Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mit tudtok a bánatevésről? Lehet rá megoldást találni? fórum

Mit tudtok a bánatevésről? Lehet rá megoldást találni? (tudásbázis kérdés)


1 2
41. adri25
2011. júl. 25. 08:54

Én is eszem amikor bánatos vagyok,vagy rossz kedvem van.

Néha sikerül kontrollálni,de sokszor nem.

40. 07c4794583 (válaszként erre: 9. - 72c0c87bc6)
2011. júl. 24. 19:36

Ez nagy tévedés ám. Az anorexia elsősorban testképzavar, és félelem a hízástól. Az anorexiások igenis szeretik az ételt, éjjel-nappa azzal vannak elfoglalva, tervezgetik, mit fognak enni, imádnak másnak ételt készíteni.. szó sincs róla, hogy ne szeretnék a kaját. Csak mániákusan félnek a hízástól, illetve önmaguk "jutalmazásától", mert nekik az étel az.


Kisebbségi érzésük van, hogy ők nem érdemlik meg, hogy ehessenek. Meglehetősen kompex kórkép, de az étel körül forog az életük, még ha alig is esznek valamit.

2011. júl. 24. 19:14

Sajna tényleg van ilyen.

Ebben az esetben a háj egy fajta védőréteg a külvilág ellen.....


Sajnálom, ha így érzed. Ne törődj bele, változtassál rajta.


Ölellek: Bibe

38. Ndia
2011. júl. 24. 18:56
Keress egy dolgot amit szeretsz, szeretnél csinálni. Bármi tánc, torna, horgolás, filmnézés bármi, és azt csináld minden nap 1 órát, akkor is ha cigánygyerekek potyognak az égből vagy rumli van a lakásban mindenképp ragaszkodj hozzá, én ezt tettem és lefogytam 8 kg ot, és jött vele önbizalom, jó közérzet, csini ruha,smink stb.
37. Anci-panci (válaszként erre: 36. - Macskaszemu)
2010. aug. 24. 15:58
Nagyon nagyon nagyon nagy mázlista vagy! :)
2010. aug. 24. 09:23
én bánatfutó vagyok:D
35. Anci-panci (válaszként erre: 32. - Catherine.hsz)
2010. aug. 18. 21:32

Köszönöm a tippeket!

ezen a vércukor szint terhelésen gondolkozom.

Mondjuk most nem vagyok magyarországon de ha hazamegyek mindenképp megcsináltatom.

A tejfölös ajánlatodat pedig tuti h ki fogom próbálni :)

34. 3265084553 (válaszként erre: 2. - Anci-panci)
2010. aug. 18. 16:20
A bánat/öröm ellen nemigen tudsz tenni, de az unalom és az evés ellen igen.
2010. aug. 18. 16:12
Enni kell amíg van kaja. :)
32. Catherine.hsz (válaszként erre: 31. - Giorcub)
2010. aug. 18. 10:53

Érdemes lenne elmenned egy kivizsgálásra. Első körben terheléses cukorra. Az ingadozó vércukorszint okozhat falási rohamokat.

Ha pedig gond van a cukroddal, akkor a táplálkozásodon kell sürgősen változtatnod.

Én a gyümölcsök helyett inkább zöldségeket javasolnék nassolásra. A répa, karalábé nagyon finom nyersen is. Ha full extrás élvezetre vágysz, akkor 12% tejfölbe keverj egy pici sót és fokhagymát, és mártogasd abba!

31. giorcub (válaszként erre: 30. - Anci-panci)
2010. aug. 18. 09:14
ne tarts otthon kajat. max almat, kortet meg ilyeneket. azokbol amugy is ehetsz barmennyit.
30. Anci-panci (válaszként erre: 28. - 72c0c87bc6)
2010. aug. 17. 23:39
sokszor van hogy ilyen falási roham jön rám és igazából a végén arra leszek figyelmes hogy ízeket igazából nem is érzek csak eszek és eszek és teli leszek... de akkor még eszek pár falatot.
29. ariadna (válaszként erre: 11. - Anci-panci)
2010. aug. 17. 22:16

őőőőőőő nem egészen. Nem úgy értettem, ha rád jön a kajálhatnék gyorsan fuss pár kört, hanem a rendszeres mozgás jótékony hatására! Nálam bejött! Persze biztos van még százféle dolog amin lehet változtatni. Például - Burgonyának teljesen igaza van - akaraterő!


Eléggé alternatív, de a hipnózis állítólag nagyon jó...

28. 72c0c87bc6 (válaszként erre: 25. - Anci-panci)
2010. aug. 17. 21:07

Fontos kérdés lehet: mindegy, hogy mit eszel, csak maga az evés a lényeg?

Vagy az is fontos, hogy valami "finomság" legyen, mondjuk édesség, pizza, chips.


Mert ha az előbbi, akkor elsőként megoldás lehet, ha olyan ételeket eszel, amik ízlenek, de a kalória tartalmuk alacsony. Mondjuk ezer és egy zöldséges étel van, ezeket én szeretem. De nem mindenki. Akkor jó lehet az Atkins étrend is, talán.

Ugyan az egész famíliájájuktól kiütést kapok, de esetleg megpróbálhatsz elsősorban Norbi Update1-es kajákat enni. Ezekre is rengeteg recept van már a neten, csak keresni kell.


Ha a másik csoport, akkor próbálj meg egy darabig, mondjuk egy hétig, minden fehér lisztet, cukrot, telített zsírt, és mesterséges anyagot (mint só, ízfokozók, stb) kiiktatni az étrendedből. A farkaséhséged elsomfordál, és képes leszel uralkodni magadon.


Más tippem nincs ezen kívül, tényleg csak az akaraterő segít.

Ez nem egy testi probléma, hanem lelki. Pszichológus is tud biztosan segíteni. De néha többet használ pár normális barát, akik segítenek.

27. Anci-panci (válaszként erre: 26. - Binky)
2010. aug. 17. 21:07

Én már régebb óta hoxás vagyok és én is egy hete tértem vissza kb. :)

Megkereslek ha van valami és mégegyszer köszi mindenkinek a tippeket.

Szép estét! és tartsuk vagy fogyjunk a súlyunkból de semmiképp se gyarapodjunk!

26. Binky (válaszként erre: 24. - Anci-panci)
2010. aug. 17. 20:55

Akkor ehhez sok szerencsét meg kitartást kívánok:)

Régi 90 napozóként mindig van pár recept tippem, ha gondolod és elakadsz, nyugodtan keress meg!

(Mostanában úgyis újjáéledt a fórum, többen is belekezdtek.)

Hagyj magadnak elég időt, és irányíts egy kis szeretet önmagadra és a testedre is.

25. Anci-panci (válaszként erre: 22. - Catherine.hsz)
2010. aug. 17. 20:52

A víz ivással nincs gondom. imádok vizet inni. :)

Elkezdem szerintem a kilencven napos diétát mert abban szeretek mindent. Meg most szeptembertől úgyis egyedül fogok lakni....

azért úgy könnyebb lesz ha nem eszik körülöttem mindig mindenki. :)

24. Anci-panci (válaszként erre: 21. - Binky)
2010. aug. 17. 20:48

Köszi Binky a jó tanácsokat és a tippeket. Valaminek nekiállok hamarosan(holnap) mondjuk ma is nagyon koncentrálok már h eszem és mit.

:)

Szerintem belekezdek megint és remélhetőleg utoljára a 90 naposban. azalatt meg nyilván sok minden fog bennem is változni.

Máshogy kéne viszonyulnom az evéshez. Megeszem a saját életem magam elől ha így folytatom.

23. Catherine.hsz (válaszként erre: 18. - Anci-panci)
2010. aug. 17. 20:45

Az jó, ha ébredés után azonnal eszel. Ezzel ugyanis beindítod az emésztést.

A dietetikusok szerint ébredés után egy órán belül enni kell.

Ha délutánig vársz az első evéssel, azzal a tested éhezteted, és utána vagy még többet eszel, vagy csak többet raktároz el a kevésből. Legalábbis az átlagember így működik.

2010. aug. 17. 20:41

Elhatározás kérdése az egész. Régebben én is mindig találtam indokot az evésre. Leginkább azt, hogy imádom az ízeket, és imádok enni. Meg is látszik rajtam.

De aztán gondoltam egy nagyot, és változtattam. Fontosabb, hogy egészséges legyek, és lássam a gyerekeimet felnőni. Sőt, még majd egyszer az unokáimat is.

A lényeg, hogy a vércukorszinted ne ingadozzon. Ha ugyanis hirtelen leesik, akkor jön a farkaséhség érzete, hogy azonnal enned kell.

Kerüld a gyorsan felszívódó szénhidrátokat! Egyél 2-3 óránként keveset, így a szervezeted folyamatosan jut tápamyaghoz. Igyál naponta minimum 2-3 liter szénsavmenets vizet.

Nézz utána, hogy melyek azok az ételek, amelyek kevés szénhidrátot tartalmaznak, vagy lassan felszívódót. Ez tegye ki az étkezések nagy részét.

És sportolj! Eltöltöd vele az időt is, és megváltoztat. Belülről és kívülről is.

Az éjszakai evéseknek előbb-utóbb meglesz a következménye.

21. Binky (válaszként erre: 19. - Anci-panci)
2010. aug. 17. 20:39
Szerintem a szidás a dögöljön meg a szomszéd tehene elvre épül...úgy értem, nem a világ legegészségesebb diétája(és elég nagy humbug, amire elviekben épül, de a gyakorlatban működik), viszont a túlsúly sokkal inkább egészségtelen. Én anno azzal 11 kiló adtam le, az orvos meg csak nézett, hogy mi a fene történt, mert nem fájt többé se a csípőm,s e a térdem, és javult a vérképem.
20. Binky (válaszként erre: 18. - Anci-panci)
2010. aug. 17. 20:38

Reggelizni márpedig kell.

Teljesen átérzem a helyzeted, én, ha valahova utaztunk, mindg azon aggódtam, hogy mit eszünk és hol, és hogy nem kell-e a pakolni a kocsiba, hátha éhes leszek.

Még most is sokszor a kajám jár az eszemben, idő kell míg az agyam átáll, és neked is.

Ezért mondom, hogy próbálj ki valami hosszabb távú viszonylag könnyen tartható diétát, a mínusz kilók majd adnak egy kis lendületet, közben meg elgondolkozhatsz azon, hogy mi is van emögött...


Foglalkozz magaddal egy kicsit többet, mert megérdemled!

19. Anci-panci (válaszként erre: 17. - Binky)
2010. aug. 17. 20:36
pont a 90 napos volt amivel életemben egyszer sikerült 4 kilót leadnom. :) de arról meg annyi rosszat hall az ember. :(
2010. aug. 17. 20:34

sajnos annyira belém vannak rögzülva azok a dolgok h pl. ha felkelsz az az első h eszel... hogy én minden reggel az első dolgom h eszek. amúgy meg ha mondjuk rohan az egész napom vagy valami és reggel sem eszem...nem is érzek éhséget akár délután ötig vagy valami...

Anyukám mindig mondj ah akkor egyél csak lányom mmikor éhes vagy. de azt sosem várom meg h éhes legyek.

17. Binky (válaszként erre: 15. - Anci-panci)
2010. aug. 17. 20:32

Hmm...lehet túl nagy volt a svung? Nem kell eldönteni, hogy nekiállsz, csak kezdd el és kész..és ne szabj neki időkorlátot.

A 90 napos vagy a Testkontroll lazább diéta, de norbizhatsz is.

16. Binky (válaszként erre: 5. - Bared)
2010. aug. 17. 20:30

Ha valaki tényleg szeret enni, az nem hízik meg annyira, hogy kényelmetlenül érezze magát pont a kaja miatt.

Én nem szeretek, szinte imádok enni... csak nem a mennyiségekre helyezem (mostmár) a hangsúlyt, hanem az ízekre.

15. Anci-panci (válaszként erre: 9. - 72c0c87bc6)
2010. aug. 17. 20:29

akkor a következő tudásbázis kérdésem az lesz hogy hogyan szedhetek magamra akaraterőt.

amúgy pl. múlthéten elkezdtem a Ramadánt amit egy napig csináltam. Aztán másnap csak felkeltem és minden ok nélkül nem folytattam. bizti az akaraterő az ami segítene rajtam sokat.

14. c95c921ae7 (válaszként erre: 1. - Anci-panci)
2010. aug. 17. 20:28
Ez csak akaraterő kérdése, Mivel tudod, hogy ez nem jó, el kell döntened, hogy elég. Ez egy kényszer, pótcselekvés-mint a dohányzás. Ha nem tudsz nélküle meglenni, darabolj fel néhány kg almát, és döntsd el, hogy főétkezések között csak ezt lehet.
13. 72c0c87bc6 (válaszként erre: 7. - Anci-panci)
2010. aug. 17. 20:28

Bármivel, amit kényeztetésnek érzel, és azonnal "kéznél van".

Ezt meg leginkább neked kell tudni, hogy mi az.


Az jó megoldás még, ha ezt a jutalmazást, vígasztalást kiváltod azzal, hogy "Most ideges/bánatos/stb vagyok, de nem most... hanem este (ide jöhet, amivel jutalmazod magad, mondjuk felteszel egy arcpakolást,veszel egy illatos fürdőt, megnézed a kedvenc filmed, ilyesmik.)

12. Binky (válaszként erre: 7. - Anci-panci)
2010. aug. 17. 20:28

Nem tudom te miket szeretsz(és Binky, nem Blinky, de sebaj annyian tévesztik már el:D), én magammal kötök kis megállapodásokat, pl. megveszem ezt a körömlakkot a süti helyett, vagy ha most ezt a nagy sütit éjfélkor nem eszem meg, akkor holnap reggel majd ehetek belőle.

Át kell állítani az agyad, hogy nem akkor szereted magad, ha eszel, pont magadért csinálod, hogy most nem eszel...persze ha éhes vagy, azt ne tűrd, éhezni nem kell és nem is szabad.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook