Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit tudtok a "gyógyító" kövekről? Mi a tapasztalatotok velük kapcsolatban? Hogy kell használni ezeket a köveket? fórum

Mit tudtok a "gyógyító" kövekről? Mi a tapasztalatotok velük kapcsolatban? Hogy kell használni ezeket a köveket? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
86. 4b6a2525df (válaszként erre: 85. - Icus)
2008. aug. 27. 22:39

Hát ha van csiszoló ismerősöd:)

Figyelj. Most a hétvégén lesz a vasuttörténeti múzeumban egy 3 napos hatalmas kőbörze.Érdemes megnézn i:)

85. Icus (válaszként erre: 84. - 4b6a2525df)
2008. aug. 27. 18:03

[link]


pl. itt is azt írja leginkább a rák köve:)


A jan. 20,-ra pedig bakot olvastam:) Mindegy, ugy is a lilát szántam az öcsém barátnőjének:)) A kék nagyon is tetszik sajnálnék megválni tőle:) Irigy vagyok, ez nem jó, de mit csináljak?:(

A hegyi kristályok egy kis adagját most tisztítom. Nem mindegyiket sikerül, mert szerintem csiszolni is kellene néhányat:(

2008. aug. 27. 13:20

Rák(06.21-0722) Kövei: holdkő,gyöngy,borostyán,berill.barna spiniell,karneol,kalcit,kalcedon,krizopráz,smaragd,opál,rózsaszin turmalin.rodonit,rubin,mochaachát,tüzachát,dendrides achát:)


Valahogy az aventurint nem találom:)


A tiszta magnetit karkötő okozhatta a kibukásod. Na hord. Ha maga a vérnyomásod, akkor délelőtt 10-és 12 óra között tedd a kezedre. Az a szív órája, ekkor a legmagasabb a vérnyomás.

A karneol-magnetites karkötővel is vigyázz. Nekem is van egy csomó ilyen körbetekerős karkötőm, amit a mégnes tart össze. Szép kigyókat formáztam belőlük és a közelemben tartom, de nem magamon.



Január 20 már a vizöntő, az ő kövei:akvamarin,ametiszt,borostyán,angelit,kék szelesztiz,kék obszidián, boji kövek, krizopráz,fluorit,labradorit,megnetit,holdkő,atakamit.


A holdkővel (ha majd veszel:) arra vigyázz, hogy teliholdkor ne legyen rajtad.


Mint ahogy irtam a lila azaz az AMETISZT szinte a kövek köve.

Lehet a barátság köve is, hisz: egyensúlyt teremt mindenben, fejleszti az érzelmi kiegyensúlyozottságot.Elüzi a haragot, a dühöt, a félelmet, az aggódást. Enyhiti a szomorúságot, a bánatot, támogatást nyújt a vesztesnek érzet helyzetekben

Az egyik legspirituálisabb kő: erősiti az isteni szeretetet, fejleszti az önzetlenséget és a spirituális bölcsességet. Működésbe hozza a megérzést.

Az érzékszerveken túli szinten összekapcsolja a fizikai,szellemi és az érzelmi testet. Tisztítja az aurát, átalakítja a negativ energiát, serkenti a torok és koronacsakrát.


Ha van kérdésed ird meg:)

83. Icus (válaszként erre: 82. - Icus)
2008. aug. 27. 08:10

Aventurin nekem zöld. szinte homogén. De ha közelről megnézi az ember akkor sötét zöld pontokból vannak benne gyűrűk:)

Achát rozsaszínes barnás

szodalit sötétkék időnként feketébe áthajló

Ametiszt elől világos lila a laposabb fele mély sőtét lila és a szélesedő vége felé egy sötét lila gyűrű van utána pedig szinte "átlátszó" lilaként végződik a medál.


Mivel rák vagyok nekem azt mondták az Aventurin az én kövem:)Azt azért vettem meg:)

Az achát és a kék kő nagyon megtetszett a lilát az öcsém barátnőjének hoztam ajándékba. Ő január 20,-án született. De, ahogy olvasom lehet neki a kéket kellene adnom:( Bár a liláról olvastam, hogy barátságkőnek is hívják és szép ajándék:) Teljesen elbizonytalanodtam:(

82. Icus (válaszként erre: 81. - 4b6a2525df)
2008. aug. 27. 07:58

Azt a mindenit! Köszi! A NET-en böngésztem, de nem találtam ilyen sok mindent!:( Köszönöm


Nos a karkötő a tiszta magnetit és egész nap szoktam hordani (eddig). Nekem is magas a vérnyomásom (időnként), de semmit nem vettem észre. Bár a hétvégén elég szépen kibuktam, lehet ettől?

A másik karkötő az a karneol + magnetit. Ez egy hosszú lánc. Amiben karneol darabkák vannak felfűzve és időnként magnetit darabkák. Én karkötőként használom, úgy hogy 4 sorosan a kezemre tekerem és a "magnetitnél összeragad "a lánc:) Nagyon megtetszett:) Lehet nyakláncnak is feltenni, de úgy nem nagyon tetszik:(

A többi követ "medálnak" vettem. Egy bőr nyakláncra téve hordom őket. Persze, mindegyikhez megfelelő színű bőrt vettem:)

Az Achát milyen is?:) Kicsit nyújtott formájú. A teteje ugye gy csúcsú ott van felfüggesztve. 3cm hosszú és 1,5cm széles. az egyik vége 0,5cm-rel hosszabbra kinyúlik. A színe érdekes:) a rövidebb végén barna folt van. De csak az egyik oldalon. a másik oldalon a hosszabbik csúcs oldalán középen folt van:) ott látszanak a gyűrűk és egy sötét pirosas gyűrűben egy matt sárgás folt van. AZ egész kő tejfehér rózsaszínes körökkel folttal tarkítva:) No ezt jól leírtam:) Talán érthetőbb és egyszerűbb lett volna, ha lefényképezem:)

2008. aug. 26. 20:07

A magnetittel légy óvatos, mert mágneses, és erőteljes a pozitiv-negativ polaritása. Tehát ne hord magadon sokáig főleg karkötőként NE! Gyógyhatása:) hatalmas energiát ad, hasznos az asztmára, a vérre és a keringési rendszerre (pont ezért nem szabad sokáig magadon tartani, mert vagy meglöki a vérnyomásod, vagy nagyon leviszi)Serkenti a renyhe működésű szerveket, a túlműködőket viszont nyugtatja. ALKALMAZÁSA: TARKÓN VAGY A GERINC ALJÁN!!! Tehát semmiképp a csuklón!!! és a nyakon. Ugyanis, ha főér közelébe kerül akkor nagyon bekavar a véráramásba.

Én megszívtam. Vettem karkötőt és magamon is hagytam. Négy óra elteltével rosszúl lettem, szédelegtem. Megmértem a vérnyomásom és a béka feneke alá került, pedig egyébként magas a vérnyomásom. Igy száműztem is egy fiók aljára:(

KARNEOL:Nagy energiával bíró, stabilizáló kő. EZZEL MEG LEHET TISZTÍTANI MÁS KÖVEKET IS:)

Gyógyhatása: Tele van életerővel. Serkenti az anyagcserét, növeli a termékenységet:) Legyőzi a frigiditást és az impotenciát, gyógyitja a hát alsó részének problémáit, a reumát, az izületi gyulladást. ALKALMAZÁSA: medálként, övcsatként, vagy tegyük a bőrrel érintkezve a megfelelő testrészre. Tehát nem karkötőként kell használni:)

De ha már megvetted akkor:a bejárati ajtó közelébe elhelyezve biztosítja a védelmet, vonzza a gazdagságot az otthonunkba. De ha fáj a derakad, akkor rakd oda és kösd körbe, hogy ne csússzon le:)

SZODALIT: egyensúlyban tartja az anyagcserét, tisztítja a nyirokrendszer, sekenti az immunrendszert. Csökkenti a vérnyomást és serkenti a folyadékfelszívódást.

Na eszt hordhatod a csukódon:)

AVENTURIN:EGYENSÚLYBAN TARTJA A VÉRNYOMÁST, SERKENTI AZ ANYAGCSERÉT, CSÖKKENTI A KOLESZTERINSZINTET, MEGELŐZI AZ ÉRELMESZESEDÉST ÉS A SZÍVROHAMOT. (Bocs most látom, hogy maradt a nagybetű, de már nem irom át:(

Gyulladáscsökkentő. Elixirként gyógyítja a bőrproblémákat. (én a kéket imádom, az hatékony szellemi gyógyító:)

Alkalmazása: tartsuk a kezükben, vagy tegyük a megfelelő pontra. Szóval nem karkötőként kell használni.


AMETISZT (nekem a kövek mköve a hegyikristály és a rózsakvarc után)

Rendkivül hatékony és védelmező kő, magas spirituális rezgéssel. Természetes nyugtató. és még vagy 100 jó tulajdonsága van:O

Gyógyhatása: serkenti a hormonképződést. Erősití a tisztító és kiválasztó szerveket, valamint az immunrendszert. CXsökkenti a fájdalmat (a lelkit is)Enyhiti a fejfájást. és még 100 másra is jó hatással van.

HATALMAS GYÓGYÍTÓ ÉS SPIRITUÁLIS KŐ. Ezt viseld karkötőként.


ACHÁT: hát ebből van nagyon sokféle, neked milyen van?


Ha egy karkötőt egész nap haszálsz, akkor a nap végén tisztisd meg (5 perc folyóviz) Ugyanis a belőled kiszedett betegségeket is le kell róla tisztítani.

Ha a köveid más megfogja, akkor szintén tisztitsd le, mert a róla leszedett betegségeket megkaphatod, hisz a bőrön keresztül minden felszívódik.

80. Icus (válaszként erre: 79. - Icus)
2008. aug. 26. 19:38
A mondat elsőfele a hegyikristályra vonatkozott:)
79. Icus (válaszként erre: 77. - 4b6a2525df)
2008. aug. 26. 19:38

Marokban elfér!! Találni ótiás!:))10cm hossszú és 5 cm átmérőt írtál, én erre gondoltam. De, a héten előszedjük és megtisztítjuk őket, akkor már többet tudok mondani a méretről:))

Az opálról azt mondják, hogy pár év alatt elporlik:(( Talán ha vízben tartanám akkor megmaradna:(

78. Icus (válaszként erre: 76. - 4b6a2525df)
2008. aug. 26. 19:35
No ez az!:( Annyi szép nyakláncot és karkötőt láttam hegyi kristályból, csak elég húzós áran:( Olyan jó lenne magamna megcsinálni... de ugye ez nem igy működik:((
77. 4b6a2525df (válaszként erre: 73. - Icus)
2008. aug. 26. 19:09

Milyen ilyen nagyot:)? Nekem olyan 2 kilós van a szobában az asztalom.

A köveket úgy kell tisztítani, hogy 5 percig folyó víz alá teszed.

A hegyi kristályt nem kell energetizálni, de én azért ki szoktam vinni évente 1-2-szer egy órára a napra, miután megzuhanyoztam:

Ha gyógyulásra haszn álod a kristályt, akkor előtte és utánna is 5-5 percig folyasd rá a vizet. Ha csak disznek, akkor havonta portalanítsd folyó vizben.

76. 4b6a2525df (válaszként erre: 72. - Icus)
2008. aug. 26. 19:05

Hát a hegyi kristályból inkább ne készíts:)

Nem tudom, hogy fúrni tudsz-e? mármint követket, esetleg akkor a hegyikristályból csinálhatsz karkötőt, de én nem tenném.

Az opál gyönyörű, de nem tudom, hogy meg tudod-e munkálni.

75. Icus (válaszként erre: 74. - Icus)
2008. aug. 26. 17:31

Bocsi folytatom, csak nyomtam egy entert véletlenül:)

szóval vettem ezt a négy "függőt". Nyakláncként hordom.


Én július 20.-án születtem. rák vagyok bár azt mondják van egy adag oroszlán "beütésem:))


Tehát a kérdésem: Gond-e ha nem a horoszkópomnak megfelelő követ viselem, hanem azt amihez éppen kedvem van és ami tetszik?:))

74. Icus
2008. aug. 26. 17:28
Ja és vettem: magnetit karkötöt, karneol és magnetit karkötöt, valamint SZODALIT, AVENTURIN, AMETISZT, ACHÁT
73. Icus (válaszként erre: 67. - 4b6a2525df)
2008. aug. 26. 17:23
No ilyen nagy hegyi kristályt is találtam:) Viszont elég koszosak. Vízben lehet ezeket tisztítani? Az opált patakban a hegyikristályt földben találtunk. A kicsik amiket az eső kimosott az útra azok tiszták, de a nagyok...ohh:(
72. Icus
2008. aug. 26. 17:20

Most jöttünk haza Telkibányáról!:) Csodálatos volt!:))

Rengeteg opált és hegyi kristályt gyüjtöttünk. Igazából mit lehet ezekkel kezdeni? Házilag is tudok belőlük "ékszert" készíteni?

71. 4b6a2525df (válaszként erre: 70. - Icus)
2008. jún. 5. 15:22

Icus

Igaz, hogy vanak gének, meg vannak röröklődések. De én tényleg nagyon ajánlom neked, hogy a fiaddal együtt keressetek fel ilyen terapeutát, hogy végre megoldódjon a súlyproblémátok.

Hidd el, segíteni fog mindkettőtöknek.

Nem azt mondom, hogy 60 kiló-k lesztek, de sok sok kilóvel kevesebbek az biztos:)

70. Icus (válaszként erre: 69. - 4b6a2525df)
2008. jún. 5. 14:30

No, az igaz, hogy anyukám fiút akart. Ennek hangot is adott. Sőt amikor a nagymamám mondta, neki: Mi van ha lány lesz? Akkor megsértődött, a mamára. Mindig azt mondta nekem, hogy az Anyosom belém beszélte, hogy lány legyél!

Az öcsém fiú ő nem is kövér. (igaz anyukám génjeit örökölte)

Na a nagyfiam szintén küzd a súllyal és én tiszta lelki beteg voltam, hogy fiú lett és nem lány. Ekkor mesélt anyukám az ő esetéről velem. Mondta, ne éljem bele magam, mert nagy csalódás lesz, ha fiú lesz. Ez igy is volt. Sirógörcsöt kaptam amikor kiderült, hogy fiam lesz. Sőt nem is igazán tudtam mit kezdeni a fiammal, az anyai ösztön valahogy csak pár év múlva indulgatott meg. A

Nem is akartunk másik gyereket. Aztán engem elkapott a gépszíj és nem hagytam békén a férjemet. Jó három évembe telt mire rávettem. Félt ő is nagyon, mi lesz ha nem lány lesz. Amikor a doki megmondta, hogy fiú igazából még azt sem nagyon mondhatom, hogy éreztem valamit a boldogságon kívűl. Egyszerűen nem érdekelt más, csak az, hogy egészséges legyen. Az első pillanattól rendeztem, a férjem később beismerte nagyon félt, szinte rettegett, hogy mi lesz. Ő csodálkozott a legjobban, hogy most nem volt gond:)) Na ez a fiam csak "kissé obeses", igaz ő az apja génjeit örökölte és nem az enyémet, mint a nagyfiam:)) Pszichológus ide vagy oda:))

69. 4b6a2525df (válaszként erre: 68. - Icus)
2008. jún. 5. 13:30

Akkor keress valakit, aki "visszavisz" a születésed időpontjára.

Nem vagyok hülye, se elvont agyú "mindenben" hiszek csaj.

De az biztos, hogy kell keresned egy hiteles hipnotizőrt, hogy vissza vigyen a születés, vagy az az előtti időpontra.(anyaméh)

Egy történet:)


az egyik óvódában történt, hogy egy kisfiúval nem nagyon letetett játszani, mert ha "rájött" állandóan harapott Főleg a társai arcát.

Az egyik óvónő ismert olyan pszichológiust, aki erre talán választ tudott volna adni, de gáz volt, mert a gyernek szülei orvosok voltak:(

Amikor azután egy kislány arcát úgy megharapta, hogy a harapás nyoma átlyukadt, az óvónő javasolta, hogy hozzák fel a gyereket Pestre a pszichológushoz. Feljöttek. a pszichológus több órás vizsgálat után azt állapítottaí meg, hogy az anya lányt akart, és amikor a kisfiú megszületett, nagyon csalódóott volt, aminek hangot is adott.

Pár darab terápiás kezelés után a kisfiú annyit javult, hogyha meg sértették a harapási folyamat elindult, de féluton megállt. A folytatást azért nem tudom, mert az óvónő 10 évvel ezelőtt kiment Amerikába bébysytternek (hogy a két gyerekének és a férjének itthon jobb legyen), és fél év múlva eltünt. 7 évvel ezután halottá nyilvánították.

Na szóval derítsd ki,miért is csak a születési súlyod volt a normális???:):)

68. Icus (válaszként erre: 67. - 4b6a2525df)
2008. jún. 5. 08:24

Tehát aki aranymedált hord, az eleve "segít" az anyagcserén?

Elhízás lelki oka? Gondolod, ha 40 évig nem találtam, meg majd most megtalálom. Az én súlyom csak születésemkor volt normális:( Mindig is "erősen obeses" voltam. Ez a kórisme végigkisért a bölcsitől:(

67. 4b6a2525df (válaszként erre: 65. - Icus)
2008. jún. 4. 15:59

Na azért ennyire nem okosak a kövek, hogy meg tudják állapítani, hogy milyen anyagcsere zavar:)


Nos az anyagcserére a következő van:

akvamarin, azurit, ametiszt, fakvarc, citrin, tűzachát, tűzopál,arany,gránát,jáde,korallok,lapis lazuli,morganit, riolit, rubin,zafirkék turmalin, vörös-zöld turmalin.

Hordja a kövek egyikét medálként, vagy

feküdjön helyikristályokból álló hatszögbe és tegyen a fent említett kövekből minden erővonal metszéspontjára.

Nos ez utóbbi nehezen kivitelezhető, mert egy hegyikristálynak 10 cm hosszúnak és 5 cm átmérőjünek kell lennie. Ebből kellene 6 db.

Hát én pont ezért mentem el 3 évvel ezelőtt Idar-Obersteinbe. Ez egy németországi kisváros, a féldrágakövek európai fővárosának is nevezik, és ott sikerül beszereznek tizenkét darab ilyen kristálycsúcsot, úgyanis a teljes test gyógyításához 12 kell.


Úgyhogy marad a medál:)

Csakhogy ez tüneti kezelés. Amig az elhízás lelki okát nem gyógyítod meg, addig a fogyás nem igazán fog menni:(

66. Icus (válaszként erre: 64. - 4b6a2525df)
2008. jún. 4. 13:21
HÚÚÚ, ti aztán már nagyon tudtok!:))
65. Icus (válaszként erre: 63. - 4b6a2525df)
2008. jún. 4. 13:20

Uhh:))

Azt lesd meg nekem légyszi, hogy a "lipid anyagcserezavar"-ra mit ír és hova kell tenni a követ?

64. 4b6a2525df (válaszként erre: 55. - Fd26a014e9)
2008. jún. 3. 15:05
Akkor Te már nagyon profi vagy. Én is igy csinálom:) Télen pedig elásom (amelyiket energetizálni kell) egy cserép erdei földbe:)
2008. jún. 3. 15:02

Na, van egy Ezoterikus Nemeskőgyógyészat c. könyv Elke Lopes irta. Nem egy drága dolog. Szeintem vedd meg. Megéri, mert más kő kell az emésztésre, más a túlsúlyra, meg még az elhízást kiváltó egyébb okokra.

Ebben a könyvben rajzokon mutatják be, hogy hogyan alkalmazd a köveket.

De azért leirom a túlsúlyt:

Kövek: gallium, gipszkristály, grafit, korallok, rubin, szelenit. Ne ess pánikba a csiszolatlan rubin pár 100 forint a kőbörzéken és a boltokban is:)

Azt irja, hogy Tegyen egy rubint a napfonatra és 3 szelenitet köréje.

Na de a könyv úgy kezdődik, hogy leirja, hogy mit hogyan mikor és mennyi ideig kell alkalmaznod alkalmanként:) Csak 140 oldal, és ritkán szedett:)

62. Icus (válaszként erre: 61. - 4b6a2525df)
2008. jún. 3. 06:52
Akkor kapargass, kapargass!! Még a végén a te hibád lesz, hogy "kövér " vagyok!:)))
2008. jún. 2. 22:30
Össze kell kaparnom a könyveimből, de jövök:) és mesélek:)
60. Icus (válaszként erre: 59. - 4b6a2525df)
2008. máj. 29. 08:38
Na, mesélj!!!!
2008. máj. 29. 08:15
Icuuus:) Van fogyasztó kő is:)
58. Icus (válaszként erre: 55. - Fd26a014e9)
2008. máj. 28. 13:24
Elmeséled, mire használod őket és hogyan?
57. mazsika@hotmail.com (válaszként erre: 42. - 4b6a2525df)
2008. máj. 28. 13:22
VISSZA A természetbe!!!!Igen,van alapja,hiszem!!!!
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook