Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tudok tenni ha 20 hónaposan nem akar beszélni a lányom? fórum

Mit tudok tenni ha 20 hónaposan nem akar beszélni a lányom? (beszélgetős fórum)


2017. jún. 3. 11:05
cask annyit tudsz tenni,hogy turelmesen varsz,ki elobb,ki meg utobb erik.ne aggodj,minden rendben less!
22. trapiti (válaszként erre: 21. - B7fafd7baf)
2017. máj. 13. 23:01
2011-es topik...
2017. máj. 13. 11:16
Fülészeten voltatok már?
20. trapiti (válaszként erre: 19. - Lolita2112)
2017. máj. 13. 09:46
Ez a kislány lassan 8 éves... azóta biztos vàltozott a helyzet :)
2017. máj. 13. 08:51
legy turelmes,mert vmelyik gyerek kesobb kezd el beszelni,ne csuggedj cask legy turelmes!
2017. máj. 7. 22:23

A fiam végül 2 és fél éves korában szólalt meg magyarul. Addig dödöül beszélt. Nagyon kifejező nyelv, a védőnő is megállapította. :D (Ezért nem tartott szükségesnek semmit. A gyerek mindent értett magyarul, a kérést végrehajtotta, de ő maga csak ödö, ödödö. És pár kiegészítő hang, néha mutogatás.)Meg lehetett szépen érteni, mit mond!


Még ma is néha kiszalad a szánkon adott esetben: Dö! Ödö! (Pl, ha nyújtok feléje valamit, hogy vegye már el...)

2011. jún. 19. 19:47

Azt szeretném kérdezni, hogy amelyik gyerekek nem beszéltek 2-3-4 éves korukig, azok teljesen szótlanok voltak, vagy halandzsául szövegeltek?

Az én lányom 14,5 hónapos, és nem beszél magyarul:)) Viszont jagumbagum nyelven halktól az ordításig, minden hangsúllyal kommunikál...

16. mgagi
2011. jún. 19. 13:37
Nálunk is a kislányom 2,5 évesen csak pár szót mondott. Aztán beadtam bölcsibe, és elkezdett fejlődni. Pedig itthon is sokat mondókáztunk énekeltünk. Már 4 éves és állandóan jár a szája. Van hogy a buszon is állandóan mesél vmiről, vagy éppen énekel.
15. trapiti (válaszként erre: 1. - Csimbi-limbi)
2011. jún. 19. 10:58
Mozgásterápia, TSMT torna segíthet beindítani a beszédet. Nem esnék pánikba, de mindenképpen foglalkoznék a dologgal :)
2011. jún. 19. 09:45

Ebben a korban még nem jellemző...

Beszélj vele sokat, versikéket, mondókákat, magyarázz el neki minden szépen, artikulálva, sok egyszerű kis dalocskát...

2-3 év múlva már be sem fog állni a szája.

Azt szokták mondani, hogy az első 4 évben a szülő azt várja, hogy beszéljen, utána pedig azt, hogy fogja be a száját :(

2011. jún. 19. 08:34
kisfiu nálunk is csak 3 évesen szolalt meg de akkor egész mondatokkal szépen
12. Sanka02 (válaszként erre: 3. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. jún. 19. 06:25

Az én fiam is pont így van. 3,5 éves de már kerek sztorikat előad.

De sógoroméknál 5 éves kislány van. Alig beszél. Sokat viszik mindenféle orvoshoz. Valószínű, hogy a nem beszélése együtt jár más fogyatékkal is.

Ha vmi nem volna rendben észrevennéd.

2011. jún. 19. 06:20
Miért kellene bármit is tenned? Másfél éves gyereknek nem kell feltétlenül beszélnie. Hagyni kell a saját ütemében fejlődni. Az én fiam két és fél évesen kezdett beszélni, de akkor rögtön egész mondatokat mondott. Ennyi. Nem kell aggódni, ha egyébként teljesen egészséges. Szerintem.
10. Totyka
2011. jún. 19. 06:19
Én 3 évesen szólaltam meg! Szüleim minden cselt bevetettek. :) De mind hiába, volt olyan, hogy éhes voltam, tudtam hol van a tányérkám, ki vettem, feltette az asztalra, és ültem mellette, vártam, hátha valaki arra jár, és ad enni. De megszólalni semmi pénzért nem voltam hajlandó. Ja és ha a tányérom nem legfölül volt, volt hogy tányér törés lett a vége. :D
2011. jún. 19. 06:02
Ne aggódj,az én fiam 2 évesen csak pár szót beszélt,aztán 4 évesen már be nem állt a szája.Minden gyerek más!
2011. jún. 19. 04:54

Aposom 3 evesen szolalt meg eloszor meg is bolcs ember volt.

Valamelyik roman irorol van feljegyezve, hogy 4 evesen szolalt meg.

2011. jún. 19. 00:09
Az én unokám 2,5 éves, de nem hajlandó beszélni, csak 1-2 szót mond. Mindent megért, nagyon okos, de még a logopédus sem tudta eddig szóra bírni.
6. sleepin (válaszként erre: 3. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. jún. 19. 00:00
Detto a fiam!!! :)))
2011. jún. 18. 23:59
Nekem is későn kezdett beszélni a fiam, én is kétségbe voltam esni (Ő elmúlt 2 éves, mire értelmes dolgot mondott). Egyszercsak elkezdte a nevekkel, tetszett Neki és utána folyamatosan bővült a szókincse. Mostmár be sem áll a szája. :) Erőltetni nem tudod és nem si szabad, hidd el, hamarosan elkezd dumálni. :) Még szakember sem fog Vele foglalkozni, mert még nincs elkésve semmivel. Tényleg nyugi és bízz benne. :)
2011. jún. 18. 23:59
Csak tudod ez olyan furcsa a nagyobbik lányom 1 évesen már folyékonyan beszélt, tudom,hogy nincs két egyforma gyerek, de szeretnénk már ha meg tudnánk érteni /el tudná mondani/ hogy mi is a baja vagy mit is akar.
3. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 1. - Csimbi-limbi)
2011. jún. 18. 23:55

Nos, az én fiam 2 évesen 3 szót tudott. Most 3 és fél és pörölni kell vele, hogy fogja be a lepénylesőjét.

Szerintem, ne izgulj!

Egyéni, hogy ki, milyen gyorsan tanul meg beszélni.

2011. jún. 18. 23:53
szerintem ne aggódj, majd megszólal :-) van egy ismerősöm, aki 5 éves koráig egy mukkot sem szólt, de akkor elkezdett szép, kerek mondatokban beszélni. nem volt mondanivalója :-)
2011. jún. 18. 23:51
Ha valakinek van valami ötlete szivesen meghallgatnám. A szókincse ennyi hogy :baba és gyere mást nem akar mondani. Egyébként megérteti magát,és azt is ha szeretne valamit. Az összes háziállatot tudja,hogy melyik, hogy csinál,de beszélni miért nem akar????

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook