Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit tesznek a fodrászok a "páciens" hajára, amitől sima lesz? fórum

Mit tesznek a fodrászok a "páciens" hajára, amitől sima lesz? (tudásbázis kérdés)


1 2
43. túrógombócka (válaszként erre: 42. - Jucika33)
2016. dec. 20. 12:08
gyakorolni kell. a beszárítás dob rajta a legtöbbet :)
2016. dec. 20. 06:16
Na, kérem. Mindent rákentem, amit ajánlottatok, új ionos szárítóval szárítottam. Határozottan jobb az állaga a hajamnak, bár a fodrász által készítettől még messze van. De már alakul. :-)
2016. nov. 30. 14:47
zselé, de inkább hab.
40. massalhangzo (válaszként erre: 39. - Jucika33)
2016. nov. 22. 17:56
nekem otthon a syossnak a hajpakolasa valt be. ez volt az elso olyan termek sokfele kiprobalt utan, ami valoban latvanyosan valtoztatott (az illata az meg isteni)
2016. nov. 20. 06:40
Köszönöm a tapasztalatokat. Összegeztem és felírtam három dolgot ebből, amit majd kérek névnapomra a férjemtől :-) Majd beszámolok, hogy szebb lettem-e.
38. túrógombócka (válaszként erre: 37. - Jucika33)
2016. nov. 19. 18:37
az enyémre nem tesz semmit a fodrász, csak amit engedek neki (ez többnyire wax, de az is fölösleges)
37. jucika33 (válaszként erre: 36. - Bichi)
2016. nov. 19. 18:32
Ehh, nincs nekem állandó fodrászom. Az az évi egy alkalom mindig máshol zajlik. De mindig mondanak a kérdésemre valamit, vagy mutatnak valami csillagászati összegű terméket, de én látom, hogy nem azt teszik rá.
36. Bichi (válaszként erre: 1. - Jucika33)
2016. nov. 19. 17:11

Elég fura fodrászod van, nekem mindig mindent megmond/megír, hogy mit tesz/tett rá.

Attól fél, ha elmondja nem mész oda? Nagyon félti a megszerzett vendégét, ez nekem eléggé szánalmas...

35. túrógombócka (válaszként erre: 34. - Túrógombócka)
2016. nov. 19. 16:54
lehet, h kínai volt az az eurós...valami olcsó bolt :DDD
34. túrógombócka (válaszként erre: 33. - Jucika33)
2016. nov. 19. 16:53

körkefét az eurósban kb 1000 Ft-ért vettem.

ilyen Anti-frizz hajszérumot is kapsz 1000 körül. volt a Rossmannak egy tuti terméke, 500 Ft körül és elég volt nekem vagy 7-8 hónapig, erre megszüntették :( mostanában a DM-ben láttam valamit 7-800 Ft körül, ha elfogy a jelenlegim, azt fogom kipróbálni.

Ionos hajszárítóm is van (szerintem ma már szinte minden hajszárítóban van ilyen funkció), de nagy különbséget nem éreztem.

33. jucika33 (válaszként erre: 28. - Túrógombócka)
2016. nov. 19. 16:47
Erről sem hallottam még. Megnéztem és bár nem tudom mit jelent, de lehet kapni olyan típusút is, ami olcsóbb. de már látom, hogy erre fog rámenni a gatyánk. :-) Férjemnek összeírom, hogy ezeket vegye meg a névnapomra :-)
2016. nov. 19. 16:40
Ionos hajszárító? Mik vannak! Sosem hallottam róla.
31. jucika33 (válaszként erre: 23. - 8a65af67ce)
2016. nov. 19. 16:40
Hát elég hosszú a hajam- évente egyszer megyek fodrászhoz, akkor vágatok belőle. Utána egy darabig nem hosszú, de az meg zavar (mármint, hogy rövidebb).
2016. nov. 19. 16:17
és még annyit, h körkeféből a legnagyobb átmérőjű kell. az egyenesít. (én valami eurós boltban vettem, nem minőségi, de teljesen használható)
29. túrógombócka (válaszként erre: 25. - TBügyintéző)
2016. nov. 19. 16:11
egyszer kipróbáltam, egy 40 fokos nyári napon reggel megmostam a hajam és hagytam. még este se volt száraz a tarkómnál...
2016. nov. 19. 16:09

keress olyan terméket (hajmosás utáni spray, balzsam), amire az van írva, hogy Anti-frizz. nekem valamit használ.

a hajszárítás módja: tegyél a hajadra ilyen Anti-frizz bigyót, szárítsd meg a hajad kb 70-80%-ra, utána jön a körkefés művelet. nagyon fontos, h mindig a haj töveket és a haj végeket szárítsd a körkefével. így csinálja a fodrász is.

mióta így csinálom, még a fodrász is bámul, h milyen ügyes vagyok :D

27. Muraja
2016. nov. 19. 15:55
En az Arganmidas natural argan oilt hasznalom mar regen. Nemcsak a hajra de testre is nagyon hasznos , kis unokam mielött kimenne a hiddeg levegöre ezzel van bekenve az arca .
26. TBügyintéző (válaszként erre: 15. - Zebracsikó)
2016. nov. 19. 15:35

Ezt találtam, hogy mitől másabbak pl. az ionos hajszárítók. :)

(Ha már kérdezted, gondolom érdekel és nem kötözködni akartál.)


"Ionos kondícionálás

A készülék negatív ionokat bocsát ki, melyek semlegesítik a használat közben keletkező pozitív ionokat. Így a haj selymesen lágy és fényes lesz."

25. TBügyintéző (válaszként erre: 19. - Jucika33)
2016. nov. 19. 15:30

Én nyáron is csak nagy ritkán hagyom önmagában megszáradni, mert nagyon hamar és könnyen megfázik a fejbőröm. Korpás leszek tőle, meg náthás.. bedurrannak a nyirokcsomóim, én nem bírom. És a hajam állaga is nagyon rossz, ha hagyom önmagában száradni.

Nekem is van olyan ismerősöm aki soha életében nem szárította, még télen sem. Lazán eljárkált nedves hajjal otthon.

Irigylem, nálam ez nem működik. Én csak olyankor mosok hideg időben hajat, ha azanap már nem megyek ki a házból, mert megbetegszem. Sőt, még arra is figyelek, hogy legalább 1óra teljen el a szárítástól a lefekvésig, különben befülled a fejbőröm, ha nem tud lehűlni a hajam.

Nyáron egyébként ha strandon vagyok, a tűző napon is legalább 2, de inkább 3óra mire teljesen megszárad a hajam, annyira dús. A testvéremnek nem dús, és vékony szálú is... neki a természetes száradás nyáron kb fél óra, vagy annyi sem. Szóval ekkora nagy különbségek lehetnek hajtípusok között.

És nekem nagyon lassan is nő. :( Évente 10centit. De már belenyugodtam. :)

24. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 15. - Zebracsikó)
2016. nov. 19. 15:23
Az enyém pl. olajat spiccel. :)
23. 8a65af67ce (válaszként erre: 19. - Jucika33)
2016. nov. 19. 15:22
Ha nagyon hosszú a hajad, megértem. Az enyém nem annyira, viszonylag gyorsan szárad. De ha csak félig szárítod, az is jó.
22. TBügyintéző (válaszként erre: 15. - Zebracsikó)
2016. nov. 19. 15:21

Amit én kaptam az ionos. Nem engedi feltöltődni a hajat, ergo nem száll... sokkal lágyabb, rugalmasabb tőle a hajam.

Én érzem a különbséget. Időnként ha nem itthon mosok hajat, hanem valahova elutazom, vagy vendégségbe vagyok nem viszem magammal a sajátomat, hanem kölcsönkérem az ottanit. És ha valami olcsóbb kategóriás "csak fújja a melegített levegőt" típus, amit te is írtál, akkor nem lesz olyan szárítás után, mint szokott lenni amikor a saját, ionos szárítómat használom.

De egyébként passzolom. Nem vagyok hajszárító szakértő. :)

21. massalhangzo (válaszként erre: 1. - Jucika33)
2016. nov. 19. 15:16

nincs csodakence. egyszeruen attol lesz olyan puha, sima a hajad es jol belott, mert a fodrasz jol szaritja be. tincsrol tincsre ugy, hogy teljesen szaraz lesz minden adott tincs, nem "aztatja" a kovetkezo reteg, amit otthon nehez megvalositani. meg ha ra is szanod az idot es pepecselsz, ritkan es ugyeskezueknek, turelmeseknek sikerul ugy beszaritani :D


szoval ha olyan hajat akarsz, a szaritasi technikat kell ellesni es gyakorolni

20. globus (válaszként erre: 16. - Jucika33)
2016. nov. 19. 15:16
Diffúzornak hívják.
19. jucika33 (válaszként erre: 18. - 8a65af67ce)
2016. nov. 19. 15:16
Az tény, hogy nyáron a melegben mindig szebb, de ilyenkor ezt nem merem kipróbálni, mert magától egy nap lenne, mire megszárad, aztán agyhártyagyulladást kapok, még ha itthon vagyok, akkor is. Pedig valóban az a legjobb a hajnak valószínűleg.
2016. nov. 19. 15:14
Én soha nem szárítom a hajam, így sokkal szebb.
17. jucika33 (válaszként erre: 13. - Globus)
2016. nov. 19. 15:14
A golf balzsamot is felírom a jegyzetbe, bár nekem pl. a samponjaik kifejezetten nem működtek a fejemen. Nagyon szárított, szálkás, korpás lett tőlük a hajam. :-(
2016. nov. 19. 15:12
Már én is próbáltam, hogy kis fokozaton szárítottam, meg tárcsával (vagy minek hívják), amikor épp azt akartam, hogy hullámos maradjon. Hát, majd beleőszültem, mire megszáradt. De hát a szépségért ugye mindent. :-)
15. zebracsikó (válaszként erre: 14. - Plavalaguna)
2016. nov. 19. 15:06

a melegített levegő fújásán kívül még mit csinál egy hajszárító?

miben áll a különbség a hajszárítók között?

14. plavalaguna (válaszként erre: 11. - Jucika33)
2016. nov. 19. 15:04
hja, és valaki írta a jó hajszárítót. És lehet ez hülyeségnek tűnik, de egyetértek , tényleg nem mindegy a hajszárító se. Ha nincs jó, akkor inkább hagyni kell megszáradni magától miután felitattad törölközővel a vizet. (szerintem...)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook