Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit tudtok a "gyógyító" kövekről? Mi a tapasztalatotok velük kapcsolatban? Hogy kell használni ezeket a köveket? fórum

Mit tudtok a "gyógyító" kövekről? Mi a tapasztalatotok velük kapcsolatban? Hogy kell használni ezeket a köveket? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
26. 4b6a2525df (válaszként erre: 25. - Icus)
2007. szept. 13. 17:44

NINCS. Hiszen a születésed időpontja adott. Az ahhoz rendelt kövek általános gyógyítók, pontosabban megfigyelték, hogy különböző jegyekben születetteknek általában milyen testi lelki és szellemi problémáik lehetnek majd életük során, és ahhoz rendeltek követket.

Amikor egy kő választ ki téged, az azért van mert akkor az adott pillanatban olyan testi lelki szellemi (holisztikus) problémád van, amit akkor az a kő tud megoldani.

Remélem érthetően kutyultam:):)

A hópehely obszidiánt én is szeretem , mert szép.

Gyógyhatása: Jótékonyan hat az erekre és a gerincoszlopra, javítja a keringést is. Az elixir jó a bőrre és a szemre

Jellegzetessége: a napfonatcsakrára téve (köldök fölött 4 újjnyival) nyugtat és csillapít. Megtanít bennünket a sikerekhez hasonlóan a kudarcokat is megfelelően értékelni.

A tisztaság köve: egyaránt kiegyensúlyozza a testet a lelket és a szellemet

25. Icus
2007. szept. 13. 11:45

A naturgyogynoveny.shp.hu oldalon, találtam olyat, hogy gyógyító kővek.


Találtam egy követ a "hópehely obszidián"-t , ami nagyon klasszul néz ki, és talp alatt kell görgetni, hogy megnyugtasson, csökkentse a belső feszültséget.



Valahol, olvastam, hogy mindenkinek megvan a saját köve (születéshez kötve). De, ha megteszik egy másik kő azt is nyugodtan vegyük meg, mert a kő kiválasztot minket. Nincs itt ellentmondás?

2007. szept. 13. 09:16

GYÓGYÍTÓ KRISTÁLYOK:

A kritályokat ősidők óta gyógyításra és az egynsúly megteremtésére, fenntartására használjuk. A rezonancián és a vibráción keresztül fejtik ki hatásukat.

Sok kritály tartalmaz gyógyító tulajdonságairól ismert ásványokat, PL: a réz csökkenti a duzzanatot és a gyulladást a Malachit nagy koncentrátumban tartalmaz rezet. Ha tehát malachit karkötőt viselunk, abból a szervezetünk kis mennyiségben rezet tud magába szívni stb.

A kritályokat a modern orvoslás is alkalmazza. Piezoelektromosak, ami azt jelenti, hogy összenyomás hatására elektromosság és néha fény termelődik belőlük. Ezt a sajátosságot hasznosítják az ultrahangos gépeknél, amelyekben piezoelektomos kristályokat használnak a hanghullám keltésére.


Már a régi korok gyógyítói is tudták, hogy bizonyos kristályok viselése energiával tölt fel, vagy menyugtat. A lapis lazuli vagy a rózsakvarc csillapítja az energiát, a karneol viszont serkenti, mig a katedrális kvarc kitűnő fájdalomcsillapításra.

A KRISTÁLYOK HOLISZTIKUSAN GYÓGYÍTANAK. EZ AZT JELENTI, HOGY AZ EMBERRE FIZIKAI, SZELLEMI ÉS LELKI SZINTEN EGYARÁNT HATNAK.

23. 4b6a2525df (válaszként erre: 22. - Icus)
2007. szept. 12. 16:23

Hát rá bizony. Igaz a marokkövek azok olyan 250-500 Ft/db-ba kerülnek, azokkal nem érdemes átvágni a kedves vásárlót. Ugyanis a nagykerben, úgy 50 ft-ra jön ki darabaja, csak ott kilós, vagy nagyobb csomagolásokban árusítják.

Viszont ha már láncot veszel, érdemes boltban vásárolni. Nem mindegy milyen az alapanyag minősége. Képzel el, hog belefeccölsz egy csomó pénzt (mondjuk 1500,- Ft-ot egy igazi rózsakvarc nyakláncba, és mindenféle színárnyalatú szemek vannak benne). Mondjuk szépnek nagyon szép, csak a gyógyítóereje nem olyan nagy. A boltban becsülettel olcsóbban is adják az ilyet.

Egyébként van egy klassz lap a neten:www.kritaly.lap.hu Itt biztos találsz boltot is:)

22. Icus (válaszként erre: 19. - 4b6a2525df)
2007. szept. 12. 12:21

Nállunk van egy bio- bolt amit nagyon ajánlottak. Csak nekem nem esik utba, ezért nehéz időt szánnom rá, hogy eljussak oda.

Sok helyen lehet köveket kapni, vásáokban is. Igazából, aki nem ismeri a köveket, akkor arra mindent rá lehet sózni?

21. Icus (válaszként erre: 19. - 4b6a2525df)
2007. szept. 12. 12:19
Két golyó mellé egy harmadikat?:))
20. 4b6a2525df (válaszként erre: 18. - Icus)
2007. szept. 12. 11:42

Ezek a tüskés dolgok egy idő után kellemetlenné válnak, ugyanis bökni kezdenek.

Sem láncnak, sem karkötőnek nem ajánlom. Akkor inkább adj egy pár százassal többet, de csiszoltat, azaz koptatottat vegyél:):)

19. 4b6a2525df (válaszként erre: 15. - Icus)
2007. szept. 12. 11:39

Bizony, mert az igazi borostyán testi hatása a következő:

lázcsökkentő és méregtelenítő. Még a csecsemők besárgulása is megelőzhető vele. Fertőtlenítő hatású, segít a vírus és bélfertőzéseken. Gyógyítja a mirigyeket és a hallójáratokat, segít legyőzni a mandula és a torok betegségeit, melegítőleg hat minden testrészünkre, elősegíti a sebek, sérülések gyógyítását, erős fájdalomcsillapító hatású, a férfi impotendia gyógyítója (bele kell tenni az elsőgatyába:):) Nem vicc!!


Csak tiszta vízben és földbe ásva lehet energetizálni. Azon kevés kövek közé tartozik amely FÚRHATÓ, és mégis gyógyít.


Nagyon kell vele vigyázni, mert rengeteg hamisitvány van forgalomba. Laikus talán úgy tudja megállapítani, hogy valódi, ha megfogja és súlytalannak érzi, pedig elég nagynak látja!!

Ha venni akarsz, akkor csak üzletbe, vagy kőbörzén tedd. Hétvégi piacokon semmiesetre sem.

18. Icus (válaszként erre: 17. - 4b6a2525df)
2007. szept. 12. 11:36
Nem ez ilyen "tűskés", sok kristálykő egymás mellé fűzve, nagyon jól néz ki.
17. 4b6a2525df (válaszként erre: 16. - Icus)
2007. szept. 12. 11:31

Ez nem igaz. Mindig meg kell mosi őket,pontosabban 5 percig folyóvíz alá helyezni de főként akkor, ha más is hozzányúl. De ha neked valamilyen "nyavajád" van, akkor a kő azt átveszi, és ha nem tisztítod bizonyos időközönként, akkor visszakapod a "nyavaját":)


A rózsakvarc a legismertebb kövek közé tartozik, mert sokoldalú hatása van.

Felhasználási területe: a lelki terhek megszüntetése, a vízerek leárnyékolása, használható kellések ellen, megszünteti az agressziót, vérszegénység ellen hat, segit az asztmánál, a harag feldolgozásában. És még vagy 100 dologban. Tehát szinte mindenre jó.

Elsősorban a szív fölött kell viselni, vagy a csecsemőmirigyen. A lakásban a kapcsolatsarokba kell elhelyezni.


Egyébként nekem elég sok rózsakövem van. Nyakláncba a lencse alakú tetszik, de még nem vettem:)

16. Icus
2007. szept. 12. 11:06

Éva! A rózsakő az mire jó? Több ismerősömnek van belőle nyaklánca, nekem is tetszik tök jó.


A magnetit követ és láncot még nem sikerült beszereznem:((


Ha, csak ékszernek használod, akkor nem kell lemosni őket igaz, mert akkor nem is használnak?

15. Icus
2007. szept. 12. 11:04
A munkatársnőm most mesélte, hogy az unokájának amikor jött a foga, borostyán láncot tettek a nyakába és milyen jó volt.
2007. szept. 12. 07:12

Kristályok vonzereje:

Egy nagy citrin geóda önmagában is csodaszép, ám nem csak vonzza a gazdagságot, hanem segít is megtartani. Otthon helyezzük a gazdaságsarokba. (A bejárati ajtótól balra a legtávolabbi sarokba) VIGYÁZAT, A CITRIN GEODA RITKA ÍGY AZT NAGYON GYAKRAN HAMISÍTJÁK!

A szelenit az egyik legújabb kő. Tiszta fehérsége, finoman bordázott formája angyali, így nincs benne semmi meglepő, hogy az angyali energiákat vonzza be életünkbe. Összekapcsol bennünket a benső énünkkel. Tegyük a párnánk alá.


Féldrágakövek:

ereje ugyanakkora mint a drágaköveké. sok különböző színben léteznek, ami befolyásolja jellemzőiket.

A Topázból, melynek aranyló változata fényt derít életfeladatunkra, általában gyűrűt készítenek. Ha viszont kék a színe, a torok közelében kell viselni, mert azt a képességünket serkenti, hogy a gondolatainkat szavakban ki tudjuk fejezni.

A HERKIMER gyémántok minden darabkája ugyanolyan tiszta és szikrázó, mint az igazi gémánt, de megfizethetőek.

Sok herkimer mélye szivárvány színekben pompázik.

Általában fülbevaló készül belőlük, erősítik a megérzést, fokozzák a kreativitást. De olyan erővel hatnak, hogy jobb ha csak NÉHÁNY ÓRÁIG viseljük őket

2007. szept. 10. 11:07

A kristályokról:

A kristály szive az atom és alkotóeleme. Az atom dinamikus, mert olyan részecskékből áll, amelyek szünet nélkül keringenek és központ körül. Igy, bár a kritály kivülről mozdulatlannak tűnhet, valójában egy kavargó molekulatömeg, amely bizonyos hullámhosszon rezeg. Ez adja az energiáját. Több féle módon keletkezhetnek. Néhány kristály, pl. a kvarc, a föld középpontjában lévő izzó gázokból és olvadt ásványokból keletkezik. Mások, mont pl. a topáz és a turmalin akkor képződnek, amikor a gázok behatolnak a mellettük lévő kőzetbe. A kalcit és más üledékes kristályok eróziós folyamatokból keletkeznek.

A kristályok viselése, vagy marokköként való magunknál tartása növelni tudja az energiát (narancsságra karneol) megtisztítja a teret (borostyán) és vonzza a gazdaagságot (citrin)

A nagy körültekintéssel elhelyezett kristályok meg tudják változtatni az életünket.

Választhatunk köveket a megérzéseink erősítésére (apofillit) a szellemi képességeink növelésére (zöld turmalin) és a magabiztosság fokozására (hematit

Dönthetünk a jólétet hozó (tigrisszem, vagy a szerelmet vonzó (rodonit) mellett.

Vannak védelmet nyújtó kristályok: Pl. a nyak körül hordott turmalin véd az elektromágneses kisugárzástól A borostyán és gagát ékszerek óvják energiáinkat

Ha azt tapasztaljuk, hogy a számítógép elerőtlenít bennünket tegyünk mellé egy darab csillogó lepidolitot, meglátjuk jobben érezzük magunkat,és a számítógép is engedelmesebb lesz

12. Icus (válaszként erre: 11. - 4b6a2525df)
2007. szept. 9. 18:49
köszi!
2007. szept. 9. 17:00
Válasz priviben:)
10. Icus (válaszként erre: 8. - 4b6a2525df)
2007. szept. 8. 10:21
Engem az érdekelne, hogy kell használni ezeket a kőveket? Én pl. állandóan feszült, ideges vagyok. Van, hogy már reggel nagyon erős "gyomor-ideggel" kelek. Nem tudom megmondani, mitől van egyszer csak jött ez a dolog, felment a vérnyomásom az egekbe. Kivizsgálások sora, minden negatív. Gyógyszerek, nyugtatók. A nyugtatótakat nem szeretném szedni, nem is szedem csak este egy felet, igy nagyjából aludni tudok, de nappal örökös gyomoridegem van.
2007. szept. 8. 09:40

egyébként van egy jó honlap, ahol gyönyörködni lehet a kövekben: www. ekszeraruhaz.hu

Az adatlapomon is láthattok egy-két követ. De nézzétek meg azt a vázát a virágokkal. Azt Idar-Obersteinben fényképeztem a féldrágakő múzeumban, ugyanis az mind kőből van:)

2007. szept. 8. 09:37

Nos.

A tanfolyamon 52 kőnek a jellemzőit, eredetét, fő lelőhelyeit, történetét testi,- lelki hatását, valamint az egéb tudnivalókat tanultuk

A kövek:

Achát, akvamarin, amazonit, ametiszt, aventurin, azurit, borostyán, cirkon, citrin, csillám, fluorit, füstkvarc, gránát, gyémánt, gyöngy, hegyikristály, hematit, holdkő, jáde, jáspis, kalcedon, karneol, krizokolla, krizopráz, kunzit, labradorot, lápisz lazuli, lepidolit, macskaszem, malachit, márvány, mohaachát, narancskalcit, obszidián, olivin, onix, opál, rodonit, rózsakvarc, rubin, rutilkvarc, smarad, sólyomszem, szodalit, szugilit, tigrisszem, topáz, turmalin türkiz, zafir, zoazit.

A drágakövek kivételével a többit meg is vettem.


Ki melyikre kíváncsi?

7. Icus
2007. szept. 8. 06:52

Sziasztok!

Jaj, de örülök, hogy van aki ért hozzá!!


Én csak hallotam, hogy vannak ilyen kövek. Semmit sem tudok rólluk. Most már egyre több helyen lehet látni, hogy különbőző színű és méretű köveket árulnak. CSak azt nem tudom, mire valók. Némelyik nagyon szép. ezek a kövek gondolom, phsihésen hatnak. Ha hiszel bennük....

2007. szept. 7. 21:43

OKÉ.

Holnap belekezdek az értekezés megírásába :):) Ma már álmos vgyok ehhez:)

2007. szept. 7. 19:49

Hogyan kell ezeket használni?

Milyen kritériumok alapján kell kiválasztani,hogy kinek melyik használ?

2007. szept. 7. 19:24

Jajj csak most találtam rá véletlen.

Mire vagytpok kíváncsiak? Sok mindent tudok a követkről, mert imádom őket, de jártam tanfolyamra is. Sok kövem van, használom is őket. Sőt 2 éve elmentem Németországba Idar-Obersteinbe, mert az a féldrágakövek (gyógyító kövek) európai fővárosa.

Szóval kérdezzetek:):)

2007. szept. 7. 19:21

Ez a téma engem is érdekelne!

Úgy néz ki,tényleg nincs senki...:(

2. Icus
2007. júl. 29. 17:31
Sehol senki, aki ebben a témában otthon lenne vagy akit érdekelne?
1. Icus
2007. jún. 1. 14:15
Mit tudtok a "gyógyító" kövekről? Mi a tapasztalatotok velük kapcsolatban? Hogy kell használni ezeket a köveket?
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook