Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit tudtok a műkörmös tanfolyamról? fórum

Mit tudtok a műkörmös tanfolyamról? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8
73. tanyabarbi (válaszként erre: 70. - Tanyabarbi)
2008. dec. 14. 21:19
(jobban belegondolva, az illető hölgyike tényleg potenciális "büfés-ruhatáros" :---))
2008. dec. 14. 21:17
+++ egyre jellemzőbb az a tendencia, hogy a tehetősebb emberek a nagyvárosból költöznek ki valamelyik agglomerációba. ilyen formán nem elképzelhetetlen, hogy ez a réteg (nem pedig a csóró, kétkezi munkát végző tenyerestalpas asszonyságok) képezheti az illető falusi műkörmös törzsközönségét. ezeknél pedig aligha lehet bármiféle financiális akadályról beszélni...
71. 7130b15964 (válaszként erre: 70. - Tanyabarbi)
2008. dec. 14. 21:12

Off. "nem "büfés-ruhatáros" szak (esetemben egészen konkrétan jog)"


Csak Sanya erre ne járjon, mert ez nagyon magas labda lesz neki! :D

2008. dec. 14. 21:06

sokadszorra mondom, hogy az eset nem egy közvetlen környezetemben leledző személlyel történt, így nem tudok konkrétumokat, de ha belegebedek, akkor sem értem meg, mi ebben a hihetetlen vagy a kivetnivaló.


nem "büfés-ruhatáros" szak (esetemben egészen konkrétan jog) mellett is van az úgy, hogy az ember fia-lánya keményen dolgozik, mert nem mindenkinek a kertjében nő a kertben húszezrest termő fa.

69. 7130b15964 (válaszként erre: 67. - Tanyabarbi)
2008. dec. 14. 20:27

:))) Köszi, hogy elmagyaráztad.


Nyilván vannak olyan szakok, egyetemek, ami mellett akár még ez is belefér. És vannak olyan falvak, ahol 5-6 ezreket dobálnak a hölgyek a műkörmökért egy kezdőnek, mi több mindenki sorbaáll, nehogy lemaradjon...

68. 1eb84e4bad (válaszként erre: 64. - Tanyabarbi)
2008. dec. 14. 19:54
hát ha nem jár be, úgy könnyen megodható, igen... :-))
2008. dec. 14. 16:04

ez nem feltétlenül igaz. ha nincs rivális, akkor épp az unikum volta viszi a boltot, aki meg ragaszkodik a műkörömhöz, az kinyög egy-két ezressel többet, ha arról van szó. ezzel szemben, ha többen utaznak ugyanabban, általában az megy, hogy egymás alá ígérnek, úgy, hogy még megérje nekik. hol ez, hol az általad leírt tendencia mutatkozik, nem törvényszerű egyik sem. (jelzem, itt - kisbetűs vidék ide vagy oda - sem precedensértékű, hogy valaki hatezret hagyjon a műkörmösénél.)

hogy az illető milyen tarifákkal dolgozott, nem tudom, mindenesetre ha csak a fele igaz, már akkor is volt értelme belevágnia.


van egy nem túl magas kvalifikációt, de annál nagyobb állóképességet igénylő melóm a helyi hipermarketben. heti négy napon át nyolcórázok úgy, hogy mellette bejárok egyetemre (34 kreditnyi órám van) és még tanulok is. egyáltalán nem kivitelezhetetlen.

66. 7130b15964 (válaszként erre: 64. - Tanyabarbi)
2008. dec. 14. 11:12

Kis településen?

Pont most beszéltük a napokban, hogy vidéken messze nem kérhetnek el ilyen árakat, mint itt Pesten és környékén (ie. a 4ezres francia köröm, 2 ezer körül van vidéken).


Meg ugye több, mint száz körmöt megcsinálni egy kezdőnek... Baromira jó marketingje kellett, hogy legyen és az egész falut feldíszítette:))


De ettől még lehet igaz. És valószínű, hogy nem fizetett ő semmi rezsit, meg adót, csak egyszerűen a bevétel és az anyagár különbsége volt 200 ezer körül, ha nem mese.


Hogy ezt egyetem mellett meg lehet-e csinálni? Igen, ha nem jár be.

65. tanyabarbi (válaszként erre: 63. - 7130b15964)
2008. dec. 14. 03:27
plusz egy kis településen lakik, nincs riválisa, akinek meg műköröm kell, az tejel is rendesen.
64. tanyabarbi (válaszként erre: 63. - 7130b15964)
2008. dec. 14. 03:25

ha mindez tényleg nem csak egy urbánus legenda, akkor igen, a leányzó tényleg havi 200at keresett tisztán, ami - az én szószedetemben legalábbis - azt jelenti, hogy ebből már adózott, fizette a szalonban a rezsit, miegyéb.

egyetem mellett pedig napi 7-8 óra (mondjuk a vizsgaidőszakot leszámítva) abszolút vállalható, mindezt a saját példámmal is tudom igazolni.


nem igazán értem, mi ebben a kivitelezhetetlen.

63. 7130b15964 (válaszként erre: 60. - Tanyabarbi)
2008. dec. 13. 22:11

Mi az, hogy tisztán??? Rezsiköltséget és az adót is levontad belőle, nem csak az anyagárat?


Mennyit dolgozott ezért suli mellett?


Csak azért kérdezem, mert egy kezdő háromezernél többet nem igen kérhet el (szerintem). Ez kb. napi 5 jelent, vagyis 7-8 órát legalább. Szóval suli mellé könnyedén nem tudom elképzelni, hacsak nem éjjel csinálta valamelyiket.

2008. dec. 13. 21:55

hétfőn jelentkezem az alfa kaposhoz, ha minden igaz, de a tanfolyam január 31-én kezdődik. (ha 15.-ig befizetem az első részletet, akkor ajándékba kapok egy uv lámpát, egy mákörmös bőröndöt, egy kéztámaszt, vagy egy paraffin-gépet... még vacillálok.) a kezdőcsomag amúgy mit tartalmazott? arról kicsit ködösen fogalmaztak.

te amúgy a tanfolyam után hogy folytatod? betársulsz valahova vagy házhoz jársz?

61. 4a44daf233 (válaszként erre: 56. - Tanyabarbi)
2008. dec. 12. 14:50

Hello!

Csak annyit tudok mondani hogy nem kell csodákat várni hanem folytatni kell utánna tovább a tanulást. Akár díszítő tanfolyam vagy bármi. Viszont a gyak. oktatóm mindent megmutat az tuti. Képes egyesével odajönni hozzánk és kivenni a kezemből a csípőollót ha nem jól tartom. Mindenben segít. ha reggel hívom ha este mindíg van egy két jó szava. :)Mi most kezdjük majd a gyakszit és márciusban vizsga.

a többieknek azt üzenem hogy nem mindegy hogy ki hogy dolgozik. Nekem is több ismerősöm ebben a szakmában van. Mivel tuti jól csinálják persze hogy ível felfelé a bolt.

2008. dec. 7. 19:10
van azért ellenpélda is, hallottam olyanról, aki a tanfolyam után 200ezret tisztán (!) megkeresett, egyetem mellett... sok dologtól függ ez.
2008. dec. 7. 11:23
Pár barátnőm, ismerősöm elvégezte a sulit. Gondolták majd megfognak élni belölle, belefeccöltek egy csomó pénzt, de max hobbi szinten egykét embernek tudják megcsinálni a körnüke. Nagyon nehéz elhelyezkedni ezen a téren!
58. 1eb84e4bad (válaszként erre: 57. - 11a91585fe)
2008. dec. 7. 08:05
:-))) vicces vagy :-))
2008. dec. 6. 18:33
Semmit az égegyadta világon.
2008. dec. 6. 18:22
üdv, köszöntem szépen. én is a kaposon agyaltam, az volt a legszimpatikusabb. én a februárban induló tanfolyamra akarok majd menni, csak szegedre. (amúgy történetesen én is szentesi illetőségű vagyok :---D) ami kérdésem még felmerült: mennyire tanítják meg a díszítési technikákat?
55. 4a44daf233 (válaszként erre: 54. - Tanyabarbi)
2008. dec. 1. 16:11

Szia!

Én szentesi vagyok és épp félidőben tanulom a műkörmös szakmát. Én a Kaposba járok és nagyon meg vagyok vele elégedve. Plusz kiadás van de nem őrült sok. Az is csak azért mert egy-két dolgot venni kell de ezek apróságok. Pl: papírtörlő meg sámli meg ez,az. Nem vészes. Viszont itt tuti megtanulod amit kell. Ha bármi bajod van akkor pedig mindenben segít a gyakszis tanár sőt a többi is.

Írj ha érdekel a téma és megadom a számokat ahol tudsz érdeklődni vagy az internetcímet ahol jobban utánna tudsz nézni a dolgoknak.

2008. nov. 25. 01:14

olvastam, hogy szegedi műkörmös tanfolyamot emlegettek itt többen. itt tanulok az egyetemen, ahol ha végzek, lesz egy érdekes és kuriózumnak számító, ám tökéletesen használhatatlan diplomám. szóval financiális meggondolásból úgy gondoltam, nekiugrok egy ilyen tanfolyamnak, hogy "bebiztosítsam" magam anyagilag. átrágtam egy csomó szakmai oldalt, tutorial videókat, és már csak az elhatározás hiányzik, hogy belevágjak.

kedves szegediek, a kérdésem hozzátok szól: melyik cég tanfolyamát ajánljátok? mert árban ugye fej-fej mellett vannak, a színvonalról azonban semmit nem tudok. milyen plusz kiadások jönnek még a tanfolyam árához? akiknek már folyamatban van a tanfolyam, azoknak mik a tapasztalatai? előre is köszöntem!

53. 4a44daf233 (válaszként erre: 51. - Cf185b7410)
2008. nov. 16. 19:56

Nagyon szépek a körmök amiket felraktál.

Segítenél nekem hogy hogyan csináljam meg magamnak?

Várom válaszod :)

52. 4a44daf233 (válaszként erre: 51. - Cf185b7410)
2008. nov. 16. 19:53

Szia!

én nem kértem felmentést hanem nem mentem be a munkavédelemre és a váll. -ra. Nem vészes a vizsga legalább is nálunk segítenek. Főleg ha látják hogy azért igyekszel. Nekem megvan az orvosim mert egy doki megcsinálta mielőtt suliba mentünk.E nélkül nem is engedtek volna jóformán tanfolyamra. Nekem az SZTK-ban csinálta meg egy erre szakosodott doki. Fizetni is kellett érte 3000 ft-ot. Amikor elkezdjük a gyakszit csak a vizsgálati eredménynek kell nálad lennie. Legalább is nálunk. Az azért elég durva hogy könyved még nincs. Legelső alkalommal amint mentünk aznap már adták is a könyveket. Mi nem írunk dolgozatot csak modulzárót azt is akkor ha már minden elméleti anyag le van adva. Én még a munkavédelmet nem írtam meg mert beteg voltam. Ne aggódj biztos sikerül bepótolnod a dolgokat és inkább majd akkor lesz egész neked is minden amikor gyakorlatilag is csinálod. De megvannak a tételek írd le priviben az e-mail címed szívesen átküldöm őket.

:) És ne izgulj tuti jó lesz

Én most már azon agyalok hogy hogyan csináljak magamnak körmöket karácsonyra.

Viszont addig még nem fogunk körmözni hanem csak februárban de én már nagyon szeretném ha karácsonyra sikerülne megcsinálnom.

Várom leveld,Vigyázz magadra!

51. cf185b7410 (válaszként erre: 50. - 4a44daf233)
2008. nov. 15. 17:40

Szia Baby80!


Megpróbálom magam felmentetni egyes tantárgyak alól (infó, vállalkozás). Jöv hét szombaton lesz az utolsó elméleti oktatás és még jön az orvosi aki megcsinálja a vizsgálatokat..Nektek volt már a vizsgálat? Miket csináltak? Fura ez nekem, eddig két szombati napon voltam. A többiek már írtak egy csomó dolgozatot, nekem még könyvem sincs, nem tudom hogy fogom bepótolni. Ha megkapom a felmentést legalább könnyebb lesz :) Nincsenek meg véletlenül neked a tételek?

2008. nov. 13. 19:33

Pamika!

Szia!

Képzeld nálunk is vannak még akik most csatlakoztak. Nem probléma mert tényleg belehet hozni a dolgokat. Nem nehéz az egész suli és megmondom őszintén sokat segítenek is!

Még négy elméleti óránk van utánna irány a gyakszi. Elejében nekem is furcsa volt hogy orvosos dolgokról van szó mert én sosem foglalkoztam ilyesmivel. Most meg jó hallani mert egy csomó embernek lehet vele segíteni akinek hasonló problémái vannak ( mozgásszervi betegségek,köröm,stb. problémák)

2008. nov. 12. 21:11

Sziasztok:)

Látom elég népszerű a fúrum, ennek örülök:)

Mindenkinek sok sikert kívánok:):)

48. cf185b7410 (válaszként erre: 47. - 1eb84e4bad)
2008. nov. 12. 15:40
Hát nekem kicsit furcsa, hogy már szeptemberbe indult a tanfolyam és megengedték, hogy most csatlakozzam hozzájuk. Azt mondta a tanár, hogy befogom tudni pótolni. Hát úgy legyen :) Eddig csak elméleti oktatás volt.. szív működése és hasonlók. Te megvagy elégedve velük? Hogy sikerült a vizsgád? Kellett modellt vinni?
47. 1eb84e4bad (válaszként erre: 46. - Cf185b7410)
2008. nov. 12. 13:40
Én is oda jártam. Mi a véleményed róla? majd a későbbieben kiváncsi lszek :-)
46. cf185b7410 (válaszként erre: 45. - 4a44daf233)
2008. nov. 11. 18:30

Szia!

Majdnem én is a Kaposhoz mentem, csak Pestre. De aztán meggondoltam magam, mert azt hiszem hogy csak januárban indult volna olyan képzés ami szombatonként van. Így maradt az Anita tanoda. Most szombaton voltam először....hát elég fura az egész ....

45. 4a44daf233 (válaszként erre: 43. - Cf185b7410)
2008. nov. 11. 13:51

Hello!

Én Szegedre járok a Kapos 2007 Kft.- nek a sulijába.

Szeptemberben kezdtem el és már nem sok van a gyakorlati részhez.

MÁÁÁÁÁR alig várom.

2008. nov. 7. 17:04
Hopszi ott nincs egy kérdőjel...most festettem a körmöm és nehéz így írni :)
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook