő "bababarát" feltételek. De soha nem szülnék ellátási háttér nélkül. Persze tudom a szülő nőnek nagyon fontos, hogy mennyit foglalkoznak vele, de ez nem pótolja azt, hogy ha valami nem a síma rendben megy akkor egy kórházban adottak mind a baba, mind a mama megmentésére a feltételek. Persze még így is lahetnek tragédiák a kórházban is, de az esélyek egész mások. Ez az egész otthon és szülőházban való szülés csak abban az esetben működik, ha minden símán és egyszerűen megy. De ki lehet abban biztos, hogy nem lesz semmi probléma? Felelőtlenség veszélyeztetni a baba és a mama egészségét. Hoztok itt példákat, hogy a kórházban is történt baj. Persze ez igaz, de a kórházi esetszámokhoz viszonyítva ez az arány elenyésző az otthonszüléshez képest. Nem az a jó ellátás, ha kedvesen maszírozzák a hátad, hanem az, hogy ha bármi gond van eszköz és szakképzett személyzet tud segíteni. Bocsássatok meg, nem akarok bántani senkit, de szerintem aki az otthon szülést választja kockáztatja a babáját azért, hogy "ugráljanak" és hókuszpókuszoljanak körülötte.

50. Alexa77 (válaszként erre: 48. - 3cdd2cedd8)
2008. aug. 18. 10:21
Köszönöm szépen!:-)
49. Alexa77 (válaszként erre: 47. - 3cdd2cedd8)
2008. aug. 18. 10:21

Amíg a köldökzsinórt nem vágják el, a baba folyamatosan kapja az anyától a vért, legalábbis, amíg lüktet. Nem is szabad korán elvágni, hanem hagyni kell, ha már nem pulzál, akkor vágják el. Nálam is így volt, sőt, ki se tisztította senki a légutat, ugyanis nem kellett. Ez csak akkor fontos, ha mekóniumos a magzatvíz, mert az valóban bajt okozhat, ha a tüdőbe jut.

Azt meg nem tudom, hol olvastad, hogy rá se néztek a babára.... Még ha leírták is volna valahol, amit kétlek, én ismerem Ágiékat. Iszonyúan vigyáznak a babákra. Le se veszik a szemüket róla. Legalább ketten ott vannak minden szülésnél, így a babára akkor is jut figyelem, ha az anyával van elfoglalva valamelyikük.

48. 3cdd2cedd8 (válaszként erre: 43. - Alexa77)
2008. aug. 18. 08:53
Én is nagyon gratulálok a nagylányhoz, megyek és olvasom is a naplódban.
47. 3cdd2cedd8 (válaszként erre: 42. - Alexa77)
2008. aug. 18. 08:52
Nekem nem az jött le, hogy nem hibázott semmiben, hanem éppen az, hogy nem tisztította ki megfelelően a légutat, a szülés után csak jóval később nézett rá a babára, azt sem tudták, hogy mióta nem lélegzik, pedig figyelnie kellett volna rá, köldökzsinórt elvágni, ilyesmik...
46. gerna (válaszként erre: 42. - Alexa77)
2008. aug. 13. 11:49

7 hónaposan meghalt, valóban nem szülés közben, de szülési sérülés miatt.


"Népszabadság • Munkatársunktól • 2008. július 10.



Geréb Ágnes ismét a vádlottak padján

Kép: Szabó Bernadett

"Foglalkozás körében elkövetett maradandó fogyatékosságot okozó, gondatlan veszélyeztetés vétségével vádolják Geréb Ágnest és három társát egy 2003-as otthon szülés kapcsán. Az ikerpár egyik tagja néhány hónappal később meghalt. A per szerdán kezdődött."

45. Alexa77 (válaszként erre: 44. - Szabk)
2008. aug. 13. 10:22
Köszönöm szépen!:-))
44. szabk (válaszként erre: 43. - Alexa77)
2008. aug. 13. 10:05
:-) gratulálok!!! ilyen régen írtunk már? kész nő lett akkor... :-)))) persze hogy érdekel, megyek is megnézni!!! és nagyon sok boldogságot kívánok a kislányodhoz!!!
43. Alexa77 (válaszként erre: 35. - Szabk)
2008. aug. 13. 08:23
Szia! Bocsi, hogy csak most jelentkezem, bár tudom, megígértem, hogy írok, ha megszületik a lányom. Tegnap múlt két hetes, 3,8kg-al, 55 centivel született. Szüléstörténetet, fotókat találsz a naplómban, ha még mindig érdekel.:-)
42. Alexa77 (válaszként erre: 37. - 3cdd2cedd8)
2008. aug. 13. 08:22

Akkor nem tudom, te mit olvastál:-)))) Pont arról van szó, hogy nem hibázott semmiben. S ha olvastad, a babák közül az egyik 7 hónaposan halt meg, szóval nagyon nem szülés közben.

Amúgy én két hete szültem meg a lányomat, a világ legszebb élménye, a következőt is itthon, az Ágiékkal szeretném világra hozni.:-)

41. gerna (válaszként erre: 40. - Szabk)
2008. júl. 29. 13:57
Szívesen!
40. szabk (válaszként erre: 39. - Gerna)
2008. júl. 29. 13:45
elküldenéd nekem is? köszönöm
39. gerna (válaszként erre: 37. - 3cdd2cedd8)
2008. júl. 29. 13:00
Van egy Orvosi Kamarai határozat is (régről). Elküldöm priviben a linket, mert olyan hosszú, hogy itt szétütné a topikot.
38. gerna (válaszként erre: 23. - Gerna)
2008. júl. 29. 12:52
Bocs, a múltkor rosszul írtam: még csak a 2003-as esetet kezdték el tárgyalni :(
37. 3cdd2cedd8 (válaszként erre: 32. - Alexa77)
2008. júl. 29. 12:51
Tényleg megtaláltam, először nem néztem át elég alaposan. Elolvastam pár cikket, de ezek számomra inkább ellenszenvessé teszik, minthogy közelebb hozzák. Tudom, hogy a kórházi statisztikák sem túl jók, de nála is meghalt már három baba. A bírósági végzésben részletesen leírt esetben is az látszik, hogy többszörösen hibázott.
36. Alexa77 (válaszként erre: 35. - Szabk)
2008. júl. 28. 17:15
Megígérem!:-) De ha máshol nem, a naplómban biztos benne lesz a szüléstörténet is.
35. szabk (válaszként erre: 34. - Alexa77)
2008. júl. 28. 12:20
tudom, hogy nem lesz ilyesmire időd, ha megszületik a kisbabád, de majd azért írsz, hogy mi volt? és hogy vagytok meg ilyesmi?
34. Alexa77 (válaszként erre: 33. - Szabk)
2008. júl. 27. 20:10
Itthon szülök, ha minden jól megy, de nem pesti vagyok, hanem vidéki. De ide is eljönnek.:-) Napok óta várják a telefonomat, hogy kell-e már indulni, de akkor is kell magamról hírt adnom, ha minden ok. Nagyon figyelnek az emberre.
33. szabk
2008. júl. 27. 16:18
igen, láttam a telki árakat, azért írtam, hogy komoly...azt meg el tudom képzelni, hogy ott mennyire tudnak foglalkozni a szülő nőkkel... de most Alexa nem értem, te otthon szülsz. pesten? és amikor megindul a szülés, akkor hívod Geréb Ágit, vagy a másik Ágit és valamelyikük megy ki hozzád? vagy hogyan van ez?
32. Alexa77 (válaszként erre: 22. - 3cdd2cedd8)
2008. júl. 26. 14:59
A levelek, írások között keresd, ott pedig az egzéb írások címszó alatt. Sok minden van, de meg fogod találni.
31. Alexa77 (válaszként erre: 27. - Szabk)
2008. júl. 26. 14:58
A Telki Kórház is fenn van a neten, csúcsminőségű, de egy szülés vagy hatszázezer... Aki megengedheti magának, annak maga a csoda, van barátnőm, aki ott szült, csúcsellátás.
30. Alexa77 (válaszként erre: 26. - Szabk)
2008. júl. 26. 14:57
Ő is a Geréb Ági csapatához tartozik, de hogy kivel szülök, az majd kiderül, aki épp ügyeletben van a két Ági közül...:-)
29. gerna (válaszként erre: 27. - Szabk)
2008. júl. 26. 12:10

A Születésházban tartják a tanfolyamokat.

Novemberben Geréb Ágnes bejelentette, hogy a törvényi szabályozásig nem mennek ki otthonszüléshez (és gondolom, ez vonatkozott a születésházra is). Ez nyilvános nyilatkozat volt.


Dodica a múltkor írta ide, hogy azóta Horváth Ágnes (miniszterként még) felkérte Geréb Ágnest, hogy az otthon szülni akarók érdekében, mégis. (Ennek viszont nem találtam a nyomát sehol.)

28. szabk
2008. júl. 26. 12:04
na, a klinikát megnéztem, komoly...az árak is...
27. szabk
2008. júl. 26. 11:53
most meg azt hallottam, hogy a születésháza bezárt, igaz lehet? illetve egy magánklinikáról is kaptam infot, ami telkiben van, tud róla valaki valamit?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook