Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit tudni az "agyér trombózis" nevű betegségről? fórum

Mit tudni az "agyér trombózis" nevű betegségről? (tudásbázis kérdés)


2008. márc. 13. 14:56

Sziasztok! Hát akkor én is elmesélem az én kis rémtörténetemet, hátha tanul belőle valaki...

26 éves voltam, amikor is egy napon elkezdett féjni a jobb vádlim. Gondoltam, hogy izomgörcs...napokig szenbedtem, kenegettük mindeféle krémmel...már rálépni sem bírtam, kinyújtani de behajlíitani sem..Vegül elmentünk az orvoshoz, aki megállapította, hogy izomgörcs. A lábam csak nem javult, így visszamentem hozzá. Szólt egy másik doktornak is, hogy nézzen meg...mire az 1-2 tapogatásból rájött, hogy trombózisom van....azonnal a kórházban fogtak, de 2 nap utén kiengedtek. Majd 1 nap múlva elkezdett fájni a hátam, azt hitték, hogy tüdőgyulladás, még le is röntgenezték...majd a vizsgáaltok után kb 2 órával fulladni kezdtem, és nagyon rosszul voltam...se feküdni, se ülni, se kihúzni magam-....csak görnyedtem...nagy nehezen megállapították, hogy embóliám van...szuper...mi jöhet még...megint bentfogtak a kórházban, csak sajnos nem az az orvos lett a kezelőorvosom, aki diagnosztizálta az embóliát, aki egyébként tüdőorvos..szóval a kezelőorvosom egyre csak mondogatta, h ez nem embólia, és különféle anibiotikumokkal kezelt...amitől kaptam egy szép kis 4napig tartó allergiát....Hát nehezen, de helyrejöttem, voltam érsebésznél, és megnyugtatott, hogy MÁZLIM volt, hogy csak egy kis véna dugult el, amiből aztan egy pici darab a jobb lebeny alsó részén egy picike érhajszálban elakadt. Mai napig vérhígítót szedek(elöször heparint kaptam, majd áttértem a sintromra)Sincumar a neve...ugyanolyan mint a sintrom, csak jóval olcsóbb, legalabbis Szerbiában. A nagy okosok szerint a FOGAMZÁSGÁTLÓ tabletta+dohányzás+talén hajlam...okozta. 3hónap múlva lesz az a bizonyos vérteszt, ami alapjén megállapítják, hogy van-e hajlamom.Viszont, van egy amerikai barátom, akinek szintén volt trombozisa 2x és 1x embóliája..neki is csináltak tesztet, mindharom alkalommal...a tesz szerint nincs hajlama...no comment..szóval nem valami megbíható a teszt, ezért fogalmam sincs, hogy mi lesz velem a jövőben. Ja, és az orvosok azt is elfelejtették mondani, hogy a vérhígító szedésével egyidejűleg K-vitamin szegény diétázn kell!

Hát ennyi, a lényeg, hogy jól érzem magam, és Hálát adok az égnek, hogy megúsztam:)

2007. okt. 25. 22:27

Szia!

Hát, valójában, amit rólam tudni lehet, a hozzászólásaimból kiolvashatod. Azért röviden csak annyi, hogy azt hittem, mindent jól csinálok, amikor egyszerre és hirtelen egy csomó "baj" jött rám. Mindenem fájt, hideg rázott, fáradt voltam, sírás-rohamok, pánik rohamok, állandó köhögés, stb. Ez nem az a fórum...

Megtaláltuk egymást egy egészségklubbal, ahol orvosi szakmai vezető segítségével, de alternatív módszerekkel meggyógyultam. Esetemben a Candida kezdett őrült szaporodásba, de mindenkinek más-más betegség alakulhat ki a helytelen életmód következtében. Azóta a klubban találkoztam olyannal, akinek sikerült végre gyereket szülni, olyannal, akinek sikerült lefogyni és olyannal, akinek a lelki életét sikerült rendbehozni.

Sokat tanultam tőlük és az orvostól.

A lényeg az egyensúly. Testi-lelki és szellemi értelemben egyaránt. Mindenkinek magának kell megtalálnia a helyes utat. Van, akinek sikerül, s van, aki vakon elmegy mellette. Én úgy érzem, nekem sikerült végre rátalálni.

Hát, azt nem mondanám, hogy rövidre sikerült, de rólam talán ennyi. Az általam megismert és javasolt út az egyik a sok lehetőség közül. Nem azt jelenti, hogy ez a legjobb, de nekem bevált. Minden ember más, nem lehet az életünkre sablont helyezni(szerencsére), de azért egy azonos irányt megcélozhat egyszerre több ember is. Aztán, hogy ki hova jut, az rajta múlik: az EGYÉN-en.

Nos? Mit szólsz? Legyen folytatás?

2007. okt. 25. 15:34

Szia!


Nem tolakodsz,én szívesen veszek mindent ami hasznos lehet számomra is esetleg!

Örülnék,ha mesélnél magadról!

2007. okt. 24. 18:32

Sziasztok!

Olyan elkeserítő, hogy ilyen fiataloknak ilyen problémája lehet!

Szerencsére én nem jutottam idáig, de lehetett volna. Nem gondoltátok, hogy a táplálkozás, az életmód, a víz fogyasztás mennyire befolyásolhatja az állapototokat?

Bocs, ez nem szurkálódás, nagyon is komoly kérdés.

Sok tapasztalatom van az ilyesmiben, szívesen segítek. Tolakodni nem szeretnék....

14. csillllag (válaszként erre: 13. - Andreamano)
2007. okt. 24. 17:57

Nem hagyom, ma voltam pont az elsö "vizsgálaton" a hematologián, elég érdekes volt:S ebben a korházban mindenki csak telefonált!!! 3szor fertötlenitette le a karomat vérvétel elött a nő, mert mindig megszólalt a telefonja, és az emberek ki-be járkáltak, ahogy ők kitalálták a sorrendet. persze a doktor úr is 4 telefont intézett el közben amikor én bennt voltam. Most éppen magamnak kell szúrogatni a hasam, remélem megbarátkozok vele majd:( azt mondták hogy terhesség alatt végig kell majd, neked nem kellett?

És persze az is kiderült, hogy 1 évig kellene hordanom a gumiharisnyát, de ezt a háziorvosom nem tudta, és nem is irta fel, csak annyit mondott hogy nem annyira fontos, inkább fáslizzam.. hát érdekesek...

13. andreamano (válaszként erre: 12. - Csillllag)
2007. okt. 22. 10:50

Hát tudod,azért mondtam Neked,hogy ne hagyd annyiba a kivizsgálását,mert én annyiba hagytam az elsőnél,fél év múlva jól voltam,mentem dolgozni,és sajnos a terhességnél lett a gond.Nagyon az orvosok sem foglalkoztak vele,sőt...ezért hagytam én is.

Amikor aztán a Kaaliba mentünk,futottam fűhöz fához,hogy jó lenne,ha felírnának gyógyszert,de semelyik nem írt fel "nem tartjuk szükségesnek" mondván!Pedig az a rengeteg hormonkezelés már magában sem jó,nemhogy ilyen betegség után!

Én jelenleg syncumart szedek,de azt hallottam,hogy van annál jobb is,csak még nem adtam elég pénzt a dokinak,hogy felírja.

Sajnos ezt a világot éljük.

2007. okt. 22. 01:13

szia!

igen, vérből akarják megállapítani, de amig szedem a marfarint addig nem tudják, ezért átállítanak másik gyógyszerre addig. Egyszer mondta az egyik orvos, hogy ez gondot okoz a szülésnél is, és mielött teherbe esek átkell hogy állitsanak másik gyógyszerre, neked nem mondták? pedig nekem még ennyire nem is volt súlyos, mint neked.

2007. okt. 20. 07:59

Szia!


Egyébként gondolkozva a dolgon,elképzelhető,hogy volt ilyen vizsgálat nálam is,de véleményem szerint ezt a vérből megállapítják!

Én azt tanácsolnám Neked ne hagyd annyiban,mert nálam is állandóan találgattak,és gondolom olvastad mi lett a vége!Lehet,hogy most nem számít,mert jól vagy,de ha majd gyermeket szeretnél nehogy akkor legyen valami baj,bár kívánom szívből,hogy ne!!!!

2007. okt. 19. 11:53
nekem csak mélyvénás trombozisom volt, a lábamba. most fog kiderülni, fél év után, hogy véralvadás zavarom van, vagy csak véletlenül történt. és ha nem vagyok rá hajlamos akkor nem kell többé szednem a gyogyszert(marfarin). csak 1ik orvos azt mondja hogy bekell feküdnöm, a másik csak szurikrol és vérvételekröl beszél. egyik se tudja hogy mi lesz, gondoltam neked hátha van valami tapasztalatod.
2007. okt. 19. 08:16

Szia!


Én nem tudok genetikai vizsgálatról,bár lehetett,mert rengeteg vizsgálatot végeztek,az miből áll Nálad?

Én MRI vizsgálaton voltam több alkalommal!

Mi a probléma Nálad?

8. csillllag (válaszként erre: 6. - Andreamano)
2007. okt. 19. 01:34
Szia! neked volt fél év után genetika vizsgálatod? én most megyek:S
7. Elviracska (válaszként erre: 6. - Andreamano)
2007. máj. 21. 10:43

Nagyon köszönöm ,rendes vagy...

Irok privit ,mert most mennem kell,de nagyon köszönöm ezt a lehetőséget,hogy beszélgethetek veled evel kapcsolatosan...

2007. máj. 21. 08:38

Sziasztok!


Nekem sajnos kétszer volt agytrombózisom.

Mire vagy pontosan kiváncsi ezzel kapcsolatban?

Nekem úgy kezdődött,hogy fájt a hátam,arra gondoltak,hogy tüdőembólia,de mire oda jutottam,hogy vizsgálják,addigra nem találtak semmit.

2 hétig voltam kórházban,és utána kb 3 nappal nagyon elkezdett fájni a fejem,és a nyakam alig bírtam mozgatni,először csak nyomott,és az algopirin bevétele után azért enyhült a fájdalom,aztán egyre erősebb lett,mire az egyik orvostól szaladtam a másikhoz,addigra nagyon rosszul lettem,és a fájdalom mellé még hányás is társult.

Szerencsére én megúsztam,és egy fél éven túl már a vérhígító szedését is elhagyhattam.


Aztán terhes lettem,és a 14.héten újra ugyanott kialakult,erős fejfájással járt,de ezt már egy kicsit előbb észrevették,és 24 órás vérhígitással 3 hét múlva kerültem ki a kórházból.

Ez két éve történt,jelenleg vérhígitót (syncumart)szedek,és havont vérvételre járok.


Ha valami kérdésed van szívesen válaszolok!

5. Elviracska (válaszként erre: 4. - 0186e585f7)
2007. máj. 21. 08:29
Ez esetbeb nekünk az van ,mondva,hogy fájdalomcsillapitóval ahopgy tudsja birja a fájásokat,de ha nem birja ,műtét csakis ,ami azt mondották nem igazán szerencsés....:((((((((
4. 0186e585f7 (válaszként erre: 3. - Elviracska)
2007. máj. 20. 08:28

Ha valakinek diagnosztizáltak ilyet, azaz tud róla, azt elvileg gyógyszerekkel vagy egyébb módszerrel megpróbálják eltüntetni onnan.


Ha embólia következik be, azaz a thrombus leszakadt, és eret zár el, annak súlyossága függ attól, hogy milyen eret zárt el. Természetesen van olyan agyiembólia amit túl lehet élni, de maradandó károsodát okoz az adott szövetben.

3. Elviracska (válaszként erre: 2. - 3c2c8696c4)
2007. máj. 19. 12:25

SZia


Sajnos ,én is csak ezt a megoldást hallottam...:(((

Érdekelne,hogy ha bárkinek ,is bármilyen tapasztalata van ennek a betegség kapcsán,és ,hogy egyáltalán gyógyitható.e???

2007. máj. 19. 12:09
Szia nemsokat tudok de az hogy thrombus az vérrögöt jelent, vagyis az érhálozatban valahol egy vérrög van (összecsapódott vérlemezkék) ami elzárja (teljesen vagy részlegesen) az eret. jobb esetben gyógyszerekkel (véralvadásgátlók )oldható a dolog, de rosszabb esetben sajna műtéti megoldás lehetséges csak
2007. máj. 19. 10:44
Mit tudtok az\" Agy ér trombozis\" nevű betegségről_?Mik a tűnetek, és mivel gyógyitható?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook